Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Międzyrzecz - Sulęcin - Rzepin
Autor Wiadomość

decha Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2010
Skąd: Rzepin

PostWysłany: 22-11-2011, 16:21    Odpowiedz z cytatem

Pamiętajmy tylko, że jako osobne zadanie i
bez zapewnienia taboru przez województwo.

Powyższe nie wróży za dobrze...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

forest79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lis 2011
Skąd: stacja Templewo

PostWysłany: 23-11-2011, 09:45    Odpowiedz z cytatem

Otwieram dzis nowy rozkład jazdy na stronie Twój Plan Podróży...wpisuję Międzyrzecz - Templewo i co sie okazuje....nie ma takiej miejscowości jak Templewo,ani Sulęcin...
Oj chyba jednak trzeba nasmarować rower-hehehe
Żenada!!!
Jak zlikwidują to zaproszę cały Urząd Marszałkowski do Templewa i zaproponuje by wrócili do Zielonej Góry bez samochodu...zajmie im to tydzień!!!!Już widzę Wojewodę stojącą "na stopa"-hehehehe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 23-11-2011, 11:58    Odpowiedz z cytatem

Wiem że Cię nie pocieszę Mr. Green ale to nie jedyna relacja w regionie która utraci połączenia kolejowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Olo123 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lip 2011
Skąd: Międzyrzecz

PostWysłany: 23-11-2011, 20:56    Odpowiedz z cytatem

Dziś usłyszałem w jednym z regionalnych programów na Tvp Info że Linia Rzepin-Międzyrzecz jest bardzo nie opłacalna urząd marszałkowski musiał do niej najwięcej dopłacać. W Przetargu nikt nie przystąpił do zadania obsługiwania tej lini, jest jeszcze jedna szansa ponieważ będzie ten wolny przetarg lecz szansę są nikłe , zapowiada nam się zlikwidowanie tego połączenia

_________________
Zapraszam na mój kanał o kolej na youtubie
http://www.youtube.com/user/Polaczek156?feature=mhee
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Groźny Fanatyk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2009
Skąd: Poznań Karolin

PostWysłany: 24-11-2011, 12:33    Odpowiedz z cytatem

Dobrze, że zdążyłem się jeszcze przejechać tą przepiękną linią, latem 2009...

_________________
EX "Groźny Fanatyk"
Łomża - Ostrołęka - Tłuszcz - Warszawa - Łowicz - Łódź - Ostrów Wkp - Grabów nad Prosną
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

forest79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lis 2011
Skąd: stacja Templewo

PostWysłany: 27-11-2011, 16:24    Odpowiedz z cytatem

Dobrze, że zdążyłem się jeszcze przejechać tą przepiękną linią, latem 2009...


Linia ta zdecydowanie ma swój niepowtarzalny urok..stare lasy,mosty,wiadukty,wysokie nasypy i spore pochyłości.W Templewie pociąg naprawdę ma sporą górkę do pokonania.Pamiętam gdy na początku lat 90-tych przy ostrej gołoledźi SU 45 nie była w stanie podciągnąć 2 wagonów...Ehhh stare dzieje.
Przeżywam już 2 likwidację połączeń Międzyrzecz - Rzepin w swoim życiu.I zarówno w 1995 jak i teraz trudno mi sie z tym pogodzić.
Urząd Marszałkowski musi dokładać do połączeń bo mało ludzi jeździ.Należy oskarżyć o taki stan rzeczy i Urząd Marszałkowski i Przewozy Regionalne.Bo zaniedbali to połączenie do granic możliwości bo czy normalne jest by 60-70% rozkładu jazdy objeżdżała komunikacja zastępcza???A w np 2008 roku gdy regularnie kursował SA105 czasami ciężko było znaleźć miejsce siedzące kursem o 15:20 z Międzyrzecza.Dalej-totalna dezinformacja dla podróżnych,fatalnie ułożony rozkład jazdy-czy słyszał ktoś o takim paradoksie by ostatni pociąg na danej linii odjeżdżał w południe??? a tak przecież jest w Rzepinie z kursem do Międzyrzecza.
Teraz słyszę reklamy lotniska w Babimoście by latać do Warszawy...walą tam kasę porównywalna z dopłatami do wszystkich przewozów kolejowych-tylko ze dziennie z pociągów korzysta więcej ludzi niż z samolotów przez miesiąc-czy to nie jest bzdura...A nas,zwykłych ludzi w małych miejscowościach odcina się od świata,pozbawia możliwości dojechania do lekarza,szkoły pracy...w imię samolotów dla szlachty???!!!
Oskarżam wiec o zaniedbanie władze województwa lubuskiego..."Lubuskie warte zachodu" - ŻENADA!!!





[ Dodano: 27-11-2011, 16:31 ]
Dzis odprowadziłem kolegę na pociąg do Rzepina gdzie przesiadał sie na Poznań...po dłuższej chwili dostaje sms ze na szynobus Międzyrzecz-Rzepin spadł konar...straty nie sa wielkie,podrapany przód....pewno od jutra komunikacja zastepcza-hehehehe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 30-11-2011, 15:45    Odpowiedz z cytatem

Olo123 napisał/a:
Dziś usłyszałem w jednym z regionalnych programów na Tvp Info że Linia Rzepin-Międzyrzecz jest bardzo nie opłacalna urząd marszałkowski musiał do niej najwięcej dopłacać.

Z takim beznadziejnym rozkładem dla nikogo, bez skomunikowań do/z Poznania w Rzepinie (bo ta relacja ma szanse na przyciagnięcie podróznych) oraz do/z Gorzowa, to czemu oni się dziwią??? Czy nie można zamiast sztywnych 2-3 kursów zrobić np. jakiś w dni robocze, a w niedziele jakiś wieczorny na Poznań? Czy tak trudno wyjść do ludzi z twarzą a nie d...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Olo123 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lip 2011
Skąd: Międzyrzecz

PostWysłany: 30-11-2011, 15:59    Odpowiedz z cytatem

Dziś Ranny Regio z SA105 jechał do Rzepina ; )

_________________
Zapraszam na mój kanał o kolej na youtubie
http://www.youtube.com/user/Polaczek156?feature=mhee
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

krzys22026 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2011
Skąd: Zbąszynek

PostWysłany: 30-11-2011, 16:14    Odpowiedz z cytatem

Popołudniowy regio do Rzepina też z SA105
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

forest79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lis 2011
Skąd: stacja Templewo

PostWysłany: 30-11-2011, 17:07    Odpowiedz z cytatem

krzys22026 napisał/a:
Popołudniowy regio do Rzepina też z SA105


Wiem bo nim jechałem-)))

Dowiedzialem sie także nieoficjalnie oczywiście,że od 11 grudnia pociąg Międzyrzecz-Rzepin ma kursować tylko w soboty,niedziele i święta...a w tygodniu wiatr będzie hulał po torach...współczuje ludziom ze Smogór,którzy naprawde zostaną odcięci od świata.
No i szykuje nam sie jeszcze jedna likwidacja....przestaje istnieć PKS Sulęcin..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

topysz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2009
Skąd: Knurów

PostWysłany: 30-11-2011, 17:35    Odpowiedz z cytatem

szkoda, że ta linia jest zagrożona. Ale jak przez większość roku wmawia się podróżnym, że autobus to też fajny pociąg, to nie można dziwić się spadkiem zainteresowania. Szkoda, że nikt nie potrafi dojść do wspaniałych wniosków, że ludzie chcą jechać pociągiem a nie KKA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzys22026 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2011
Skąd: Zbąszynek

PostWysłany: 30-11-2011, 20:32    Odpowiedz z cytatem

Z nieoficjalnych wiadomości które do mnie dotarły wynika że linia Międzyrzecz-Rzepin zostaje zamknięta z tego względu że nie ma szynobusu. Ten SA105 co teraz jeździ zostaje zabrany i będzie jeździł jako Regio Zbąszynek-Gorzów Wlkp i z powrotem. Musi tam teraz jeździć szynobus, ponieważ linia została wzmocniona do 100 km/h, więc ze Zbąszynka do Międzyrzecza będzie się jechać 30 min, więc jak została by KKA dochodziło by do dużych opóźnień. Współczuję ludziom którzy zostaną odcięci od świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

forest79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lis 2011
Skąd: stacja Templewo

PostWysłany: 30-11-2011, 20:43    Odpowiedz z cytatem

A ja dzis usłyszałem ze na Zbąszynek-Gorzów na razie zostaje komunikacja zastepcza bo prace które trwały zostały zle przeprowadzone i po badaniach przejazdowych wiele odcinków musi zostać poprawione-szczególnie łuki..
Musimy poczekać na oficjalne komunikaty...bo zasłyszane wiadomości zmieniają się zbyt często i zbyt często mijają się z prawdą...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

krzys22026 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2011
Skąd: Zbąszynek

PostWysłany: 30-11-2011, 20:44    Odpowiedz z cytatem

No własnie, może to być plotka, ale na pewno Zbąszynek-Międzyrzecz jest ukończony w 100% bo jeżdżą już tam towarowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

forest79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lis 2011
Skąd: stacja Templewo

PostWysłany: 05-12-2011, 15:48    Odpowiedz z cytatem

Dziś był w Templewie reporter Radia Zachód...
Nadal walczę o szynobus na linii Międzyrzecz - Rzepin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl