Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Międzyrzecz - Sulęcin - Rzepin
Autor Wiadomość

forest79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lis 2011
Skąd: stacja Templewo

PostWysłany: 08-11-2011, 15:14   Międzyrzecz - Sulęcin - Rzepin Odpowiedz z cytatem

8 listopada 2011.
Mglisty poranek,spacer z Psem około 8 rano-specjalnie o tej porze aby posłuchać czy jedzie szynobus do Rzepina...(Gdy mieszka się w tak niewielkiej miejscowości jak Templewo to bardzo ważne by wiedzieć czy uda się w konkretnym dniu dojechać do Międzyrzecza choćby na zakupy)

Rozczarowanie...nie trąbi na przejeździe....wiec skoro nie pojechał o 8 z minutami to nie ma co liczyć na kurs o 13:11.

Wracam do domu, parze kawę i sprawdzam internetowy rozkład jazdy pociągów,nie ufam tej stronie bo już wiele razy wściekły wracałem ze stacji do domu bo nie przyjechało nic.No ale chyba z przyzwyczajenia wpisuje Templewo - Międzyrzecz i co widzę - że od wczoraj niby kursuje pociąg który zabrano w sobotę i niby tylko do poniedziałku...złowrogo spoglądam na ekran i zagryzam zęby by z ust nie wysypały się kur...y.

Kolejny spacer pod las skąd z oddali kilometra widać szlak i stacyjkę.

I cud....13:11 wrzeszczy na przejeździe...hura.
Jutro trzeba iść na spacer by posłuchać czy jedzie poranny Rzepin i jeśli cud będzie trwał to o 13:11 pojadę do Międzyrzecza bo już muszę.

Takich dni jak 8 listopada można mnożyć na tej linii w ciągu roku bez końca.Smutne to bo linia ma potencjał i mam nadzieje ze jeśli nie w tym roku to może kiedyś udowodni to Arriva RP.

Jak mnie najdzie wena to opisze inne przykłady dziadostwa fundowanego przez Przewozy Regionalne.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Japaw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2010
Skąd: Kostrzyn nad Odrą

PostWysłany: 08-11-2011, 15:40    Odpowiedz z cytatem

Moze juz ostatni miesiac tego dziadostwa. Arriva złozyła oferte na obsługe tej linii. Jak sie poszczesci to pojedziecie pod szyldem arrivy od grudnia. Ale narazie nic nie wiadomo.

_________________
http://images.chomikuj.pl/banners/chomik468x60.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 08-11-2011, 16:24    Odpowiedz z cytatem

Taki jesteś pewien Japaw? Może się okazać że akurat tą linie będzie obsługiwać PR :> Albo nic nie będzie jeździć przez ten durny przetarg.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Japaw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2010
Skąd: Kostrzyn nad Odrą

PostWysłany: 08-11-2011, 16:47    Odpowiedz z cytatem

Ale ja nie jestem pewien Sunseed. Mowie tylko to co przeczytałem i to co mowił dla prasy sam prezes Arrivy. Nie twierdze ze na 100% beda jezdzic. Prezes wspomniał ze Arriva zlozyła oferte na obsługe linii Frankfurt-Rzepin i Rzepin-Miedzyrzecz. to sa jego słowa. ja tylko mam nadzieje ze to sie uda. Nigdzie nie napisałem ze beda jezdzic.

_________________
http://images.chomikuj.pl/banners/chomik468x60.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

forest79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lis 2011
Skąd: stacja Templewo

PostWysłany: 08-11-2011, 16:52    Odpowiedz z cytatem

Najgorsze jest to,że prawdą mogą być słowa,że nic nie będzie jeździć...

Na początku funkcjonowania rozkładu jazdy 2010/11 przez ponad miesiąc czekaliśmy by wróciła choćby komunikacja zastępcza.

Szkoda,że władze PR i województwa fundując nam nowe rozkłady czy komunikacje zastępcze zapominają o tym że linia ta biegnie przez małe wiochy skąd ciężko czasem się wydostać.Na stacji praktycznie nigdy nie pojawia się informacja o zastępczym busie.Idiotyzmem jest to że komunikacja zastępcza nie dojeżdża do stacji w Templewie(z powodu braku możliwości dojazdu na stację-brzmi opis na zmianie rozkładu)tylko na przystanek PKS-u,który jest oddalony od stacji o około 1,5 km i od miejscowości Kleszczewo o ponad 2km.A z Kleszczewa które ma blisko do stacji korzysta więcej osób niż z Templewa.Więc chaotyczne wprowadzanie zastępczej komunikacji bardzo utrudnia ludziom życie.Przykład-Moja sąsiadka(76 lat)przyzwyczajona że przez ostatni tydzień nie ma pociągu idzie na przystanek PKS...po chwili słyszy w oddali pociąg...wraca do domu.Bądź odwrotnie,czekając na stacji dowiaduje się od przypadkowych osób(bo na pewno nie z informacji na stacji) ze na szynobus nie ma co liczyć....Fatalnie gdy ktoś się zapędzi z rowerem bądź z wózkiem-kupa niepotrzebnych nerwów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Japaw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2010
Skąd: Kostrzyn nad Odrą

PostWysłany: 08-11-2011, 16:56    Odpowiedz z cytatem

W ogole głupota jest cos takiego jak ZKA. jakbym chciał pojechac autobusem to bym sobie bilet na PKS kupił. To jest robienie sobie z ludzi jaj. kolejowe autobusy..to tylko w tym kraju jest mozliwe. Tego ktory to wymyslił powinno sie na zbity pysk wyrzucic, bo PR bierze kase za pociagi których nie ma,a mimo to ciagle wołają wiecej..Skandal.

_________________
http://images.chomikuj.pl/banners/chomik468x60.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 08-11-2011, 17:54    Odpowiedz z cytatem

Japaw napisał/a:
Ale ja nie jestem pewien Sunseed. Mowie tylko to co przeczytałem i to co mowił dla prasy sam prezes Arrivy. Nie twierdze ze na 100% beda jezdzic. Prezes wspomniał ze Arriva zlozyła oferte na obsługe linii Frankfurt-Rzepin i Rzepin-Miedzyrzecz. to sa jego słowa. ja tylko mam nadzieje ze to sie uda. Nigdzie nie napisałem ze beda jezdzic.


Tylko te dwie? Rozumiem że można złożyć częściową ofertę w przetargu, ale częścią chyba jest całe zadanie, a nie po jednej linii z każdego..

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

forest79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lis 2011
Skąd: stacja Templewo

PostWysłany: 10-11-2011, 15:00    Odpowiedz z cytatem

10 listopada

Usłyszałem dziś pytanie od ludzi we wsi czy jechał rano pociąg...hymmm przysnęło mi się i nie wiem odparłem.Sąsiadka wybrała sie rowerem na stację by poszukać informacji ale nie znalazła niczego...i co robić-iść na stację czy na przystanek PKS.Zainteresowani zrezygnowali z podróży.Trzeba poczekać do 13 i posłuchać czy jedzie...
Ja wybrałem się w miejsce skąd widać tory i po półgodzinnej obserwacji ujrzałem komunikacje zastępcza...
2 dni jeździł SA105 i już go nie ma...ciekawe na ile tym razem został zabrany i gdzie???
Czasami zabierany jest do Gorzowa...czasami do Żagania i to tylko na 1-2 dni i ja sie zastanawiam czy koszt paliwa na dojechanie do Żagania nie przekracza kosztów komunikacji zastępczej na miejsce "zabrania"???A co się dzieje z maszynistą z Rzepina??
Jak sami konduktorzy przyznają czasami dowiadują się o zastępstwie rano...czy tego chaosu naprawdę nie da się opanować???
Jestem bardzo zły....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

krzys22026 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2011
Skąd: Zbąszynek

PostWysłany: 11-11-2011, 13:49    Odpowiedz z cytatem

Uczę się w Międzyrzeczu i codziennie czekam na swój zastępczy do Zbąszynka, i muszę przyznać że rzeczywiście na tym odcinku raz jedzie bus, a raz Trapez, na prawdę nie wiem co się dzieje z tym odcinkiem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 11-11-2011, 18:10    Odpowiedz z cytatem

Jak to co Przewozy Regionalne Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

forest79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lis 2011
Skąd: stacja Templewo

PostWysłany: 11-11-2011, 18:15    Odpowiedz z cytatem

Przewozy Regionalne z jeszcze tragiczniejszą oferta nowego rozkladu jazdy...Z Templewa 14:05 do Miedzyrzecza - powrót 15:20....trzeba bedzie wozic rower żeby zrobic zakupy-hehehehe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

krzys22026 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2011
Skąd: Zbąszynek

PostWysłany: 12-11-2011, 10:35    Odpowiedz z cytatem

Ale jak pojedzie zastępczy to nie weźmiesz sobie roweru haha !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

forest79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lis 2011
Skąd: stacja Templewo

PostWysłany: 12-11-2011, 14:45    Odpowiedz z cytatem

No jak mogli skasować Poznań - Frankfurt o 10:53....jedyny pociąg który pasował na przesiadkę w Zbąszynku o 12:09 do Międzyrzecza i dalej do Sulęcina.Często śmigam z Torunia i zabrano mi dobre połączenie.Teraz muszę w Poznaniu przesiadać się na Gorzów i do Międzyrzecza i dalej na Templewo...Jak tak dalej będzie to będę musiał jeździć przez Katowice!!!!!!!!!

Toruń Miasto 06:09
Bydgoszcz Główna 07:18
Bydgoszcz Główna 07:43
Piła Główna 09:09
Piła Główna 09:14
Krzyż 10:09
Krzyż 10:25
Gorzów Wlkp. 11:21
Gorzów Wlkp. 13:47
Międzyrzecz 14:40
Międzyrzecz 15:20
Templewo 15:38

ALBO

Toruń Główny 05:25
Inowrocław 06:15
Inowrocław 06:24
Poznań Główny 08:16
Poznań Główny 09:02
Gorzów Wlkp. 11:21
Gorzów Wlkp. 13:47
Międzyrzecz 14:40
Międzyrzecz 15:20
Templewo 15:38

Kurcze ile razy można się przesiadać!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

koki161 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2007

PostWysłany: 12-11-2011, 15:42    Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że pociąg, o którym piszesz, jeszcze nie został wklepany do rozkładu po prostu.Nie sądzę, by wycofali go, bo to byłaby zupełna paranoja na linii Zbąszynek-Rzepin. Poza tym są dwa pociągi w relacji Frankfurt-Poznań, a tylko jeden miałby być w relacji przeciwnej? Eee.. jeszcze bym poczekał i nie wpadał w skrajne emocje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzys22026 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2011
Skąd: Zbąszynek

PostWysłany: 12-11-2011, 16:08    Odpowiedz z cytatem

Te regio o którym piszesz na pewno zostaje jestem pewien na 100%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 8 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl