Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Anglia, Irlandia, Irlandia Płn.
Autor Wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 23-01-2010, 15:58   Anglia, Irlandia, Irlandia Płn. Odpowiedz z cytatem

Był może ktoś z FIP w tych krajach? W tym roku bym się chętnie wybrał, bo jeszcze w tamtym kierunku mnie nie zawiało. Mam parę pytań, odnośnie podróży.
Jak sprawna jest w tych krajach kolej, tzn. można prawie wszędzie dojechać koleją (Irlandia, Irlandia Północna), czy jest to np. tylko jedna nitka dookoła wyspy pomiędzy głównymi miastami?
Czy można łatwo i na FIP podróżować pomiędzy wyspami, czy na towarzystwo żeglugowe potrzebne są osobne bilety?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kajetan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2007

PostWysłany: 10-03-2010, 15:11    Odpowiedz z cytatem

W Irlandii i Irlandii Północnej obecnie jest niezbyt wiele czynnych linii kolejowych. W Irlandii większość linii rozchodzi się promieniście z Dublina (gdzie są dwa główne dworce: Heuston i Connolly) do ważniejszych miast. W Irlandii Północnej ilość linii kolejowych jest znikoma. Mapka jest tutaj: http://www.irishrail.ie/home/maps/intercity_map.asp .
Rozkład jazdy na stronie PKP obejmuje tylko niektóre połączenia. Więcej rozkładów jazdy tutaj: http://www.irishrail.ie/your_journey/timetables.asp lub http://www.irishrail.ie/your_journey/printed_timetables.asp oraz http://www.nirailways.co.uk/timetableshome.asp .
Uwaga! Bezpłatne bilety FIP trzeba mieć oddzielnie na każdą z sieci: Wielka Brytania (BR-ATOC), Irlandia Północna (NIR), Irlandia (CIE), towarzystwo żeglugowe Stena Sealink Line (promy z Wielkiej Brytanii do Irlandii). Tak więc 4 blankiety w książeczce, nie licząc dojazdu na Wyspy.
Towarzystwo CIE w Irlandii zajmuje się kolejami (IE) i autobusami, ale zniżki i bezpłatne bilety FIP są honorowane tylko na kolei.
Pozdrawia Kajetan.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 16-03-2010, 09:50    Odpowiedz z cytatem

cześć
Najlepiej podróżuje sie po angli i szkocji, ze wzgledu na komfort, szybkość przemieszczania i siec kolejowa
na tych kolejach (anglia i szkocja to 2 zarządy ale bilet jeden ATOC) w pierwszej klasie kawa herbata. pociagi kursuja dość czesto POLECAM gorąco przejażdzke z Glasgow do Mallaig. trasa opisana jako jedna z najciekawszych tras na swiecie (książka 30 najatrakcyjniejszych lini kolejowych na swiecie) naprawde warto!!!
uwaga podróz w jedna strone trwa 5,5 godz. nie miałem za duzo czasu, ale warto sie zatrzymac po drodze w Fort Wiliams. co do Irlandi to jedyny wygodny i europejski pociag kursuje na lini Dublin- Belfast. pozostałe pociagi takie sobie, raczej bez 1kl. Co do biletu CIE faktycznie jest to bilet na kompanie w której sa IE, ale poszedłem vabank i wsiadałem do autobusów dalekobieznych z tym biletem
tylko w dublinie nie chcieli mnie za bardzo zabrać ale w końcu pozwolili mi na niego jechac wiec za darmo objezdziłem pół irlandii m.in byłem na słynnych Clif Of Moher, zamek Cashel bo tam dojedziesz tylko autobusem. Wyspa przepiekna w Belfaście tylko resztki po działalnosci IRA i bedac w irlandi płn trzeba pojechac na Giant Casway, robi wrazenie, chociaz zalezy co sie komu podoba.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 16-03-2010, 13:51    Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze pytanie dot. standardu w angielskich pociągach. Rok temu jak byłem w Londynie to chciałem przejechać się nocnym pociągiem z Londynu do Inverness (ale pogoda zmieniła plany i wróciłem do Holandii).
Dowiedziałem się, że w tym pociągu jest tylko 2 klasa siedząca, a jak to wygląda? Przedziały po 6 miejsc, czy może bezprzedziałowe?
Na dworcu Liverpool Street nie mogli mi sprzedać miejscówki na ten pociąg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 16-03-2010, 14:40    Odpowiedz z cytatem

niestety podrózowałem tylko w ciagu dnia, wiec nie wiem jak to wyglada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 16-03-2010, 18:53    Odpowiedz z cytatem

Chciałem jechać nocnym pociągiem Caledonian Sleeper, niestety zgodnie z ograniczeniami ATOC można nim jechać tylko w wagonach sypialnych. Pisałem nawet maila do ScotRail i odpowiedz była taka, że nie ma możliwości jazdy z biletem FIP w wagonach siedzących.
http://www.atoc.org/clientfiles/File/RSTDocuments/Dec09%20restrictions.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl