Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Dojazd na Sycylię
Autor Wiadomość

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 14-05-2008, 18:29   Dojazd na Sycylię Odpowiedz z cytatem

Witam. Wybieram sie na Sycylie. Z Rzymu wyjechac chcialem nocnym pociagiem do Syrakuz lub Palermo. Czy orientuje się może ktoś jak wygląda sprawa przy podróży na Fip-ie z miejscami leżącymi w takim pociągu? I czy jest jakas dopłata za podróż promem z ladu na wyspę? Pozdrawiam.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 15-05-2008, 02:06    Odpowiedz z cytatem

Przeprawa pociągiem na Sycylię odbywa się w dość ciekawy sposób Smile Pociągi jadące od Rzymu są rozdzielane w miejscowości Villa Sant Giovanni i wtaczane na prom, a następnie przewożone i już na Sycylii, w miejscowości Messina łączone w jeden skład. Pasażerowie w pociągu nie wiedzą nawet że pociąg jest przewożony, nie ma żadnych dopłat do FIP, a w czasie przeprawy można wyjść z wagonów i wejść na górny pokład i popatrzeć sobie na morze, czasem akurat wschodzi słońce Smile. Na bilet FIP możesz wsiąść w pociąg i jechać na Sycylię nie płacąc za przeprawę.
2 lata temu, jak byłem we Włoszech, i akurat chciałem się przepłynąć,ale nie było pociągu. W taki sposób można przejść ze stacji Messina Centrale do Messina Marittima (10minut pieszo) i wejść na prom pokazując obsłudze bilet FIP, nie ma żadnych dopłat. Promy należą do kolei i mają wymalowane znaczki FS, wtedy można płynąć na bilet FIP bez dopłat (tak było w 2006 roku, teraz mogło się zmienić).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-05-2008, 09:30    Odpowiedz z cytatem

Zależy którym pociągiem chcesz jechać. W Ekspresach są tylko sypialne i kuszetki czteromiejscowe. Kuszetka kosztuje 28 euro, przy zakupie w pociągu płacisz dodatkowe 8 euro. Raz w tygodniu kursują ekspresy z Mediolanu i Wenecji z wagonami ogólnodostępnymi. Z Rzymu można też jechać na siedząco w InterCityNotte bez dopłaty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

iga61 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2005

PostWysłany: 15-05-2008, 13:08    Odpowiedz z cytatem

Z Mediolano do Agrigento kursuje EX z wagonami siedzącymi cztery razy w tygodniu odjazd z Mediolanu o godz 13,50 właśnie tym pociągiem się wybieram na Sycylię nie wiem tylko czy są dopłaty do pociągu EN relacji Budapeszt Wenecja może ktoś się orientuje to proszę o podpowiedz z góry dziękuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-05-2008, 14:23    Odpowiedz z cytatem

Są, 5 euro za siedzące.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

iga61 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2005

PostWysłany: 01-06-2009, 07:58    Odpowiedz z cytatem

właśnie wróciłem z sycyli oczekuję pytań
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 01-06-2009, 13:28    Odpowiedz z cytatem

Masz zdjęcia stacji kolejowych?

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 02-06-2009, 21:12    Odpowiedz z cytatem

Ja mam pytanie jakie miejsce na Sycyli jest wg Ciebie jednym z najpięknieszych i wartych uwagi. We wrześniu wybieram się do Rzymu i chętnie odwiedził bym także Sycylie, może jakaś piękna plaża... Very Happy Cool Jeśli mógłbyś jeszcze napisać o połączeniach kolejowych. Najpisz o dopłatach i tych obowiązkowych, gdzie dopłaty nie są obowiązkowe? Może jakieś połączenia noce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

iga61 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2005

PostWysłany: 03-06-2009, 07:28    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o najpiękniejsze miejsca na Sycyli to jest ich bardzo dużo np. Taormina i okolice , Cefalu , zatoka Castelmare del Golfo z pięknymi plażami , jeżeli chdzi o dojazd to ja jeżdzę przez Budapeszt,Chorwację dppłata przez Słowenię obowiązkowa w drodze powrotnej 8 euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 03-06-2009, 09:48    Odpowiedz z cytatem

Rówinież planuje taką samą trase przejazdu. Na trasie Warszawa - Budapest rozważam opcje czterosobowej kuszetki ze względu na komfort jazdy i jeszcze w miare przyzwoitą cenę. Co do dopłat do miejsc siedziących słyszałem że nie są obowiązkowe, ale jeżdzą tylko składy 2 klasy. Nie wiesz może co z frekwencją w takich przedziałach pod koniec września?

Co do przejazdu z Budapesztu do Wenecji to mam już chyba troche nieaktualne informacje co do dopłat więc jakbyś mógł napisać o kosztach dopłat do różnych opcji (siedzące, kuszetka 4-os, 6-os), czy jeżdzą skłądy I klasy?

Z samej Wenecji do Rzymu istnieje bardzo wiele połączeń. Jeśli mógłbyś polecić jakieś tanie (brak dopłat) i szybkie.

W Rzymie zamierzam zagościć ok. 3 dni. Następnie z Rzymu szukam właśniej jakiegoś połączenia z Sycylią, chyba jednak nocne ze względu na oszczędność czasu. Jak jest z dopłatami na tej tarsie? Jakie składy jaki komfort? Jak jest z frekwencją (na wrzesień?)

Na Sycyli potrzebuje jakiegoś noclegu? Jeśli byłbyś w stanie polecić coś niedrogiego dla rodziny 4-os.

Na całą wyprawę chciałbym poświęcić tydzień lecz licząc godziny transportu będzie bardzo ciężko, dlatego zastanawiam się nad szybszym powrotem do Polski (połączenia lotnicze). Do tej pory udało mi się znaleźć najteńsze połączenia z Milano do Krakowa (Ryanair) jednak z Sycyli do Milano jest spory kawałek ponad (24h drogi) dlatego szukałem tanich połączeń z Sycyli, niestety nie udało mi się nic znaleźć. Może masz na ten temat jakieś informacje?

Mam nadzieje że nie zasypałem Cię pytaniami, jest to mój pierwszy wyjazd z FIP i chciałbym go dokładnie zaplanować aby ustrzec się przed "przykrymi niespodziankami"

Pozdrawiam
Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

iga61 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2005

PostWysłany: 03-06-2009, 11:46    Odpowiedz z cytatem

Na Sycyli byłem 8 razy zjeździłem całą wyspę nigdy nie korzystałem z kuszetek więc nie interesowałem się cenami , składy zawsze zestawione są z wagonów sypialnych, kuszetek i siedzące nocne klasy drugiej sześcio osobowe . Pociąg z Wenecji do Rzymu IC z przesiadką w Boloni bez dopłat wyższej kategorii z dopłatami , pociąg eksprespwy nocny Rzym - Catania miejsca siedzące rozkładane bez dopłat.
Zawsze jeżdzę przed sezonem lub po sezonie nigdy nie ma problemu z miejscami do siedzzenia dla 4 osób. Samolotami nie latam mając darmowy bilet FIP . Z reguły wykupuję 8 noclegów pobytu plus dojazd 4 dni , potrzeba 10 dni urlopu krócej się nie da.
Ostatnio korzystałem z biura INTERHOME z oferty last minute wyszło po 10 euro za nocleg od osoby, mam również adres do osoby prywatnej w miejscowości Riposto koło Catani.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 04-06-2009, 08:34    Odpowiedz z cytatem

No a możesz dać ten kontakt na nocleg koło Catanii? Tutaj albo na arkadiuszszy@wp.pl. Jadę w tym roku na Sycylię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl