Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Podróż z FIP na terenie Luksemburga
Autor Wiadomość

misia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Gru 2010

PostWysłany: 02-12-2010, 19:57   Podróż z FIP na terenie Luksemburga Odpowiedz z cytatem

Na forum nie został poruszony temat podróżowania na terenie Luksemburgu. Co to są za pociągi CFL, jak oznaczone w rozkładzie jazdy? Czy z pociągi z Koblenz do Luksemburgu jadą w spółce DB czy CFL??
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 07-12-2010, 13:40    Odpowiedz z cytatem

CFL to oznaczenie kolei Luksemburga (Chemins de Fer Luxembourgeois). Kraj chociaż mały to ma swoją sieć kolejową. Również przez Luksemburg przebiegają ważne linie kolejowe międzynarodowe. Na kolei wewnętrznej tego kraju wszystkie pociągi są bez dopłat, nie kursują w nocy. Co do pociągów z Niemiec to są to niemieckie składy regionalne np. z Trier (przynajmniej kiedyś tak było jak ja jechałem), były one bez żadnych dopłat do FIP i na terenie Niemiec obowiązuje niemiecki bilet. Z Koblenz bezpośrednie pociągi do Luksemburga to są niemieckie składy IC. Oprócz pociągów IC z Koblenz można dojechać pociągami RE (Regional Ekspres) z przesiadką we wspomnianym niemieckim Trier (po polsku Trewir).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 07-12-2010, 18:04    Odpowiedz z cytatem

Należy też dodać, że na terenie Luksemburga, jadąc np niemieckim pociągiem bilet FIP na DB jest nie ważny, należy mieć bilet FIP na koleje luksemburskie (CFL).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 08-12-2010, 08:37    Odpowiedz z cytatem

Tak, to oczywiste. Dodam też że jak ja jechałem do Luksemburga to konduktor kolei CFL już zaczął sprawdzać bilety jak pociąg jeszcze był dość sporo na terenie Niemiec. Tak mnie tym zaskoczył że aż zapytałem go jaki mam bilet pokazać DB czy CFL...z dumą zaznaczył że CFL Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl