Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Przekraczanie granicy z książeczką FIP
Autor Wiadomość

Josef K. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lut 2008

PostWysłany: 14-08-2010, 18:57    Odpowiedz z cytatem

Jak będę chciał jechać IC ze Szczecina do Amsterdamu to też potrzebuje przejściówki?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiktorwektor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2010

PostWysłany: 15-08-2010, 20:19    Odpowiedz z cytatem

Wątpię, bo to pociąg uruchamiany przez DB i od samego Szczecina z niemiecką obsługą. A powód bardziej pragmatyczny - jechałem nim ostatnio - chociaż w przeciwną stronę - z Berlina i nie było żadnej kontroli biletów Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 15-08-2010, 21:04    Odpowiedz z cytatem

ciekawy pociąg ten IC148 i dość słabo promowany ktoś wie jakie dopłaty do FIP w nim obowiązuję? Czy czy jest realne skomunikowanie
TLK18201 Warszawa Centralna - Szczecin Główny 23:15 - 5:59
IC148 Szczecin Główny - Schiphol(Airport) 6:13 - 15:09

rozkładowo to tylko 14 minut a nocne TKL mają tendencje do spóźnień. Czy pociąg czeka w razie opóźnienia?

Sorry za mały off-topic ale do tej pory nawet nie wiedziałem o tym pociągu a to tańsza alternatywa od Kiepury który wlecze się niemiłosiernie całą noc...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 15-08-2010, 23:25    Odpowiedz z cytatem

Ten IC od zawsze był obsługiwany całkowicie przez DB - tzn. od Szczecina Głównego niemiecka drużyna, niemiecka lokomotywa i niemiecki skład. Żadnych przejściówek i innego polskiego wynalazku nigdy w nim nie trzeba było mieć (podobnie jak w osobowych do Angermünde czy Pasewalk) - wystarczy FIP na DB i można jechać od/do Szczecina.

piotrek_89 napisał/a:
ktoś wie jakie dopłaty do FIP w nim obowiązuję?

Pociąg ma możliwość rezerwacji - jak chcesz, możesz kupić miejscówkę - ale nie musisz. Do FIP nie ma żadnych obowiązkowych dopłat.
I nie bójcie się na zachodzie Europy pociągów IC/EC - wielu z forumowiczy drży z obawy przed podróżą IC - tam jest normalność - IC to zwykły pociąg, o podwyższonym standardzie. W Polsce to szczyt niewyobrażalnego luksusu, a tam normalny pociąg (choćby w Czechach czy Niemczech gdzie ludzie IC dojeżdżają do pracy).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 15-08-2010, 23:50    Odpowiedz z cytatem

a jak z tym skomunikowaniem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiktorwektor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2010

PostWysłany: 16-08-2010, 14:37    Odpowiedz z cytatem

Często jeżdżę tym TLK i zazwyczaj jest o czasie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 16-08-2010, 17:47    Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od dyspozytora (lub dyżurnego). Jeszcze za czasów, jak PR obsługiwały pośpiechy, jechałem nocnym z Białegostoku do Szczecina przez Warszawę - pociąg był opóźniony to zgłosiłem z kumplem, że mamy przesiadkę do Hannoveru (jechaliśmy na FIP) i kierownik zgłosił to w Szczecinie.

Szczęśliwie przytrzymali pociąg około 3-5 minut. A najlepsze w tym wszystkim było to, że na IC do Amsterdamu biegło oprócz nas z 10 osób, a dyżurny zdziwiony mówi, że miało się tylko 2 kolejarzy przesiadać. Naiwni ludzie myśleli, że PKP samo przytrzyma pociąg - mieli szczęście, że ja z kolegą jechaliśmy...

Podsumowując - wszystko zależy od dyspozytora w Szczecinie - ten IC to jest pociąg obsługiwany przez DB, więc nie wiem który go puszcza - IC czy PLK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl