Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Bydgoszcz-Gdańsk przez Czersk-Kościerzynę-Gdynię
Autor Wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 16-02-2010, 21:46   Bydgoszcz-Gdańsk przez Czersk-Kościerzynę-Gdynię Odpowiedz z cytatem

A więc tak będąc ciekaw jak wypalił lansowany przeze mnie pociąg Bydgoszcz-Trójmiasto przez Kościerzynę wracając od rodziny z Karsina wybrałem pociąg Arrivy na podanej trasie.

Pociąg jednak dość średnio pasuje gdyż jest nieco (tak z 2 godzinki) za wcześnie ale jednak z ciekawości wybraliśmy go w drodze do domu.

Pociąg ten w zasadzie wyróżnia się tylko tym, że nie ma przesiadek, gdyż czas podróży (nawet po uwzględnieniu kościerskiej przesiadki jest zbliżony do innych).
Będąc na przystanku w Karsinie naszą uwagę zwróciło aż 7 chętnych na podróż, którzy zaciekawieniem przeglądali rozkład jazdy (znacznie bogatszy niż poprzedni). Odrazu pojawiły się pytania czy on przez Kościerzynę oraz czy przez Gdynię. W sumie z Karsina ruszyła nas 10.
Przyjeżdża pociąg, oczywiście Duńczyk, (był jedną z atrakcji turystycznych trasy). Jednakże wypatrując szynobusu zastanowiło nas nowe malowanie czyżby zaczeli robić pomarańczowo-żółte przody?
Kiedy SZT przyjechał okazało się, że jest pomalowany normalnie tylko jest brudny.
Kolejne zdziwienie w środku okazało się, że siedzenia są zupełnie inne przypominające bardziej 120A lub SA102 niż nowsze szynobusu Pesy, jednakże to uczucie prysło jak tylko usiadliśmy na miejscach, gdyż okazało się, że siedzenia są na ludzi mających albo 140- albo 200+ niestety my się nie mieściliśmy w tym przedziale. Potem poszedłem kupić bilet i się okazało, że kierownik sprzedawał bilety do Kościerzyny z maszynki a dalej ręcznie wypisywał przez co niestety trzeba było dołożyć 6 zł. (co odrazu nie spodobało się części ludzi w kolejce, którzy kupowali bilety aż z Czerska mówiąc, że za 5zł to się mogą przesiąść w Tczewie. Jak kupiłem bilety to okazało się, że Duńczyk zaczyna się psuć, nie działały jedne drzwi wewnętrzne oraz jedne zewnętrzne. Jednakże podróż odbyła się bez większych problemów, frekwencja do Gdyni była na poziomie 60-80% z dość dużą rotacją. Dużą grupę stanowili studenci.
W Gdyni Głównej pociąg miał postój przez co szybciej można było się dostać z przesiadką na pociąg do Chojnic (przy okazji jak ktoś z Czerska chciałby mieć wycieczkę to mógłby wrócić. W Gdyni na pragach pociąg był zapowiedziany jako pociąg do... Wejherowa przez co część ludzi wysiadła.
Z Gdyni frekwencja była już na poziomie 20-30%.

A więc podsumowując to pociąg jest dość dobrych mimo pewnych uchybień, które jednak można łatwo dopracować. Dodatkowo spodziewam się, że latem skład może okazać się za mały (ale sądzę, że będą doczepiać wagony lub zrobią 2 szynobusy to będzie już super.

Chciałbym więc podziękować ludziom z Arrivy PCC i proszę o więcej.

ZdjęciaZdjęcia

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leszek79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Sie 2009

PostWysłany: 16-02-2010, 22:54    Odpowiedz z cytatem

Czyżbyś yusek pierwszy raz duńczykiem jechał ?
Mnie się dwa razy zdarzyło, pierwszy raz Szymankowo-Nowy Dwór (spowrotem w bohunie wczepionym miedzy duńczykami), drugi raz Maksymilianowo-Wierzchucin i jeszcze tego samego dnia w SA106 z duńczykiem na pasożyta na haku (Tuchola-Wierzchucin) Shocked. Siedzenia obiektywnie wydaje mi się że wygodne, chociaż dla mnie osobiście za miękkie, ja wolę te składane bo łatwiej z kamerą biegać między oknami Smile.
A co do biletów to dziwna sprawa. Mogliby chyba z maszynki wystawić bilet "dalej" i ręcznie drugi za różnicę w cenie. Czyżby okazja do dodatkowego zarobku ? Albo chodzi o dotacje, bo z Kościerzyny do Gdańska jedzie komercyjnie, chociaz dotacje od obrotu nie zależą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mefistofeles Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Inowrocław

PostWysłany: 17-02-2010, 07:13    Odpowiedz z cytatem

Zaskoczyła mnie frekwencja. Spory ruch i w stronę Trójmiasta i Bydgoszczy. Głównie studenci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 17-02-2010, 08:36    Odpowiedz z cytatem

Duńczykiem pierwszy raz podobnie jak pierwszy raz z Karsina do Wrzeszcza bezpośrednio. Ale ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

chester Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Cze 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-02-2010, 11:37    Odpowiedz z cytatem

yusek napisał/a:
z Karsina do Wrzeszcza bezpośrednio


Jak on jeździ? Z Gdyni zawija z powrotem do Gdańska? I gdzie kończy?

_________________
Uwaga, na tym forum ostrzeżenie dostaje się również za zaprzeczanie kłamstwu.
historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 17-02-2010, 11:41    Odpowiedz z cytatem

Jedzie do Gdańska Głównego ale po co mam jechać aż na Śródmieście jak mogę sobie na Wrzeszczu wysiąść. A z tym dlaczego spowrotem? A przy okazji czy znacznie jakiś inny przypadek by pociąg wjeżał do miasta wojewódzkiego stawał w nim a potem z niego wyjeżdżał i wracał na inną stację w tym mieście?

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mefistofeles Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Inowrocław

PostWysłany: 17-02-2010, 14:25    Odpowiedz z cytatem

swoją drogą - też szarpałeś się z drzwiami za pierwszym razem? Czy zauważyłeś przycisk?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 17-02-2010, 14:45    Odpowiedz z cytatem

Ale jaki przycisk dostały z buta to same odpadły, a tak na serio to w Karsinie drzwi były otwarte przez wysiadających, natomiast w Gdańsku już wiedziałem wcześniej. Zresztą przecież wszyscy znają podstawy duńskiego i tego nie trzeba było tłumaczyć.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leszek79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Sie 2009

PostWysłany: 17-02-2010, 15:27    Odpowiedz z cytatem

No nie mów że "Gangu Olsena" nie oglądałeś Wink.
Ja szczerze mówiąc początkowo też otwierałem z użyciem siły, ale podejrzałem jak to robią tambylcy i nauczyłem się Laughing. Ale tych drzwi między przedziałami to inaczej niż przyciskiem albo łomem otworzyć się nie da Very Happy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 17-02-2010, 15:34    Odpowiedz z cytatem

Ale w sumie ja rozumiem, że nie ma po polsku, ale wysyłają skład na Kaszuby i kierownik na zna kaszebsko mowe to już przegięcie normalnie trzeba było wszystko jemu na polski tłumaczyć.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

w.zemelka Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Mar 2009
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 17-02-2010, 15:39    Odpowiedz z cytatem

Racja trzeba być trochę obytym:d . Ostatnio sobie pojechałem Do Bydgoszczy z Gda. gł A wracając wybrałem się Duńczykiem jestem zadowolony bo bardzo wygodny jest. A od Kościerzyny są bilety na kartki i dopłaty bo jest linia pośpieszna i nie dofinansowana. Jestem strasznie ciekawy Tego połączenia z Bydgoszczy do Władysławowa. osobiście jestem z Pucka i według mnie to bardzo atrakcyjna oferta pomijając to iż jest to duża konkurencja dla PR po względem standardu taboru i obsługi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Leszek79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Sie 2009

PostWysłany: 17-02-2010, 15:53    Odpowiedz z cytatem

yusek napisał/a:
Ale w sumie ja rozumiem, że nie ma po polsku, ale wysyłają skład na Kaszuby i kierownik na zna kaszebsko mowe to już przegięcie normalnie trzeba było wszystko jemu na polski tłumaczyć.

To mnie się zdarzyła dwa razy odwrotna sytuacja. Kiedyś w Kartuzach jak kasjerka nie wiedziała o co mi chodzi i niedawno jak kierownik zaskoczony polskim usilnie starał się przestawić Laughing.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 17-02-2010, 15:54    Odpowiedz z cytatem

Ale mogli by wystawiać daleje w necie cena była o 6zł niższa. A właśnie jest to prawda, że te pociągi do Władika będą składać się na trasie Bydgoszcz-Gdynia z dwóch pojazdów a potem w Gdyni rozłączania?

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartini Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Gru 2009

PostWysłany: 17-02-2010, 18:23    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A właśnie jest to prawda, że te pociągi do Władika będą składać się na trasie Bydgoszcz-Gdynia z dwóch pojazdów a potem w Gdyni rozłączania?

Okaże się jak pojadą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mefistofeles Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Inowrocław

PostWysłany: 18-02-2010, 07:16    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale tych drzwi między przedziałami to inaczej niż przyciskiem albo łomem otworzyć się nie da

mie się udało Very Happy
Cytat:
wysyłają skład na Kaszuby i kierownik na zna kaszebsko mowe to już przegięcie normalnie

rozumiem, że w pociągach do Zakopnego kierownik ma mówić po górolsku, hej!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl