Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Następny
RJ 2009/2010 na Dolnym Śląsku
Autor Wiadomość

Niederschlesier Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Paź 2008

PostWysłany: 03-07-2009, 21:47    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przykładem dla mnie może być pociąg Szczecin- Kłodzko który nie wjeżdża do Wrocławia a codziennie jest przyjemnie obłożony.

Niestety, muszę Cię zmartwić. Jechałem tym łącznikiem w całej relacji i na odc. Kłodzko - Jelenia Góra pasażerów można policzyć na palcach jednej ręki... W części przez Wrocław za to blisko 100%.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 03-07-2009, 21:51    Odpowiedz z cytatem

Niederschlesier

Potwierdzam twoją wypowiedź. Pociąg ze Szczecina do Zielonej Góry, przez Kłodzko, Wałbrzych ma znikomą frekwencję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 03-07-2009, 21:54    Odpowiedz z cytatem

Być może dlatego, że jest mało promowany. Jedzie on przez Nową Rudę, Wałbrzych, Jelenią Górę, Lubań, czy Żary to miasta które są w stanie wygenerować dobrą frekwencję. Przy odpowiednim marketingu.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Mares Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2008
Skąd: Chojnów

PostWysłany: 03-07-2009, 21:56    Odpowiedz z cytatem

Ano ma, ale to przez zerowe rozlekamowanie powyższego gdziekolwiek.... Na odcinku Zielona Góra - Kłodzko można policzyć na palcach jednej ręki nie tylko podróźnych, ale i ludzi, którzy o takim połączeniu wiedzą.... ICC + Marketing = KATASTROFA!.... Cool

_________________
Hobby zawsze trzeba mieć... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 03-07-2009, 22:03    Odpowiedz z cytatem

To samo jest z Ex "Pogórze" - totalna klapa z powodu zerowej promocji. Bywają nawet w Bolesławcu problemy z kupnem biletu w ofercie Last Minute, więc ludzie wtedy rezygnują z Ex na rzecz pośpiecha PKP PR.

Dopóki IC będzie w Grupie PKP to w kwestii marketingu nic się nie zmieni - jak jest beton do sześcianu tak będzie, aż padną jak Cargo! Takie PR - odcięli się formalnie od PKP i od razu mamy nowe promocje, interREGIO, współpraca z easyJet, a jeszcze kilka miesięcy temu darliśmy z betonem PR (wtedy jeszcze PKP) koty o pociągi pośpieszne (udupienie "Łużyc", niemal siłowe wydarcie "Ślązaka"). Wtedy im się nie opłacało, a teraz nagle mamy wysyp IR. Cud! A przecież w Biurze Marketingu PKP PR pracują wciąż ci sami ludzie. Nagle dostali olśnienia i beton skruszał?

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jedrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2007

PostWysłany: 04-07-2009, 09:45    Odpowiedz z cytatem

Ale słuchajcie mamy pierwszy turnus wakacji a ludzie dopiero teraz pobierają wypłaty ja jechałem nim 2 lipca i już w Jeleniej szpilki nie można było wsadzić a kierownik pociągu ludzi z biletem na klasę 2 pakował do klasy pierwszej... działy się dantejskie sceny! Poczekajcie dla potencjalnych ludzi wakacje dopiero 1 lipca się zaczynają bo nie idzie się na urlopy 23 czerwca tylko od początku miesiąca

_________________
Województwo Dolnośląskie nie kończy się na Wrocławiu, walczmy o połączenia do innych miast regionu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomaszdydo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lip 2009
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: 04-07-2009, 16:48    Odpowiedz z cytatem

Pewnie że będą mieli frekwencję co nie znaczy że reklama jeszcze większa by się przydała. Co do ex Pogórze to jeśli już miał by zostać to niech jedzie przez Wałbrzych. Na frekwencję by nie nażekali.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 04-07-2009, 17:58    Odpowiedz z cytatem

Ex "Pogórze" powinien zostać przekwalifikowany na TLK, wtedy pociąg powinien się zapełnić na odcinku Wrocław - Jelenia Góra.

Przez Wałbrzych "Pogórze" raczej na pewno od grudnia nie pojedzie, bo jak wróble z parku przed dworcem w Bolesławcu ćwierkają, jest to pociąg "zrobiony" przez i pod kogoś kto pracuje w centrali PKP IC a na weekendy zjeżdża do domu.

Nie możemy się doprosić nocnego pociągu pospiesznego ze Zgorzelca do Warszawy (łącznik do "Karkonoszy" jak było kiedyś), który miałby zagwarantowaną dobrą frekwencję, ale na "prywatne" ekspresy-widma władze PKP IC bardzo chętnie marnotrawią pieniądze podatników!

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

grzesiu24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2009

PostWysłany: 04-07-2009, 18:27    Odpowiedz z cytatem

Jak wy chcecie do Karkonoszy dołączac wagony do Zgorzelca jeżeli ten pociąg jeździ z 13- 15 wagonami w składzie?? Przekwalifikowanie relacji do Zgorzelca kosztem Kłodzka to chyba lekka samolubność. Dodatkowo pociąg stworzy realne zagrożenie frekwencji dla pociągu dziennego do Warszawy, a wtedy może się okazać, że IC po 3 miesiącach wytnie wam obydwa składy z rozkładu.

_________________
Kolej to najlepszy środek transportu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 04-07-2009, 18:30    Odpowiedz z cytatem

grzesiu24, we Wrocławiu ze składu odpinana jest grupa wagonów do Gdyni ("Rozewie") i w to miejsce można wczepić grupę wagonów ze Zgorzelca.
Kiedyś "Karkonosze" jeździły w relacji Warszawa - Szklarska Poręba/Kudowa Zdrój/Drezno i było dobrze.

Cytat:
Dodatkowo pociąg stworzy realne zagrożenie frekwencji dla pociągu dziennego do Warszawy, a wtedy może się okazać, że IC po 3 miesiącach wytnie wam obydwa składy z rozkładu.

Mówisz poważnie? Śmiech

Ja powiem poważnie: za pociągami PKP IC nikt tu płakać nie będzie! Wjadą Niemcy, PR-y zrobią jakieś interREGIO, a my wreszcie przestaniemy się użerać z betonem PKP. Skoro PKP IC nie chce wykorzystać potencjału linii zgorzeleckiej i zarobić na dużych potokach podróżnych to z pewnością zrobią to inni przewoźnicy.

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

grzesiu24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2009

PostWysłany: 04-07-2009, 18:41    Odpowiedz z cytatem

Jaką macie pewność że ROZEWIE w przyszłym roku pojedzie jako osobny skład z Jeleniej Góry?? Zresztą pociąg ROZEWIE jest łączony z KARKONOSZAMI tylko w dni powszednie a w wakacje ferie i święta w jego miejsce dochodzą wagony z Kłodzka więc ilość tych wagonów jest taka sama cały czas- więc nie wiem gdzie tyto miejsce znalazłaś.
A co do kwestii twojego chichrania się to mówię całkiem poważnie. Pociąg nocny owszem niech sobi jdzie i mi to jest wszystko jdno czy pojedzie ze Zgorzelca jako łącznik do Karkonoszy czy nie. Dla mnie ważne jest aby nie odbiło się to na składzie z Jeleniej Góry.

_________________
Kolej to najlepszy środek transportu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 04-07-2009, 18:49    Odpowiedz z cytatem

Przecież to nie musi być łącznik do "Karkonoszy". Może być (a nawet powinien) nowy pociąg jadący przez Łódź. Taka propozycja padła już nawet na forum:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=69990#69990

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

grzesiu24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2009

PostWysłany: 04-07-2009, 18:58    Odpowiedz z cytatem

A ja myślę, że PKP PR będą starały sie aby na trasach jeleniogórskiej i zgorzeleckiej powstawały pociągi osobowe wynikające z połączenia krótszych tras regionalnych.

_________________
Kolej to najlepszy środek transportu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 04-07-2009, 20:52    Odpowiedz z cytatem

Spekulacje na przetrasowanie EX Pogórze przez Wałbrzych są no sensem, pociąg w Nowym RJ nadal będzie jeździć przez Legnicę, to jeden z pewniaków nowego RJ. Tak samo jak to, że ze Zgorzelca zamiast Sudetów , będzie jeździć Wrocławianin. Nocny pociąg mógłby jeździć na trasie Zgorzelec/Kłodzko- Kalisz- Łódź- Warszawa jako skład codzienny, wtedy Karkonosze były by bez łączników i co też by wyszło in plus.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Jedrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2007

PostWysłany: 04-07-2009, 20:59    Odpowiedz z cytatem

Ja mam tylko prośbę mówiąc o Karkonoszach opisujmy je jako pociąg z/do Białegostoku paranoją jest odczepianie wagonów w Warszawie...

_________________
Województwo Dolnośląskie nie kończy się na Wrocławiu, walczmy o połączenia do innych miast regionu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 25 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl