Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie jeżdżą szynobusy?
Autor Wiadomość

Cood Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Paź 2012

PostWysłany: 25-12-2012, 11:22   Gdzie jeżdżą szynobusy? Odpowiedz z cytatem

Wróciłem na święta w rodzinne strony - Koszalin i mam ochotę przejechać się szynobusami zachodniopomorskimi. Na wikipedii napisali, że stacjonują tutaj SA103, SA136 i linki SA139.

Pozostaje tylko pytanie gdzie je znaleźć? Podpowiedzcie.
Najbardziej zależy mi na podróży linkiem oraz SA136.
Punkt rozpoczęcia podróży to Koszalin.

ps. czasem widywałem w Koszalinie jakiś smerfny szynobus, gdzie on jeździ?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 25-12-2012, 13:17    Odpowiedz z cytatem

Z Koszalina szynobusem nigdzie nie wyjedziesz. Obecnie żaden skład przejeżdżający przez miasto nie jest obsługiwany taborem spalinowym. Latem SA103 i SA109 obsługują trasę sezonową Koszalin - Mielno - Koszalin. Jeszcze rok temu planowo kursował szynobus (SA103) Kołobrzeg - Koszalin - Sławno - Darłowo, jednak to połączenie to już historia. Tak samo jak połaczenie Szczecin - Kolobrzeg - Koszalin na SA136. Jeśli chcesz się przejechać SA136 i 139 to musisz wybrać się do Kołobrzegu i stamtąd udać się do Szczecina. W Kołobrzegu stacjonują zachodniopomorskie szynobusy, równiez Link. Miłej podrózy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Cood Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Paź 2012

PostWysłany: 25-12-2012, 16:43    Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź, niestety to wszystko wiedziałem, najpierw Kołobrzeg, a stamtąd na Szczecin. OK.
Czy Zachodniopomorskie ma jakieś nowe EZT?
Może masz numer do dyspozytora ZPR? Chciałbym trafić na linka Kołobrzeg - Szczecin Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 26-12-2012, 18:24    Odpowiedz z cytatem

Nie znam nr tel. do dyspozytora. Ale link kursuje na pewno na poc. o 13.44 Kołobrzeg - Szczecin.
Nowych EZT nie mamy, chyba ze licząć dwa złomy ze Śląska. Raczej modernizuje się stare kible.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 26-12-2012, 18:41    Odpowiedz z cytatem

Dyspozytor pasażerski Szczecin: 693080030
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 26-12-2012, 23:26   Re: Gdzie jeżdżą szynobusy? Odpowiedz z cytatem

Cood napisał/a:
Na wikipedii napisali, że stacjonują tutaj SA103, SA136 i linki SA139.


Już lepszej wyszukiwarki nie mogłeś znaleźć ? Smile .. na wikipedię nie patrz.. bo od jakiegoś czasu mają nieaktualne informacje.. Najlepiej popytaj sie forumowiczów.. lub Miłośników z okolic Smile .. oni będą wiedzieli Smile pzdr .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

patryczek_SA136 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Sie 2011
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 03-01-2013, 17:00   Nowe EZT Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu jadąc z Dolic do Stargardu natrafiłem na skład trzech EZT EN57 (po modernizacji) z Łódzkiego ZPR. Nie udało mi się doczytać wszystkich numerów bocznych, za to jeden miał numer 2050, bo akurat nim jechałem. Powiem tylko, że są one bardziej zadbane niż nasze zachodniopomorskie EZT-y, nie ma nawet jednej pary drzwi przesuwnych oddzielających przedziały oraz wagony jednostki, które by się same otwierały w trakcie jazdy. Również poziom czystości i przyjemny zapach w toaletach jest bardzo zadowalający. Pytanie tylko w jakim celu te jednostki udawały się do Szczecina. Szukałem jakiegoś info w sieci jednak niczego interesującego nie znalazłem. Może koledzy forumowicze mają jakieś dane na ten temat?

_________________
Kolejowy licznik kilometrów 2013:
2012: 13415 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Cood Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Paź 2012

PostWysłany: 04-01-2013, 15:37    Odpowiedz z cytatem

Może ktoś poszedł po rozum do głowy i przygotował się na większy potok podróżnych.
Sam wracałem teraz po sylwestrze 1.01 z Koszalina do Poznania 87425 i też były 3x EN57, jechałem środkowym, po jakiejś modernizacji, takie siedzenia widziałem po raz pierwszy, wiem, że ta jednostka była z Poznania.
Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony trzema jednostkami, każdy mógł usiąść Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 04-01-2013, 20:41    Odpowiedz z cytatem

Jechałeś 3 bo to były zwroty za dni nie kursujące Smile Zawsze jedzie jedna tylko w niedziele jadą 2

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl