Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Awaria IR przed Krakowem
Autor Wiadomość

absolutus1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2011

PostWysłany: 21-04-2012, 02:38   Awaria IR przed Krakowem Odpowiedz z cytatem

20 kwietnia Br czyli wczoraj jechałem pociągiem Inter regio z Warszawy do Krakowa a dokładniej Interregio Wośp. Od Samej Warszawy w pierwszym wagonie śmierdziało jakąś spalenizną. Za Tunelem (chodzi o miejscowość) dym zaczął być dokuczliwy okazało się że wydobywa się z lokomotywy a dokładniej byczka który ciągnie ten skład. Skład zatrzymał się lokomotywa obniżyła pantografy i dym przestał przeszkadzać. Konduktor kazał przesiąść się osobom jadącym do Krakowa na nadjeżdzającego ELFA bodajże z Kielc (na składzie napisane województwo świętokrzyskie) . Potem w ślimaczym tempie i z częstymi przystankami dojechaliśmy do Krakowa z 70-80 minutowym opóźnieniem . ELF też psuł się wielokrotnie maszynista resetował co chwile komputer. Ludzie stłoczeni maksymalnie dla mnie jako Miłośnika kolei była to bardzo trudna podróż. Moje pytanie w takim razie brzmi czy ktoś wie po jakim czasie ludzie jadący dalej niż do Krakowa ruszyli? Czy ktoś ich stamtąd przewiózł jakąś komunikacją zastępczą. I najważniejsze dlaczego nigdzie o tym nie napisali ? Ja pojadę do Warszawy pociągiem z przyjemnością ale wiele osób które ze mną jechało i zostali tak potraktowani w życiu już nie pojedzie. Strasznie mi szkoda maszynistów i kierowników pociągu bo na nich spadło całe narzekanie i ostra krytyka kolei przez pasażerów. Na koniec jeszcze jedno pytanie czy można w takim wypadku otrzymać jakąś rekompensatę lub zwrot za bilet?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 21-04-2012, 05:05    Odpowiedz z cytatem

Widze ze WOSP to bardzo "pechowe" IR . Tez wracalem do Rzeszowa tym pociagiem ale jakos tak na poczatku grudnia . Najpierw lokomotywa zepsula sie ok km przed Kozlowem i czesc ludzi przeszla do Kozlowa i tam wziela ich jakas TLK ktora sie tam specjalnie zatrzymala potem lok zepsul sie na Plaszowie w rezultacie zamiast do Rzeszowa dotrzec na 0.30 dotarlem ok 3 rano (wtedy pociag ten konczyl tam jazde)
Oglos sie na ogolnych forach np na forum.gazeta.pl w dziale Krakow , Warszawa ze szukasz ludzi ktorzy jechali tym pociagiem (mam nadzieje ze postarales sie o wpis na bilecie od kondzia ze jechales , przesiadales sie i w rezultacie dojechales spozniony - jesli nie masz takiego wpisu to bedzie ciezko) i zlozcie pozew zbiorowy najpierw do PR Krakow a jesli to nie poskutkuje to do sadu. My tak zrobilismy i zwrocili nam kase za bilet .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

stmichal Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lut 2010

PostWysłany: 21-04-2012, 13:06    Odpowiedz z cytatem

Wagony PR (podejrzewam, że właśnie z tego WOŚPa stały w Miechowie przy peronie jeszcze po godzinie 20-tej (jechałem 32148 do Kielc). A i stały tam same wagony, bez lokomotywy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl