Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Lekki mróz i już opóźnienia
Autor Wiadomość

krejzol75 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Cze 2011

PostWysłany: 21-12-2011, 17:26   Lekki mróz i już opóźnienia Odpowiedz z cytatem

Witam...
Jestem mieszkańcem Żyrardowa, niestety ale muszę korzystać z usług PKP. D W dniu dzisiejszym planowy wyjazd z Grodziska Mazowieckiego w kierunku Żyrardowa to godzina 6:23, następny to godzina 7:16. Na stacji byłem już o 6:15, natmiast w pociągu spędziłem czas do godzinny 7:40. Co ciekawe żadnej informacji z jakiego powodu pociąg nie odjeżdża ze stacji, żadnego zastępczego środka komunikacji. Całe szczęście, że mam dobrego znajomego w Grodzisku, który odwiózł mnie do domu. Dla wyjaśnienia chcę dodać, że wracałem z pracy z nocnej zmiany. To samo tyczy się podróży z Żyrardowa do Grodziska Mazowieckiego. Jeżdżę do pracy o godzinie 21:05, jest to miejscówka z Żyrardowa, która... i tak wyjechała opóźniona a podróż trwała około 20 minut Nie wiem jak skończyła się cała sytuacja dziś rano, bo wróciłem do do domu na własny koszt. Co ciekawe takie sytuacje zdarzają się na PKP przy każdej zmianie warunków atmosferycznych: w okresie zimowym - kurczenie się torów, w letnim - wydłużanie, w czasie deszczu - wydłuża się trakcja bo jest obciążona przez wodę. PKP zawsze znajdzie powód na wytłumaczenie opóźnień. Na koniec mam kilka pytań:
- kto ponosi za to odpowiedzialność
- dlaczego za to wszystko muszą odpowiadać podróżni
- jak mają wracać z pracy do domu na czas
- czy PKP znajdzie mi pracę - i nie tylko mi - jeśli ją stracę z powodu ciągłych spóźnień do pracy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 21-12-2011, 17:55    Odpowiedz z cytatem

krejzol75, po pierwsze, nie PKP a KM.

Koleje Mazowieckie, z których usług korzystasz, nie mają nic wspólnego z PKP. Jest to spółka należąca do samorządu wojewódzkiego.

Dziś była poważna awaria na linii Łódź - Warszawa i pewnie stąd te zakłócenia w ruchu pociągów:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=15153

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 21-12-2011, 17:57    Odpowiedz z cytatem

przypuszczam że opóźnienia nie były spowodowane mrozem jak to ująłeś

odcinek Łódź - Skierniewice - Żyrardów - Grodzisk - Warszawa jest w remoncie, niestety najmniejsze opóźnienie jednego pociągu TLK, IR czy KM sprawia że rozkład sypie się na cały dzień...

rozumiem twoje rozgoryczenie jednak wydaje mi się (i to pamiętam z fizyki) że toru wydłużające się, kurczące, druty naprężone bądź zwisające to nie jest WYMYSŁ PKP ani sposób na usprawiedliwienie się. Pociągi wtedy jeżdżą wolniej faktycznie ale to nie jest celowy zabieg PKP

jeszcze jedna moja prośba żeby nie trzeba było szukać w rozkładzie itd

nie pisz PKP tylko KM, TLK, IR - bo wielu ludzi z Żyrardowa dojeżdża do Warszawy pociągami TLK bądź IR więc żeby można było sprawdzić sytuację opóźnienia napisz KM lub TLK - ...

Broń Boże ja Cię nie pouczam złośliwie...będzie po prostu łatwiej sprawdzić co mogło być przyczyną opóźnienia
(wypadek, potrącenie, awaria czy tak jak mówisz mróz vel. trakcja) Smile

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 22-12-2011, 21:07   Re: Lekki mróz i już opóźnienia Odpowiedz z cytatem

krejzol75 napisał/a:
Witam...
Jestem mieszkańcem Żyrardowa


jednego już mamy z Żyrardowa na forum.. tylko że ten drugi to kompletny oszołom

krejzol75 napisał/a:
niestety ale muszę korzystać z usług PKP


Po pierwsze.. jak napisały koleżanki powyżej.. nie PKP a Koleje mazoweckie.. o opóźnieniu tego pociągu nie wspomnę.. bo jest wyżej

Co do korzystania z usług kolei nikt Cię nie zmusza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 25-12-2011, 14:02    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jestem mieszkańcem Żyrardowa, niestety ale muszę korzystać z usług PKP. D W dniu dzisiejszym

i tak dalej...

Cytat:
- kto ponosi za to odpowiedzialność
- dlaczego za to wszystko muszą odpowiadać podróżni
- jak mają wracać z pracy do domu na czas
- czy PKP znajdzie mi pracę - i nie tylko mi - jeśli ją stracę z powodu ciągłych spóźnień do pracy


A czytałeś to:
http://www.mazowieckie.com.pl/site.php5/Show/267.html

Utrudnienia o których piszesz były spowodowane:
1) zerwaniem sieci w torze nr 2
2) śmiertelnym wypadkiem w torze nr 1.
Teraz już wiesz, kto ponosi za to odpowiedzialność i dlaczego cierpią pasażerowie.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 16-02-2012, 09:55    Odpowiedz z cytatem

16 lutego w godzinach rannych doszło do szeregu awarii pociągów Kolei Mazowieckich, które powodowały kilkudziesięciominutowe opóźnienia. Składy psuły się na liniach Warka – Radom i Mińsk Mazowiecki – Sulejówek Miłosna.

Po godzi. 6 na przystanku osobowym Wola Bierwiecka na jednotorowym odcinku Warka - Radom nastąpiła awaria składu nr 4441 relacji Warka (4.59) - Radom (5.59). Drużyna pociągowa podjęła skuteczną naprawę i pociąg z 40-minutowym opóźnieniem pojechał w dalszą drogę. Z powodu awarii i chwilowego zablokowania linii pociągi KM na odcinku Radom - Warszawa oraz Warka - Radom doznawały kilkudziesięciominutowych opóźnień około 20 minut.

Natomiast około godz. 7 na przystanku Nowe Dębe Wielkie nastąpiła awaria pociągu 12120 relacji Mińsk Mazowiecki (6.27) - Radom (9.33) uniemożliwiająca dalszą jego jazdę. Podróżni w kierunku Warszawy zostali zabrani pociągiem nr 9804 relacji Mińsk Mazowiecki (6.54) - Warszawa Zachodnia (7.52). Na stacji Warszawa Zachodnia został podstawiony skład zastępczy do dalszej podróży w kierunku Radomia. Do godz. 8 ruch pociągów prowadzony był jednym torem w obu kierunkach. Pociągi KM na odcinku Mińsk Mazowiecki - Warszawa oraz Sulejówek Miłosna - Siedlce miały około 20 - 30 minut opóźnienia.

Pociąg relacji Sochaczew (6.36) - Mińsk Mazowiecki (8.24) został odwołany na odcinku Warszawa Rembertów - Mińsk Mazowiecki. Podróżni mogli skorzystać zastępczo z pociągu nr 9808 relacji Warszawa Zachodnia (7.51) - Siedlce (9.31). Z kolei pociąg nr 9808 relacji Mińsk Mazowiecki (8.55) - Warszawa Zachodnia (9.52) został odwołany na odcinku Mińsk Mazowiecki - Warszawa Rembertów. Podróżni z Mińska Mazowieckiego mogli skorzystać z pociągu nr 8932 relacji Mińsk Mazowiecki (9.36) - Warszawa Zachodnia (10.30).


źródło: Kurier Kolejowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl