Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Złodzieje na małopolskich torach
Autor Wiadomość

detlaw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2011

PostWysłany: 11-07-2011, 00:42   Złodzieje na małopolskich torach Odpowiedz z cytatem

Witam,mam pytanie o bezpieczeństwo w pociągach regio kursujących między Krakowem Gł a Zakopanym.To znaczy chodzi mi o to jak wygląda kwestia dotycząca kieszonkowców i szeroko pojętych złodziei pociągowych.Na kogo lub na co zwrócić uwagę w tych pociągach.Pytam,ponieważ sam miałem raz pewien incydent,na tej linii poza tym słyszałem ostatnio różne plotki o kradzieżach.A niestety będę skazany na jazdę do Zakopca regio.Będę wdzięczny za informacje.

_________________
Tylko PKP IC PR już dziękuje
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 11-07-2011, 01:51    Odpowiedz z cytatem

Tak, już czeka na Ciebie dziesięciu kieszonkowców. Smile

Na złodziei możesz trafic wszędzie, nawet w supermarkecie, więc tu nie ma reguły.
Radze zachowac trzezwosc umysłu i bedzie dobrze.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Janosik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2009
Skąd: Gorlice/Kraków

PostWysłany: 11-07-2011, 11:57    Odpowiedz z cytatem

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=12395

Tu masz temat sprzed pół roku. Raczej w pociagach jest obecnie bezpiecznie o ile oczywiście ktoś się choć troche pilnuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

detlaw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2011

PostWysłany: 11-07-2011, 12:40    Odpowiedz z cytatem

Kolego mi nie chodziło tylko o dworzec KRK GŁ,ale o całą trasę bo i na Płaszowie mętne towarzystwo się kreci(złomiarze itp).Pamiętam,że w2008 i w zeszłym roku szwendali się jacyś dresi między Chabówką a Poroninem w TLK którym jechałem do zakopanego a było puściutko bo w NT wszyscy normalni pasażerowie powysiadali więc tego odcinka się obawiam najbardziej.

Czy jest możliwe przejechanie trasy w przedziale u drużyny konduktorskiej w EN57 itp (większe bezpieczeństwo),czy raczej wygonią i każą usiąść gdzie indziej?

_________________
Tylko PKP IC PR już dziękuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Orion Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 11-07-2011, 13:09    Odpowiedz z cytatem

Otóż są pewne reguły.Odcinek Katowice-Mysłowice-Trzebinia w pociągach nocnych to klasyka.Nocne dalekobieżne jadą tą trasą zazwyczaj w porze kiedy człowiek jest najbardziej podatny na zasypianie.To samo Kielce-Radom-Skarżysko Kamienna trzeba się pilnować.Odcinek Kraków - Zakopane to raczej większy spokój bo zorganizowane grupy złodziei mają za daleko do siebie.Z tym że trzeba pamiętać że jak namierzą kogoś atrakcyjnego finansowo to pojadą za nim przez całą Polskę.Trzeba się pilnować bo w Polsce żeby coś utracić wystarczy moment nieuwagi a co dopiero jak ktoś śpi/zaśnie na chwilę.Ludzie zazwyczaj sami się proszą bo wszystko co cenne leży na stoliku pod oknem.Równie dobrze można by to zostawić w korytarzu ...Parę razy w pociągu Wrocław - Zamość widziałem przedziały poblokowane deskami i łańcuchami !!! Skuteczne metody ludowe ....No i na stacjach typu Kraków Główny i innych dużych szczególna na sztuczny tłok uwaga przy wsiadaniu i wysiadaniu !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 11-07-2011, 16:17    Odpowiedz z cytatem

Jechałem kilka razy w ostatnich miesiącach Regio do i z Zakopanego, porannymi i wieczornymi. Frekwencja była na tyle duża, że w przedziałach było zawsze kilka/kilkanaście osób, więc było raczej bezpiecznie. Nic podejrzanego nie zauważyłem. Ostatni z Zakopanego do Krakowa na odcinku do Nowego Targu często miał jeszcze większą frekwencję, potem mniej ale nigdy sam w przedziale nie byłem. Czułem się zawsze bezpiecznie. Zwykła ostrożność wystarczy. Fragment o jeździe w przedziale konduktorskim mnie rozśmieszył Wink Nie przesadzajmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 11-07-2011, 17:44    Odpowiedz z cytatem

Oprócz ludzi pijących piwo to nic złego się nie dzieje.
PS.
Pociągi PR "Janosik" i "Kasprowy" mają monitorowane wnętrze.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 11-07-2011, 18:43    Odpowiedz z cytatem

Dokladnie jest spokojnie, nie raz zostawiam bagaż i ide dzwonić czy do wc i nie ma problemu. Krynica i Zakopane sa chyba najbezp. liniami mówiąc szczerze. I to nawet te kursy wczesnoranne i wieczorne. A nieraz jadę pierwszym z Rabki i wieczornym do SB

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 12-07-2011, 00:09    Odpowiedz z cytatem

A ja na odcinku Zebrzydowice-Czechowice w EN57 nałapałem nie tak dawno 4 puste przedziały i cygańską matkę z dzieciakami, które skakały po siedzeniach. A tak to nic nie widziałem dziwnego.

Resztę już koledzy powiedzieli, więc nie będę się powtarzał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

detlaw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2011

PostWysłany: 12-07-2011, 22:08    Odpowiedz z cytatem

jechałem,dzisiaj regio do Zakopanego o 16:25,było spokojnie.Poza tym konduktorzy z podhala wracali do domu w moim przedziale więc luzik.Tylko muszę ponarzekać na to,że ZPR Małopolski daje najgorszy szrot ezt,który trzeszczy,śmierdzi i sprawia wrażenie ledwo zdolnego do jazdy.

_________________
Tylko PKP IC PR już dziękuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 10-03-2012, 21:08    Odpowiedz z cytatem

Nie jest to żadna prowokacja z mojej strony, ale raz jak jechałem do Skawiny (to jest ta sama linia) to się natknąłem na żebrającą przedstawicielkę kościoła księdza Natanka, która zbierała na bilet do Makowa Podhalańskiego Very Happy . Próbowała zagadać ludzi, pogadać z nimi a następnie zbierała od każdego po 2 zł, sprytnie manipulując podróżnych. Oczywiście obsługa nic, nawet się nie domyśliła.

PS: wcale nie wyglądała na biedną czy coś, po prostu tak naprawdę żebrała na jakiś dziwny cel tą kasę, bo jak wysiadałem to widziałem w Skawinie jak chodziła po składzie do następnych przedziałów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Woojtek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2008
Skąd: Tarnów/Kraków

PostWysłany: 10-03-2012, 22:33    Odpowiedz z cytatem

ja cały zeszły tydzień jeździłem do Jordanowa - wracając spałem (z dużą teczką z dokumentami pod pachą) i nic mnie nie zjadło :-P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 14-11-2012, 12:29    Odpowiedz z cytatem

http://www.christusvincit-tv.pl/

Trzeba czytać tą stronę po to żeby się dowiedzieć kiedy sekciarze jeżdżą do Makowa Podhalańskiego, bo oni robią zloty co jakiś czas dlatego jak nie ma zlotu to nie ma też sekciarzy w pociągach do Zakopanego. A jak mają zloty to jeżdżą.

Regio 5540 najczęściej nim jeżdżą do Makowa Podhalańskiego.
Obsługa najprawdopodobniej nie Kraków Płaszów a jakaś inna, nie wiem która wtedy jeździ. Jeżdżą przeważnie same dziadki-konduktorzy na tej trasie na tym pociągu a Kraków Płaszów ma przeważnie samych "młodych" kanarów. : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl