Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Tarnów-Stróże odcinkami zamknięte prawie całe wakacje
Autor Wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-04-2011, 06:56   Tarnów-Stróże odcinkami zamknięte prawie całe wakacje

Mamy oficjalne potwierdzenie plotek co słyszałem od ponad miesiąca

Cytat:
437 96 Łowczówek Pleśna - Tuchów 1 8,400 20,578 01.06.11 23.08.11

Żródło http://www.plk-sa.pl/fileadmin/Oferta/Regulamin_2010_2011/Zalaczniki_1-9/P_10-11_Z_5_w.4.pdf
Przejdź na dół

mozambikpl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2009
Skąd: Gorlice

PostWysłany: 04-04-2011, 07:41    Odpowiedz z cytatem

oby te naprawy poprawiły stan torowiska na tyle, żeby można było jechać szybciej, wg mnie naprawiając nitkę na krynicę tak żeby można było jechać 60km/h to skróciłoby czas przejazdu o około 2min bo odcinek około 8km zaczynając z Tarnowa do najbliższej stacji na kryniczance schodzi około 9min... to skandal z czego ostatnie 3km robi się w 5min a to zdecydowanie za długo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 04-04-2011, 09:17    Odpowiedz z cytatem

Najbardziej wkurzał mnie jeden WOS za Tuchowem w stronę Stróż. Pociąg rozpędzał się ładnie do 70-80, a potem hamował do 20 na jakimś duperelnym małym przepuście. Na tej linii naprawdę sporo można poprawić, ale co będzie - to sie uwidzi. I kiedy doczekamy się bezstyku, bo po wiosennych roztopach to czasem tyle wychlapów powstaje że głowa mała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-04-2011, 10:38   

mozambikpl, Oglądnij sobie układ geometryczny tam się nie da więcej.
Powrót do góry

ecavon Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Cze 2010
Skąd: Inwałd

PostWysłany: 04-04-2011, 15:45    Odpowiedz z cytatem

Lekkie skorygowanie łuku, przechyłka, większe przyspieszenie boczne. Da się ale nie w Polsce. Najlepiej jakby to Czesi przejęli PLK Very Happy

_________________
2010-2013 na razie 100 178km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-04-2011, 15:56   

Ale nie za tą kasę co idzie na tedn odcinek.
Powrót do góry

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-04-2011, 16:01   

Czyli drugie wakacje z rzędu bez pociągów TLK w Krynicy i okolicy... Spoko, rok był do przezycia, powódź i w ogole, a teraz ludzie juz totalnie zapomna o kolei bo ilez mozna. W wakacje to nawet REGIO do Krynicy maja frekwencje- niestety, juz nie w tym roku...

Ja wiem ze remont potrzebny, ale czemu akurat w wakacje?
Powrót do góry

Janosik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2009
Skąd: Gorlice/Kraków

PostWysłany: 04-04-2011, 16:04    Odpowiedz z cytatem

Gratuluje zamknięcia od 2 lipca odcinka Bogoniowice Ciężkowice - Bobowa... odcięcie Tuchowa od bezpośrednich pociągów w dniach Wielkiego Odpustu jest genialnym posunięciem Evil or Very Mad

EDIT: Pułtuś no z naszą linią jest ten problem, że w wakacje przyjeżdżają turyści, a w ciągu roku szkolnego jeżdżą uczniowie/studenci - właściwie ciężko znaleźć dobry moment na zamknięcie linii. Oby po remoncie dobre utrzymanie umożliwiało przez dłuższy czas szybszą jazdę bez uciążliwych zwolnień itp.


Ostatnio zmieniony przez Janosik dnia 04-04-2011, 16:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-04-2011, 16:06   

Ale przeciez Bogoniowice są za Tuchowem, wiec chyba do Tuchowa przynajmniej pociag dojedzie, przynajmniej od strony Tarnowa.

Spoko, bedzie KKA. Nie jestem jasnowidzem, ale juz moge Wam powiedziec co sie bedzie działo. Ano, podstawia np jeden autobus a ludzi czasem bedzie na pięć, bo jakas wycieczka akurat pojedzie.
Powrót do góry

Janosik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2009
Skąd: Gorlice/Kraków

PostWysłany: 04-04-2011, 16:12    Odpowiedz z cytatem

No właśnie od strony Tarnowa też nie bedzie dojazdu, bo odcinek Tarnów Filia - Tuchów będzie zamknięty od poczatku czerwca do końca sierpnia Confused A w czasie Wielkiego Odpustu przez Tuchów przewija sie prawie 100 tys ludzi i przynajmniej jakaś część korzystała z połączeń kolejowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-04-2011, 16:13   

Jest jeszcze weselej zamknięcia do 30.08! Teraz pytanie co pojedzie od Stróż do Nowego Sącz/Kryicy pociąg czy kka na całej trasie. A co do dalekobieżnych jedna Gdynia 33506/7 może jeżdzić przez Rzeszów bo się wyrobi w rozkładzie ale Kraków - Krynica 8h. I coś mi się nie wydaje no bo diesel. Lepszego prezentu dla PKS / Bus nie mogło być.
Powrót do góry

ecavon Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Cze 2010
Skąd: Inwałd

PostWysłany: 04-04-2011, 17:36    Odpowiedz z cytatem

A ciekawe co z 43202/3 zrobią. Czy tylko znów do Kr. Pł.

_________________
2010-2013 na razie 100 178km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 04-04-2011, 17:56    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale Kraków - Krynica 8h.

Przez Chabówkę w km mniej, z czasem chyba też byłoby mniej.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-04-2011, 18:04   

Więc tak Kraków - Rzeszów 2,5h, Rzeszów - Jasło 2h, Jasło - Krynica 3h plus postoje.

Przez Chabówkę 2,5h Kraków - Chabówka, 3,5h Chabówka - Nowy Sącz, Nowy Sącz - Krynica 1,5h plus postoje więc tyle samo.
Powrót do góry

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 04-04-2011, 18:12    Odpowiedz z cytatem

I to są właśnie "zalety" obciążonych jednotorów w górach, z małymi łukami gdzie szyny ulegają szybkiemu zużyciu. Do tego co jakiś czas mamy podmycia przez Białą.
Ja już wielokrotnie przeżyawłem KKA na tej linii i zawsze opóźnienia 30 minutowe to był standard. Dlatego, z uporem maniaka, zawsze apeluję (choć to takie wołanie na puszczy) o drugi tor na tej linii w miejscach gdzie jest to technicznie możliwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 14 Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl