Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Petycja w sprawie wydłużenia kursowania Regio 90134 i 90149
Autor Wiadomość

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 14-01-2011, 16:54   Petycja w sprawie wydłużenia kursowania Regio 90134 i 90149 Odpowiedz z cytatem

Witam,

mam pomysł, by rozkręcić skromną akcję w sprawie wydłużenia terminu kursowania Regio 90134 i 90149, czyli, odpowiednio, Gdynia-Kościerzyna odjazd 9:20 i Kościerzyna-Gdynia 19:53.

W tej chwili oba pociągi kursują tylko w wakacje, ja proponuję, by wydłużyć termin także na weekendy przez cały rok lub chociaż np. 1.IV-31.X.

Jakie są Kaszuby Środkowe (powiaty kartuski i kościerski), to chyba każdy wie i reklamować ich nie muszę. Przy obecnym stanie sieci kolejowej (zwłaszcza nieczynna linia 229) "węglówka" jest jedyną możliwością, by w oparciu o kolej spenetrować te rejony w czasie jednodniowego, weekendowego wypadu. Tymczasem rozkład również w weekendy sporządzony jest w rytmie dojazdu do pracy w dni powszednie, czyli rano dogodny dojazd do Gdyni i po południu powrót z niej. Jeśli chcemy pojechać na Kościerzynę z Gdyni, to poza wakacjami mamy do wyboru tylko 7:45 i 11:53. Pierwszy jest trochę za wcześnie jak na weekend (np. z Wrzeszcza trzeba nań wyjechać 7:07), jadąc drugim jesteśmy np. na stacji Wieżyca prawie o 13:00. Z kolei ostatnie powrotne Regio z Kościerzyny jest już 17:12 - za szybko, zwłaszcza, gdy wiosną zrobią się dłuższe dni; poza tym w takim układzie na to jedno Regio (90147) zwalają się wszyscy wracający i szczególnie w niedziele bywa nieciekawie z możliwością dostania się do pociągu na dalszych stacjach.

Jeszcze kilka lat temu (chyba jeszcze na początku lat '00) kursował osobák z Gdyni ok. 9:00-10:00, zwany w środowiskach turystycznych "rajdowym", wiadomo czemu. Ech, te bipy i kaszubskie widoczki z górnego pokładu... Tym bardziej ucieszyłem się, gdy w ostatnim (czy już w przedostatnim, nie pamiętam) RJ pojawił się wakacyjny "rajdowy" + późniejszy powrotny. Nie powiem, skorzystałem, i frekwencja była jak najbardziej OK. Mają te pociągi być i w tym roku, jak już pisałem na wstępie. Z przyczyn, które opisałem wyżej, myślę, że warto byłoby pójść za ciosem i wydłużyć termin ich kursowania, tym bardziej, że oba przedpołudniowe z Gdyni (90132 i 90136) są, z tego co wiem, prawie zawsze nabite, do tego 90132 odjeżdża teraz w jeszcze bardziej zabójczej porze (wcześniej był chyba 7:55). Kwestia tylko puszczenia 1 dodatkowego szynobusu, niechby nawet i SA103.

Chciałbym zatem wywrzeć jakąś malutką presję na marszałka w tej sprawie, tzn. pisemko + sygnał do mediów.

Wątek zakładam w kilku celach:

- Przede wszystkim wasze uwagi co do samego pomysłu
- Po drogie uwagi co do sposobu realizacji
- Po trzecie i najważniejsze, może udałoby się zebrać choć kilka podpisów, tak by nie było to pismo pod którym będzie tylko moje nazwisko, bo choćby 5 osób to zupełnie inna skala powagi niż tylko moja skromna osoba. Albo niech te kilka osób wysyła pisma każda w swoim imieniu, też będzie dobrze.

Ponadto dwa pytania:

- Jeśli byłaby opcja z kilkoma podpisami na jednym piśmie, to jak zatytułować nadawcę - czy jako ja + "osoby popierające", czy jakaś "Grupa do Spraw... "
- Czy media zawiadamiać o tym od razu, czy dopiero po odmowie marszałka na pierwsze pismo? Bo oczywiście nie mam żadnych złudzeń co do szans powodzenia za pierwszym razem Hmm

Tak więc uprzejmie proszę o uwagi w duchu ogólnego poparcia Very Happy tu w wątku lub na priv.

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 14-01-2011, 19:15    Odpowiedz z cytatem

Popieram Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 14-01-2011, 19:18    Odpowiedz z cytatem

Ja jestem całkowicie za.
Szynobus by się znalazł nawet jeden czeka w Kościerzynie a mógłby przecież w Gdyni. Nie wiem jak z załogą
Co do tego który wnosi taka sprawę to raczej zgłosić w sądzie rejonowym towarzystwo (czyli najprostsza forma organizacji), która w zasadzie ma tylko nazwę. Co do marszałka. Struk jest bardzo prokolejowy, zresztą zobacz co się dzieje u nas od czasu kiedy w lipcu 2001 samorządy przejęły organizację kolei (sieć jest obecnie w takim samym kształcie a nawet nieśmiało się reaktywuje).

Media to jednak chyba, jeśli odmówi, aczkolwiek jeśli UMWP odmówi to pewnie dlatego, że są chwilowe przejściowe z taborem. Przy okazji spróbuj namówić starostów i wójtów, podając im korzyści płynące dla ich gmin. Niby nie mają nic do kolei ale warto mieć sprzymierzeńców. Bo wiadomo, jeśli będzie czym i po co jechać to i turyści się znajdą.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 14-01-2011, 21:36    Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za każdą inicjatywą która da więcej połączeń na D29-201 (poza PKM i elektryfikacji). Można by to złożyć pod hasłem Kolej na Pomorze. Podpiszę się pod każdą tego rodzaju inicjatywą, w szczególności pod puszczeniem SKŁADÓW na Gdynia - Kościerzyna - Bydgoszcz, na początku w sezonie, potem można i na stałe.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 14-01-2011, 21:59    Odpowiedz z cytatem

Gdynia-Kościerzyna-Bydgoszcz nie da gdyż Gdynia-Kościerzyna ma PR a Kościerzyna - Bydgoszcz Arriva. Ale można postulować Gdynia-Kościerzyna-Chojnice i potem w obie strony wydłużyć?

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 14-01-2011, 22:03    Odpowiedz z cytatem

A nie mogą się PR dogadać z Arrivą że jedzie jeden pociąg, na jednym bilecie jedzie pasażer i rozliczają się na normalnych zasadach ? Możliwości jest przecież dużo... Gdynia - Kościerzyna jedzie jako PR ze swoją ekipą, Kościerzyna - Bydgoszcz robi jako Arriva ze swoją ekipą...Kwestia CHCENIA dogadania się...

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 14-01-2011, 22:09    Odpowiedz z cytatem

To nie jest takie proste ewentualnie można by się spróbować dogadać tak, że jedną parę ma Arriva a drugą PR ale i tak to nie będzie łatwe. A jeden bilet a nawet wspólne liczenie taryfy już jest.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 14-01-2011, 22:28    Odpowiedz z cytatem

Tak, ale w Kościerzynie w kasie nie kupisz biletu na Arrivę co jest moim zdaniem po prostu skandalem. Jest kasa ale nie można kupić biletu na Arrivę... Odnośnie dogadania się to tak jak pisałem, opcji jest wiele, trzeba tylko usiąść i porozmawiać i ustalić co i jak...

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 17-01-2011, 22:58    Odpowiedz z cytatem

OK, dzięki za odzew. Stowarzyszenia jakiegoś nie będę zakładał - w końcu chodzi tu tylko o wydłużenie kursowania 1 pary pociągów Smile Mam tylko pytanie - czy w nagłówku pisma mogę to ująć tak: "XY [czyli ja] + osoby popierające" - po czym podpisy byłyby na końcu pod tekstem? Bo parę od znajomej braci turystycznej na pewno będę miał, a jeśli ktoś z was będzie chętny, to w tym lub w przyszłym tygodniu zjawiłbym się kiedyś tam na dworcu we Wrzeszczu z pismem.

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 17-01-2011, 23:03    Odpowiedz z cytatem

Lepiej nie ja tylko my. A co do kresek z poparciem to dwie masz od nas, tylko kiedy byś zbierał te podpisy, żebyśmy zdążyli się wpisać.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 20-01-2011, 15:04    Odpowiedz z cytatem

No to coś tam napisałem, w sumie po prostu przerobiłem stylistycznie pierwszy post z tego wątku. Mam kilka podpisów od znajomych - dużo więcej nie trzeba, chodziło mi po prostu o to, bym nie była tylko ja podpisany pod listem, bo to jednak nie ta siła przekazu. Natomiast po namyśle zrobiłem to jednak w formie "ja + osoby popierające", bo musiał być jakiś adres (podałem oczywiście swój), a gdybym podał jakąś nazwę grupy, to by to było traktowane jak organizacja, a organizacją jednak nie jest.

Gdyby ktoś się chciał dopisać, to będę w sobotę (22.I) jechał z Wrzeszcza do Kalisk, Regiami 70142 i 7729. Będę ubrany w spodnie moro, we Wrzeszczu będę stał na peronie dalekobieżnym, na końcu od strony Gdyni, od ok. 12:30, w Tczewie na peronie 4, też na końcu od strony Gdyni, w Kaliskach raczej nie trzeba będzie mnie szukać Smile

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek1990 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2009
Skąd: Kościerzyna

PostWysłany: 20-01-2011, 21:35    Odpowiedz z cytatem

Kiedy podpisy i gdzie?Very Happy Ja podpiszę;d
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 21-01-2011, 08:14    Odpowiedz z cytatem

Tomek - odpowiedź w poście powyżej, a jeśli nie odpowiadają Ci te godziny, to daj znać na priv, jakoś się zgadamy (o ile odpowiada Ci Gdańsk jako miejsce spotkania).

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 21-01-2011, 11:28    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcesz więcej podpisów to mogę się przejść po uczelni i trochę pozbierać.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 22-01-2011, 22:54    Odpowiedz z cytatem

E nie, spoko, co chciałem to już zebrałem, w poniedziałek wyślę.

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl