Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Przetarg na przewozy regionalne na 10 lat
Autor Wiadomość

kopernik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Toruń

PostWysłany: 28-07-2010, 14:57   Przetarg na przewozy regionalne na 10 lat Odpowiedz z cytatem

polecam Smile

http://bip.kujawsko-pomorskie.pl/files/przetargi/20100728_przewozy/ogloszenie.pdf
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 28-07-2010, 15:21    Odpowiedz z cytatem

kopernik, Albo ja zle czytam, albo bedzie reaktywacja odcinka Brodnica-Sierpc, Gniezno-Nakło (jakis odcinek)linia 281, Gołańcz-Bydgoszcz.
Bo jeśli tak będzie to gitarka. Wybieram się wtedy na weekendowe zaliczanie.



ps. teraz juz nic nierozumiem, w dalszej czesci dokumentu tych odcinków nie ma.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-07-2010, 21:28   

Nie znalazłem w tym ogłoszeniu nic co miałoby wskazywać na reaktywację odcinka Brodnica -Sierpc
Powrót do góry

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 28-07-2010, 21:29    Odpowiedz z cytatem

gryff, jest cos o linii kutno - brodnica jazda do granicy województwa kuj pom.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 28-07-2010, 21:41    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
bedzie reaktywacja [...] linia 281, Gołańcz-Bydgoszcz.

Odpada. Na odcinku Gołańcz-Szubin szlakowa wynosii 0km/h, ponadto jest nieprzejezdny, zakrzaczony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 28-07-2010, 21:46    Odpowiedz z cytatem

Emillex, nie mowie ze jest przejezdna. Tylko sa takie zapisy w SIWZ.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Xantis Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2007

PostWysłany: 29-07-2010, 10:31    Odpowiedz z cytatem

Zauważyłem, że kryterium udzielenia zamówienia (str.14) nie będzie najniższa cena a oferta najkorzystniejsza pod względem trzech kryteriów - m.in. zakup nowych pojazdów. Jak z tego wynika - wygrywający przetarg będzie musiał zakupić nowy sprzęt. Jeżeli tak, to oby nie wadliwe pojazdy z pesy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 29-07-2010, 11:15    Odpowiedz z cytatem

Kujawsko-pomorskie: Przetarg na przewozy na 10 lat

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił przetarg na świadczenie usług publicznych w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług publicznych w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przez wyłonionego/nych przewoźnika w następujących okresach dla poszczególnych pakietów:

* A,B, C i D od 12 grudnia 2010 do 12 grudnia 2020 roku
* E od 12 grudnia 2010 roku do 12 grudnia 2015 roku

Przewozy pasażerskie odbywać się będą na liniach kolejowych, które zostały przyporządkowane do poniższych pakietów w następujący sposób:

PAKIET A (Pakiet spalinowy)

* Nr linii 27 Nasielsk – Toruń Wschodni, odcinek od granicy woj. kuj-pom. do Torunia
* Nr linii 33 Kutno – Brodnica, odcinek od Brodnicy do granicy woj. kuj-pom.
* Nr linii 131 Chorzów Batory – Tczew, odcinek od Maksymilianowa do Bydgoszczy
* Nr linii 201 Nowa Wieś Wielka – Gdynia Port, odcinek od Bydgoszczy do granicy woj. kuj-pom.
* Nr linii 207 Toruń Wschodni – Malbork, odcinek od Torunia do Grudziądza
* Nr linii 208 Działdowo – Chojnice, odcinek w granicach woj. kuj-pom.
* Nr linii 209 Kowalewo Pom. – Bydgoszcz Gł., odcinek od Bydgoszczy do Chełmży
* Nr linii 215 Laskowice Pomorskie – Bąk, odcinek od Laskowic Pom. Do granicy woj. kuj – pom.
* Nr linii 353 Poznań Wschód – Skandawa, odcinek w granicach miasta Torunia
* Nr linii 356 Poznań Wschód – Bydgoszcz Główna, odcinek od granicy woj. kuj – POM. Do Bydgoszczy

PAKIET B (pakiet toruński)

* Nr linii 18 Kutno – Piła Głowna, odcinek od granicy woj. kuj – pom. z woj. łódzkim do Torunia
* Nr linii 245 Aleksandrów Kujawski – Ciechocinek, odcinek na całej linii
* Nr linii 353 Poznań Wschód – Skandawa, odcinek od Torunia do granicy woj. kuj. – pom. Z woj. warmińsko – mazurskim.

PAKIET C (pakiet bydgoski)

* Nr linii 18 Kutno – Piła Główna, odcinek od Bydgoszczy do granicy woj. kuj.-pom. Z woj. wielkopolskim
* Nr linii 131 Chorzów Batory – Tczew, odcinek od Bydgoszczy do granicy woj. kuj.-pom. Z woj. pomorskim
* Nr linii 281 Oleśnica – Chojnice, odcinek w granicach woj. kuj.-pom.

PAKIET D (pakiet inowrocławski)

* Nr linii 131 Chorzów Batory – Tczew, odcinek od granicy woj. kuj.-pom z woj. wielkopolskim do Bydgoszczy
* Nr linii 353 Poznań Wschód – Skandawa, odcinek od granicy woj. kuj.-pom z woj. wielkopolskim do Torunia

PAKIET E (pakiet BiT City)

* Nr linii 18 Kutno – Piła Główna, odcinek Bydgoszcz – Toruń
* Nr linii 353 Poznań Wschód – Skandawa, Odcinek w granicach miasta Torunia

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się podmioty, które spełniając wymogi narzucone przez Urząd Marszałkowski - m.in. "dysponują odpowiednim taborem kolejowym w odpowiedniej ilości" oraz zatrudniają maszynistów przeszkolonych do prowadzenia szynobusów SA106. Oferty można składać do 7 września 2010 roku. Będą one oceniane na podstawie następujących kryteriów: wysokość podstawowej stawki dopłaty do pociągokilometra - waga 70 proc. (dla pakietu E - 90 proc.), punktualność kursowania pociągów - 10 proc., wprowadzenie do eksploatacji fabrycznie nowego taboru - 20 proc. (nie dotyczy pakietu E).

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-07-2010, 11:25   

Cytat:
* Nr linii 281 Oleśnica – Chojnice, odcinek w granicach woj. kuj.-pom.


Czyżby m.in. Janowiec Wielkopolski? Very Happy
Powrót do góry

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-07-2010, 16:29   

Janowiec WLKP oczywiście wchodzi w grę

[ Dodano: 29-07-2010, 16:36 ]
Jeśli z Brodnicy do granicy województwa to najdalej do Rypina ,ale skoro dziś jest wyjątek ,poniewaz pociągi z Torunia docierają do Sierpca to wszystko jest możliwe ale nie łudżmy się że pociągi na linię Brodnica -Sierpc powrócą już od nowego RJ to jest nierealne
Powrót do góry

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-07-2010, 19:06   

@Gryff, obyś miał rację z Janowcem! Byłem tam przez ostatni tydzień i muszę przyznać, że serce mi się krajało, gdy musiałem oglądać całą tę infrastrukturę kolejową porośniętą trawskiem. Linia ma ogromny potencjał, który należy sensownie wykorzystać. Ale obawiam się jednej rzeczy, skoro w przetargu jest mowa tylko o tych fragmentach linii kolejowych, które leżą w granicach woj. kujawsko - pomorskiego, to raczej nie ma co liczyć na reaktywację połączeń do Gniezna czy Poznania, które tak de facto leżą już w woj. wielkopolskim... Sam Janowiec znajduje się tuż przy granicy obu województw.
Powrót do góry

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-07-2010, 19:12    Odpowiedz z cytatem

Brawo! Niech inni marszałkowie uczą się jak powinna wyglądać organizacja kolejowych przewozów regionalnych. Przetargi, przetargi i jeszcze raz przetargi, a nie tworzenie kolejnych uPOlitycznionych spółeczek samorządowych, które są nieudolne i drogie w utrzymaniu (patrz: Koleje Dolnośląskie).

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-07-2010, 21:16   

Potencjalnym kandydatem do wygrania tego przetargu w pakietach A,B,C zapewne będzie Arriva,pakiet D,E obejmą PR ,ale cieszą mnie wymogi tego przetargu m.in 20%nowego taboru oraz wysoka średnia liczby pociągów na dobę na każdej lini
Powrót do góry

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 29-07-2010, 23:24    Odpowiedz z cytatem

Xantis napisał/a:
Jeżeli tak, to oby nie wadliwe pojazdy z pesy.

To może te od konkurencji, co wykolejają się przy 1 jeździe Wink

Reaktywacja zdecydowanie na plus. Dla mnie podział pakietów mógłby być nieco inny. Uśmieje się, jak do przetargu stanie konsorcjum Arriva RP i Przewozy Regionalne Wink

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-07-2010, 23:28    Odpowiedz z cytatem

gryff napisał/a:
pakiet D,E obejmą PR

Skąd ta pewność? Arriva RP należy do holdingu DB. Sprowadzenie do Polski odpowiedniego taboru to dla Niemców mały pikuś.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl