Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Ipsos szuka ankieterów do pracy w pociągach
Autor Wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 24-07-2010, 10:26    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Uwaga mnie w zeszłym roku oszukali


Niestety ale całe to przedsięwzięcie nie jest "poważne" ani dla zlecającego badanie ani dla ośrodka który go wykonuje.

Jest co najmniej dwa sposoby pozyskania o wiele bardziej wiarygodnych i kompletnych informacji na temat struktury biletowej i ilości sprzedanych biletów.

Jedni udają że chcą zebrać informacje i za nie zapłacić a drudzy że ich profesjonalnie dostarczą nie mając do tego narzędzi i kompetencji.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 24-07-2010, 10:29    Odpowiedz z cytatem

jak się podpisze z nimi umowę żadnych problemów nie ma, natomiast jak się nie podpisuje i wierzy się na słowo to mogą wyjść różne cyrki.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 24-07-2010, 10:30    Odpowiedz z cytatem

A do mnie w zeszłym roku się nawet nie odezwali... może dlatego że z Poznania to tylko Bałtyk i Mieszko zaczyna bieg z pospiesznych, ale w tedy jeszcze nie pracowałem w Intercity.
Teraz napisałem że mogę wziąć każdy pociąg na sieci:] Zobaczymy co to będzie Razz Jak co to idę na hardkora i chce Przemyślaka, albo Rozewie Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 25-07-2010, 11:09    Odpowiedz z cytatem

yusek napisał/a:
Uwaga mnie w zeszłym roku oszukali.


a w jaki sposób Cie oszukali?

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-07-2010, 23:11   

Dzisiaj wróciłem z urlopu i dopiero co przeczytałem o tegorocznym naborze na ankieterów w pociągach. CV oczywiście wysłałem - mam nadzieję, że uda mi się załapać do tej roboty.

Czy ktoś z mojej okolicy wysyłał jeszcze swoje CV? Smile
Powrót do góry

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 29-07-2010, 00:08    Odpowiedz z cytatem

Ile płacą?

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-07-2010, 00:41   

Badanie jest calkowicie niewiarygodne Exclamation Traci panstwo, czyli podatnicym, zarabia osrodek wykonujacy badania, czyli zewnterzna firma Exclamation

Po pierwsze, jak juz zostalo powiedziane, sa lepsze sposoby pozyskania informacji o biletach

Po drugie, konduktorzy totalnie olewaja sprawe (''aaaa takie badania sa co chwile i nic i tak nie zmieniaja, podbije ci karte, wpisz co chcesz'', mialem taka sytuacje w tamtym roku).

Po trzecie, ankieterzy olewaja sprawe: są to w wiekszosci nie milosnicy, tylko przypadkowi ludzie, ktorzy nie maja pojecia jak wypelniac te ankiety ! Co gorsza, duza część ankieterow zwyczajnie olewa sprawe, korzystajac z gratisowego przejazdu (koles opowiadal mi w tamtym roku, jak pojechal sobie nad morze za frajer, a w ankietach wpisal jakies bzdety).

Po czwarte, spolka i tak nie wyciaga ZADNYCH wnioskow z tych badan. Wniosek ? Totalne marnotrwastwo kilku milionów złotych..

Beatrycze, płacą niezle. Zalezy od relacji i czy praca jest w dzien czy w nocy, ale przy dobrych wiatrach moze nawet wpasc stowka dziennie. Oczywiscie, z WASZYCH podatkow.

Moze to lepiej że spolka nie wyciaga z badan zadnych wnioskow. Przynajmniej przez paru debili ktorzy olewaja robote nie skasuja zadnego polaczenia....

Tak czy siak strasznie jest duzo rzeczy w tych ankietach na ktore trzeba zwrocic uwage- nie wyobrazam sobie spisania kilkuset biletow w pociagach o duzym oblozeniu.. To po prostu niemozliwe.

Najlepiej drodzy ankieterzy poprosic konduktora, zeby spisal dane z biletow na jakas kartke, a Wy przepiszecie sobie to w ankiety, ale to juz zalezy od układów z drużyną.
Powrót do góry

Achib Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2007
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 29-07-2010, 01:20    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po czwarte, spolka i tak nie wyciaga ZADNYCH wnioskow z tych badan. Wniosek ? Totalne marnotrwastwo kilku milionów złotych..

Moim zdaniem ktoś z wierchuszki PKP IC daje zarobić koledze lub szwagrowi z tego Ipsosu. Wiele prywatnych spółeczek przyssało się do spółek PKP i doją je na maxa. Trzeba poszukać powiązań towarzysko-rodzinnych, bo takie na pewno są jak na beton PKP przystało i wszystko będzie jasne.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-07-2010, 06:17    Odpowiedz z cytatem

Co do zarobków to podobno za kurs 100 zł na rękę. Jedyna kwestia która mnie zastanawia to czy jest dodatek za nocleg i długość tras. A w zeszłym roku podobno były problemy z wypłatami bo niektórzy z ankieterów nie podpisali umów i mieli jakieś akcje z egzekwowaniem wynagrodzenia. A co do braku wiarygodności takich badań to jak najbardziej się zgadzam, przynajmniej patrząc na moją zeszłoroczną pracę na osobówkach, są lepsze sposoby na zbadanie struktury biletowej itd., ale z drugiej strony średnio mnie to interesuje, jest jakiś układ, dają pracę dla mnie w miarę ładnie płatną to jadę, a sens tego to już inna sprawa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 29-07-2010, 10:44    Odpowiedz z cytatem

Po co w ten sposób badać strukturę biletową? Przecież to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto! Czy przewoźnik nie widzi w swoim systemie informatycznym struktury sprzedaży biletów? Widzi i to z detalami, bo musi rozliczyć dotacje, podatek VAT i ulgi ustawowe! Więc po co ten cyrk?

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-07-2010, 11:10   

To jest kolejny materiał na śledztwo w poszukiwaniu powiązań miedzy ludzmi ze spolki i z firmy, ktora co rok organizuje te badania- ja o żadnym przetargu nie slyszalem.
Powrót do góry

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 29-07-2010, 13:09    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś, I słusznie bo żadnego przetargu nikt nie ogłaszał.

Każda spółka publiczna jest zobligowana ustawą o zamówieniach publicznych do prowadzenia swej działalności w przypadku działu - wydatki.

Ipsos działa jak sklep , gromadzi towar a chętnym sprzedaje. W myśl zasady kto ma informację ten ma kasę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 29-07-2010, 14:55    Odpowiedz z cytatem

tylko zapomnieliście że takie badanie zleca Ministerstwo Infrastruktury a nie ICC bo dla nich jest to niepotrzebne.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-07-2010, 23:27   

A może mi ktoś powiedzieć, na jakiej zasadzie przydzielane są ankieterom pociągi do badania struktury biletowej? Czy zachodzi konieczność dojeżdżania np. kilkudziesięciu kilometrów do stacji początkowej dla danego połączenia?
Powrót do góry

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 30-07-2010, 10:06    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale z tego co kojarzę to startuje się z większych miasta, tam gdzie kończą/zaczynają bieg pośpiechy. Nie wiem tylko( koleś-koordynator jest na urlopie) czy można badać przelotowe( np. Warszawa-Jelenia, na odcinku Wrocław-Jelenia-Wrocław) czy tylko takie które zaczynają bieg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl