Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Usługa "Szybki Bilet" w KŚ

Szybki Bilet - co myślicie o takiej usłudze?
Bardzo potrzebna
40%
 40%  [ 9 ]
Przydatna
18%
 18%  [ 4 ]
Taka sobie
9%
 9%  [ 2 ]
Nieprzydatna
9%
 9%  [ 2 ]
Po co to komu?
9%
 9%  [ 2 ]
Nie mam zdania
13%
 13%  [ 3 ]
Głosowań: 22
Wszystkich głosów: 22

Autor Wiadomość

Goloos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2012
Skąd: Zagłębie, Sosnowiec

PostWysłany: 03-12-2012, 18:16    Odpowiedz z cytatem

Idąc tym tropem myślenia, nie będę stał w kolejce do kasy w Sosnowcu "bo czas jest dla mnie najważniejszy", i ciekawe czy takie tłumaczenie pozwoli mi uniknąć opłaty +4zł za wypisanie. To już siąde od razu w ustronnym miejscu, szopkach zrobi się kolejka z 4 ludzi, na zawodziu kolejna i wysiadam w Katowicach za freeco...

Poza tym nigdzie nie ma napisanego regulaminu jak to jest dokładnie, więc nie ma co robić problemu póki co. Osobiście uważam, że ukróciło by to gapowiczów (złodziei), gdyby traktowano pkt przy stacjach jak kasy biletowe.

_________________
It's my life
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 03-12-2012, 22:51    Odpowiedz z cytatem

Oplata 4 zł za wystawienie biletu na stacji obadzonej istnieje w KŚ od zawsze i do 8 grudnia nie dotyczy tylko pociągów na linii S-6.

Od grudnia ma się do zmienić. Ludzie na linii S-1 są teraz bardzo zdyscyplinowani i bardzo grzecznie przychodzą po bilety tam ma być także na innych trasach, a jak nie to 4 zł, a jak nie to kara 140 pomniejszona o 85% płata do biletu tj 21 zł.

Te 21 zł tak nauczyło ludzi na linii S-1 przychodzić po bilety i nauczy też na linii zwardońskiej.
Wydaje mi się, że skoro bilety będą z maszynki to będzie możliwość kupienia biletu w przedsprzedaży.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Goloos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2012
Skąd: Zagłębie, Sosnowiec

PostWysłany: 06-12-2012, 09:26    Odpowiedz z cytatem

No i się wyjaśniła sprawa opłat:

Cytat:
5) Punkty SZYBKI BILET są uzupełnieniem systemu sprzedaży i mają ułatwić podróżnym kupno biletów Kolei Śląskich, zwłaszcza na małych stacjach, nie mają zastąpić KAS i nie są KASAMI z punktu widzenia regulaminu przewozów w związku z tym za kupno biletu w pociągu od stacji na której znajduje się punkt SZYBKI BILET nie jest naliczana dodatkowa opłata.(...)


Źródło: Regulamin

_________________
It's my life
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 06-12-2012, 10:00    Odpowiedz z cytatem

Ale ludzie musieli narzekać zamiast po prostu poczekać i dowiedzieć się wszystkiego...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

egon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2008

PostWysłany: 06-12-2012, 11:12    Odpowiedz z cytatem

A Eximus od razu 4 albo 21 zł.Świetne podejście do pasażera w wykonaniu obsługi.BRAWO.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

suchy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Sie 2009

PostWysłany: 06-12-2012, 18:35    Odpowiedz z cytatem

Leniwiec napisał/a:
Ale ludzie musieli narzekać zamiast po prostu poczekać i dowiedzieć się wszystkiego...

Nie wiem, czy przypadkiem moja upierdliwość w tym "dowiedzeniu się" nie pomogła - przedwczoraj napisałem elaborat do BOKu z zapytaniem jak sprawa z "Szybkim biletem" wygląda:
- jakie bilety będą w sprzedaży, bo hasło "bilety jednorazowe tam oraz tam/powrót" sugerowało tylko kilometrowe (a okazuje się że liniowe i strefowe także będą dostępne Very Happy ),
- jak będzie z opłatą za wystawienie biletu w pociągu, gdy koło stacji jest punkt "Szybkiego biletu" - to już zostało wyjaśnione w cytacie Goloosa.

Jakkolwiek Biuro Obsługi Klienta w KŚ działa bardzo profesjonalnie - do teraz nie dostałem ani słowa odpowiedzi na oba maile Śmiech Drugi mail odnosił się do kwestii biletomatów (które staną na stacjach), o której pisałem w wątku Taryfa KŚ 2012/2013, na dole strony. Może ktoś wie albo znalazł odpowiedź również w tej sprawie na stronie KŚ? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-12-2012, 21:17   

KŚ dają sobie na odpowiedź 2 tygodnie. Ale i tak to olewają - mi odpowiedzieli po 3 tygodniach, jak się przypomniałem

[ Dodano: 06-12-2012, 22:54 ]
Na stronie KŚ pojawił się wreszcie odnośnik do strony "Szybkiego Biletu"
Powrót do góry

suchy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Sie 2009

PostWysłany: 08-12-2012, 18:13    Odpowiedz z cytatem

dddbb napisał/a:
KŚ dają sobie na odpowiedź 2 tygodnie. Ale i tak to olewają - mi odpowiedzieli po 3 tygodniach, jak się przypomniałem

A jednak się da szybciej - bo zaledwie 4 dni czekania Very Happy Dostałem odpowiedź z BOKu o tejże treści:

Szanowny Panie,
Informujemy, że od podróżnych wsiadających do pociągu na stacjach i przystankach osobowych, gdzie znajdują się biletomaty oraz istnieje możliwość zakupu biletów w punktach sprzedaży, które można sprawdzić: http://szybkibilet.pl/ nie będzie pobierana dodatkowa opłata za wydanie biletu w pociągu.

Z poważaniem,
Biuro Obsługi Klienta


Tak więc biletomaty i Szybkie Bilety będą tylko uzupełnieniem w sieci sprzedaży biletów - za co pasażerowie (przynajmniej ja) ładnie dziękują KŚ. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

prapak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Maj 2012

PostWysłany: 08-12-2012, 18:40    Odpowiedz z cytatem

A na stronie kolei śląskich dalej nie ma informacji o biletach strefowych ani mapek, cóż widać że spółka ma pasażerów w głębokiej d... a w systemie internetowej sprzedaży biletów nie da się kupić strefówek i znowu d...a.

[ Dodano: 08-12-2012, 18:44 ]
Dlaczego liniowa z Tychów do Katowic obowiązuje od stacji Tychy a nie Tychy lodowisko, kolejny marketingowy klops w wykonaniu KŚ

[ Dodano: 08-12-2012, 18:45 ]
bo skoro jest problem ze strefówkami, to przynajmniej liniową mogli wydłużyć a tak wtopa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mateusz91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2012
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: 08-12-2012, 18:51    Odpowiedz z cytatem

[ Dodano: 08-12-2012, 18:44 ]
Dlaczego liniowa z Tychów do Katowic obowiązuje od stacji Tychy a nie Tychy lodowisko, kolejny marketingowy klops w wykonaniu KŚ

to kup bilet strefowy i na to samo Ci wyjdzie...

_________________
...Śląski Charakter....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

prapak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Maj 2012

PostWysłany: 08-12-2012, 18:57    Odpowiedz z cytatem

Toż mówię że strefówek na razie nie idzie kupić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mateusz91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2012
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: 08-12-2012, 19:00    Odpowiedz z cytatem

ja kupiłem miesięczną strefówke, od 10 grudnia mam wybitą...

_________________
...Śląski Charakter....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

suchy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Sie 2009

PostWysłany: 08-12-2012, 20:31    Odpowiedz z cytatem

Mateusz91 napisał/a:
ja kupiłem miesięczną strefówke, od 10 grudnia mam wybitą...

Ale jemu pewnie chodzi o to, że nie da się kupić strefówki przez internet na stronie e-KŚ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-12-2012, 20:44   

Cytat:
A jednak się da szybciej - bo zaledwie 4 dni czekania

Bo ty ich pewnie ładne pytałeś, a ja raczej opierniczałem za olewanie pasażera:)
Bardzo dobrze, ze potwierdziło się, iż "Szybki Bilet" to sprzedaż uzupełniająca.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl