Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Mścice prawie jak Szczekociny
Autor Wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 28-04-2012, 19:54   Mścice prawie jak Szczekociny Odpowiedz z cytatem

W dniu dzisiejszym wracałem R z Kołobrzegu do Koszalina. W Mścicach jest mijanka z poc. w odwrotnej relacji. Moje zdziwienie było wielkie, jak pociąg ruszył ze stacji nie czekając na skład od strony Koszalina. Jak tylko moje regio minął semafor wjazdowy na stację Mścice jednostka gwałtownie zahamowała, po czym skład z powrotem wjechał w peron stacji Mścice. Za 3 minuty wjechał spóźniony skład z Koszalina do Kołobrzegu. Zastanawiam się jak do tego doszło. Dlaczego dyżurny ruchu w Mścicach dał sygnał odjazdu pociągu do Koszalina, wiedząc, że nadjężdza skład z przeciwnej strony? Na pewno został powiadomiony przez dyspozytora z Koszalina o opóźnieniu odjazdu regio z Koszalina. Kiedy skończy się bezmyslność na kolei?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sajmon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Mar 2008
Skąd: WestPommern

PostWysłany: 28-04-2012, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Na skutek wysokich temperatur nie przekładały się rozjazdy. Jednostka została przestawiona na tor obok. Szukasz niepotrzebnie sensacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 28-04-2012, 22:16    Odpowiedz z cytatem

20 kilka stopni i to są wysokie temperatury ?!?!

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szadrak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Mar 2012
Skąd: NL

PostWysłany: 28-04-2012, 22:20    Odpowiedz z cytatem

sajmon napisał/a:
Na skutek wysokich temperatur nie przekładały się rozjazdy. Jednostka została przestawiona na tor obok. Szukasz niepotrzebnie sensacji.

Jakich wysokich temperatur? Czy my mamy klimat środkowoafrykański? To ile było stopni na termometrze, że się rozjazdy nie przekładały
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 29-04-2012, 07:42    Odpowiedz z cytatem

To co będzie latem kiedy będzie 30 stopni. Wczoraj max było 22.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rafał Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2011
Skąd: Świdwin/Koszalin

PostWysłany: 29-04-2012, 08:00    Odpowiedz z cytatem

Przerażające tłumaczenie, zwłaszcza pod koniec kwietnia. Co w takim razie grozi nam w lipcu? Zawieszenie przewozów kolejowych + stan klęski żywiołowej? Linia 402 jest obecnie poddawana wielu remontom, wymianom kabli na przejazdach, etc. Jeśli w Mścicach występuje jakiś problem, powinien zostać niezwłocznie usunięty.

_________________
2010: 27 560 km
2011: 29 580 km
2012: 28 310 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 29-04-2012, 08:33    Odpowiedz z cytatem

Rafale, a czy są plany aby na przejazdach kolejowych załozyć rogatki, bo chyba w trzech miejscach pociag musi bardzo mocno zwalniać. Tak chyba jest w Ustroniu Morskim, Koszalin - Mścice i jeszcze gdzieś ale nie pamietam. Praktycznie co chwila jakieś zwolnienia na tej trasie. Płynna jazda jest tylko między Ustroniem a Kołobrzegiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

remek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2011

PostWysłany: 29-04-2012, 09:14    Odpowiedz z cytatem

@Bartek1981 - tak dla Twojej wiadomości - wczoraj został pobity rekord temperatury w kwietniu na terenie Polski. 31,2 st. Celsjusza. Poprzedni rekord utrzymywał się od 1968 roku.

Też myślę, że to dziwne tłumaczenie,ale Ty też nie rób zamętu mówiąc, że było max. 22 stopnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafał Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2011
Skąd: Świdwin/Koszalin

PostWysłany: 29-04-2012, 10:50    Odpowiedz z cytatem

@Bartek1981: nic o SSP mi nie wiadomo, jest wyłącznie rozpisany przetarg na:

Cytat:
Wymiana kabli na przejazdach kolejowych na linii Nr 402 Koszalin - Goleniów w km 44,860, km 45,472, km 40,995.


czyli tuż przed/za lub w Kołobrzegu.

_________________
2010: 27 560 km
2011: 29 580 km
2012: 28 310 km


Ostatnio zmieniony przez Rafał dnia 29-04-2012, 11:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 29-04-2012, 11:31    Odpowiedz z cytatem

remek napisał/a:
@Bartek1981 - tak dla Twojej wiadomości - wczoraj został pobity rekord temperatury w kwietniu na terenie Polski. 31,2 st. Celsjusza. Poprzedni rekord utrzymywał się od 1968 roku.

Też myślę, że to dziwne tłumaczenie,ale Ty też nie rób zamętu mówiąc, że było max. 22 stopnie.


Ale na Pomorzu było 22-24 stopnie. Co nie jest destrukcyjne dla szyn. Czy to, że gdzieś tam w Polsce było 31,2 stopnia oznacza, że w Mścicach z tego powodu był problem z rozjazdem. A w Azji było 40 stopni i co z tego!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

remek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2011

PostWysłany: 29-04-2012, 13:30    Odpowiedz z cytatem

Pomiar robili w Słubicach, więc nie aż tak bardzo w Azji ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 29-04-2012, 14:50    Odpowiedz z cytatem

Słubice to brama do cywilizacji...

Ale ludzie, to jest śmiech na sali, 31 stopni w kwietniu, maju czy listopadzie, to nie ma żadnej różnicy. Urządzenia i materiały eksploatacyjne na kolei winny być przystosowane do temp max 50 stopni i -40 stopni. Takie temperatury to u nas już jest naprawdę hardcore i w praktyce nie zdarzają się w ogóle. Jeżeli dla PKP temp 31 stopni jest za wysoka to co będzie jak latem pierdyknie +34 i będzie się utrzymywała przez kilka dni ? Totalny paraliż ? Kibice na jewro w PKS/ KKA ?

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mrc_zxk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Kwi 2011

PostWysłany: 01-05-2012, 12:29   Re: Mścice prawie jak Szczekociny Odpowiedz z cytatem

Bartek1981 napisał/a:
Jak tylko moje regio minął semafor wjazdowy na stację Mścice jednostka gwałtownie zahamowała, po czym skład z powrotem wjechał w peron stacji Mścice. Za 3 minuty wjechał spóźniony skład z Koszalina do Kołobrzegu. Zastanawiam się jak do tego doszło.


Normalnie? "Mechaniku pomijamy semafor, przestawiamy się na tor obok"

Cytat:
Dlaczego dyżurny ruchu w Mścicach dał sygnał odjazdu pociągu do Koszalina, wiedząc, że nadjężdza skład z przeciwnej strony? Na pewno został powiadomiony przez dyspozytora z Koszalina o opóźnieniu odjazdu regio z Koszalina. Kiedy skończy się bezmyslność na kolei?


A widziałeś, że dał? Bo wydaje mi się, że jeszcze się trzęsiesz z przerażenia i nie doszedłeś do siebie po tym wszystkim, i bzdury wypisujesz. No ale tak to jest jak się jest mikolem. Zero wiedzy na temat pracy ale pierwszy do pisania nie sprawdzonych informacji.

[ Dodano: 01-05-2012, 12:32 ]
Pawel_15 napisał/a:
Słubice to brama do cywilizacji...

Ale ludzie, to jest śmiech na sali, 31 stopni w kwietniu, maju czy listopadzie, to nie ma żadnej różnicy. Urządzenia i materiały eksploatacyjne na kolei winny być przystosowane do temp max 50 stopni i -40 stopni. Takie temperatury to u nas już jest naprawdę hardcore i w praktyce nie zdarzają się w ogóle. Jeżeli dla PKP temp 31 stopni jest za wysoka to co będzie jak latem pierdyknie +34 i będzie się utrzymywała przez kilka dni ? Totalny paraliż ? Kibice na jewro w PKS/ KKA ?


O następny kwiatek. A nie wiesz, że szyna wystawiona przez długi okres czasu na światło słoneczne powoduje przegrzanie do temperatury o 15 stopni wyższej od temperatury otoczenia? To jest metal. A jak do tego dojdzie jeszcze słabo przesmarowany rozjazd no to niestety będzie się zacinał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 01-05-2012, 16:42    Odpowiedz z cytatem

Gdy to przeczytałem, żałowałem że nie miałem wtedy służby. Wtedy to byś miał dopiero stracha Smile Twisted Evil
Tak na poważnie skoro często kursujesz tym pociągiem, to chyba powninienies wiedzieć że R z Koszalina już stoi i czeka na was. Nawet gdy do Koszalina odjeżdżasz to on dalej stoi. A to była zwykła usterka rozjazdu, więc tamtego wstrzymali przed stacją, by twój mógł się spokojnie przestawić. Oboje dyżurni wiedzieli wraz z mechanikami co się dzieje i byli przygotowani na tą czynność. Nie ma tu nic strasznego, a że rozjazd za bardzo był uszczelniony po zimie to inna sprawa.
Co do remontów na linii 402 odc Koszalin - Kołobrzeg prowadzony jest jeden a w zasadzie budowa przejazdu w km 1,720 a teraz trwa wymiana podkładów. Kolejnym będzie wymiana podkładów w km 4,200 i ściągnięcie 40.
Jeśli chodzi ci o ograniczenia związane z przejazdami to masz w Mścicach na wjeździe, w Gwiździe zła widoczność, wyjazd z Ustronia przekroczony iloczyn przejazdowy oraz w Kołobrzegu w mieście.

Tak więc następnym razem przemyśl spokojnie co chcesz napisać, a nie piszesz głupoty, że aż nie dobrze mi się robi. Jeszce raz masz szczęście że nie trafiłeś na mnie, bo wtedy bym twój skład tzrymał pod semaforem tak długo, ąż bym przekorbowął rozjazd Smile Tylko że wtedy byśmy przeczytali tutaj o przetrzymaniu mnie pod semaforem i na przesiadkę nie zdążyłem Smile Twisted Evil

[ Dodano: 01-05-2012, 18:34 ]
Zapomniałem napisać żebyś napisał do GK24, MM Koszalin i na TVN 24 bo to była "straszna" sytuacja Smile Twisted Evil

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl