Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Opóźnienia
Autor Wiadomość

egon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2008

PostWysłany: 15-05-2011, 20:56    Odpowiedz z cytatem

@mike_sc3 Tak masz rację winę za brak skomunikowania ponosi konduktor i kierownik!!!Brawo.Widzę ze jesteś w temacie.Kierownik tylko zgłasza telefonicznie do danego dyspozytora zakładu potrzebę skomunikowań.Na tym się jego rola kończy.Dyspozytor natomiast powiadamia PLK o skomunikowaniu i to oni o tym decydują!Ale najprościej jest napisać na drużynę pociągową-przecież to oni są winni wszystkiemu.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 17-05-2011, 00:21    Odpowiedz z cytatem

Jeśli dyspozytor odmawia skomunikowania to wypadałoby chociaż mnie powiadomić. A tak to kiedyś wysiadłem w Katowicach obsługa tylko na mnie popatrzyła, gwizdnęła i auf widersehen. No na pewno ja ponosze winę za rozmycie odpowiedzialności poprzez ciąg decyzyjny przechodzący prze kilka spółek kolejowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 19-05-2011, 21:49    Odpowiedz z cytatem

Dziś przekonałem nie 1 raz ale od dawna po raz pierwszy, że nasza kolej i organizacja ruchu w razie drobnych problemów po prostu jest tragedia! Wybrałem na regio z Kluczborka do Katowic, wsiadłem w Radzionkowie o 14.51, wszystko ok, pociąg punktualny, ale przed wjazdem na stacje Chorzów Stary, postój 15minutowy, przepuszczenie TLK do Szczecina i regio do Lublińca, oba składy były opóżnione, ale te 15min to pestka, przy tym co było pózniej, gdy w Katowicach wybrałem na regio o 17.41 do Kluczborka.
Godzina 17.30, na peronie 2 stoją regio do Gliwic i IR Łużyce, przez megafon zapowiedzi o odjazdach składów a te stoją dalej, a mój Kluczbork przepadł, rozkładowo również peron 2. Dopiero ok.godz.17.50 zapowiedż 20min opóżnienia. Dlaczego tak póżno, dlaczego bałagan na dworcu i nawet obsługi składów do Gliwic i Bolesławca nie wiedziały o której odjadą i co jest przyczyną opóżnień. A jak okazało, awaria składu towarowego na stacji Kat.Załęże sparaliżowała ruch kolejowy, do tego stopnia, że wszystko stało w obu kierunkach na lini Katowice - Chorzów Batory. Odjechaliśmy po godz.18, niestety na stacji Chorzów Miasto pociąg stał kolejne 10minut(mijanka z regio do Katowic) i do Radzionkowa miał +30. Awarie składów to rzecz normalna, zdarza się, ale w takim miejscu jak katowicki dworzec brak informacji megafonowych i dezorientacja pasażerów, to od lat nic się nie zmienia, jest beznadziejny bałagan i zamieszanie.
Jazda z Katowic do Radzionkowa 80minut to odechce się podróży polskimi kolejami.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bartek 27 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2009

PostWysłany: 20-05-2011, 10:51    Odpowiedz z cytatem

O to się z kolegą mijałem w stacji Chorzów Batory . Staliśmy przeszło 30 minut .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 20-05-2011, 11:58    Odpowiedz z cytatem

Na CH.Batorym prawie korek zrobił, stały tam dwa regio do Katowic i Zawiercia a na wiadukcie od strony Rudy Śl stał TLK Szczecin - Przemyśl i za nim pewnie EC Wawel, bo też w Katowicach zapowiedż +30. Wszystko utknęło z powodu towarowego blokującego jeden tor na Załężu. W Katowicach 30min stał IR Łużyce i regio z Zawiercia. Awarie zdarzają, nic dziwnego, ale ta organizacja ruchu na dworcu i brak informacji przeraża. Wystarczyło by megafonem zapowiedzieć, że z przyczyn technicznych pociągi doznają opóżnień i tyle. Dlaczego kolej sama sobie stwarza problemy z byle głupotą nie dając rady, pasażer lata po peronach i nie wie co sie dzieje, który pociąg odjedzie pierwszy, a ludzie wczoraj na peronie drugim biegali z jednego składu do drugiego. Stały IR i Regio do Gliwic, nie wiadomo było który poleci pierwszy.
Najlepszy z tego wszystkiego był widok patrolu policji, we 3 spacerowali i palili papierosy na 2 peronie, brak słów. Dworzec w remoncie, pociągi utknęły, policja pali papierosy na peronie.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bartek 27 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2009

PostWysłany: 20-05-2011, 12:02    Odpowiedz z cytatem

Jechałem wczoraj pociągiem Regio Gliwice - Zawiercie i wiem jak to wszystko sie odbywało ( godzine siedzenia na plastiku .)Zaraz zanim był następny Regio z Gliwc do Katowic tzn. jakis opóźniony , ktory stał na peronie 2 w Ch.Batorym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 21-05-2011, 14:24    Odpowiedz z cytatem

W czwartek jak jechałem Regio Kluczbork - Katowice (przyjazd 15.37), to złapaliśmy 15min przez mijanke w Chorzowie Starym i w Katowicach przyjazd 15.52. Ktoś tam miał bilety na EC do Warszawy(15.57) i zgłaszał obsłudze, ale na szczęscie spokojnie regio zdążyło. Ale np. regio z Kluczborka, przyjazd 17.37, miał ponad 30minut i wtedy nie zdążysz na Ex Beskidy o 17.57. Czy w ogóle jest szansa, że pociągi kat. EC, EIC, Ex odjeżdżające z Katowic, zaczekają na opóżnione regio z jakiegokolwiek kierunku. Niby oficjalnie jak słyszałem od paru osób nawet z forum, ze względu na remont dworca nie ma skomunikowań, ale jeśli regio spóżni z przyczyn, że gdzieś jakaś awaria, mijanka i inne problemy, to pociąg kwalifikowany zaczeka czy można o tym zapomnieć? Z tego co zauważyłem, EIC Beskidy nie czekał na pociągi ze strony Gliwic i Bytomia, choć z powodu awari miały opóżnienia.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-05-2011, 15:17    Odpowiedz z cytatem

Niezłe cyrki też odchodzą w Zawierciu i Myszkowie (na całym odcinku czynny jest obecnie tylko jeden tor ze względu na remont), składy poopóźniane, komunikaty wprowadzające w błąd podróżnych (co i kiedy odjedzie itp. itd.) Kocham to. Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eu07-223 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2011
Skąd: Chorzów

PostWysłany: 22-05-2011, 11:48    Odpowiedz z cytatem

Czemu tak działa kolej jak jest opisane wyżej ? Jest wiele powodów i podobnie jak w programach "Kuchenne rewolucje" bałagan na kolei jest wynikiem drobiazgów. Przeróżnych, a jest ich tak wiele, że nakładając się na siebie powodują to co widzi pasażer. Defekty sprzętu na trasie - są dwie teorie zarządzania sprzętem jeżdżącym po torach. Jedna "system amerykański" - każdy jeździ każdym sprzetem jaki dostanie. Druga - większość ma swój sprzet tzn. elektrowóz, EZT, spalinówkę i dziennie jeździ tym samym sprzętem. Do tych dwóch teorii są opracowania naukowe dot. kosztów wynikających z ich stosowania, których tu przytaczać nie będę, ale najprostrza jest taka, że jeżeli dajemy sprzęt osobom w zawiadowanie to oni dbają o niego. Jeżeli jeżdża wszystkim to musimy mieć b. sprawne warsztaty, które wyręczą obsługę stałą. Informacja. Zakładam, że pracują tam ludzie z dużym stażem, a więc trochę sponiewierani przez system kolejowy, w którym od lat jest za dużo ludzi i ciągle się jakby wywala kolejnych jak się coś znajdzie. Efekt, mało samozaangażowania i jak "mi nikt nie każę to sam z siebie robić nie bedę bo po co". To niestety często słyszy się na dolnych stanowiskach, a to z tymi stanowiskami spotykamy się korzystając z kolei. Jest jeszcze wiele takich drobiazgów, ale niestety nie mam teraz czasu opisywać tego co wpływa na to jak to odbieramy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 23-05-2011, 16:32    Odpowiedz z cytatem

Rozkład odjazdów/przyjazdów do stacji Katowice, jest żle opracowany i niby pod każde regio od strony Kluczborka/Tarnowskich Gór, zwykle przyjazdy do Katowic końcówka 37, jest skomunikowanie na Kraków, odjazdy końcówka 40. Ale po pierwsze remont dworca, po drugie fatalne tory od Chorzowa jak i na całej trasie, powodują, że krakowskie regio odjeżdżają i potem tłumaczenia, że to z winy remontu dworca, a tak naprawde to tylko połowicznie, bo wystarczyłoby przesunąć odjazdy regio do Krakowa np. o 10minut i już są skomunikowania bardziej pewne. 10-15min opóżnienia od strony Chorzowa zalicza większość składów z Tarn. Gór i od razu mozna zapomnieć o dalszej podróży w kierunku Krakowa, Tarnowa. Jedynie w miarę dopasowana jest czasowo przesiadka dla przyjeżdżających regio do Katowic i przesiadających na pociągi do Warszawy, odjazdy końcówka 57. Może w rozkładzie 2012 bardziej dopasują skomunikowania i temat opóżnień, uciekających przesiadek zniknie.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 25-10-2011, 23:15    Odpowiedz z cytatem

Na Sosnowcu Południowym ok. 9:00 widziałem TLK do Przemyśla... Czy coś się stało na trasie przez Mysłowice?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 26-10-2011, 11:33    Odpowiedz z cytatem

REGIO (Lubliniec)-Katowice-Kraków odjazd z Katowic 7.40 też było kierowane z pominięciem Mysłowic, może był ssyp na Szabelni?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 10-11-2011, 09:43    Odpowiedz z cytatem

Utrudnienia w ruchu na szlaku Zdzieszowice - Kędzierzyn Koźle, z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej.
Przewidywane opóźnienia pociągów od 10 do 20 minut.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl