Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Wyjazd do Sandomierza
Autor Wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-06-2011, 21:46   Wyjazd do Sandomierza

Ostatnio pytałem się Was, jak najłatwiej i najtaniej dojechać do Sandomierza. Dzisiaj chciałbym się zapytać (głównie osób, które są z tamtych okolic, aczkolwiek niekoniecznie), czy jeden dzień wystarczy na zwiedzanie Sandomierza, czy może lepiej zatrzymać się w tym mieście na dłużej? Poza tym chciałbym się dowiedzieć, jakie są główne atrakcje turystyczne nie tylko Sandomierza i okolic, ale również okolicznych miast (Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Starachowice, Skarżysko Kamienna etc.) - przyznam, że nigdy nie byłem w tamtych stronach, a nie chcę jechać w ciemno lub z wiedzą zaczerpniętą w Wikipedii. Stąd też te pytania.

Wszelkie opinie mile widziane.
Przejdź na dół

motonita2002 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Paź 2010

PostWysłany: 28-06-2011, 09:53    Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Opcja dojazdu samochodem jest najłatwiejsza - pociąg z wiadomych względów odpada. Jeśli będziesz jechał z Bytomia to moja propozycja trasy jest taka - w przeważającej części droga o bardzo dobrej i dobrej nawierzchni:
TRASA BYTOM-SANDOMIERZ
Jeden dzień na zwiedzanie zabytków samego miasta napewno nie wystarczy. Jest ich tam całe mnóstwo (trasa podziemna, itd). Warto również odwiedzić miasto nocą - niesamowity klimat. Baza noclegowa szeoroko rozwinięta - mogę polecić ten nocleg:
Kwatera Sandomierz . Jest bardzo blisko rynku, kwatera świeżo po remoncie. I ceny także konkurencyjne.
W okolicach Sandomierza mogę polecić zamek Krzyżtopór w Ujeździe (gm. Iwaniska). Miasto z murami obronnymi, czyli Szydłów oraz pałac w Baranowie Sandomierskim. To tyle moim skromnym okiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-06-2011, 11:09   

Niestety samochodu i prawa jazdy jeszcze nie posiadam, stąd do Sandomierza będę jechał z przesiadką w Kielcach na PKS.

motonita2002 napisał/a:
Baza noclegowa szeoroko rozwinięta - mogę polecić ten nocleg: Kwatera Sandomierz.


A gdzie znajdę cennik?

Co do reszty - dzięki za pomoc. Myślę, że 2 dni chyba spokojnie wystarczą na zwiedzenie całego Sandomierza wzdłuż i wszerz?
Powrót do góry

ecavon Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Cze 2010
Skąd: Inwałd

PostWysłany: 28-06-2011, 20:19    Odpowiedz z cytatem

Kiedy planujesz wypad na Sandomierz? w tygodniu czy weekend?

_________________
2010-2013 na razie 100 178km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

motonita2002 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Paź 2010

PostWysłany: 28-06-2011, 20:29    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A gdzie znajdę cennik?

Pokój 3 osobowy na poddaszu kosztował 110zł - czyli na osobę wychodziło ok 37zł. Nie wiem jak inne pokoje, musiałbyś dopytać telefonicznie. Aha, kobieta nawet zaliczki nie chce Smile Potwierdzasz tylko przyjazd dzień przed. Na miejscu nawet dowodu osobistego ode mnie nie chciała. Nic. Po prostu zapłaciłem za nocleg i tyle.

Cytat:
Myślę, że 2 dni chyba spokojnie wystarczą na zwiedzenie całego Sandomierza wzdłuż i wszerz?

Wystarczy spokojnie. Pierwszy dzień i połowa następnego na zwiedzanie. Reszta na fotografowanie i skosztowanie herbaty podawanej w kuflu/-ach Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-06-2011, 23:55   

@ecavon, jeszcze nie wiem, ale najprawdopodobniej w ciągu tygodnia.
@motonita2002, dzięki serdeczne za pomoc.

Jakby ktoś jeszcze miał coś do dodania, to zapraszam serdecznie. Wszelkie opinie mile widziane. No i wznawiam pytanie, czy warto zahaczyć również o okoliczne miasta takie jak Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Starachowice, Skarżysko etc.
Powrót do góry

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 29-06-2011, 00:05    Odpowiedz z cytatem

Baranów Sandomierski, św. Krzyż.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29-06-2011, 00:20    Odpowiedz z cytatem

mk1992,

na e-podroznik.pl jest jeszcze jakieś bezpośrednie połączenie Katowice (15.45) - Sandomierz (19.50).
firma Luxtravel - odjazd z Katowic z pl.P. Skargi.

ale ja nidgy nie korzystam z tego typu transportu Smile

a co do zabytków i noclegów - wszystko chyba znajdziesz na www.sandomierz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl