Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Łapówkarstwo kierowników poc. z KM
Autor Wiadomość

Krog Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 01 Wrz 2008

PostWysłany: 23-11-2010, 21:22   Łapówkarstwo kierowników poc. z KM Odpowiedz z cytatem

Proponuję skontrolowanie odcinka linii E 65 Mława - Ciechanów w pierwszych pociągach rano do Warszawy, tak między 4:30 a 6:00. Żaden z kierowników pociągu Kolei Mazowieckich nie wystawia biletów a kasy o tej porze są pozamykane. Niektórych pasażerów "wiozą na gapę" aż do Warszawy. Zwłaszcza w poniedziałek mają "żniwa".
Kontrolerzy RENOMA pojawiają się dopiero przed Warszawą. Taka jest podpisana umowa. KM nie ma innych kontrolerów jak RENOMA. Kontrolę w KM sprawuje Urząd Marszałkowski woj. mazowieckiego. A ci podobnie jak RENOMA musieliby przyjechać na nocleg do Mławy aby bardzo wcześnie rano wsiąść np. na stacji Mława Miasto i po kilkuminutowej obserwacji zacząć sprawdzać bilety przed Ciechanowem. Oj mieliby żniwa. Słyszałem rozmowę kierownika pociągu z kontrolerami RENOMA: "tych mi zostawcie to moje gapy, resztę możecie czesać".
Tu jest tak niepodręczny dojazd na kontrolę rannych pociągów, że nawet ZIELONE MAZOWSZE liczące pasażerów na zlecenie KM zamiast przyjechać zpytało się kierowników pociągów za Ciechanowem ilu pasażerów jechało między Iłowem a Ciechanowem. A potem podało takie wyniki w obliczeniach dla KM.
Potem okazuje się, że pociąg ma wszystkie zajęte miejsca siedzące za Mławą (w kierunku do Warszawy) a w statystykach jest to pociąg nierentowny gdyż kierownicy pociągu podają sprzedaż tylko max 2-3 biletów. Kasy są rano na tym odcinku zamkniete. A dlaczego zamknięte ? Dlatego, że nikt by w kasie nie kupił biletu bo u kierownika pociągu można za łapówkę jechać o połowę taniej. Stali klieci jeżdżą nawet za 25% wartości ceny biletu.
Potem nic dziwnego, że Koleje Mazowieckie uruchamiają w rozkładzie jazdy pociągi do Warszawy zaczynające bieg od Ciechanowa a nie od Mławy. Nic dziwnego w statystykach ze sprzedaży nie ma śladu, że ktoś jechał tym pociągiem. A jeżdżą nimi ludzie nawet codziennie w dni robocze. Zrezygnowali z biletów miesięcznych bo to się nie opłaci podróżnym. Pomimo wysokiej prowizji ze sprzedaży biletów (premii) kierownicy pociągu Kolei Mazowieckich nadal "biorą w łapę".
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 24-11-2010, 11:34    Odpowiedz z cytatem

Na tej samej linii był przecież problem z "gapami" ciechanowskimi w Słonecznym... KM nic się nie nauczyło?

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 24-11-2010, 18:47    Odpowiedz z cytatem

cyt :
"Tu jest tak niepodręczny dojazd na kontrolę rannych pociągów, że nawet ZIELONE MAZOWSZE liczące pasażerów na zlecenie KM zamiast przyjechać spytało się kierowników pociągów za Ciechanowem ilu pasażerów jechało między Iłowem a Ciechanowem. "

Jakoś w to nie wierzę . Pracowałem w ZM , tylko że nie na tej linii , i takie zachowanie ankieterów byłoby przegięciem . Przecież oprócz frekwencji była jeszcze struktura biletów , bez której nie da się zakończyć badania . Nie chce mi się w to wierzyć . Na pewno ankieterzy zrobili każdy pociąg tyle razy ile trzeba . A powyższe to po prostu nieprawda .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 24-11-2010, 19:44    Odpowiedz z cytatem

Wszędzie brali, biorą i brac będą, nic się nie poradzi, tylko ryby ponoć nie biorą....

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 27-11-2010, 20:01    Odpowiedz z cytatem

Ale takie doniesienia nie są nigdy bez bezprzedmiotowe. Powinni to posprawdzać.Smile

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 27-11-2010, 22:51    Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=Izx81NMSiAs

Mam nadzieję że moje informacje że władza Km-ów czyta to forum okażą się prawdziwe Mr. Green
Co do reszty wypowiem sie kiedyś indziej.

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 27-11-2010, 23:07    Odpowiedz z cytatem

Również mam nadzieję, że w końcu się tym zajmą. Sytuacja na filmie to mała szkodliwość, bo pewnie przypadek odosobniony, ale jak dzień w dzień jakaś określona grupa jest umówiona ze wszystkimi drużynami, to jest to patologia.
Pora na powrót "nalotów" na niektóre pociągi pod postacią 5xRenoma + 3xSOK i 2xPolicja. Tak jak to bywało kiedyś... nawet z psami chodzili Smile
Niestety. Bez kilku takich regularnych akcji nic się chyba nie zmieni.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 28-11-2010, 00:49    Odpowiedz z cytatem

Dowody jakieś są?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 28-11-2010, 14:37    Odpowiedz z cytatem

Ja ze swojej strony mocno (skutecznie) poruszyłem temat w KM, jeżeli chodzi o Słonecznego w ubiegłym roku. A ci którzy jeżdżą regularnie na niektórych pociągach pewnie lepiej znają temat.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 28-11-2010, 21:04    Odpowiedz z cytatem

Teraz czekamy na rezultaty Smile Smile

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 29-11-2010, 17:31   Re: Łapówkarstwo kierowników poc. z KM Odpowiedz z cytatem

Krog napisał/a:
Tu jest tak niepodręczny dojazd na kontrolę rannych pociągów, że nawet ZIELONE MAZOWSZE liczące pasażerów na zlecenie KM zamiast przyjechać zpytało się kierowników pociągów za Ciechanowem ilu pasażerów jechało między Iłowem a Ciechanowem


http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?p=14437#p14437
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krog Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 01 Wrz 2008

PostWysłany: 29-11-2010, 21:48    Odpowiedz z cytatem

Co Ty mi tu podrzucasz jakiś link nie wnoszący nic do sprawy.

Cytuję z forum ZM: "Wraz z kolegą nocowalismy na pierwsze pociągi w Iłowie i liczylismy tam pasażerów. Nie pamiętam ilu było, ale takich przygód się nie zapomina. W każdym razie PLK w związku z remontem tak zdegradowała kolej na tym odcinku, że nawet zwykły szynobus by wszystkich zabrał".
Co to ma do przedmiotowej sprawy. Muszą się jakoś bronić przed ich zdemaskowanem.
Nie podano żadnych konkretów. Gdzie nocowali w Iłowie ? W Iłowie nie ma hotelu lub hostelu. Gdzie tych pasażerów liczyli, na peronie w Iłowie czy w pociągu. Nie podali na jakim odcinku liczyli podróżnych. Może im chodziło o odcinek Iłowo - Mława (6 km). Być może taki wynik bo Iłowo to wieś niespełna 2-tysięczna. Gdyby liczyli odcinek lini Mława - Ciechanów to wynik byłby napewno dużo lepszy ponieważ Mława to ponad 30-tysięczne miasto. A tylko jeden z zakładów LG Electronics zatrudnia ponad 2 tys. ludzi. Pracę tam zaczyna się o 6:00. Jeśli jedzie się od strony Działdowa/Iłowa to widać te zakłady, których jest kilka w pobliżu linii kolejowej.
Takie pisanie na forum internetowym ZM w stylu byliśmy widzieliśmy i liczyliśmy ale nie wiemy ilu tych podróznych było, zakrawa na kpinę. Według mnie nikt z ZM nie liczył podróżnych na tym odcinku linii. Liczyli kierownicy pociągu ale podali tylko tych z zakupionymi biletami bo jak by mogli postąpić inaczej jeśli rano zamknięte kasy a oni wiozą ludzi za łapówkę. Wyniki podali takie jakie nie wzbudzają podejrzeń, że biorą w łapę.
Pociąg zaczynał bieg od Iłowa. Nie podali czy było 5, 10, 20, 50 osób.
W szynobusie mieści się wraz z miescami stojącymi + - 150 osób. Widać, że chłopaki ilość podróżnych pobrali z kapelusza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

conen Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 22 Gru 2009

PostWysłany: 30-11-2010, 17:10    Odpowiedz z cytatem

Rok temu w Działdowie widziałem w sierpniu pierwszy ranny pociąg do Iłowa. Ruszył z trójką pasażerów na cały kibel. Choć to oczywiście inne województwo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 30-11-2010, 17:48    Odpowiedz z cytatem

Krog, rzucasz sporo oskarżeń w różnych kierunkach. Ja nie wiem jak było, bo mnie tam nie było i rzadko tamtędy przejeżdżam (zwłaszcza w ostatnich latach - dziękujemy PLK).

Widzę że masz ochotę zrobić komisję śledczą - ja nie muszę, bo Wojtka z ZM znam osobiście, i nie mam żadnych podstaw żeby nie wierzyć w to, co napisał. Ty natomiast widocznie masz jakieś twarde dowody, by stwierdzić, że ZM nie liczyło pasażerów. Przypominam, że nie jesteś ani zleceniodawcą, ani prokuratorem (chyba że jesteś?), więc nie spodziewaj się że ktoś będzie na każde Twoje żądanie udowadniał, że nie jest słoniem. Napisali jak było, kropka. Możesz to przyjąć albo nie. Twoje prawo.

Jeśli chcesz poznać dokładne dane - spróbuj po prostu zapytać na forum ZM pod wskazanym linkiem. Myślę, że ta informacja nie jest zastrzeżona. Tylko może spróbuj najpierw ochłonąć i nie zaczynaj od "wy oszuści". Jeśli rzeczowo przedstawisz swoje zastrzeżenia do zastosowanej metodologii pomiarów i uwagi do wyników - jestem pewien że zostanie to wzięte pod rozwagę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl