Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Dokąd na wakacje?
Autor Wiadomość

Maja Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 01 Sty 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 28-05-2008, 10:29    Odpowiedz z cytatem

Zaplanowałam wyjazd do Chorwacji i Bośni Hercegowiny. Smile

_________________
Maja... ale nie pszczółka.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 28-05-2008, 13:25    Odpowiedz z cytatem

Ja mam zaplanowany wyjazd we wrześniu do Francji, Hiszpanii i Portugalii i jeszcze planuje na 2-3 dni do Włoch w drodze powrotnej. Powrót z Mediolanu do Krakowa samolotem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

malykub Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Kwi 2008
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: 29-05-2008, 09:05    Odpowiedz z cytatem

a ja planuje się wybrać do Angli z "minutowym" pobytem w Paryżu Smile tylko muszę trochę pokombinować bo jedzie ze mną rodznina, a nie wszystkie kraje po drodze przyznają ulgi również dla rodziny Confused no cóż ale na to się już niewiele poradzi i trzeba się z tym pogodzić tylko jak kupić takie wiązane bilety!? Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 30-05-2008, 08:42    Odpowiedz z cytatem

A ja proponuję długą i męczącą podróż (wycieczkę) do Kapadocji w Turcji! Aby tam się dostać ze Stambułu należy na dworcu azjatyckim Haydarpasa wsiąść do pociagu który jedzie w kierunku Kayseri i na tej stacji wysiąść. Można też wysiąść wcześniej na stacji Bogazkopru. Ja jechałem pociągiem ze Stambułu wieczorem coś ok. 20 tej i w Kayseri byłem ok. 16-tej (2 godziny opóźnienia) i z tego co się dowiedziałem w pociągu to był to najwolniejszy i najgorszy pociąg w Turcji Smile. Z Kayseri do Kapadocji jedziemy autobusem ok. 70-80 km za 7YTL do miasta Goreme które stanowi świetną bazę noclegową i wypadową do otaczających dolin Kapadocji. W samym Goreme już widać wybujałe kształty skał i domostw utworzonych z Tufu. Kapadocja to bajkowa kraina, będąc tam człowiek czuje się jak na obcej planecie! To trzeba zobaczyć! Kapadocja wynagrodzi wszelkie trudy podróży! Na Turcję pracownik dostaje bilet bezpłatny na daną trasę a rodzina dostaje bilet 50%. Na tureckie bilety czeka się od 1 do 2 miesięcy i należy to mieć na względzie planując wyjazd. Oto strona tureckich kolei na której znajduje się rozkład jazdy pociągów i można wyszukać te które jadą do Kayseri lub Bogazkopru: www.tcdd.gov.tr a tutaj podaję link do galerii kilku zdjęć z mojego pobytu w tej zaczarowanej krainie: www.kapadocja.jpg.pl
W razie pytań podam swoje GG: 1382041

[ Dodano: 30-05-2008, 08:51 ]
Aha, jeszcze jedno w tureckich pociągach warto zrobić sobie rezerwację bo są często pełne. Pokazując nasze bilety w kasie dostawałem rezerwację za którą nigdy nie płaciłem, widniejąca cena na rezerwacjach to 0YTL Very Happy
Wchodząc na stronę kolei tureckich www.tcdd.gov.tr przełączamy się na język angielski (prawy górny róg strony) a następnie w zakładce "Passenger transportation" wybieramy "Domestic trains". Powodzenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 30-05-2008, 08:55    Odpowiedz z cytatem

A ja w tym roku postanowiłam spędzić całe 2 tygodnie we Włoszech. Będzie to objazdówka po najciekawszych miastach tego kraju: Mediolan, Wenecja, Florencja, Pisa, Rzym, Neapol i na koniec Sycylia. Jeśli czasu i sił oraz pieniędzy nie zabraknie to może jeszcze Bari, Ancona i Rimini nad Adriatykiem. Smile

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 30-05-2008, 14:36    Odpowiedz z cytatem

No to jeśli Noema jedziesz do Włoch i być może będziesz w Bari to polecam wybrać się prywatną kolejką FSE z Bari do Alberobello. FIP nie obowiązuje a bilet kosztuje 4 euro w 1 stronę. Peron tej kolejki znajduje się za ostatnim peronem włoskich kolei państwowych idąc od budynku dworca. W Alberobello jest mnóstwo okrągłych domków zwanych "Trulli" jedynych takich w Europie. Polecam! A oto link do galerii moich fotek z tego miasteczka: www.alberobello.jpg.pl

[ Dodano: 30-05-2008, 14:42 ]
A tak a'propos moich wyjazdów to ja w tym roku planuję wyjazd do Jordanii. Po drodze będzie Syria i może Liban no i oczywiście Turcja. W Syrii byłem już 2 razy i raz w Libanie. No ale tam to już raczej podróże autobusami, koleja można się co najwyżej dla atrakcji przejechać np na trasie Aleppo-Damaszek, nawet jeśli nie ma się biletu dla personelu kolejowego wydawanego na Syrię równolegle z FIPem to można śmiało jechać tam pociągiem gdyż cena biletu na tej trasie kosztuje coś ok. 5 lub 6 zł. Równie tanie są autobusy. Jak ktoś chce więcej informacji to zapraszam na relacje (również moje jako Arecki71 lub mojej żony Agulena) z wyprawy do Syrii na www.travelforum.pl. Moje GG:1382041, służe radą i pomocą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Świnia Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2005
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 01-06-2008, 02:23    Odpowiedz z cytatem

Fipowiec, może wstaw swoje relacje również i na nasze forum?

Ja w tym roku wybieram się do Egiptu. Samolotem.

_________________
Co cię nie zabije, da ci moc i siłę !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

adamos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2006

PostWysłany: 01-06-2008, 21:56    Odpowiedz z cytatem

A co możecie polecić w Czechach blisko granicy, żeby było dość tanie i duże, a także żeby dojeżdzał tam jak najtańszy pociąg z katowic? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 02-06-2008, 16:56    Odpowiedz z cytatem

Co masz na myśli?Miasto, miejscowość turystyczną, góry?Na przynajmniej jeden dzień (tak bez namysłu) polecam Olomouc lub Brno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adamos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2006

PostWysłany: 02-06-2008, 21:15    Odpowiedz z cytatem

Najlepiej jakieś miasto turystyczne gdzie będzie sporo młodzieży, ludzi i dyskoteka, na kilka dni namioty lub tanie domki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 04-06-2008, 07:14    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o te Czechy to swego czasu moi koledzy byli nad zalewem w Terlicku. Terlicko leży na trasie samochodowej z Czeskiego Cieszyna do Havirova i Ostravy. W sumie jest nie daleko Czeskiego Cieszyna więc autobusem jest tanio i blisko. Wiem że byli tam pod namiotami. Ale czy tam dużo ludzi i czy są dyskoteki to tego nie wiem.

[ Dodano: 29-12-2008, 10:51 ]
Wróciłem jakiś czas temu z wyprawy do Jordanii. Opisałem to dość obszernie na travel forum na które zapraszam. Oto link do mojego postu: http://www.travelforum.pl/jordania/5562-jordania-2008-arecki71.html. Na wszelkie pytania chętnie odpowiem tutaj. W każdym bądź razie nie podróżowałem koleją ani przez Syrię ani po Jordanii. Jedyny akcent kolejowy z jakim się zetknąłem w Jordanii to dworzec kolejowy w Ammanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 21-06-2009, 09:40    Odpowiedz z cytatem

Dokąd wyjeżdżacie w tym roku?

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 21-06-2009, 11:34    Odpowiedz z cytatem

1) Pogórze Kaczawskie
2) Bieszczady w wodnej ich części!
Oczywiście z uwzględnieniem klimatów kolei i jej transportem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 21-06-2009, 12:04    Odpowiedz z cytatem

Codziennie autobusem linii 109 do pracy i z powrotem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 21-06-2009, 19:33    Odpowiedz z cytatem

wyjazd do Włoch...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl