Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 49, 50, 51  Następny
Opóźnione i odwołane pociągi w regionie
Autor Wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 21-07-2022, 10:44    Odpowiedz z cytatem

Upały dają się kolejarzom i pasażerom we znaki. Liczne awarie i opóźnienia pociągów:

https://www.bolec.info/boleslawiec/informacje/kategoria/30470/liczne-awarie-pociagow-kolei-dolnoslaskich-na-linii-boleslawiec-wroclaw

https://istotne.pl/boleslawiec/wiadomosc/ZP6/utrudnienia-w-ruchu-pociagow-beda-doznawac-opoznien

_________________
Stella
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 21-07-2022, 11:45    Odpowiedz z cytatem

I Regio dla opolskiego/dolnośląskiego:

https://polregio.pl/pl/dla-podroznych/informacje/zastepcza-komunikacja-autobusowa-21-07-2022/

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-07-2022, 15:02    Odpowiedz z cytatem

Problemy z pociągami na Dworcu Głównym we Wrocławiu. W opóźnionych składach ludzie ledwo wytrzymują temperaturę

W związku z upałami podróżni muszą znosić w pociągach prawdziwe katusze. Niektóre składy opóźnione są nawet o 3 godziny. W innych, oczekujących na dalszą jazdę tłoczą się ludzie, którzy nie mogą wyjść i ledwie znoszą temperaturę. - 35 stopni w cieniu, a Polregio od 40 minut ludzi trzyma jak świnie na ruszcie - napisał do nas zbulwersowany Czytelnik.

Czytaj więcej:
https://gazetawroclawska.pl/problemy-z-pociagami-na-dworcu-glownym-we-wroclawiu-w-opoznionych-skladach-ludzie-ledwo-wytrzymuja-temperature-film/ar/c7-16511563

---

Kolejne pociągi z i do Wrocławia odwołane. Rozbrajająca szczerość przewoźnika: Nie mamy taboru!

Aż 10 połączeń obsługiwanych przez Polregio zostało dzisiaj (w czwartek, 21 lipca) odwołanych. Na trasę nie wyjadą cztery pociągi z Wrocławia i jeden z Ostrowa. Jaki jest powód? Wczoraj problemy tłumaczono upałami, jednak jak usłyszeliśmy od rzecznika, dziś problem jest w taborze, którego po prostu brakuje.

Czytaj więcej:
https://gazetawroclawska.pl/kolejne-pociagi-z-i-do-wroclawia-odwolane-rozbrajajaca-szczerosc-przewoznika-nie-mamy-taboru/ar/c1-16513235

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 13-10-2022, 07:07    Odpowiedz z cytatem

Smartfica mózgu prawdopodobną przyczyną tragedii na torach. W konsekwencji opóźnione pociągi na linii zgorzeleckiej.

https://wroclaw.tvp.pl/63886284/kolejna-tragedia-na-torach-nie-zyje-mloda-dziewczyna

Jeżdżąc samochodem po mieście wielokrotnie ludzie z oczami wlepionymi w smartfona pchali mi się pod koła. I starzy, i młodzi. Ale żeby wejść pod pociąg i zginąć to naprawdę trzeba mieć mózg zryty smartfonem. Ludzie, opamiętajcie się!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-10-2022, 18:32    Odpowiedz z cytatem

Rekordowe opóźnienia pociągów związane z awaria sieci trakcyjnej. Na Dworcu Głównym we Wrocławiu tłum pasażerów powoli traci nerwy

Dziś (19 października) w godzinach popołudniowych na Dworcu Głównym we Wrocławiu pasażerowie zaczęli się mocno irytować. Niepokój wywołały rekordowe w ostatnim czasie opóźnienia składów. Pociągi na trasie Wrocław - Kędzierzyn Koźle mają ponad 3-godzinne opóźnienie. Rekordzista to skład jadący do Lublina. Co jest przyczyną?

Czytaj więcej na gazetawroclawska.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 25-10-2022, 05:59    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do decydentów KD. Czy pociąg z Legnicy o 14:26 do Wrocławia musi być wiecznie opóźniony? Ilekroć jadę tym pociągiem to zawsze jest opóźniony, 15 minut i więcej! Wczoraj przykładowo wystartował z Legnicy z ponad 40-minutowym opóźnieniem. Niestety jestem skazana na ten pociąg, ponieważ Sprinter „Łużyce” ze Zgorzelca nie zatrzymuje się na stacji Wrocław Leśnica i muszę przesiadać się w Legnicy. Krew mnie już zalewa!

Beton

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

TFZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2019
Skąd: DC

PostWysłany: 26-10-2022, 15:57    Odpowiedz z cytatem

Może można wysiąść na kolejnej stacji/przystanku i się cofnąć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 27-10-2022, 03:45    Odpowiedz z cytatem

TFZ, mogę się przesiąść na Nowym Dworze, ale to kosztuje (więcej km, droższy bilet). Ja przepłacała nie będę. I tak już łożę na KD wystarczająco dużo, tak w biletach jak i w podatkach.

Dobrymi radami piekło jest wybrukowane. Zafunduj mi bilet, najlepiej miesięczny, to chętnie skorzystam z twojej rady. Chcesz numer mego konta bankowego?

Wczoraj wspomniany w moim poprzednim poście pociąg miał prawie 20 minut w plecy. I tak zawsze kiedy nim jadę, od kilkunastu do kilkudziesięciu minut opóźnienia, z wyłącznej winy KD. I to na starcie, bo pociąg zaczyna bieg w Legnicy (skład zjeżdża z bazy technicznej na Pątnowskiej).

Szkoda, że tym pociągiem nikt z kadry kierowniczej KD nie wraca z pracy do Wrocławia. Panie wiceprezesie Zdanowski, zapraszam choć raz na 14:26.

[ Dodano: 04-11-2022, 23:08 ]
Wczoraj KD miło mnie zaskoczyły. Nie dość, że wiecznie opóźniony pociąg o 14:26 wyjechał planowo, to jeszcze skład był podstawiony wcześniej. W Legnicy przesiadłam się ze składu do składu, pierwszy raz nie tkwiłam na peronie i nie zastanawiałam się, o której wyjadę, albo czy w ogóle wyjadę. Szok!

Widać wierchuszka KD czyta nasze forum i chyba wyciąga wnioski. Mam nadzieję, że wczorajszy dzień nie był incydentem, ale będzie normą.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-11-2022, 17:34    Odpowiedz z cytatem

Stres, złość, komplikacje w dotarciu do celu - jedno opóźnienie pociągu generuje naprawdę dużo przykrych emocji i konsekwencji. Dlaczego tak się zdarza, że pociąg nie przyjeżdża lub nie wyrusza o wyznaczonej godzinie? Odpowiedzi na to i wiele innych pytań znajdziecie właśnie w tym odcinku.


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

TFZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2019
Skąd: DC

PostWysłany: 21-11-2022, 18:08    Odpowiedz z cytatem

Noema pisze:
Cytat:
TFZ, mogę się przesiąść na Nowym Dworze, ale to kosztuje (więcej km, droższy bilet).

Jeśli dobrze sprawdziłem, to 1,70 zł w odniesieniu do biletu jednorazowego. To chyba nie jest jakaś specjalnie duża kwota, ale to oczywiście sprawa indywidualnej oceny.

Cytat:
Ja przepłacała nie będę. I tak już łożę na KD wystarczająco dużo, tak w biletach jak i w podatkach.

A, czyli nie chodzi o względy materialne, lecz emocjonalne/ambicjonalne. Dobra, z tym się nie dyskutuje.
Cytat:
Dobrymi radami piekło jest wybrukowane.

A doświadczenia się nie dziedziczy... Zdarzało mi się wracać z Częstochowy do Warszawy przez Zawiercie, to się podzieliłem.
Cytat:
Zafunduj mi bilet, najlepiej miesięczny, to chętnie skorzystam z twojej rady.

Kurczę, to w innym wątku piszesz do mnie, że gadam jak zaangażowany lewak, a sama prosisz o kasę jak jakaś Staszko czy Zagulska :-P
Cytat:
Chcesz numer mego konta bankowego?
Nie, ale jeśli może być przekaz pocztowy, to mogę Ci bilet w jedną stronę zafundować. :-P
Cytat:
Wczoraj wspomniany w moim poprzednim poście pociąg miał prawie 20 minut w plecy. I tak zawsze kiedy nim jadę, od kilkunastu do kilkudziesięciu minut opóźnienia, z wyłącznej winy KD.

Skąd masz tę informację, że z wyłącznej winy KD? Nasłuchujesz przez radio?
Uwaga: nie twierdzę, że piszesz nieprawdę - pytam, bo nie wiem.
Cytat:
I to na starcie, bo pociąg zaczyna bieg w Legnicy (skład zjeżdża z bazy technicznej na Pątnowskiej).
To oczywiście nie rozstrzyga o winie/przyczynie.
(...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-11-2022, 23:54    Odpowiedz z cytatem

Zamarł ruch na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu. Ludzie zdezorientowani

"Wrocław Główny. Awaria urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Wstrzymany ruch pociągów. Przepraszamy za utrudnienia" - taki komunikat pojawił się na portalu pasażera w piątek (25 listopada) po godz. 21.

Czytaj więcej na gazetawroclawska.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 16-03-2023, 21:48    Odpowiedz z cytatem

Koleje Dolnośląskie i PKP PLK publicznie obrzucają się wzajemnie winą za opóźnione pociągi.

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/kd-plk-przyczyna-naszych-codziennych-problemow-112465.html

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/zzdr-pkp-odpowiada-na-zarzuty-kolei-dolnoslaskich-112471.html

Cyrk na torach.

Młot

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 17-03-2023, 07:56    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Do zarzutów Kolei Dolnośląskich odniósł się 16 marca Grzegorz Herzyk, rzecznik Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP. - Przedstawiona przez Przewoźnika ocena sytuacji jest delikatnie mówiąc tendencyjna, - skierowana jak zwykle robią to przewoźnicy - na szukanie winnych wszędzie tylko nie u siebie.
Ponadto z wypowiedzi Pana Rzecznika Kolei Dolnośląskich wynika, że niestety Pasażer dla przewoźnika w tym przypadku, to tylko sprzedany bilet. Do sytuacji kryzysowych w kolejowych procesach transportowych dochodzi na co dzień a pracownicy PLK S.A. a szczególnie Dyżurni Ruchu rozwiązują te sytuacje na pierwszym miejscu stawiając bezpieczeństwo ludzi – pasażerów i pracowników kolejowych, bez podejmowania zbędnego ryzyka - napisał Herzyk.

Się popłakałem. Jak ten człowiek dzielnie i z poświęceniem piętnuje patologię w spółce "PKP Chałtura, dawniej PLK". O tym, że członkowie jego związku pracują ponad siły, często nie mając czasu na zapoznanie się i przyswojenie treści tymczasowych regulaminów prowadzenia ruchu, bo dostają je na posterunki na 5 minut przed wejściem w życie, a bywają sytuacje, że widzą z okna wjeżdżające w tory maszyny budowlane, a na nastawni, żadnego papiru na to ni chu chu.

Od dawna się nad fenomenem zastanawiam, skąd takie osły się rekrutują? Kto ich w związkach wybiera, a potem, już po wyborze, uparcie trzyma w szufladach legitymacje, zamiast iść pod drzwi "gabinetu" sprzedajnego żula i ostentacyjnie je spalić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-03-2023, 18:05    Odpowiedz z cytatem

Koleje Dolnośląskie łagodzą swoje stanowisko w sprawie PLK

Miniony tydzień na długo utkwi w pamięci pracowników polskiej kolei. Zamieszanie na Warszawskim Węźle Kolejowym rozeszło się echem po całym kraju, w efekcie czego silny głos krytyki dało się usłyszeć także z Dolnego Śląska. Teraz rzecznik KD łagodzi swoje stanowisko.

Czytaj więcej na rynek-kolejowy.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

ET87 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2012
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 26-03-2023, 01:01    Odpowiedz z cytatem

Czy nie ma sygnalizacji odłączonej sekcji?
https://24jgora.pl/artykul/zamknieta-trasa-kolejowa/1417743
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 50 z 51 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 49, 50, 51  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl