Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Monopol PKP Intercity

Czy PKP Intercity jest monopolistą na liniach kolejowych z Warszawy do Krakowa (CMK), Poznania, Trójmiasta?
TAK
88%
 88%  [ 69 ]
NIE
8%
 8%  [ 7 ]
Nie mam zdania
2%
 2%  [ 2 ]
Głosowań: 78
Wszystkich głosów: 78

Autor Wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-11-2005, 20:25    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
Dziękuję Ci serdecznie, ale ja już położyłam lagę na tamto "forum"... Szkoda czasu po prostu.

Dobrze zrobiłaś i oczywiście, że szkoda czasu. Najważniejsze problemy jakie mają łebki z IC Forum to brak klimatyzacji w jakimś wagonie, nowe "jedynki" w EC i schabowy w przedziale menadżerskim. Aha, no i ostatnio podlizywanie się do Prześlugi, które przyprawia mnie o mdłości jak to czytam :wink:

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 21-11-2005, 20:42    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
Widzę Zed, że i Ty się doigrałeś na IC Forum! Czyżbyś stanął w mojej obronie i za to Cię ocenzurowali i zbanowali tak jak mnie?

Tylko mi tu awantury pomiędzy forami nie wywołujcie! Oboje jesteście Moderatorami na tym Forum i jeszcze ktoś złośliwie rozsieje kłamliwą plotkę, że PR Forum toczy wojnę z IC Forum o... no właśnie o nic. Skoro nie chcą Was tam to chyba mają swoje jakieś powody.

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 21-11-2005, 22:04    Odpowiedz z cytatem

LadyMakbet napisał/a:
Najważniejsze problemy jakie mają łebki z IC Forum to brak klimatyzacji w jakimś wagonie, nowe "jedynki" w EC i schabowy w przedziale menadżerskim.

Nie tylko. Nieustający dylemat: wagony przedziałowe czy bezprzedziałowe. Z pomarańczą na "burcie" czy bez pomarańczy... Wink

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Bob Marley Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 21 Lis 2005

PostWysłany: 21-11-2005, 22:15    Odpowiedz z cytatem

Kryska, nie przejmuj sie! Przesluge i tak niedlugo zmiecie z posady nowa wladza. Paru z ekipy Kaczora ostrzy sobie juz zabki na jego posadke. Dni Jacusia sa juz policzone.

A wypowiedzi na IC forum to naprawde zenada . Jak Jacol P. nazwal Kryche "Lepperycha" to oczywiscie nikt mu uwag nie smial zwrocic. Ale co sie dziwic, wystarczy spojrzec na avatarek jednego z moderatorow. Wymoczek i tyle. Liza d... pana prezesa, naiwnie liczac na jakiekolwiek z tego korzysci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fikander Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2005
Skąd: Warszawa Ochota

PostWysłany: 22-11-2005, 14:42    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
A dlaczego nie mogę jechać tańszym pociągiem pośpiesznym CMK-ą tylko muszę tłuc się przez Kielce? Bo jest monopol PKP IC!

A kto broni PKP PR puszczać pociągi przez CMK? Jak widać - NIKT. Pytanie - dlaczego tego nie robią... rzut oka na mapę powinien wszystko wyjaśnić... PKP IC omijanie większych miast po drodze rekompensują sobie wysokimi cenami; PKP PR, które i tak taboru na 160 ma tyle, co kot napłakał, bardzo chętnie z potencjalnych zysków w postaci mieszkańców Radomia, Kielc, Częstochowy, Piotrkowa Trybunalskiego i innych dużych miast na trasach alternatywnych wobec CMK korzysta.

Krycha napisał/a:
Tak, CMK-ą jeżdżą pociągi Przewozów Regionalnych: aż jeden "Batory" do/z Budapesztu.

REYMONT, PODHALANIN, Gdynia/Olsztyn - Zakopane, CHOPIN [od przyszłego rozkładu z dwójkami w składzie]...

Krycha napisał/a:
Doprawdy śmieszy mnie twoja obrona PKP IC przed zarzutami o monopol. Nie masz absolutnie żadnych konkretnych argumentów!

Jak widać, mam. Razz

Nie przeczę, że istnieją oznaki monopolu PKP IC, zwłaszcza na trasie Warszawa - Gdynia. Stwierdzam jedynie, że nie jest to dla pasażera (większości pasażerów) tak niekorzystne, jak próbujesz to przedstawić.

Krycha napisał/a:
Każdy twój pseudo-argument jestem w stanie z miejsca wyśmiać,

Moderatorska kuulturka 8-)

Bob Marley napisał/a:
. Nie ma wspolnych biletow TLK <-> PR.

Tak, to prawda, to jest bardzo poważny (najpoważniejszy) problem... pytanie brzmi, czyja to wina - PKP IC? PKP PR? Czy może betonu po obu stronach?

Bob Marley napisał/a:
Parchy ktorych stac na IC

Cytat:
parch m III, D. -u a. -a; lm M. -y
1. często w lm, pot. «choroba skórna z grupy grzybic, występująca u ludzi i zwierząt»
2. bot. roln. «choroba różnych roślin, wywoływana przez pasożytnicze grzyby lub chorobotwórcze promieniowce, objawiająca się różnego rodzaju plamami i naroślami na liściach, pędach, owocach, bulwach i korzeniach; plamy i narośle, objawy tych chorób»

Nie rozumiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Bob Marley Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 21 Lis 2005

PostWysłany: 22-11-2005, 16:03    Odpowiedz z cytatem

Fikander napisał/a:
REYMONT, PODHALANIN, Gdynia/Olsztyn - Zakopane, CHOPIN [od przyszłego rozkładu z dwójkami w składzie]...

Pierwsze dwa - nie jada z Warszawy, dobrze o tym wiesz. Przeciez wiadomo, ze w tej dyskusji chodzi o trase WWa-Krakow a nie Lodz - Krakow.

Gdynia/Olsztyn - jesli dobrze pamietam to byla poprawka i w lato juz smigal via Kielce.

Chopin jest pociagiem PKP IC!! A miejscowka na te dwojki bedzie kosztowac jak w IC - 18 zl! Niech sie ugryza...

Cytat:
parch
Nie rozumiem.

Oj, wpisz sobie w Google, to zobaczysz, ze czasem jest uzywany w innych znacznieniach Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Eisenbahner Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2005
Skąd: Posen Hbf

PostWysłany: 22-11-2005, 17:16   o jej Odpowiedz z cytatem

O jej! No przykro mi bardzo że musicie codziennie dojeżdżać do pracy i szkoły zdezelowanymi gruchotami Przewozów Regionalnych! Ale czy to powód do złośliwych utyskiwań na tych, których stać na wyższy komfort?! A poza tym chyba lepiej mieć problemy typu: icek z klimą czy icek bez klimy, niż problemy: będzie dziś śmierdzieć w przedziale starymi skarpetami czy nie będzie! Dziwny jest rodzaj waszej zawiści, być złym tylko dlatego że ktoś może a wy nie! Wy też możecie, a to nie moja wina że chodzę do pracy i stać mnie na coś.

Pozdrawiam i życzę miłych podróży z PR!

_________________
MOJE ZDJĘCIA: http://www.flickr.com/photos/eisenbahner
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Fikander Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2005
Skąd: Warszawa Ochota

PostWysłany: 22-11-2005, 18:46    Odpowiedz z cytatem

Bob Marley napisał/a:
Pierwsze dwa - nie jada z Warszawy, dobrze o tym wiesz. Przeciez wiadomo, ze w tej dyskusji chodzi o trase WWa-Krakow a nie Lodz - Krakow.

Ale pokazują, że PKP PR nikt nie broni trasowania pociągów via CMK.

Bob Marley napisał/a:
Gdynia/Olsztyn - jesli dobrze pamietam to byla poprawka i w lato juz smigal via Kielce.

W jedną stronę tak, w drugą zostało mu via Idzikowice.

Bob Marley napisał/a:
Chopin jest pociagiem PKP IC!! A miejscowka na te dwojki bedzie kosztowac jak w IC - 18 zl! Niech sie ugryza...

My bad, w cegle w tabeli 100 w jedną stronę ma wyznacznik I-, w drugą R- i zauważyłem ten drugi Very Happy
Natomiast rezerwacja miejsc będzie fakultatywna Razz

Eisenbahner napisał/a:
No przykro mi bardzo że musicie codziennie dojeżdżać do pracy i szkoły zdezelowanymi gruchotami Przewozów Regionalnych!

No bo IC to komfort że hej.

Bob Marley napisał/a:
Oj, wpisz sobie w Google, to zobaczysz, ze czasem jest uzywany w innych znacznieniach Smile

Zazwyczaj pejoratywnych. Czy to źle, że kogoś stać na podróż PKP IC?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 22-11-2005, 19:59    Odpowiedz z cytatem

Wyniki sondy mówią same za siebie i żaden Fikander czy inny zaślepiony fan pociągów PKP IC nie przekona mnie, że jest inaczej. Jako pracownik PKP z xx-letnim stażem, wiem lepiej co się dzieje w PKP niż jakiś szczeniak (przepraszam za określenie), który kolej zna tylko z perspektywy pasażera i jeszcze ma czelność mnie pouczać. Pasażera, który jeszcze nie ma utrzymaniu rodziny (lub jest na utrzymaniu rodziców), nie musi liczyć się z każdym groszem i nie musi się zastanawiać czy stać go na wyjazd z dziećmi pociągiem nad morze (Warszawa-Gdynia) gdzie kursują wyłącznie drogie Ex i IC!

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 22-11-2005, 20:29    Odpowiedz z cytatem

Fikander napisał/a:
Krycha napisał/a:
Każdy twój pseudo-argument jestem w stanie z miejsca wyśmiać,

Moderatorska kuulturka

Apeluję o rozsądek i pozbycie się emocji w dyskusji!

Fikander, jeśli kogoś cytujesz i następnie odnosisz się do tego, rób to rzetelnie. Nie wyrywaj z kontekstu fragmentu zdania tylko cytuj całą myśl innego forumowicza (patrz wyżej). Takie manipulacje będę stanowczo tępił!

Tę uwagę kieruję do wszystkich!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Bob Marley Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 21 Lis 2005

PostWysłany: 22-11-2005, 20:38   Re: o jej Odpowiedz z cytatem

Eisenbahner napisał/a:
O jej! No przykro mi bardzo że musicie codziennie dojeżdżać do pracy i szkoły zdezelowanymi gruchotami Przewozów Regionalnych! Ale czy to powód do złośliwych utyskiwań na tych, których stać na wyższy komfort?! A poza tym chyba lepiej mieć problemy typu: icek z klimą czy icek bez klimy, niż problemy: będzie dziś śmierdzieć w przedziale starymi skarpetami czy nie będzie! Dziwny jest rodzaj waszej zawiści, być złym tylko dlatego że ktoś może a wy nie! Wy też możecie, a to nie moja wina że chodzę do pracy i stać mnie na coś.Pozdrawiam i życzę miłych podróży z PR!

Nie, kolego, tu chodzi o cos zupelnie innego. Czytajac Forum PIC ma sie wrazenie, iz piszacym tam brak jest obiektywizmu - wyznacznikiem oceny przewoznika jest to, ile roznych kolorow maja wagony i firanki w oknach, a jak juz dostaja za darmo schabowego no to w ogole jest najlepsza kolej swiata, tak rozpieszcza pasazerow! Jeszcze gorzej sie zrobilo, jak zaczal tam wchodzic Przesluga - oczywiscie umizgom i wazelince w strone pana prezia nie ma konca, a jak ktos temu przeciwstawia sie, to zaraz jest nazywany "chamem", "Lepperem" czy w inny pieszczotliwy sposob.
I druga kwestia - niestety, ale merytoryczny poziom forum PIC jest dosyc niski. Ci ktorych stac na jazde IC pisza ile to dzis schabowych dostali, ci ktorych nie stac - dyskutuja ile pomaranczy bylo dzis na pospiesznym do Kolobrzegu. Ot i wszystko. Propozycje na przyszlosc rzucane Przesludze to zwykle jakis kosmiczny science-fiction. Na rzeczy ktore nalezy naprawde jak najszybciej zmienic i nie trzeba do tego wielu srodkow (wystarczy chec) nikt nie zwraca uwagi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-11-2005, 20:51    Odpowiedz z cytatem

Naczelnik napisał/a:
Fikander, jeśli kogoś cytujesz i następnie odnosisz się do tego, rób to rzetelnie. Nie wyrywaj z kontekstu fragmentu zdania tylko cytuj całą myśl innego forumowicza (patrz wyżej). Takie manipulacje będę stanowczo tępił!

Brawa dla Admina! Takie "manipulacje" cytatami (szczególnie Krychy) to norma na IC Forum, praktykowana także przez Prześlugę. Jak można cytować czyjąś wypowiedź i kończyć na przecinku? Przecież to zmienia cały sens!
Moderatorzy, nie śpijcie!

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 22-11-2005, 20:56    Odpowiedz z cytatem

LadyMakbet napisał/a:
Jak można cytować czyjąś wypowiedź i kończyć na przecinku? Przecież to zmienia cały sens!

Przywykłam już do tego. Rolling Eyes

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Eisenbahner Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2005
Skąd: Posen Hbf

PostWysłany: 22-11-2005, 21:20    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
Jako pracownik PKP z xx-letnim stażem, wiem lepiej co się dzieje w PKP niż jakiś szczeniak (przepraszam za określenie), który kolej zna tylko z perspektywy pasażera i jeszcze ma czelność mnie pouczać.


No i z jakiej perspektywy znasz kolej?? Z perspektywy pani z kasy biletowej czy pani z ekspedycji, której wydaje się, że wszystko należy się jej, to ona najciężej pracuje a wszyscy inni to złodzieje, którzy na niej żerują??!! Skoro tak świetnie znasz kolej, masz takie świetne, wieloletnie doświadczenie, tak cudownie bronisz interesów kolejarzy to dlaczego cały czas siedzisz w zapyziałym Bolesławcu, a nie robisz kariery na związkowych stołkach, jako asystentka Koguta?? No wiem, bo ty lubisz Bolesławiec i jako damska wersja winkelrida narodów i tak jesteś skazana w społeczeństwie na potępienie!
I zgadza się, moim największym problemem jest kolor firanek i menu w Warsie! I wsiadam do pociągu właśnie z myślą o tym jaki dostanę poczęstunek i czy pojedzie znajoma załoga, a nie czy dam radę dopchać się do jakiegoś wolnego miejsca i jakie pospólstwo zaszczyci przedział swoją obecnością. A wasza frustracja z powodu niemożności korzystania z PIC-u jest żenująca. Jeszcze raz powtórze: to nie wasza wina że wasz status społeczny jest właśnie taki i z tego powodu nie musicie obrzucać pociągów IC+ kamieniami. I niech Krycha nie ma do mnie pretensji że pracuje na kolei i musi wyżywić jeszcze rodzinę. No nie wiem, trzeba było zdać tę maturę i pójść na jakieś studia, to może byłoby cię teraz stać na coś o standardzie wyższym niż "Światowid".

_________________
MOJE ZDJĘCIA: http://www.flickr.com/photos/eisenbahner
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Galanonim Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 22-11-2005, 21:41    Odpowiedz z cytatem

Eisenbahner napisał/a:
No nie wiem, trzeba było zdać tę maturę i pójść na jakieś studia, to może byłoby cię teraz stać na coś o standardzie wyższym niż "Światowid".

Jesteś hamem! Chcesz kogoś obrażać, wysmiewać itd. to rób to za pomocą prywatnych wiadomości! To nie IC Forum!
Nie znasz Krychy, nie wiesz co robi w PKP, nie wiesz jakie ma wykształcenie to stul pysk!

Przepraszam wszystkich, ale nienawidzę hamów obrażających kobiety!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl