Ładowanie strony... proszę czekać!Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
    
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Niedokładne internetowe rozkłady jazdy
Autor Wiadomość

Rafaello1973 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: ok. Wrześni

PostWysłany: 18-07-2011, 23:45   Niedokładne internetowe rozkłady jazdy Odpowiedz z cytatem

Głos Wielkopolski": Wybierasz się w podróż kolejami regionalnymi? Broń Boże nie sprawdzaj rozkładu jazdy w internecie, bo możesz zostać na peronie. Godziny odjazdów pociągów umieszczone na stronie PKP mają bowiem niewiele wspólnego z rzeczywistością. Także brak lub nieprecyzyjne informacje, z którego peronu odjeżdżają pociągi potęguje bałagan.

Doświadczył tego jeden z czytelników "Głosu Wielkopolskiego", który kilka dni temu wybrał się na dworzec w Krakowie, by wrócić do Poznania. Pociąg odjechał znacznie wcześniej niż podano w rozkładzie. - Wykupiłem bilet na godzinę 16.07. Na szczęście, zjawiłem się na dworcu około 20 minut wcześniej - opowiada poznaniak. - Pociąg odjechał 12 minut przed wskazanym czasem, czyli o 15.55. Wielu zaskoczonych pasażerów nie zdążyło - dodaje.

Okazuje się, że nie był to jedynie incydent. Porównaliśmy internetowy rozkład jazdy z dostępnym na dworcu Poznań Główny. Wiele pociągów ma przypisane różne godziny odjazdu. Na przykład, pociąg TLK do Krakowa Głównego, zapowiadany w internecie na godzinę 12.39, według rozkładu dworcowego odjeżdża sześć minut później.

W tym przypadku różnica nie jest duża, a i spóźnieni nie będą narzekać. Z kolei do Torunia na pociąg zapowiadany w internecie na godz. 12.02 zdążą tylko ci, którzy przyjdą znacznie wcześniej, bo naprawdę odjeżdża o 11.50. Jeśli nie, to poczekają prawie dwie godziny, na kolejny skład o 13.44. Nie lepiej mają pasażerowie udający się do Bydgoszczy. Nie dość, że pociągu o 7.50 nie ma w internetowym spisie, to na dodatek odjeżdża wcześniej o 30 minut! Natomiast pociąg do Wrocławia według planu ma jechać o 15.25, a naprawdę rusza z peronu o 15.20.

- Takie nieporozumienia zdarzają się nie pierwszy raz. To wina osób wprowadzających dane do internetu, które nie reagują na bieżąco na zmiany w rozkładzie - mówi nam anonimowo pracownik PKP, dodając, że podróżni, jak dawniej, dla pewności powinni wybrać się dzień wcześniej na dworzec i sprawdzić godziny odjazdów.

To jednak też nie daje stuprocentowej pewności, że odjedzie się we właściwym kierunku.

- Niedawno odprowadzałam na poznański dworzec rodziców na pociąg do Szczecina - mówi Dominika Grzyb, studentka UAM. - Numer peronu, z którego skład miał odjechać kilkakrotnie zmieniano. W końcu dwa pociągi, w tym ten do Szczecina, podstawiono na peron czwarty. Pociąg do Szczecina nie był w ogóle oznakowany. Pytaliśmy pracowników kolei, jednak i oni nie potrafili odpowiedzieć. W końcu rodzice wraz z kilkoma innymi osobami wybrali, jak się później okazało, zły pociąg, jadący w kierunku Gniezna - dodaje Dominika.

Ale te kłopoty powinny się niedługo skończyć. Przewoźnicy mają bowiem wprowadzić obowiązek umieszczania tablic o kierunku jazdy pociągu nie tylko na pierwszym i ostatnim wagonie, ale na wszystkich. A bałagan z rozkładem jazdy? Odpowiadają za nie spółki, które są właścicielami pociągów i wynajmują dworce od grupy PKP. Krzysztof Pawlak z Wielkopolskiego Oddziału Przewozów Regionalnych tłumaczy problemy z rozkładem krótkotrwałymi zmianami w połączeniach.

- Rzeczywiście, zdarzają się nam wpadki, za które przepraszamy. Jednak do stałego wykazu, który jest wywieszony na dworcu Poznań Główny, wprowadzamy tylko te zmiany, które planowane są na dłuższy czas, przynajmniej na dwa, trzy tygodnie. Jeśli taka korekta dotyczy jednego czy dwóch dni, wzmianka pojawia się tylko w internecie. Dodatkowo można zasięgnąć informacji w naszej infolinii - tłumaczy K. Pawlak.

Sprawdziliśmy. Aktualna informacja o zmianach w rozkładzie jest dostępna w internecie, ale na stronie Przewozów Regionalnych. Tymczasem jednak każdy, kto wpisze w wyszukiwarce hasło "rozkład jazdy PKP", znajdzie strony PKP lub InterCity, na których są nieaktualizowane dane. Mało komu przychodzi do głowy szukanie stron konkretnego przewoźnika. Dlaczego więc PKP Intercity nie nanosi na bieżąco zmian innych przewoźników? - Rozkład zmieniamy, jeśli różnica w odjazdach pociągów jest większa niż 15 minut - wyjaśnia Małgorzata Sitkowska, rzecznik spółki. - Będziemy monitorować sytuację i wprowadzimy niezbędne zmiany - obiecuje.

Dawid Gałat, "Głos Wielkopolski"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kamiloroń Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Cze 2011
Skąd: Józefów k. Otwocka

PostWysłany: 30-07-2011, 13:44    Odpowiedz z cytatem

Oto efekt ustawy z 2002r o podziale PKP na spółki......... Confused Rolling Eyes Twisted Evil

_________________
Bojkotuję pociągi spółki PKP InterCity busy i tiry.Jako środek transportu wybieram TYLKO I WYŁĄCZNIE KOLEJ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-07-2011, 14:14   

kamiloroń, Z września 2000.
Powrót do góry

kolbak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sie 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 30-07-2011, 17:46    Odpowiedz z cytatem

Wszystkie wspomniane wyżej pociągi funkcjonują w internetowym rozkładzie jazdy tyle, że różna godzina odjazdu zależy od terminu kursowania pociągu. Teoretycznie zatem wszystko jest ok. Wystarczy jednak, żeby pasażer sprawdził rozkład na niewłaściwy dzień i dochodzi do takich sytuacji. Wina leży zatem w organizacji wprowadzania tych zmian. Trudno, żeby pasażer codziennie sprawdzał rozkład pociągu którym jeździ np. kilka razy w miesiącu i 9 razy jest w planie a 10 raz jedzie kwadrans wcześniej.

Przy okazji zauważyłem, że wspomniany "pociąg do Wrocławia" kursował o 15:25 tylko od 14 do 16 lipca (!)... We wszystkie pozostałe dni 15:20. Tak było rzeczywiście czy może rozkład naprawdę przekłamuje? Bo jeśli to prawda to czy nie można było zrobić po prostu jakiegoś zwykłego opóźnienia na te 3 dni a nie mieszać w rozkładach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

thassos Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Wrz 2009
Skąd: Lyck

PostWysłany: 30-07-2011, 18:42    Odpowiedz z cytatem

to jest metoda! jeśli się zmieni rozkład na kilka dni, albo na pojedyncze dni, to nic, że wielu nie zdąży, ale najważniejsze jest osiągnięcie: kolej statystycznie jeździ coraz bardziej zgodnie z rozkładem jazdy! manewr propagandowy, ale nie tylko, bo inaczej wyglądają wtedy rekompensaty za spóźnienia.... Śmiech , których w majestacie prawa wtedy nie ma, a nie ma! Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 30-07-2011, 19:25    Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem tego artykułu. Pociąg z Krakowa do Poznania jeździł cały lipiec o 15:55. Od 1.08 będzie jeździł o 16:07, być może gdzieś na dworcu wisi już nowy rozkład ważny od 1.08?

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolbak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sie 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 30-07-2011, 19:49    Odpowiedz z cytatem

Radek, ale "oprócz" czerwca i lipca zawsze jeździł 16:07 zatem zapewne rozkład na peronie pozostał bez zmian, bo kto by się fatygował tym, żeby co miesiąc godzinę zmieniać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 30-07-2011, 21:19    Odpowiedz z cytatem

Przecież ten rozkład plakatowy był aktualizowany od 1 czerwca, sam w tym tygodniu na niego patrzyłem i nie było jeszcze zmian od 1 sierpnia, może w piątek już nowe powiesili.

[ Dodano: 12-08-2011, 00:24 ]
Najnowsza ulotka IC dalej pokazuje odjazd TLK do Poznania o 15:55...
http://www.intercity.pl/pubfile/IC_rozklady_sierpien%201%20Warszawa%20%C5%81%C3%B3d%C5%BA%20-%20CMK%20-%20Krak%C3%B3w.pdf

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wojcio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2008
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 22-08-2011, 17:01    Odpowiedz z cytatem

http://rozklad-pkp.pl/ - ta strona jest bardzo "niebezpieczna" - np dni kursowania pociągów potrafia sie różnić w zależności od tego, czy wyszukuję pociąg "od stacji do stacji", czy tez za pomocą "wyszukaj stację. Np pociąg o 13.16 (bodaj 98125) Olsztyn - Ełk raz podaje jako kursujący w niedziele, raz poniedziałek - sobota. Podobne "sztuczki" są z pociągiem 16.53.
Kto to w ogóle aktualizuje ? Kto administruje tą stroną ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rafał Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2011
Skąd: Świdwin/Koszalin

PostWysłany: 22-08-2011, 20:52    Odpowiedz z cytatem

Stronę w tym roku pod swoje skrzydła wzięła spółka Dworzec Polski. Rozkład faworyzuje PKP IC, PR są na niej w tyle. Lepiej korzystać z Sitkola.

_________________
2010: 27 560 km
2011: 29 580 km
2012: 28 310 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 06-01-2013, 16:08    Odpowiedz z cytatem

Czy GŁUPOTA w infopasażerze dla st. Kępno związana jest z tym że jest to stacja "piętrowa" i inne pociągi pokazują się dla hasła "Kępno", a inne dla hasła "Kępno PO"? Przecież to jest JEDNA I TA SAMA STACJA Śmiech Stacja w Kostrzyniu też jest "piętrowa", a mimo to WSZYSTKIE pociągi występują pod jednym hasłem "Kostrzyn".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

diego Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2011

PostWysłany: 07-01-2013, 20:51    Odpowiedz z cytatem

Kępno dla pociągów kursujących linią 272 Kluczbork-Poznań Główny (według wykazu linii D29) jest przystankiem osobowym, stąd oznaczenie PO.
Kostrzyn natomiast, mimo że "piętrowa" jest stacją kolejową dla obu linii tamże przebiegających.

Pisząc o czyjejś głupocie najpierw zastanowiłbym się czy zrobiłem wszystko, aby samemu sobie wyjaśnić tę zagadkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 30-04-2013, 16:11    Odpowiedz z cytatem

Dlaczego w SITKOL'u dla stacji Wrocław Główny są AUTOBUSY komunikacji zastępczej na trasie Wrocław-Jelcz Laskowice a nie ma AUTOBUSU Berlin-Kraków?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01-05-2013, 13:42    Odpowiedz z cytatem

Bo to jest autobus który nie ma nic wspólnego z koleją oprócz jednostki go uruchamiającej-DB
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 01-05-2013, 14:14    Odpowiedz z cytatem

diego napisał/a:
Pisząc o czyjejś głupocie najpierw zastanowiłbym się czy zrobiłem wszystko, aby samemu sobie wyjaśnić tę zagadkę.


A co zagadkowego jest w tym że w każdym aktualnie dostępnym źródle informacji można dowiedzieć się że w mieście Kępno znajduje się JEDNA stacja kolejowa, z/do której można odbyć podróż lub na tejże się przesiąść. Dlaczego ktoś uruchamiając ten system "stworzył" w Kępnie drugą, fikcyjną stację kolejową/przystanek osobowy? Młot
Niestety ku ogólnej dezinformacji ten stan rzeczy trwa nadal Bang
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  HomeRegulaminRejestracjaAdministracjaUżytkownicyStatystykiAlbum
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2021 infokolej.pl