Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Przewóz roweru w wagonie sypialnym / z miejscami do leżenia
Autor Wiadomość

krzychu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-07-2018, 23:20   Przewóz roweru w wagonie sypialnym / z miejscami do leżenia Odpowiedz z cytatem

Witam,

Czy ktoś się orientuje, jak to teraz naprawdę oficjalnie wygląda: wiem, że nigdy nie wolno było przewozić niezłożonego i bez pokrowca roweru w wagonie sypialnym. Ale czy wolno faktycznie przewieźć rower złożony w pokrowcu? W aktualnym regulaminie natknąłem się na 2 punkty, a mianowicie:

§13. Korzystanie z miejsc sypialnych, do leżenia
14. Wagony z miejscami sypialnymi, do leżenia objęte są całkowitym zakazem przewozu niezłożonych i
nieopakowanych rowerów.
§ 27. Przewóz rzeczy i rowerów
5. Wagony z miejscami sypialnymi, do leżenia objęte są całkowitym zakazem przewozu rowerów.


I jak to rozumieć? Wolno przewieźć rower jako złożony w pokrowcu jako bagaż?

I pytanie dodatkowe: w pociągu Przemyślanin kursują wagony sypialne oraz kuszetki z miejscami dla niepełnosprawnych (przedziały dwuosobowe). Czy wolno kupić taki przedział mając np. większy bagaż? Jak sprzedawane są takie przedziały?

_________________
Przywrócić pociągi dalekobieżne przez Kluczbork!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

podjazdy
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-07-2018, 00:41   

Wielokrotnie woziłem złożony rower w kuszetkach 6 miejscowych, ale faktycznie był on złożony (koła zdjęte, kierownica zdjęta, widelec wymontowany, jeden pedał odkręcony, rower opakowany w folie i obłożony "szmatami" [ubraniami] aby nic nie wystawało/haczyło) i nie było żadnego problemu. Pakunek był wielkości nieco większej gitary. Jednak nie wybierałem weekendów, pociąg TLK Przemyślanin na trasie Poznań-Przemyśl, Poznań-Brzesko-Okocim itp. Tak samo pociąg Podhalanin Zakopane-Poznań i Poznań- Sucha Beskidzka/Chabówka/Zakopane. Polecam wtorki i czwartki, wtedy zwykle nie ma kompletu, a nawet jeśli jest, to nie jest to 6 osób z wielkimi plecakami, namiotami i karimatami Wink W sypialnych wagonach (takie lepsze kuszety) nie próbowałem z prozaicznej przyczyny - tych najtańszych już nie było w sprzedaży na kilka dni przed wyjazdem. Tak czy siak to się opłaca na dłuższą trasę, bo samo składanie (przy dużej wprawie!) zajmuje około 40 minut, rozkładanie około 30. Na trasę do 8 godzin to mi się nie chce, wolę powiesić na wieszaku w wagonie rowerowym i jakoś przecierpieć na fotelu (w sezonie) lub pod wieszakami (poza sezonem).
Z Wrocławia to nie wiem, czy gra warta świeczki. Jest kilka połączeń z przewozem rowerów oraz kilka bez przewozu, gdzie można po prostu osobno wsadzić koła i ramę z widelcem ze skręconą kierownicę na półkę bagażową i na siedząco te parę godzin przejechać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl