Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Rozkład jazdy pociągów 2016/2017
Autor Wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 27-11-2016, 07:45   Rozkład jazdy pociągów 2016/2017 Odpowiedz z cytatem

Witam,
analizując rozkład jazdy pociągów regionalnych w zachodniopomorskiem mam wrażenie, że jest to kopiuj wklej z obowiązującego rozkładu jazdy. Żadnych nowości, połączeń tyle samo. Jak zwykle UMWZ ma gdzieś uwagi dotyczące rozkładu jazdy. Mimo napisanych kilku maili, podpisów pod zmianę kursowania pociągów nie uwzględniono. Oferta przewozowa jest na poziomie bardzo minimalnym. Pisałem do UMWZ np. o jeszcze jeden wieczorny kurs Szczecin - Kołobrzeg około 19, Szczecin - Koszalin około 19, Koszalin - Szczecin około 7.30 i 17 oraz po jednym kursie Szczecin - Piła - Szczecin, Szczecin - Szczecinek - Szczecin. Zero odzewu.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 28-11-2016, 12:34    Odpowiedz z cytatem

Ale doszło bezpośrednie połączenie Słupsk - Szczecin po 14 ze Słupska.

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

wojtekbrd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2012
Skąd: Białogard

PostWysłany: 29-11-2016, 12:27    Odpowiedz z cytatem

Panowie w naszym regionie nie doszło do wielu zmian i to źle bo oferta dalej jest słaba na liniach Koszalin - Kołobrzeg, Szczecinek - Chojnice, Szczecinek - Słupsk, Szczecinek - Szczecin , Białogard- Kołobrzeg. Warto odnotować plusy i minusy :
Plusy:
- Wprowadzenie grup wagonów w Gwarku i Malczewskim do Kołobrzegu , łączone i rozłączane w Białogardzie, Kołobrzeg zyskuje dwa połączenia dalekobieżne. Ciekawe tylko jak wyjdą w praktyce te manewry z wagonami w Białogardzie, próba już była na Uranii w wakacje
- Wydłużenie Słowińca do Krakowa i powrót do starej dobrej nazwy Pobrzeże
- Lepsze godziny kursowania Ustronia vel. Marsa
- Od marca ma być nowy TLK Szczecin - Olsztyn w rannych i wieczornych godzinach
- codzienne kursowanie Parsęty Szczecin- Słupsk
Minusy:
- Idiotyczne chwalenie się polepszeniem rozkładu na linii Szczecinek - Szczecin bo jak pierwszy Regio do Szczecinka odjeżdżał o 12 50 tak będzie odjeżdżał dalej
- Dróżnik ten nowy pociąg o którym piszesz to po prostu zamiana relacji bo dotychczas jechał do Kołobrzegu a teraz pojedzie do Szczecina, do tej pory było skomunikowanie w Koszalinie, teraz też będzie tyle że do Kołobrzegu
- Najlepszy obecnie pociąg IC Szukner zostaje skrócony do Katowic, puszczony przez Ostrów z pominięciem Wrocławia i zdegradowany do TLK
- Likwidacja Regio Białogard- Koszalin o 10:45
- Zachowanie dużych luk czasowych pomiędzy Koszalinem i Białogardem przed południem i pomiędzy Radewm a Gryfem, tak jak mówi Bartek1981 brakuje połączeń w naszym regionie

Pozatym sypie nam się linia 404 a o żadnych pracach nic nie słyszymy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 29-11-2016, 12:46    Odpowiedz z cytatem

Oferta IC jest znośna. Ale Urząd Marszałkowski nasze miasto ma głęboko w dupie. Szczecinowi marzy się kolej aglomeracyjna, pewnie naszym kosztem. Oferta jest beznadziejna. Cud, że jeszcze regio do Kołobrzegu jeździ. Tłumaczenie się małą przepustowością linii 202 jest idiotyczne. Taboru też nie brakuje. A pytanie z innej beczki. Gdzie się podziały nasze ED72?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

wojtekbrd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2012
Skąd: Białogard

PostWysłany: 29-11-2016, 13:19    Odpowiedz z cytatem

Właśnie taboru jest u nas sporo, problem może być z taborem spalinowym bo mamy tylko smerfy i dwa linki. A co do ED72 to nigdzie ich nie widać , nawet na połączeniach Szczecin - Krzyż. Ostatnio ED72 jeździł na Regio Poznań- Kołobrzeg przed wejściem tygrysów. Pewnie komuś oddali i nam wmawiają że nie ma taboru. Ciekawe jak rozdzielą nowy tabor i czy dadzą nam trójczłonowe impulsy czy zostawią nas z pseudozmodernizowanymi EN57 AL z fotelami twardymi i niewygodnymi . Zwróć uwagę , że Szczecin na swoje modernizowane jednostki EN57 AL włożył siedzenia takie same jak w Impulsach a nie taką ortopedię jak u nas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 29-11-2016, 13:24    Odpowiedz z cytatem

Niby coś tam mają nam przydzielić.... pożyjemy zobaczymy. Podobno na Słupsk- Szczecin. Szczecin odgrywa się za Pendolino:-) to ED72 jeździło z Poznania, nasze gdzieś zaginęły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 30-11-2016, 17:22    Odpowiedz z cytatem

Edków już nie ma, zostały sprzedane/przeniesione. Mamy tylko impulsy, alicje, tygrysy, banany i kible klasyczne. No tak może i zmienione, ale ranny Świdwin - Kołobrzeg wyleciał jest teraz do Słupska. Obecnie pierwsze poranne połączenie do Kołobrzegu jest po 7:20 czyli w zasadzie do niczego nie potrzebne. Co do opcji grupowej, hmm ciekawe czy nie pójdzie to do likwidacji już od marca.

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 30-11-2016, 21:07    Odpowiedz z cytatem

Rozkład Koszalin - Kołobrzeg - Koszalin chyba jest tak ułożony, żeby Ci pasażerowie co jeszcze teraz korzystają z tych ogryzków na tej trasie całkiem odwrócili się od kolei i UMWZ stwierdził, że nie opłaca się tam puszczać już regio. Konkurencja busiarska na pewno to wykorzysta. Już teraz w komunikacja busowa jest bardzo częsta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 03-12-2016, 22:39    Odpowiedz z cytatem

Zauważył ktoś o likwidacji rannego Stargard - Koszalin w niedziele? Obecnie pierwszym Regio od Białogardu będzie Sztorm o 10 rano. Wcześniej TLK Gryf o 9

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 04-12-2016, 07:15    Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc nie zauważyłem. Kolejny dowód na marginalizację Koszalina. Ciekawe jak studenci zaoczni dojadą na ósmą do Koszalina. Ten pociąg mógłby kursować ze Świdwina lub Białogardu.

Dziwi mnie, że osoba odpowiedzialna za transport pasażerski w naszym województwa pochodzi z Koszalina i jeszcze niedawno był sekretarzem tego miasta. Chyba trzeba mu przypomnieć skąd pochodzi Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 04-12-2016, 12:17    Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś będzie chciał w niedzielę z Poznania do Koszalina pojechać pociągiem o 14:32 to spotka go niemiłe rozczarowanie w Białogardzie. Rozwalono niemal idealne skomunikowanie (teraz czeka się maks 6 minut, teraz będzie 51 minut sterczenia tylko po to by przejechać odcinek około 30 km).

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 09-12-2016, 19:07    Odpowiedz z cytatem

Ale Bartek, co Ty chcesz, zobacz poranny jedzie teraz 4:30 a był 4:38, czyli 8 min wcześniej tak by spokojnie na 7:30 zdążyć do pracy. Powrotny też jak mi się wydaję jedzie lekko później bo był 17:25 w Koszalinie a teraz będzie 18:06. Więc widzisz są pociągi i POCIĄGI ;p

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jawor19961 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2016
Skąd: Kargowa/Szczecin

PostWysłany: 14-12-2016, 22:30    Odpowiedz z cytatem

Szczecińskie EDki poleciały do Opola, ale to tak BTW.
Co do rozkładu to liczyłem na poprawę oferty regio do Kostrzyna, ale jednak się zawiodłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 17-12-2016, 06:16    Odpowiedz z cytatem

Napisałem kilka wniosków do Marszałka o korektę rozkładu jazdy. W załączeniu plik, z drukiem, który to tylko brany jest pod uwagę przy uwzględnianiu zmian rozkładu jazdy, A więc Panowie do roboty, piszmy wszelkie uwagi do Wydziału Transportu UMWZ może to cos zmmieni.
Pilik wysyłamy pod adres: bjedrzejewski@wzp.pl

witt@wzp.pl.xls
Pobierz Plik ściągnięto 507 raz(y) 29.5 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

ŚlepyMaszynista Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lut 2017

PostWysłany: 17-02-2017, 12:18    Odpowiedz z cytatem

A porannych do Szczecinka z Piły i Słupska (chociaż z Miastka) jak nie było tak i nie ma. To jest to że Szczecinek leży na granicy 3 województw i każdy ma w dupie aby ludzie do pracy czy szkoły jeździli
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl