Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Rozkład jazdy 2015/2016 w zachodniopomorskiem
Autor Wiadomość

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 03-10-2015, 16:52    Odpowiedz z cytatem

Kolego a słyszałeś zasady jak działają przewozy na styku województw? Zasada jest taka że jeśli województwo A zrobi 30km to sąsiednie musi zrobić tyle samo. Przypomnij sobie jaka była wojna między Śląskim a Małopolskim na odcinku Sławków - Katowice.
W tym przypadku masz tak samo więc dlatego nie ma połączeń o dość dziwnej porze.

A tak prywatnie jeździsz tym pociągiem, że tak walczysz o niego?

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jajo31 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2012
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 05-10-2015, 11:17    Odpowiedz z cytatem

Wie ktoś czy w Krzyżu do pociagu "Noteć"z Szczecina do Wawy przez Bydgoszcz będą doczepiane wagony "Osterwy" z Gorzowa do Krakowa?,według przyjazdu tych pociagów do Krzyża na to wychodzi ze tak będzie,ale w projekcie cięzko to wyczytać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wojtekbrd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2012
Skąd: Białogard

PostWysłany: 05-10-2015, 21:15    Odpowiedz z cytatem

Witam
Nowy rozkład jest w miarę , jest trochę nowych połączeń w rejonie, najważniejsze to nocny Białystok - Szczecin z łącznikiem do Kołobrzegu . Myśleliśmy , że EIP będzie w zamian za Pobrzeże, ale zamiast tego jedzie Słowiniec do Warszawy więc zmiana na plus. Błędem jest zaprzestanie kursowanie porannego regio Koszalin- Poznań w niedzielę, ten pociąg powinien kursować codziennie niezależnie od dnia. Pojawiły się manewry z sobotnim południowym regio Brd- Kg i powrót w niedzielę , w sumie to dobry dodatek do tej południowej sobotnio - niedzielnej pary pociągów z i do Poznania. Radew do Koszalina nie jeździ w sobotę ale z Koszalina już codziennie. Przestanie kursować Regio Białogard 16:00- Słupsk ale to w sumie dobrze bo z brd wyjeżdżało z nim z 5 osób , do Słupska pojedzie w zamian osobowy Szczecin - Koszalin 17:30 - Słupsk. Na plus także wydłużenie dawnego Słowińca do Wrocławia, ale na minus Gwarek skrócony tylko do Koszalina. To złe rozwiązanie bo będzie musiał ktoś ogarniać ten skład w Koszalinie a ze Słupska i tak będzie startowała Słupia także skład powinien jechać do Słupska. Liczyłem na jakieś pozytywy w relacjach Kołobrzeg - Koszalin ( bez zmian) , Kołobrzeg - Białogard ( ten 45 minutowy odstęp pomiędzy pociągami popołudniu przy tej ofercie poraża), także bez zmian Chojnice - Szczecinek , Szczecinek - Słupsk i Szczecinek - Szczecin, bardzo szkoda. Hitem na plus jest ostatnie regio Słupsk - Białogard , odjazd o godzinę później niż dotychczas i nazwa PARSĘTA:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 07-10-2015, 08:29    Odpowiedz z cytatem

Z Gwarkiem jest sprawa prosta, do obiegu wystarczy jeden skład, czyli IC zaoszczędza. A sprzątaniem zajmie się jak zawsze firma Pomorze Smile
Mnie jeszcze te nazwy kłują w oczy bo masz Regio Słupia i TLK Słupia które jedzie do Wrocławia, a TLK Słowiniec do Warszawy. Tak wiem to relikt PR jeszcze i trzeba dać inną nazwę. Zefir też już zmienia nazwę, i chyba to jest już 3 nazwa od kiedy go utworzyli a rapem minęło może z 10 lat.

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

lukien213 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: Linia 202

PostWysłany: 01-11-2015, 11:53    Odpowiedz z cytatem

To jedna rzecz, ale wg mnie są jeszcze inne. "Gwarek" taki. Dla kogo on jest i kogo ma przywieść? Na pewno nie dla podróżnych udających się do Gdyni/Gdańska. Dlaczego? Katowice mają EIP, EIC jadące ~6 godzin, a nie 10. Wrocław i Poznań mają do 3miasta swoje IC na nowych wagonach, jadące również krócej niż "Gwarek". Zatem został pociąg dla chcących dojechać do Piły, Szczecinka, Koszalina. W Koszalinie będzie czekał R do Słupska, tam SKM do Lęborka jeśli ktoś bardzo chce. Teraz ten pociąg ma w porywach 5 wagonów i nie widziałem w nim tłumów...

Inną sprawą jest, że ja bym zaryzykował i dał go do Kołobrzegu, tak, żeby w Białogardzie skomunikowany był z "Rybakiem" do Białegostoku, a powrotny z "Iną" ze Słupska. Być może zaryzykowałbym też wytrasowanie go przez Ostrów Wlkp. Ale to tylko takie moje rozmyślenia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 01-11-2015, 15:26    Odpowiedz z cytatem

Lepiej dać Regio z Białogardu do Kołobrzegu niż Gwarka.
Zastanawia mnie jedno, dlaczego po ok 10 latach znowu jest możliwość robienia manewrów na dalekobieżnych w Białogardzie, Koszalinie. Ba nawet pociąg dalekobieżny będzie kończył bieg w Koszalinie pierwszy raz od czasów EX Słupia.

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

lukien213 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: Linia 202

PostWysłany: 02-11-2015, 13:21    Odpowiedz z cytatem

Po 10? Przecież w Białogardzie są łączone grupy wagonów Łeba/Kołobrzeg - Wrocław. Przynajmniej tak było w roku 2010. A czy lepiej dać osobowy? U nas trzeba najpierw wyciąć, żeby coś dać Very Happy Tak można byłoby obsłużyć wszystko istniejącymi połączeniami. Nie wiem jak było z frekwencją i przesiadkami, gdy "Gwarek" jeździł do/z Kołobrzegu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

wojtekbrd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2012
Skąd: Białogard

PostWysłany: 17-11-2015, 18:46    Odpowiedz z cytatem

Zobaczymy jak będzie z Gwarkiem ale frekwencja może być słaba. Opublikowali nowe plakaty ważne do marca 2016. Polaris będzie ciągnął wagony do Białegostoku i do Warszawy, mam nadzieję , że są błędy w druku bo na plakatach nie ma rannej SŁUPI Słupsk - Szczecin i Regio Kołobrzeg 19:30 - Szczecinek. Pojawiło nam się nowe połączenie do Poznania z przesiadką w Szczecinku. Odjazd o 12:10 z Koszalina w 1-5 a w 7 bezpośrednio
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 17-11-2015, 18:54    Odpowiedz z cytatem

Od nowego rozkładu znika połączenie o 9:20 ze Szczecinka do Szczecina i powrotne ze Szczecina 12:20 do Szczecinka. Brak jest także weekendowego połączenia o 8:45. Wielka lipa niestety!!!
Pierwszy pociąg ze Szczecina do Szczecinka o 14:25.

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 17-11-2015, 19:21    Odpowiedz z cytatem

O Gwarka byłbym spokojny. Sporo osób wsiada i wysiada obecnie w Koszalinie. Kolej regionalna w naszym województwie upada. Przykład mamy powyżej, tak samo Stargard - Wałcz - Piła. Minimum połączeń. Koszalin - Kolobrzeg szkoda gadać. Oferta regio Szczecin Koszalin Szczecin znów uboga. Brakuje połączenia ok. 8 rano i 17 że Szczecina ok 18 i nie jest dla argumentem to, że są jeszcze TLK. Znika Pobrzeże ale będzie Slowiniec ale to już nie IC tylko TLK więc dłużej i w gorszych wagonach i niezbyt dobrej porze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

wojtekbrd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2012
Skąd: Białogard

PostWysłany: 17-11-2015, 20:23    Odpowiedz z cytatem

O te połączenia Szczecinek - Szczecin byłbym spokojny bo widnieją w sitkolu więc raczej będą na obecnym poziomie. Koszalin - Kołobrzeg to tragedia masz racje tak samo jak Szczecinek- Chojnice i Szczecinek - Słupsk. Szkoda , że leci Pobrzeże , miało być w tym czasie Pendolino ale ma być ponoć od marca. Zobaczymy jak wyjdzie , zauważyłem też skomunikowanie Radwii z Poznania z Regio do Kołobrzegu w Koszalinie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 17-11-2015, 22:06    Odpowiedz z cytatem

Tiaa
Pendo - nie będzie tak jak pisałem
Polaris - Szczecin - Białystok tylko do końca roku, od marca pewnie nie wróci
Polaris - Kołobrzeg - Warszawa też czuję że wyleci
Ranny Slupsk - Szczecin jest TLK-a do końca roku więc o co chodzi.

Jest dużo błędów jeszcze poczekajmy jak podadzą ten właściwy.

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

lukien213 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: Linia 202

PostWysłany: 18-11-2015, 16:25    Odpowiedz z cytatem

Błędy są co roku, także wątpię, żeby np. "Słupia" miała nie jeździć. Tym bardziej, że rano w tym pociągu od Białogardu komplet jedzie. Nawet w soboty czy niedziele nie grzeszy frekwencją. Trzeba czekać na konkretny rozkład, a nie zarysy.

Polaris wg mnie też szybko wyleci. Ja jeszcze obstawiam, że ten TLK przez Kalisz Pomorski nawet nie zdąży pojechać... Obym się mylił Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 19-11-2015, 20:53    Odpowiedz z cytatem

Popatrzcie na rozkłady plakatowe i sieciowe. Plakatowe są bardziej realne i jest nawet ranna Słupia.

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sarenkaaa1990 Płeć:Kobieta
Nowy


Dołączyła: 24 Lis 2015

PostWysłany: 24-11-2015, 21:05    Odpowiedz z cytatem

Czy to już pewne, że od 13 grudnia nie będą kursować pociągi INA i SŁUPIA ze Szczecina (odpowiednio 12.40 i 16.25) do Słupska? To chyba jakieś żarty, tym bardziej, że sporo osób nimi jeździło...a przynajmniej tak mi się wydaje. Tak samo jeśli chodzi o poranny pociąg SŁUPIA do Szczecina. Masakra ;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl