Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następny
UWAGA: Złodzieje w nocnych pociągach
Autor Wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 04-08-2014, 21:49    Odpowiedz z cytatem

Polecam też zachować ostrożność w Monciaku między Radomiem a Kielcami. Ostatniej nocy rozcięto mi tam plecak, który był na podłodze między siedzeniami na których spałem, i zabrano aparat i telefon.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

michal24111 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2012
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 04-08-2014, 23:09    Odpowiedz z cytatem

Jaka jest pod tym względem sytuacja na TLK 55252/82250 "Posejdon" Hel/Kołobrzeg - Lublin?
Pytam, ponieważ planuję 14-go jechać "Posejdonem" z Helu do Warszawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Skolmi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Mar 2012

PostWysłany: 05-08-2014, 19:34    Odpowiedz z cytatem

dyżurny napisał/a:
Polecam też zachować ostrożność w Monciaku między Radomiem a Kielcami. Ostatniej nocy rozcięto mi tam plecak, który był na podłodze między siedzeniami na których spałem, i zabrano aparat i telefon.

Kiedyś na tym odcinku kolesie otworzyli cichutko zamknięte kwadratem drzwi naszego przedziału i zaczęli buszować z latarką. W zasadzie miałem tylko zamknięte oczy, więc jak się ruszyłem uciekli. Widziałem ich,
jak wysiedli w Kielcach i zgłosiłem to policjantom stojącym na peronie. Ci obejrzeli się i odburknęli, że to byli.....sokiści w cywilu Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

filip39 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Maj 2010
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 14-08-2014, 20:56    Odpowiedz z cytatem

W Piracie jacyś podejrzani goście się kręcili po składzie między Głogowem, a Zieloną Górą. Zaglądali do przedziałów, ale poruszenie się ich płoszyło. A może coś zgubili Very Happy

_________________
2010 - 4564 km
2011 - 8993 km
2012 - 5090 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-08-2014, 23:29   

Ale to pewnie w zeszłym roku? W tym Pirat między Zieloną Górą a Głogowem nie jeździ Smile
Powrót do góry

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 16-08-2014, 00:11    Odpowiedz z cytatem

Najlepszym sposobem na złodziei w pociągu (dla obrony własnego dobytku), byłoby przygotowanie się w jakąś broń.
Myślę tutaj o atrapie broni palnej lub pistoletu gazowego, albo paralizator o dużej mocy. Tak...paralizator! Myślę, że to by odstraszyło nie jednego, perfidnego złodzieja? Oczywiście pod warunkiem, że będzie się miało do czynienia bezpośrednio ze złodziejem.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-08-2014, 01:05    Odpowiedz z cytatem

Człowieku, ile Ty masz lat, że piszesz takie bzdury?
Jak boisz się jechać sam nocnym pociągiem, to poproś kogoś starszego, żeby z Tobą pojechał.
Przez wypisywanie m.in. takich głupot ludzie sami nakręcają spiralę strachu, że bóg wie co sie dzieje w nocnych pociągach ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 16-08-2014, 10:01    Odpowiedz z cytatem

Człowieku, jeśli ktoś nie chce, nie musi mieć ze sobą żadnej broni lub niczego, czym mógłby się obronić.
Ja tylko podsunąłem taki pomysł, ale jest mi to obojętne, czy ktoś się obroni przed złodziejami, czy nie. I nie myślałem o tym, żeby "nakręcać spiralę strachu", to Ty tak stwierdziłeś, nie ja. I nie bardzo mi się podoba to, że taka była emocjonalna, Twoja reakcja, bo niczego złego tu nie napisałem.
I nie sądzę, żeby to były takie głupoty. Trochę się zastanów.

[ Dodano: 16-08-2014, 11:05 ]
Oczywiście, że w nocnych pociągach nie często coś się dzieje, co przykuwa uwagę, ale i tak warto być, w jakiś sposób przygotowanym, aby nie zostać okradzionym.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Przemyślanin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Gru 2008
Skąd: Przemyśl

PostWysłany: 16-08-2014, 10:50    Odpowiedz z cytatem

dddbb, Przyjacielowi być może chodziło o wagony do Świnoujścia przełączane we Wrocławiu z Pirata do Uznama jadące dalej trasą przez Głogów i Zieloną Górę.

_________________
Pozdrawiam z Przemyśla
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba MK Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Gru 2010
Skąd: Poznań

PostWysłany: 17-08-2014, 22:01    Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że trochę tutaj przesadzacie i w efekcie sami siebie nawzajem nakręcacie Wink

Też często jeżdżę nocnymi i moim zdaniem podstawą jest tzw. płytki sen - przynajmniej ja tak mam, że każdy podejrzany szmer, przejście kogoś po korytarzu itd. powoduje, iż od razu się budzę i sprawdzam czy coś się nie dzieje. Do dziś nic mi się nie stało, bo tak jak pisałem gdy ktoś zaglądał do przedziału od razu się budziłem. A nocnych mam za sobą sporo, w tym kilkanaście razy ponoć kultowy w tym względzie Szczecinianin Wink

Ale żeby mieć też święty spokój (nie wiadomo czy nie trafi się ktoś kto w przypadku oporu z naszej strony będzie chciał nam zrobić jakąś krzywdę fizyczną) polecam zakupić malutkie opakowanie gazu pieprzowego. Można je dostać już za 15 zł, sam przy każdej dalszej podróży takowe posiadam, napastnik po psiknięciu gazem w oczy ma przez około pół godziny problem z widzeniem Wink

_________________
01.12.2008 - początek końca przewozów dalekobieżnych w Polsce - przejęcie pospiesznych przez IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolej_ka Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 13 Sie 2014

PostWysłany: 18-08-2014, 09:57    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wydaje mi się, że trochę tutaj przesadzacie i w efekcie sami siebie nawzajem nakręcacie Wink
Uważam podobnie Wink
Na początku tegorocznych wakacji jechałam Przemyślaninem nad morze. Wcześniej podczytywałam forum w celu ogarnięcia tematu Wink i szczerze mówiąc to miałam pełne portki po przeczytaniu powyższego tematu Shocked
Okazało się jednak, że nie taki diabeł straszny...
W pociągu spędziłam całą noc, bo startowałam w Przemyślu. Na trasie konduktorzy sprawdzali bilety ok. 6 razy, jeżeli nie sprawdzali to i tak kręcili się po korytarzu. Poza tym SOK ( Służba Ochrony Kolei ) również pilnowała porządku zarówno w pociągu jak i na większych dworcach typu Kraków czy Katowice. W jedną stronę nie spałam, bo włączył mi się tryb czuwanie Wink, natomiast w drodze powrotnej część trasy przespałam i naprawdę nikt nie ukradł ani mnie Wink , ani mojego dobytku.

Nie mówię, że nie trzeba uważać, bo oko na wszystko należy mieć, ale nie można się tak nakręcać Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

filip39 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Maj 2010
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 19-08-2014, 13:37    Odpowiedz z cytatem

dddbb, no tak, przyzwyczajenie z zeszłego roku, oczywiście w tym roku, ale w UZNAMie Smile (chociaż w sumie do Wrocławia to w połowie 'Pirat')

Jechałem też niedawno 'Rozewiem' z Wrocławia do Jastarni, do Poznania na pewno jechali z nami SOKiści, dalej nie wiem; nic podejrzanego nie widziałem, ale to raczej dlatego, że frekwencja ponad 100%. Kolejnej nocy jechałem z Gdańska do Łowicza 'Posejdonem', może w pełni wyspany się nie czułem, ale też nic mi nie zniknęło. Chociaż warunki do "pracy" złodzieje mieli raczej kiepskie, bo wszystko było pełne plus ludzie na korytarzach.

_________________
2010 - 4564 km
2011 - 8993 km
2012 - 5090 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 19-08-2014, 14:06    Odpowiedz z cytatem

Jak ja ostatnio jechałem "Gałczyńskim" z Lublina do Szczecina, to nie miałem żadnych sytuacji ze złodziejami.
W przedziale siedziałem prawie sam, była tylko jedna dziewczyna ze mną, która jechała z woj. łódzkiego do Szczecina, poza tym nikogo w moim przedziale nie było. Jechałem w połowie czerwca, więc tłumów w pociągu nie było, gdyż było jeszcze przed wakacjami. W ogóle w pociągu nie było wielu podróżnych, nawet na Centralnym, w Warszawie nie wsiadło tak wiele osób.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Daawid Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2015

PostWysłany: 05-06-2015, 06:48    Odpowiedz z cytatem

Jak jest w TLK Ustronie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 19-06-2015, 22:31    Odpowiedz z cytatem

Jak wyglada sytuacja na odcinku Bielsko Biała -Gdynia ze zlodziejami na jakim odcinku można sie ich spodziewać?

_________________
http://www.youtube.com/user/mkadrianwojcik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 16 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl