Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 46, 47, 48  Następny
Koncert życzeń czyli rozkładowe marzenia
Autor Wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 23-07-2011, 23:19    Odpowiedz z cytatem

To i może coś ode mnie:

TLK Karpaty codziennie w relacji Nowy Sącz (odjazd około 5:30)- Kraków Gł (odjazd około 8:30)- CMK- Warszawa Centralna (odjazd około 11:30)- Iława Główna- Gdańsk Gł.- Gdynia Główna (przyjazd około 18:00)
Powrót: Gdynia Główna (odjazd około 10:45)- Warszawa Centralna (odjazd około 17:15)- Kraków Gł (odjazd około 20:15)- Nowy Sącz (przyjazd około 23:15).

IR Ernest Malinowski + REGIO z Krakowa do Krynicy jako jedna relacja (kursuje codziennie).

TLK Lublin- Nałęczów- Warszawa Centralna- CMK- Kraków Gł. (połączenie dotychczasowych relacji).

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolejfan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Kwi 2011

PostWysłany: 24-07-2011, 23:12    Odpowiedz z cytatem

A ja bym marzył, żeby wymyślili pociąg łączący nasze stolice:D Dajmy na to:

TLK Stolica relacji Gniezno- Inowrocław-Toruń- Włocławek- Kutno-Łowicz-Sochaczew- Warszawa-Radom-Skarżysko Kamienna-Kielce-Kraków

i jeszcze wagony z jakimis plakatami opowiadającymi o historii czy cośVery Happy

Ale to mało realne:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafaello1973 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: ok. Wrześni

PostWysłany: 24-07-2011, 23:32    Odpowiedz z cytatem

kolejfan toc pojechałeś po bandzie heeh Smile , byłeś ciut szybszy ode mnie bo chciałem coś podobnego se tu napisaćSmile : Mało realne chyba że się zrobi zrzutkę na taki pociąg i zamów to ci puszczą Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-07-2011, 09:49   

To i ja dorzucę swoje trzy grosze:

TLK Wydmy relacji Kraków/Katowice - Tarnowskie Góry - Lubliniec - Kluczbork - Kępno - Ostrów Wielkopolski - Jarocin - Września - Gniezno - Inowrocław - Bydgoszcz - Tczew - Gdańsk - Sopot - Gdynia Gł. - Hel (do Helu w sezonie). Wyjazd z Katowic ok. 20:30.
Powrót do góry

szymkalisz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2010

PostWysłany: 25-07-2011, 13:08    Odpowiedz z cytatem

kolejfan napisał/a:
A ja bym marzył, żeby wymyślili pociąg łączący nasze stolice:D Dajmy na to:

TLK Stolica relacji Gniezno- Inowrocław-Toruń- Włocławek- Kutno-Łowicz-Sochaczew- Warszawa-Radom-Skarżysko Kamienna-Kielce-Kraków

i jeszcze wagony z jakimis plakatami opowiadającymi o historii czy cośVery Happy

Ale to mało realne:D


W Poznaniu by się raczej na coś takiego nie zgodzili Smile Tam się uczy, że to Poznań był pierwszą stolicą Polski.

Z kolei opis na stronie internetowej Płocka (teraz w tym miejscu jest jakiś baner brzmiał mniej więcej tak: "Witamy w Płocku, dawnej stolicy Polski, a obecnie prężnie rozwijającej się stolicy Mazowsza Północnego" czy jakoś tak. Sens przekazałem. Jeśli do tego dodać teorie prof. Andrzeja Buko to pociąg musiałby biec przez 3 wielkopolskie miasta.

Taki mały OT.

Jeżeli już tak proponujemy to może należałoby coś zrobić z Bursztynem. Np. Rozczepiać go w ZW tak, żeby jeden kibel jeździł do Katowic, a drugi do Wrocławia. Można by go było puścić jakieś 2h wcześniej do Gdyni, a z Gdyni jakieś 3h później.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolejfan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Kwi 2011

PostWysłany: 25-07-2011, 16:05    Odpowiedz z cytatem

Właściwie prawda jest taka, że w tamtych czasach, tam gdzie był król tam była stolica. A król wiadomo, podróżowałVery Happy A Poznań nie ma nic do gadania, bo jest jeden niezbity dowód na to, że I stolicą było Gniezno a mianowicie dokument: Dagome iudex. Ale by można sie sprzeczać i sprzeczać i sprzeczać...Każde miasto ma swoje dowody, ale Poznań wg mnie przegina momentami.

A wracając do tematu, pomysł mk1992 bardzo fajny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 25-07-2011, 16:15    Odpowiedz z cytatem

Macie ciekawe propozycje i marzenia, ale mało w tym jest połączeń międzynarodowych, a dawniej takie pociągi były z każdego regionu kraju. Może coś w temacie ruszy, moje propozycje to min:
EN Matejko, Kraków - Katowice - Wrocław - Zielona G - Rzepin - Berlin - Kolonia - Paryż( z wagonami Warszawa - Paryż)
EC Bohemia, Praha - Kłodzko - Wrocław - Łódż - Warszawa(lub przez Katowice - CMK)
EC Varsovia, Lipsk - Drezno - Wrocław - Łódż - Warszawa(lub przez Katowice - CMK)
EC Gedania, Gdynia - Bydgoszcz - Poznań - Berlin
D "Karpaty", Warszawa - Kraków - Bratysława - Budapeszt - Bukareszt (latem Sofia)
D "Bem", Szczecin - Poznań - Wrocław - Kędzierzyn - Rybnik - Zebrzydowice - Bratysł/Budapeszt
D St.Petersb/Wilno - Białystok - Warszawa - CMK - Katowice - Wrocław
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szymkalisz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2010

PostWysłany: 25-07-2011, 21:56    Odpowiedz z cytatem

Bohemia i Varsovia - bardzo mi się podobają te pomysły (szczególnie przez Łódź i Wrocław). Niestety... Linia kolejowa nr 14 między Łodzią a Zduńską Wolą + zmiana czoła na kaliskim (opcjonalnie) bardzo utrudniają puszczanie tam pociągów (chyba, że nocnych - wtedy ok). ewentualnie przez Łowicz, Sochaczew.

Najszybszy interREGIO ze Wschodniego do Łowicza 1.09, przewidywalny czas podróży z Łowicza do Łodzi - 1h, Łódź - Wrocław (najszybciej na wagonach za 2011) 4.01.

Mamy więc relację Wwa Wsch. - Wrocław Gł. 6.10 (7 minut więcej niż EIC ODRA). Możemy jeszcze kombinować ze szlakiem przez Koluszki, Skierniewice, ale na chwilę obecną będzie to podobny czas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 26-07-2011, 08:19    Odpowiedz z cytatem

Kilka lat temu były w prasie artykuły na temat przywrócenia połączenia międzynarodowego z Olkusza do Moskwy. Oczywiście temat upadł, a same połączenia były w latach 90. Po roku 2000 powracano do tematu, ale szybko wszystko ucichło. Czy na stacji Olkusz, jest jeszcze ślad po specjalnym międzynarodowym peronie z którego odjeżdżał pociąg do Moskwy? Co myślicie, gdyby teraz ktoś wyskoczył z propozycją takich połączeń, czy po LHS mogłby jeżdzić składy międzynarodowe na wschód?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szymkalisz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2010

PostWysłany: 26-07-2011, 11:07    Odpowiedz z cytatem

Z tego co słyszałem to szlakowa na LHS jest niska. Nawet jeśli jest taka możliwość, alby jakieś przewozy pasażerskie były tam prowadzone to czy będzie to atrakcyjne:
1) czasowo
2)ekonomicznie?

Ja popieram każdy projekt mający na celu rozszerzenie oferty przewozowej!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawlaklubuski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2010

PostWysłany: 26-07-2011, 12:03    Odpowiedz z cytatem

a ja jestem za wprowadzeniem w Polsce rozkładu jazdy przyjaznego dla podróżnych, za nieniszczeniem lokalnych linii kolejowych (zresztą drugo- i pierwszorzędnych też), za usunięciem połowy dyrekcji, zarządów, dyrektorów ds. drukarki, dyrektorów ds. myszy, dyrektorów ds. USB itp. Wprowadzić na większości linii kolejowych takt oraz prędkość z lat trzydziestych XX wieku.
Zastanowić się, dlaczego w Szwajcarii czy Austrii każde miasto turystyczne wielkości Karpacza ma kolej, a Karpacz jej nie ma i osoby, który zdecydowały o rozwaleniu wielu linii lokalnych na zachodzie Polski postawić przed sądem za zdradę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

thassos Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Wrz 2009
Skąd: Lyck

PostWysłany: 26-07-2011, 12:16    Odpowiedz z cytatem

Wschód nie jest wcale lepszy, rozwalono co się dało rozwalić....


W koncercie życzeń proponuję:

IR - Chełm-Lublin-Dęblin-Warszawa-Łódź
IR - Chełm-Lublin-Dęblin-Łuków-Siedlce-Czeremcha-Białystok

TLK - Chełm-Lublin-Radom-Skarżysko-Kielce-Kraków(w sezonie Zakopane)
TLK - Chełm-Lublin-Dęblin-Warszawa-Iława-Gdynia(w sezonie Kołobrzeg)

A także proponuję:

Kijów-Chełm (był kiedyś po szerokim torze) skomunikowany z Chełm-Warszawa-Poznań-Berlin/Szczecin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 26-07-2011, 12:23    Odpowiedz z cytatem

Kiedyś w gazecie regionalnej w Dąbrowie Górn. pisali, że największy problem z LHS to stan przystanków osobowych, wymagający całkowitego remontu a koszta raczej nieopłacalne. Nawet gdyby uruchomili jakieś składy w kierunku wchodniej granicy, to z góry zakładają, że mało pasażerów tym pojedzie, a dawny pociąg Olkusz - Moskwa służył przemytnikom i handlarzom w latach 90. Może nieco przesadzają z tą opinią, bo pamiętam, że normalni turyści też jechali do Moskwy tym pociągiem, był skomunikowany w Olkuszu z osobowymi z/do Katowic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 26-07-2011, 14:56    Odpowiedz z cytatem

a ja bym chciał IR na EZT z Gdyni przez Bydgoszcz, Inowrocław, ZWK, Częstochowę, Katowice, Bielsko, Żywiec, Suchą do Zakopanego

wyjazd rano (5-6) i z Gdyni i z Zakopanego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

TM_railfan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2010
Skąd: Tomaszów Maz.

PostWysłany: 26-07-2011, 15:26    Odpowiedz z cytatem

Ja chciałbym:
- nocną TLK Szczecin - Lublin przez Poznań, Łódź, Radom.
- jakikolwiek pociąg TLK przez spalinowy odcinek linii 68, najlepiej powrót pociągów "San" i "Solina"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 48 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 46, 47, 48  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl