Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Stan linii Września - Jarocin
Autor Wiadomość

Rafaello1973 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: ok. Wrześni

PostWysłany: 03-02-2011, 18:12   Stan linii Września - Jarocin Odpowiedz z cytatem

Oto pismo, które dziś otrzymałem z PLK odnośnie odcinka Gniezno- Września - Jarocin, na linii Chojnice - Oleśnica. Moje pytanie dotyczyło konieczności remontu jeśli nie generalnego, to chociaż najbardziej zniszczonych odcinków miedzy Jarocinem a Wrześnią. pismo od nich w załączniku:)

[ Dodano: 03-02-2011, 18:16 ]
załącznik

Jarocin - Gniezno ( odpowiedz PLK).jpg
Plik ściągnięto 481 raz(y) 91.06 KB

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Haffuferbahn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2010
Skąd: Elbląg

PostWysłany: 03-02-2011, 21:05    Odpowiedz z cytatem

malo pocieszajace.... Sad

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 03-02-2011, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Rafał, jak długo czekałeś na odpowiedź?
Ja myślę obecnie nad pismem ws. likwidacji tych nowych ograniczeń doraźnych powstałych na 351 w styczniu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafaello1973 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: ok. Wrześni

PostWysłany: 03-02-2011, 22:09    Odpowiedz z cytatem

Na odpowiedz czekałem niecałe dwa tygodnie Smile najpierw dostałem maila że zakład w Poznaniu przekierowuje to do centrali w Warszawie, a dziś pewno po konsultacji to.Z tym że wysyłając dwa tygodnie temu maila napisałem ze pójdzie on tez do posła na sejm oraz do Głosu Wielkopolskiego i jednej z mniejszych gazet w regionie, więc się chłopaki w PLK trochę sprężyli. Odpowiedz przekaże posłom oraz Urzędowi Marszałkowskiemu niech coś tej linii pomogą. Trochę żal że nie udało mi się dostać do sejmiku województwa wielkopolskiego , oj miałbym o co walczyć,ale o krzywdzie kolei oraz infrastruktury no i pasażerów pamietam i będę męczyć całe to towarzystwo przy korycie. Ostatnio się wziąłem za wojowanie z PkSem Gniezno za wycofanie połączeń Gniezno- Kalisz, tylko nikt ,albo mało kto mi pomaga..eeech Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 03-02-2011, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ostatnio się wziąłem za wojowanie z PkSem Gniezno za wycofanie połączeń Gniezno- Kalisz,

Nie rozumiem. Co w takiego że trzeba z firmą walczyć? Kapitalizm, ot co, chociaż widzę że ty masz odmienne zdanie na ten temat-wnioskuje po tym zbrodniarzu wojennym i ludobójcy w avatarze...
Obecnie UMWW i PLK ma nieco inne priorytety niż linia Chojnice-Oleśnica. Jest to w mniemaniu oficjeli linia marginalnego znaczenia. Szkoda że już nie kursuje tą trasą pociąg do Bydgoszczy. O kapitalnym remoncie zapomnijmy, są co przecież linie które remontu wymagają, w trybie natychmiastowym (linia 354). Jednakże powinni coś zrobić na odcinku Krotoszyn-Milicz-Grabowno. Tam nie ma kwartału kiedy by to sie pociąg nie wykoleił.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 11-02-2011, 22:16    Odpowiedz z cytatem

Rafaello1973, chyba predko PKS takich polaczeń niezlikwiduje Sad . Aczkolwiek odnośnie tematu to ta linia w całości powinna byc wykorzystywana do ruchu pasazerskiego, bo potencjał jest (piszę o tej kolejowej rzecz jasna Smile ).

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafaello1973 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: ok. Wrześni

PostWysłany: 12-02-2011, 14:20    Odpowiedz z cytatem

Damian Łódź Co do likwidacji połączeń PKS Gniezno- Kalisz uwalono je dwa lata temu pod pretekstem remontu mostu na Warcie w Pyzdrach i ich nie przywrócono.Dlatego pisałem o walce z PKSem. Z nimi też trzeba sie użerać bo dyspozytorka z Wrześni olewa co niektórych kierowców i linie oraz pasażerów i wycina kursy a szef tego bajzlu w Gnieźnie pan Gnatowski podpisuje to.Rozmawiałem z jednym z kierowców.Poszły tez maile do posła Tomaszewskiego oraz do prasy ,zobaczymy co z tego będzie.Nie ma to więc nic wspólnego z kapitalizmem, bo doszło do sytuacji że weekend miedzy Wrześnią -Kołaczkowem a Pyzdrami nie ma już większości połączeń autobusowych ,a w niedziele ani jednego. Trzy gminy w tym dwa miasta odcięte są od siebie.Wielu żałuje że w 1980 roku zlikwidowana jeżdżącą na tej trasie wąskotorówkę.. Co do remontu odcinka Grabowno Wielkie - Milicz - Krotoszyn też z tym się zgodzie jest w kiepskim stanie.Co do wspomnianego przez mnie odcinka ostatnio wyremontowano kilkukilometrowy odcinek między Żerkowem a Jarocinem, a to też dzięki temu, że swego czasu tam wykoleił się pociąg. Wniosek jeden by coś zrobić na kolei i jakiejś linii potrzeba jest katastrofa ,chore to ale niestety prawdziwe. Co do pociągów żal połączenia Jelenia - Góra - Wrocław - Jarocin- Gniezno - Gdynia , fajne było ,cieszyło się sporym wzięcie zarówno w wersji dziennej jak i nocnej a i tak uwalili je. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wielkopolanin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2007

PostWysłany: 13-02-2011, 00:09    Odpowiedz z cytatem

Na odcinku Orzechowo - Żerków wymieniono podkłady oraz szyny (mocowanie sprężynowe). Obecnie na odcinku Orzechowo - Jarocin jeden tor jest zamknięty (na tym wymienionym odcinku z nowym torem), widać że coś robią, bo wygarnięty jest cały tłuczeń z torów aż do Jarocina. Ruch towarowy jest tam spory, dużo prywaciarzy. Szkoda tylko połączenia Jelenia Góra - Gdynia. Pociągi w tej relacji były strzałem w 10.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomaszino Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Wrz 2009
Skąd: Krotoszyn

PostWysłany: 16-02-2011, 18:25    Odpowiedz z cytatem

No właśnie- może odbiegnę od tematu, ale chodzi mi o odcinek Grabowno Wielkie- Krotoszyn. W zeszłym roku wykoleił się w okolicy Milicza pociąg towarowy i przez kilka tygodni szlak na odcinku Krośnice- Milicz był zamknięty- firma Dolkom wykonywała naprawy powypadkowe. Prędkość jednak chyba nie uległa zmianie, choć zlikwidowano ograniczenia do 30km/h i obecnie na całej długości można szaleć 40km/h!!! Na przyszły rozkład również nie zmieniono prędkości, więc nie wiem, czy w ogóle zrobiono coś dla poprawy tego odcinka- ok 8km. Dodam, że pociągi jeżdżą ten odcinek o ok. 2-3 minuty krócej niż zakłada rozkład, a sama likwidacja ograniczeń by tego nie dała. Czy może ktoś powie, jak uzyskać informacje na ten temat- w sensie co miały na celu prace remontowe, bo pisałem już drugie pismo do PLK i nadal nie dostałem odpowiedzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafaello1973 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: ok. Wrześni

PostWysłany: 22-02-2011, 22:00    Odpowiedz z cytatem

Moze ci odpiszą , mogłeś też o sytuacji na tej linii napisać do lokalnych mediów oraz posłów i senatorów z tamtego terenu.Niedługo kampania wyborcza niech biegają i pomęczą trochę tych z PLK , z drugiej strony jak ucięli kasę kole,i a dali drogowcom to teraz wyrwać coś na mniejsze linie typu na Gniezno - Oleśnica to cud , mi udało się wyszarpać 400 podkładów i może jakiś kawałek szyny. jednym słowem żal Sad Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-02-2011, 02:04   

@Rafaello1973

W obecnej sytuacji, przy tak minimalnym ruchu pasażerskim należy się skupić jedynie na likwidacji 30 tki (zrobienie tego odcinka na 60 km/h nie wymaga dużych nakładów finansowych) z Wrześni do Książna i utrzymaniu 50-60 do Jarocina (plus reparacja odbojnic i podkładów na moście w Żerkowie) oraz 60 i 80 do Gniezna (choć w przypadku odcinka Września-Gniezno, wystarczy wymiana podsypki oraz konserwacja śrub plus wymiana niektórych podkładów - spękanych z betonu i tych drewnianych na stykach co da podniesienie prędkości do 100 km/h) Happy

Co do odcinka Krotoszyn-Grabowno Wielkie, tam przydałoby się podniesienie szlakowej do 80 km/h- wystarczy Smile
Powrót do góry

Wielkopolanin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2007

PostWysłany: 06-05-2011, 23:17    Odpowiedz z cytatem

Remont torów w Jarocinie w kierunku Radlina.

2.jpg
Plik ściągnięto 69 raz(y) 118.64 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 55 raz(y) 127.36 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brawurka Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 09 Wrz 2010

PostWysłany: 07-05-2011, 17:08    Odpowiedz z cytatem

Czyżby coś drgnęło? Tam się aż prosi o remont od conajmniej 10 lat...Może wreszcie się zabiorą za ten odcinek...Jak myślicie - jest na to szansa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-07-2011, 15:28   

Pewnie tak ale raczej zabiorą się za likwidację 30tki na odcinku Września-Książno i ew. Września Marzenin- utrzymanie 80tki na całym odcinku poza stacją Września ;-)
Powrót do góry

Arius Adolf Nowak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 07-09-2011, 14:54    Odpowiedz z cytatem

Czy nie lepiej jak na takich jak ta opisywana linia, gdy jest mały ruch towarów i nie ma pospiesznych, zostawić 1 tor ale w porządnym stanie? Ew. zostawić niektóre odcinki 2-u torowe, tak by pociągi mogły mijac się rozkładowo w biegu, bez postoju. Zawsze to kilka mln/km zaoszczędzone.

_________________
Dlaczego zlikwidowano Bin Ladena? Bo zaczynal sie domyslac, kto zorganizowal 09.11!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 16 Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl