Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
[IC] Korekta opłat za przejazdy jednorazowe
Autor Wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-12-2011, 18:53   

Wydaje mi sie, czy podwyzka od 1 stycznia w PKP IC to juz coroczna tradycja?
Przejdź na dół

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 28-12-2011, 19:01    Odpowiedz z cytatem

Wydaje Ci się Smile , były już 15 lutego, 1 października , 1 marca i wiele innych dat.
1 stycznia 2011 była zmiana stawki VAT Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tellchar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Chełm

PostWysłany: 29-12-2011, 17:16    Odpowiedz z cytatem

Kupiłem rzeczony bilet abonamentowy na trasie Lublin - Warszawa Zachodnia i rzeczywiście zapłaciłem wg starego cennika.
Tylko że zamiast 178 km do Wwa Zach jest 190 km, zamiast ceny 192,50 zł (5 x 38,50) jest cena 205 zł (5 x 41), a wśród stacji pośrednich jest Sulejówek Miłosna Rolling Eyes
czyżby zmiana km z uwagi na jazdę przez Stojadłę?

_________________
(...) I am traveler of both time and space, to be where I have been (...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-12-2011, 17:29   

Co za .... Rolling Eyes A ContBus juz zaciera ręce Twisted Evil Gałczynski z miejscowka, podwyzka i zmienionych kilometrazem bedzie kosztowal 48 zlotych. Tak mili panstwo, prawie 50 zl za 175 km.
Powrót do góry

Rafał Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2011
Skąd: Świdwin/Koszalin

PostWysłany: 29-12-2011, 17:36    Odpowiedz z cytatem

Niech PIC już upadnie... Ta firma swoją działalnością przynosi szkody społeczeństwu.

_________________
2010: 27 560 km
2011: 29 580 km
2012: 28 310 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 29-12-2011, 18:16    Odpowiedz z cytatem

tellchar, Podrzuć skan tu tego biletu... jak możesz Rolling Eyes

Pułtuś, Jeśli już to prawie 30 zł za przejazd, ale to prawie robi różnicę Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tellchar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Chełm

PostWysłany: 29-12-2011, 18:51    Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem zdjęcie biletu
oto link - mam nadzieję że działa
http://imageshack.us/photo/my-images/683/zdjcie1222.jpg/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 29-12-2011, 19:15    Odpowiedz z cytatem

tellchar, Ok. działa, podejdź do kasy i poproś o zmianę biletu w relacji przez Otwock.

Jeśli z jakiegoś powodu IC ma problemy z PLK musi je wkalkulować sobie w koszty Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruk17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Konin

PostWysłany: 29-12-2011, 19:43    Odpowiedz z cytatem

Mnie to wnerwia, że zawsze musi ucierpieć pasażer Evil or Very Mad Ja np. jeżdżąc sobie na wycieczkę do Poznania z dziadkiem dzisiaj bulę 88zł z groszami za EC(a to jest też cena za przejazd EX), to jest to bardzo dużo, w porównaniu gdy w 2008 roku, czy jeszcze nawet w 2009 było to(uwaga![z jeden bilet z ulgą 33, drugi 37%]) 71zł!, czyli aż 17 zł różnicy, a tak płacąc 92zł w 2009r. jechałem do Poznania osobowym, a wracałem Słowackim(czyli Expressem). Ja nie rozumiem, czemu - zamiast podwyższać ciągle ceny biletów - nie obetną pensji tym debilom, którzy zajmują się układaniem rozkładów, lub wysyłaniem wagonów do napraw, maszynista powinien zarabiać co najmniej 2500zł, bo tyle nerwów co on soie narobi przez tych głupoli co wjeżdżają samochodami pod lokomotywy twierdząć później nie raz, że "się składu nie widziało", lub tych co się rzucają pod pociąg, bo "mu się żyć nie chce", albo "dziewczyna/chłopak mnie rzucił", a bilety powinny być najtańsze. Przecież co by zrobiło obcięcie tych wyżej postawionych ludzi płac o 200 zł czy tam 300?!
Jeszcze sobie wróce do porównania cen biletów dzisiejszych z tych z 2003 roku. Dzisiaj jadąc EIC na trasie Poznań - Konin trzeba zapłacić 64(65 od stycznia)zł, a nikt, by sobie nie pomyslał, że w 2003 roku było to zaledwie... 49zł! A za Ex 40zł...! Fakt był inny standard pociągów, ale czas jazdy prawie taki sam(różnica wynosiła do max 5 minut). Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 29-12-2011, 20:58    Odpowiedz z cytatem

Właśnie z jakiego powodu wszystkie TLK jeżdżą z Lublina przez Mińsk zamiast przez Otwock? Wiem, że wcześniej było ogłoszenie IC, że ze względu na remonty pociągi będą omijać Otwock - ale to było parę miesięcy temu. Robią tam coś czy jak?

A odnośnie podwyżek cen biletów - niestety, przy inflacji sięgającej 5% i dużych wzrostach cen energii nie da się utrzymać cen biletów na tym samym poziomie. Piszecie - busiarze zacierają ręcę - chciałbym powiedzieć, że ceny benzyny rosną jeszcze szybciej niż energii i "busiarze" znacząco będą podnosić ceny także już od 1 stycznia. To nie jest tak, że wredne IC podwyższa ceny, a w busikach obniżki, promocje itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 29-12-2011, 21:12    Odpowiedz z cytatem

Żadne TLK-i do/z W-wy do Lublina nie kursują przez Sulejówek i Żołnierkę Very Happy

Między Celestynowem a Otwockiem jest tylko problem z normalnym prowadzeniem ruchu poc. co może powodować opóźnienia.

Oczywiście nie ma to wpływu na cenę biletów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 29-12-2011, 21:16    Odpowiedz z cytatem

Tutaj się mylisz - większość TLK, jeśli nie wszystkie kursują właśnie przez Sulejówek. Przynajmniej zauważyłem tą nazwę stacji, jak przejeżdżałem TLKą kilka dni temu z Lublina do Wawy właśnie przez Sulejówek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 29-12-2011, 21:28    Odpowiedz z cytatem

endrju, Przepraszam, kursują.

Na osiem TLK cztery na Otwock a cztery na Sulejówek Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 29-12-2011, 23:19    Odpowiedz z cytatem

dzisiaj sprawdzałem bilet w EC, i faktycznie podróżny miał bilet z Lublina i stacja przez była "Sulejówek Miłosna" Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 23-02-2012, 16:11    Odpowiedz z cytatem

Dotychczas jeździło się przez Mińsk Mazowiecki, ale oplata była jak za 175 km. Widocznie ktoś upatrzył w tym możliwość zgarnięcia większej kasy od pasażerów.
endrju napisał/a:

A odnośnie podwyżek cen biletów - niestety, przy inflacji sięgającej 5% i dużych wzrostach cen energii nie da się utrzymać cen biletów na tym samym poziomie. Piszecie - busiarze zacierają ręcę - chciałbym powiedzieć, że ceny benzyny rosną jeszcze szybciej niż energii i "busiarze" znacząco będą podnosić ceny także już od 1 stycznia. To nie jest tak, że wredne IC podwyższa ceny, a w busikach obniżki, promocje itp.
Busiarze tak szybko nie podniosą cen biletów bo jest zbyt duża konkurencja. A w PKP IC ceny drożeją kilka razy w roku i to znacznie więcej niż czynnik inflacyjny. Dlatego też jedyna alternatywa na trasie Lublin - Warszawa to "przeprosić się" Very Happy z przewoźnikami drogowymi... Już wiele osób tak zrobiło...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl