Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 90, 91, 92  Następny
Linia Legnica - Lubin - Rudna
Autor Wiadomość

Gagusiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Gru 2010

PostWysłany: 16-02-2012, 10:04    Odpowiedz z cytatem

O nareście jakaś dobra informacja Wink , A nie wiadomo jaka będzie ostateczne prędkość dozwolona po wykonaniu remotu?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kamil26 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Sty 2012
Skąd: Lubin Górniczy

PostWysłany: 16-02-2012, 12:14    Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia ale pewnie zrobią w granicach 100-120km/h. Smile

_________________
Ten post wnosi do tematu tyle co reszta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 16-02-2012, 20:14    Odpowiedz z cytatem

120 km/h? Śmiech
Linia ma status linii drugorzędnej i na takich liniach prędkość wynosi max 80 km/h, tylko na liniach pierwszorzędnych prędkości wynoszą 80 - 120 km/h dla pasażerskich

Na tej linii za czasów świetności do 2004 roku było 80 km/h i nigdy więcej

Czyli remont dojdzie do przejazdu kolejowego na drodze krajowej nr.3 w Lubinie, odcinka do stacji zapowiadawczej na szkodach górniczych nie ruszają? dziwne!

lubin 1.JPG
STRONA Z GAZETY Z 1986 ROKU Z UROCZYSTEGO OTWARCIA ZELEKTRYFIKOWANEJ LINII 289
Plik ściągnięto 79 raz(y) 243.42 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

magda8 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 16 Lut 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16-02-2012, 21:52    Odpowiedz z cytatem

Cześć wszystkim!

Trafiłam na to forum nieco przez przypadek. Piszę pracę magisterską na temat społecznych i przestrzennych skutków zamknięcia linii kolejowej dla lokalnej społeczności w niewielkich miejscowościach i wybrałam właśnie tę linię do swojej pracy. W wakacje przebadałam mieszkańców Gorzelina i Raszówki i muszę napisać, że bez tego połączenia wcale nie jest dobrze... Z moich badań i opinii ludzi wynika, że zdecydowana większość z nich, szczególnie w Gorzelinie, wolała jeździć nawet z tą żółwią prędkością niż teraz busami. Oczywiście do pracy zmuszeni byli podróżować busem lub samochodem, ale np na zakupy czy wakacje wybierali się już pociągiem, a teraz rezygnują z jakichkolwiek wyjazdów jeśli koniecznie nie muszą. Poza tym sama miałam "przyjemność" jeździć tymi busami (spałam w Legnicy i dojeżdżałam na badania) i muszę przyznać, że za każdym razem klepałam Zdrowaśki i zastanawiałam się, czy dojadę w jednym kawałku. Kierowcy to piraci drogowi, busy są w fatalnym stanie. Ludzie, którzy muszą podróżować busami też bardzo na nie narzekali. Już nie wspomnę o tym, że np mieszkańcy Gorzlina muszą iść 2 km do głównej drogi na bus, który jeździ zresztą bez jasno określonego rozkładu. Szok i granda co się tam dzieje.

Pozdrawiam
Magda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 16-02-2012, 22:05    Odpowiedz z cytatem

magda8 masz rację! Ludzie z podlubińskich i podlegnickich miejscowości na tej linii walczą o przywrócenie ruchu! Pamiętam dobrze jak mieszkańcy Raszówki, Gorzelina, Rudnej, Koźlic czy Rynarcic korzystali z pociągu bo był to jedyny środek transportu!

- Raszówka - brak połaczeń drogowych (BUS / PKS) w niedziele i święta
- Gorzelin - całkowity brak połączeń, 2,5 km do drogi krajowej nr.3
- Rudna - brak połaczeń drogowych (BUS / PKS) w soboty, niedziele i święta
- Koźlice - całkowity brak połączeń, 1,5 km do drogi powiatowej gdzie w w soboty, niedziele i święta nie ma połaczeń
- Rynarcice - całkowity brak połączeń, 5 km do drogi powiatowej gdzie w w soboty, niedziele i święta nie ma połaczeń
- Lubin / Legnica - w niedziele i święta brak dogodnych połączeń między miastami

Codziennie dojeżdżam teraz do pracy busami i powiem szczerze wolałem jechac pociągiem który jechał 50 min. niż stać w zatłoczonym busie gdzie już wielokrotnie byłem świadkiem jak pasażer zemndlał z przeładowania pojazdu! Busy to porażka!!!

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Gagusiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Gru 2010

PostWysłany: 16-02-2012, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Jerry .Tak w ramach ścisłości z Rudnej w Sobote są busy do Lubina a dokładnie 5 kursów[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 16-02-2012, 22:21    Odpowiedz z cytatem

5 kursów Śmiech
...przez całą dobę

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Gagusiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Gru 2010

PostWysłany: 17-02-2012, 06:45    Odpowiedz z cytatem

Wiem,że to mało ale lepszy rydz niż nic.
Pociąg był by dobrym rozwiązaniem,zapewne konkurował by ceną z busiarstwem.Obecnie normalny bilet z Rudnej do Lubina busem kosztuje 5zł natomiast ulgowy 4zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

magda8 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 16 Lut 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-02-2012, 11:13    Odpowiedz z cytatem

ale "lepszy rydz niż nic" to jednak nie jest zapewnianie dostępności przestrzennej do miejsc zakupów, rekreacji, wypoczynku realizowanych głównie właśnie w dni wolne przecież... Zresztą kwestia dojazdu gdziekolwiek właśnie w dni wolne i święta stanowiła największy problem i powód do narzekań dla badanych przeze mnie mieszkańców. To oraz niepewność busów (czy się ludzie zmieszczą, czy przyjadą i kiedy oraz nie do końca jasna taryfa przewozowa).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gagusiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Gru 2010

PostWysłany: 18-02-2012, 12:00    Odpowiedz z cytatem

magda8 ja rozumiem to . Sam mieszkam w Rudnej i jestem za tym żeby pociągi wruciły , jeszcze 3 lata temu jezdziłem pociągiem z Rudnej do Lubina do szkoły a teraz jestem skazany na busa. Ale jak narazie ta linia nikogo nie obchodzi , składy towarowe smigają co godzinę a osobówek wogóle nie ma . Może coś się ruszy za rok jak PLK przeprowadzi ten remont odcinka Legnica-Lubin Górniczy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bunkrownik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Lis 2011
Skąd: Głogów

PostWysłany: 20-02-2012, 13:20    Odpowiedz z cytatem

Przydałoby się wyremontować te tory i uruchomić na nich połączenia dalekobieżne, bo lokalne to raczej nie wypalą. Moim zdaniem przydałoby się np połączenie Legnica - Lubin - Głogów - LESZNO - Poznań, lub Legnica - Głogów - Zielona - Góra, lub Legnica - Głogów - Leszno - Ostrów Wlkp - Kalisz - Łódź - Warszawa, lub Głogów - Legnica - Wałbrzych. Tylko takie połączenia gwarantują rentowność i dużą liczbę pasażerów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

conen Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 22 Gru 2009

PostWysłany: 20-02-2012, 13:44    Odpowiedz z cytatem

Magda 8 kopię swojej pracy koniecznie prześlij do Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu co by mieli namacalny dowód że ludzie zarówno potrzebują tam pociągów jak i chcą nimi podróżować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gagusiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Gru 2010

PostWysłany: 20-02-2012, 16:06    Odpowiedz z cytatem

bunkrownik też popieram twoje propozycje relacji pociągów. Ludzie bardzo chętnie by przesiedli się z busów na kolej tylko jak by ktoś ułożył sensownie rozkład jazdy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 21-02-2012, 12:58    Odpowiedz z cytatem

LUBIN. Złudne okazały się nadzieje naszego Czytelnika, który na widok informacji, dotyczącej modernizacji torów kolejowych na trasie Legnica – Lubin Górniczy sądził, że w przyszłym roku powrócą pociągi pasażerskie.

Polskie Linie Kolejowe informują, że modernizacja torów na trasie Legnica – Lubin Górniczy – Rudna Gwizdanów rozpocznie się za rok w kwietniu i potrwa do grudnia. – Czy to oznacza, że z Lubina będzie można dojechać do Rudnej? – pyta w mailu nasz Czytelnik.

Niestety, Agnieszka Zakęś, zastępca dyrektora departamentu infrastruktury z urzędu marszałkowskiego, rozwiewa nadzieje i wyjaśnia, że w tym roku nie będzie żadnych połączeń pasażerskich z Legnicy, przez Lubin Górniczy do Rudnej Gwizdanów.

– O tym, jaka będzie sieć komunikacyjna po 2013 roku w Lubinie Górniczym, zadecyduje dopiero plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego – tłumaczy Agnieszka Zakęś. – Koncept ma być opracowany do 1 marca 2014 roku, wtedy będzie wszystko wiadomo – dodaje urzędniczka.

Pewne jest jednak, że już za rok ruszy modernizacja tej linii kolejowej. – Remont torów pozwoli między innymi zwiększyć prędkość pociągów – podkreśla Maciej Dutkiewicz, rzecznik z centrum realizacji inwestycji PLK. – Poprawa stanu technicznego infrastruktury kolejowej może być impulsem do uruchomienia przewozów pasażerskich – nie ukrywa.
www.lubin.pl

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

bunkrownik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Lis 2011
Skąd: Głogów

PostWysłany: 21-02-2012, 23:30    Odpowiedz z cytatem

Czyli w ciągu najbliższych lat nie wznowią pociągów na tej trasie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 92 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 90, 91, 92  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl