Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 128, 129, 130, 131, 132  Następny
Opóźnienia pociągów
Autor Wiadomość

Dominik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2007
Skąd: Polska

PostWysłany: 08-02-2017, 21:21    Odpowiedz z cytatem

Jesteś pewien, że 1304 z 7:50 na wagonach? Według mnie pojechało ED250-004.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 09-02-2017, 11:22    Odpowiedz z cytatem

Info podali na stronie PKP IC, że pojedzie zastępczy skład wagonowy, a pojechało Pendolino, zgodnie z rozkładem jazdy. Mieli problemy techniczne, ale udało się uruchomić ED250.

W sumie Warszawa ma zawsze jakąś rezerwę, jak kolega jechał Pendolino Gdynia - Bielsko, to na dworcu Wschodnim przesiadali się do drugiej jednostki a ta z Gdyni odjechała na Grochów.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-04-2017, 14:29    Odpowiedz z cytatem

EIP 6102 - kolizja z TIR-em pod Ozimkiem, na razie brak więcej info o poszkodowanych, etc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pasażer0805 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Maj 2015

PostWysłany: 19-06-2017, 17:42    Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie co jest przyczyną codziennych opóźnień IC Wyspiański ? W czwartek jadę nim i mam przesiadkę w Krakowie na pociąg do Ostrowa Wlkp i co ja mam zrobić jeśli będzie opóźniony Wyspiański ?????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

atakan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2009

PostWysłany: 29-06-2017, 01:03    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj EIC Chrobry opóżniony co najmniej 180 min ze Szczecina. Będzie się działo Smile Krawaciarze zgłupieją Smile ps. Nie lubię tych nadętych osób.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-08-2017, 10:40   

IC Wysocki Racibórz - Warszawa rozłożył się dziś w Katowicach i ani nie myślał ruszyć. Pasażerów z pociągu przegoniono do IC Ślęża Wrocław - Warszawa, który jechał jakąś godzinę później, z obietnicą zatrzymywania się nadplanowego choćby na stacji Koluszki. Widzę na mapach PLK, że Wysocki jednak po 2h ruszył i podąża na Warszawę. Mam nadzieję, że wysiadającym na pośrednich stacjach nie nakazywano wracać do Wysockiego?
Powrót do góry

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 03-08-2017, 20:13    Odpowiedz z cytatem

byłby dalej TLK St Wysocki na wagonach - pojechałby o czasie. Zmienili skład na to karpiowe awaryjne gówno - to się z..bał i rozkraczył. Na miejscu PICu utopiłbym te karpie w Brdzie. Edyci,pejsaty szajs.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 07-08-2017, 16:54    Odpowiedz z cytatem

IC "Sukiennice" 2 sierpnia miały piękne ok. +140 min. Staliśmy na Widzewie i czekaliśmy chyba na zbawienie. 3 sierpnia popołudniu pociągi z Inowrocławia do Bydgoszczy poopóźnianie po 60 min. Też info zero. Można gdzieś reklamować brak informacji ze strony drużyn? Bo to mnie najbardziej wkurza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jajo31 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2012
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 15-08-2017, 12:03    Odpowiedz z cytatem

Sobotnia podróż Kociewiem/Dobrawą z Gorzowa z przebojami.Ludzie sami musieli poprzez aplikacje dowiedzieć się że odwołano na odcinku Krzyż-Gorzów nocnego Uznama i tym samym automatycznie odwołano poranne Kociewie.Nikt nie raczył o tym podróżnych poinformować.Dopiero przechodzący konduktor zgłosił przez radiotelefon tą sytuacje i pozwolono jechać wszystkim na podstawie biletu IC regio do Krzyża.I tam kolejna niespodzianka bo odjechała Dobrawa do Katowic i Gombrowicz do Przemyśla i gonienie jej Osterwą do Poznania.W Poznaniu Gombrowicz poczekał Dobrawa już nie.Zaproponowano kontynuowanie podrózy następnym pociagiem w kierunku Katowic czyli Portowcem ale już bez gwarancji miejscówki,miejscówke na Dobrawe miałem wykupioną już tydzień na przód.Praktycznie całą podróż na stojąco...Wczorajszy powrót z Warszawy ponownie z opóźnieniem bo na WZ oczekiwanie na opóźnionego Malinowskiego z Krynicy.W Poznaniu oczekiwanie na opóźnione Sudety.W Krzyżu problemy z czeskim lokiem... Tak w skrócie wyglądał mój weekendowy wypad w Polske.Nic tylko jeździć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

podjazdy
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-08-2017, 15:55   

jajo31 napisał/a:
Tak w skrócie wyglądał mój weekendowy wypad w Polske.Nic tylko jeździć...
Klęska żywiołowa i klęska braku informacji. Niektóre pociągi miały opóźnienia po kilkanaście godzin, a utknęły np. pod Chociczą - w teoretycznie cywilizowanym terenie, gdzie zorganizowanie komunikacji zastępczej powinno być łatwe. Jednak nie udało się. Nie dało się też poinformować pasażerów. Jak to na kolei. Pamiętam swoją podróż z majówki w 2011 roku po wielkiej śnieżycy, gdy popołudniowy Regio Kamieńczyk wypuścili z Jeleniej mimo nieprzejezdności szlaku. Bywało postoje po godzinę-dwie na stacjach, bez informacji. Do naszego pociągu wsiadali ludzie, którym uciekł pociąg, gdy wyszli na chwilę po zakupy. Wszak podróż miała trwać kilka godzin, a trwała ponad 20 - trzeba kupić wodę, batony, cokolwiek. Po 6 godzinach dotarliśmy na Boguszów-Gorce Zachód, gdzie spotkaliśmy poranny TLK do Warszawy. Ludzie przesiadali się przez zaspy, bo konduktor w ogóle nie wiedział co to za pociąg. Były jednak tablice na wagonach. Potem zajechał jeszcze wieczorny TLK do Warszawy i paru osobom udało się wskoczyć na przesiadkę zwalniając blokady. W międzyczasie zamówiliśmy pizzę - pizzeria nie chciała dowieźć na peron, ale w końcu się zgodzili gdy usłyszeli, że tu kibluje kilka pociągów. Potem na tych kartonach spaliśmy. W sumie dużo ludzi po nas zamówiło pizzę i te kartony chodziły po pociągu jak relikwie. Któraś z kolei dostawa zastała pusty peron - ruszyliśmy gdzieś około 1 w nocy chyba na loku spalinowym, bo bez prądu (ciemno, zimno itd.). Po godzinie 7 rano byłem w Poznaniu. Gorzej mieli ludzie jadący porannym pociągiem do Warszawy - spędzili w pociągu około 27 godzin.
Powrót do góry

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 15-08-2017, 20:02    Odpowiedz z cytatem

Ja w piątek jechałem TLK Posejdon ze Szczecina do Białegostoku z planem przesiadki na TLK Hańcza do Suwałk. Powrót miał być tego samego dnia Hańczą do Warszawy. Nic z tego, 20 km przed Wejherowem, ok. 1:30 w nocy przydzwoniliśmy w drzewo (w samej końcówce tej potężnej burzy), pantografy połamane i to w taki sposób, że sterczały z nich kikuty i próba ściągnięcia nas spalinówką spowodowałaby zerwanie sieci na każdym rozjeździe. Swoją drogą jestem ciekaw, jak to drzewo spadło, bo sieć była cała (przynajmniej tam, gdzie się zatrzymaliśmy), ale lokomotywa miała zbite lampy dolne i pogięte stopnie na czole z obu boków. Mechanik mówił, że drzewo było duże). Staliśmy tam prawie 5h, najpierw przyjechała drezyna z Wejherowa, ale nic nie zdziałali i odjechali, musieliśmy czekać na pociąg sieciowy ze Słupska. Gdy już ruszyliśmy z SM42 na czele to do Gdyni 20 km/h (okazało się, że 4 wagony są bardzo mocno podkute). W Gdyni byliśmy koło 7:30. Nie wiem jak część łódzka, ale wagony na Białystok przypięli do TLK Biebrza (2 z 3, mój nr 9 nie nadawał się do jazdy), Biebrza w obu klasach 100% ale znaleźliśmy z kumplem miejsca w jednym z wagonów z Posejdona). Ostatecznie Biebrza nabrała 180 min spóźnienia, więc w Białymstoku byliśmy koło 17:30, co względem planowego przyjazdu Posejdona dało ponad 8h spóźnienia. Moja podróż ze Szczecina trwała więc ponad 21h, a z wycieczki do Suwałk nic nie wyszło.

Ogólnie nie mam pretensji do PKP IC, ale wszelkie służby techniczne zawaliły tu moim zdaniem na maxa. Żeby stać ok. 5h w lesie 20 km od Wejherowa to już przesada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pacy Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lip 2011
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 16-08-2017, 21:43    Odpowiedz z cytatem

Ja w sobotę 12 sierpnia za to 9 godzin jechałem TLK Noteć z Bydgoszczy do Gorzowa😉, a można było ze 4 godziny szybciej gdyby była lepsza komunikacja obsługi pociągu i dyspozytora w Poznaniu.
Wszystko dlatego, że zamknięto dla ruchu pociągów odcinek Bydgoszcz - Piła przez zwalone drzewo i zadysponowano objazd do Piły przez Poznań. Na starcie w Bydgoszczy było +30 min. Pierwsza wersja podana przez obsługę była taka, że pasażerowie do Gorzowa będą się przesiadać w Poznaniu do opóźnionego o ponad 40 minut IC Barbakan do Szczecina i złapią w Krzyżu Regio do Gorzowa o 14:38. Niestety łapiąc coraz większe opóźnienie przed Poznaniem dostaliśmy następny komunikat, że nie zdążymy ze skomunikowaniem z IC Barbakan i mamy zostać w pociągu, którym dojedziemy do Gorzowa. Po kilkunastu minutach oczekiwania na oblot lokomotywy okazało się, że IC Barbakan też zwiększył opóźnienie ( do 65 minut w Poznaniu ) i mogliśmy spokojnie zdążyć z przesiadką( Regio w Krzyżu też poczekało 2 minuty na Barbakana ) i być o 15:30 w Gorzowie. Następnie w połowie drogi do Piły dowiedzieliśmy się, że jednak nie dojedziemy do Gorzowa tylko do Krzyża gdzie pociąg zostanie rozwiązany, a my mamy przesiąść się do Regio o 16:09. Niestety dalsze łapanie opóźnienia spowodowało, że do Krzyża przyjechaliśmy ok. 17:00 i mamy zafundowane 80 minutowe oczekiwanie na Regio ( o 18:20 ) do Gorzowa(19:15).
Szkoda, gdyby lepiej " rozegrano " przesiadkę w Poznaniu zaoszczędzono by ok. dwudziestu osobom dodatkowej prawie 4 godzinnej " podróży ".

_________________
2016 - 15995 km, 2017 - 12197 km, 2018 - 9460 km, 2019 - 8278 km, 2020 - 9476 km,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-08-2017, 01:23   

Wasze przygody plus opowieści z facebooka pokazują jak bardzo polska kolej jest nieprzygotowana do sytuacji kryzysowych i nadzwyczajnych. Brakuje służb szybkiego reagowania w takich sytuacjach. Z tego co czytałem to największymi rekordzistami w opóźnieniach były IC Wawel i Asnyk. Podobno podróżni z obu tych pociągów byli pozbawieni jakiejkolwiek pomocy i informacji.
Powrót do góry

wafel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lut 2009
Skąd: NRDFN

PostWysłany: 28-08-2017, 19:51    Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei dziękuję Bogu za TYLKO!!!! 40 minutowe opóźnienie pociągu UZNAM ze Świnoujścia do Warszawy Zachodniej i dalej do Białegostoku w dniu 11/12.08.2017.
Już w Szczecinie niesamowicie waliło z nieba deszczem.Do Krzyża bez problemów.W Krzyżu opóźnienie 40 minut dwóch wagoników z Gorzowa SM42-1007 na płaskim terenie nie miała mocy.
W tym momencie wszedłem na portal pasażera:
WAWEL opóźnienie 270 minut
Nastawnia Gniezno wstrzymanie ruchu po burzy
Większość pociągów ponad +100 na czerwono minut w plecy
Postój na tej stacji godzinę.
W Poznaniu panika pasażerów jadących do Jarocina.Wszystkie pociągi odwołane do tej miejscowości.Sieciowcy z latarkami sprawdzali drut jezdny...
O dziwo z Poznania wyjechał +10 minut.

I tutaj pytanie do znawców tematu:
CO SIĘ DZIEJE NA TRASIE OD GNIEZNA DO INOWROCŁAWIA?
Na tym odcinku wszystkie pociągi łapią opóźnienia!
Rogatki pozamykane okamerowane sygnały dźwiękowe podane a pociąg na każdym przejeździe się zatrzymuje.
W dniu 12.08.2017 owszem połamane były rogatki na dwóch przejazdach.
W Inowrocławiu mijaliśmy skład UZNAM w odwrotnym kierunku.Już w Skiatos sprawdziłem przyjechał do Świnoujścia +275 minut w plecy.

Ciężka była noc nad Polską.

Wracając 26.08.2017 GOMBROWICZEM powtórzyła się sytuacja sprzed dwóch tygodni.

Z INOWROCŁAWIA DO GNIEZNA ZNÓW TO SAMO!
Rogatki pozamykane sygnały,dźwiękowe podane a pociąg staje przed każdym przejazdem
Co tam jest grane?
Obraz z kamer zniknął?Przekaźniki nie sygnalizują zamknięcia rogatek?

...i +45 minut w Szczecinie

_________________
Stoi na stacji lokomotywa, pełna miedzi i stali...I przyszli żule i ją zaje.ali!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 27-09-2017, 05:45    Odpowiedz z cytatem

Poranna awaria sieci na odcinku Tychy - Pszczyna, spowodowała skierowanie niektórych pociągów jadących z Bielska do Katowic na trasy objazdowe, od stacji Pszczyna przez Żory, Rybnik do Katowic.
Min. pociągi TLK Górnik Bielsko - Warszawa i EIP Bielsko - Warszawa.
Część składów KŚ została odwołana na tym odcinku, wprowadzono ZKA.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 129 z 132 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 128, 129, 130, 131, 132  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl