Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 28, 29, 30  Następny
Linia Gryfów Śląski - Świeradów Zdrój
Autor Wiadomość

Lausitzer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2008

PostWysłany: 03-01-2009, 16:18    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że tak Smile

_________________
Nie chce PeKaPe ....... ? To pojedzie DeBe Wink
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2006
Skąd: Bayern

PostWysłany: 04-01-2009, 13:16    Odpowiedz z cytatem

Z tego co ostatnio się dowiedziałem, to UMWD na razie nic nie robi w tej sprawie, kłada kłody pod nogi. Z zapewnień ministerwstwa tez ponoc lipa, bo Wałbrzych nie zgodził sie ponoc na ponownie uruchomienie linii do Świeradowa Zdroju. Tymczasem miasto zalewają kolumny aut, robi się wszedzię ciasno. przyszła zima, sypneło porzadnie i dojazd juz teraz nie jest łatwy.
Do jasnej cholery, czy siedza tam same tumany i nie widzą, że trzeba rewitalizowac ta linie ?? Puscic szynobus z Goerlitz i Zielonej Góry i Wrocka do Świeradowa Zdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 04-01-2009, 13:27    Odpowiedz z cytatem

Tak, skoro nie widzą, to to są tumany. Albo mają w tym własny interes, albo to czyste lenistwo, albo chora bezmyślność.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 04-01-2009, 13:55    Odpowiedz z cytatem

Rafi napisał/a:
Ruszyła jedyna w Sudetach kolej gondolowa na Stóg Izerski w Świeradowie Zdroju.

Właśnie stamtąd wróciłem. Wczoraj w Świeradowie były tłumy! Senne dotąd miasteczko odwiedzane głównie przez starszych Niemców, zamienia się w oblegany przez turystów kurort. Kolejka gondolowa robi furorę. Parkingi zawalone autami! Dziwię się, że nikt na transporcie ludzi nie próbuje zarobić. Sezonowy szynobus z Gorlitz i z Wrocławia miałby duże branie.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 04-01-2009, 13:58    Odpowiedz z cytatem

Skoro jest tak pociąg jak POGÓRZE który dojeżdża do Gryfowa Śl. oraz SUDETY dojeżdżające do Węglińca to do tych pociągów powinny być skomunikowania odpowiednio z Gryfowa i Węglińca do Świeradowa i to bez dyskusji. Tak samo powinny kursować składy SA z Goerlitz do Świeradowa.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

ty2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lut 2008
Skąd: poznań /nysa

PostWysłany: 04-01-2009, 14:05    Odpowiedz z cytatem

Panowie prawdziwa kolej skończyła się w latach 80-90rozwalili wszystko a teraz jest im ciężko odbudować.Miasta są zapchane przez samochody i wiele lini kolejowych powinno powrócić bo już niem poczym jeżdzić autami .Były mł.maszynist
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2006
Skąd: Bayern

PostWysłany: 04-01-2009, 14:10    Odpowiedz z cytatem

Zed, to moze sie nawet widzielismy, ja jestem juz od kilku dni na nartach, dzis ponownie nocna jazda:)
Odnosnie kasy biletowej w Gryfowie Śl- jest nie do przyjecia by tam nie było kasy biletowej. Nie można kupić biletu na ekspres. Zamierzam o tym poinformowac lokalne władze, a także PKP.
Wracając do OKOK, trzeba koniecznie napisaś o tej trasie. kolej do miasta u ponóża Stogu Izerskiego musi wrócic, wladze miasta sa ku temu przychylne, tylko brak sparcia z zewnatrz. Moze jakis poseł by nam pomógł? Kto jest odpowiedzialny za ten rejon , do kogo trzeba, mozna interweniowac??

PS: w 2010 rusza kolejna, potezna inwestycja, Hiszpanie zbuduja 6 osobowa kanape na Świeradowiec, łącząc obecne 2 nartostrady, górna od wielu lat zamnknieta i dolna , nad hotelem Malachit.
Ruch bedzie jeszcze wiekszy!


Ostatnio zmieniony przez Rafi dnia 04-01-2009, 14:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 04-01-2009, 14:12    Odpowiedz z cytatem

Rafi, całkiem możliwe. Spałem dziś na Stogu Izerskim. Wink
Ze znajomych to spotkałem tylko Prezydenta Bolesławca.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 04-01-2009, 14:21    Odpowiedz z cytatem

Pani w kasie biletowej w Lubaniu mi powiedziała , że nie ma możliwości kupna LAST MINUTE na POGÓRZE bo nie mają terminala z rezerwacją miejsc. W Węglińcu też takiego nie ma. To co tylko w Jeleniej Górze można go kupić? TO ABSURD!!!

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rafi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2006
Skąd: Bayern

PostWysłany: 04-01-2009, 14:23    Odpowiedz z cytatem

Hehe, ktos mnei właśnie wczoraj pytał jak dojść na Stóg Izerski, na górnej stacji.
Rozmawialem tez z burmistrzem- są jak najbardziej za przywróceniem kolei, tylko jest to niesamowicie utrudnione, może połączymy siły i cos razem wskuramy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 04-01-2009, 14:26    Odpowiedz z cytatem

Tak, tylko w Jeleniej.
Osobiście mnie to dziwi, bo już Wielkopolskiem kasy biletowe są już w większych wsiach. A na Dolnym Śląsku brakuje ich nawet w miastach powiatowych i większych miasteczkach.

Rafi, można by włączyć rewitalizację tej i innych lokanych linii do długodystansowych celów dolnośląskiego OKOK.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.


Ostatnio zmieniony przez Gaspares dnia 04-01-2009, 14:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 04-01-2009, 14:26    Odpowiedz z cytatem

Ja tu widzę tylko jedną szansę. Tę linię musi przejąć prywatny inwestor, ewentualnie koleje niemieckie, które podobno są zainteresowane. Na marszałkowsko-pekapistyczny beton nie ma co liczyć skoro dla nich nawet oblegane pociągi na E-30 do/z Gorlitz są nieopłacalne.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2007

PostWysłany: 04-01-2009, 16:20    Odpowiedz z cytatem

Przejęcie całości trasy Gryfów-Świeradów nie będzie takie proste, choćby z powodów administracyjnych.
Obie linie (Gryfów-Mirsk i Mirsk-Świeradów) leżą w obrębie 3 gmin, które jednak należą do 2 różnych powiatów: większość trasy to powiat lwówecki, jednak ostatni kilometr to miasto Świeradów należący do powiatu lubańskiego.
Nie jest zatem możliwe łatwe przejęcie całości trasy: musiałby to zrobić UMWD...
Trasa może być też przejęta kawałkami: przez 3 gminy, albo 2 powiaty, albo powiat i miasto. Następnie mogłaby być przekazana UMWD lub jednej z gmin/powiatów.
O ile gminy/powiaty dogadałyby się szybciej, mogłyby też zawrzeć umowę z jakimś przedsiębiorcą (np. z zagrancy...) i to jego wskazać PLK do przejęcia trasy. Wtedy on przejąłby linie i zostałby ich zarządcą (ale taki przedsiębiorca musiałby przecież mieć ciągłe zaufanie kilku gmin/powiatów, a ludzie tam się zmieniają...)

Po remoncie trasy pojawiłby się nowy proooblem. W aktualnym prawie odpowiedzialnym za regionalne przewozy kolejowe w ramach usług publicznych jest tylko samorząd województwa, a więc tylko on mógłby decydować o rozkładzie jazdy (znowu UMWD). Za jakiś czas może się to zmieni (jest projekt), ale na razie...
Bez zgody UMWD przewozy musiałyby być komercyjne (nie mogłyby być dotowane przez samorządy lokalne)...


Ostatnio zmieniony przez Rev dnia 04-01-2009, 16:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 04-01-2009, 16:32    Odpowiedz z cytatem

Rev, na przewozach komercyjnych (bez samorządowych dotacji) też można zarobić, jeśli nie ma się na utrzymaniu przerośniętej pasożytniczej biurwy i armii cwaniaków na związkowych etatach.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Lausitzer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2008

PostWysłany: 05-01-2009, 00:26    Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się w 100%. Poza tym niezrozumiałe dla mnie jest, że Lubań czy Gryfów nie mogą wystawiać biletów na Ex.

_________________
Nie chce PeKaPe ....... ? To pojedzie DeBe Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 30 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 28, 29, 30  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl