Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Koleje Dolnośląskie pomagają Ukrainie
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-04-2022, 19:40   Koleje Dolnośląskie pomagają Ukrainie Odpowiedz z cytatem

Wojna na Ukrainie wciąż zbiera krwawe żniwo. Uchodźców w Polsce, która stała się dla nich azylem, z każdym dniem przybywa. Część z nich trafia na Dolny Śląsk, część dalej m.in. do Niemiec i Czech. Dzięki możliwości przejazdów na tzw. bilety zerowe, uchodźcy z Ukrainy mogą bezpłatnie podróżować po naszym regionie. Koleje Dolnośląskie do końca marca wydały 100 tysięcy takich biletów.


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Marianek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Cze 2010
Skąd: Legnica

PostWysłany: 20-04-2022, 18:47    Odpowiedz z cytatem

Wszystko pięknie i ładnie ale szkoda że własnych pracowników mają za najgorszy margines społeczny Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 20-04-2022, 21:24    Odpowiedz z cytatem

Marianek, pozwolę sobie nie zgodzić się z twoim twierdzeniem. W mojej opinii najgorszym marginesem społecznym – jak to ująłeś – dla wierchuszki UMWD/KD wcale nie są pracownicy KD, tylko polskojęzyczni pasażerowie KD. Dlaczego? Bo kolejarz może zmienić pracę jeśli mu się coś nie podoba. Natomiast pasażer kolei (tutaj posłużę się swoim przykładem) jest skazany na monopol KD.

Zanim rozwinę moją myśl, na wstępie chcę podkreślić, że do usług KD nie mam większych zastrzeżeń. Rozkład jazdy (na linii zgorzeleckiej) jest w miarę dobry, pociągi są szybkie, wygodne i czyste, obsługa pociągów jest miła. Generalnie jestem z KD zadowolona. Ale...

I tutaj zmierzam do sedna. Ostatnio wierchuszka UMWD/KD totalnie przegięła pałę! O co chodzi? O to:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=400139#400139

Nie będę się powtarzała, po prostu przeczytajcie zalinkowany post. Tak, Polacy są pasażerami drugiej (gorszej) kategorii. I tego wierchuszce UMWD/KD nigdy nie wybaczę!

https://www.facebook.com/KolejeDolnoslaskieSA/posts/4749484328482134

Po pierwsze, od wielu lat nie można doprosić się pociągu z Przemyśla do Zgorzelca. Co prawda jest to „działka” PKP IC, ale przecież KD same pchają się do Zakopanego i Świnoujścia, więc równie dobrze KD mogłyby uruchomić połączenie ze Zgorzelca do Przemyśla lub przynajmniej do Krakowa. No bo skoro takie pociągi KD uruchomiły dla Ukraińców i przewoziły ich za darmo (tzn. my za to zapłacimy w biletach i podatkach), to dlaczego KD nie mogą uruchomić takiego połączenia dla Polaków, którzy kupią bilety? W czym płacący za bilety Polacy są gorsi od niepłacących Ukraińców?

https://kolejedolnoslaskie.pl/pociag-humanitarny-kd-pojedzie-do-przemysla/

Po drugie, od wielu lat nie można doprosić się dodatkowej jednej pary pociągów na trasie Jelenia Góra – Zgorzelec/Görlitz, która wyeliminowałaby 4-godzinną dziurę w rozkładzie jazdy. Wielokrotnie poruszałam tę kwestię na forum i jak dotąd bez żadnego odzewu ze strony UMWD/KD. Nie ma chęci i/lub pieniędzy na pociągi dla Polaków, są za to chęci i pieniądze na pociągi dla Ukraińców, którzy jeżdżą za darmo (tzn. na koszt Polaków).

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=392350#392350

Po trzecie, mieszkańcy południowej części woj. lubuskiego (Żary, Żagań) oczekują i domagają się lepszego skomunikowania z Wrocławiem. Bez wątpienia przydałoby się więcej bezpośrednich, szybkich pociągów. Nic z tego! Za to dla Ukraińców KD codziennie uruchamiają przyspieszony pociąg z Wrocławia (odj. 17:31) do Cottbus, z postojem w Legnicy, Żaganiu i Żarach. Mało tego, jest to pociąg nur für Deutsche Ukrainer (тільки для Українців). Polak choćby chciał zapłacić za przejazd tym pociągiem to nic z tego. Przepustką do tego pociągu jest ukraiński paszport. I tylko dla porządku dodam, że Ukraińcy jeżdżą tym pociągiem za darmo, a płacimy za to ja i Ty w podatkach i w coraz droższych biletach.

https://www.facebook.com/KolejeDolnoslaskieSA/posts/4872128496217716

Na koniec tej wyliczanki przypomnę, że obecna ekipa rządząca UMWD/KD (Bezpartyjni Samorządowcy & PiS) parę lat temu usiłowała pozbawić dostępu do kolei regionalnej, z przyczyn stricte politycznych, mieszkańców gminy wiejskiej Lubin. Spawa była głośna, szeroko komentowana w mediach i na naszym forum. Mieszkańcy Raszówki wywalczyli sobie pociągi dopiero blokadą torów.

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=385652#385652

Dlaczego o tym wspominam? Bo oto władze UMWD/KD w dupie miały Polaków z gminy wiejskiej Lubin, ale za to dla Ukraińców uruchamiają specjalne pociągi i wszystkimi pociągami wożą ich za darmo (tzn. na koszt Polaków). To się w pale nie mieści!

Czy my do jasnej cholery jesteśmy pod okupacją ukraińską? A może rządzą nami popłuczyny po Akcji „Wisła”? Pytam nie bez powodu, bo oto Cezary Przybylski, marszałek woj. dolnośląskiego, stręczy nam... Unię Polsko-Ukraińską:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=400563#400563

Wyścig pt. „Kto bardziej wejdzie w dupę Ukraińcom” to moim zdaniem pokłosie Akcji „Wisła”, o czym pisałam m.in. tutaj:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=400234#400234

Dobrze byłoby, gdyby polskie władze (w tym UMWD/KD) były sługami narodu polskiego, a nie narodu ukraińskiego. Niestety, polskie władze dostały małpiego rozumu i nic nie wskazuje na to, że możemy liczyć na opamiętanie. Jest takie powiedzenie: nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Warto, żeby wierchuszka UMWD/KD wzięła to pod uwagę.

Na koniec odsyłam do mego posta sprzed dwóch tygodni, w którym wykazałam, że Ukraińcy to de facto banderowcy, a Ukraina jest do szpiku kości banderowska (obejrzyjcie załączone filmiki!):

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=400403#400403

Tutaj dowód ostateczny (sam Wołodymyr Zełenski, obecny prezydent Ukrainy twierdzi, że Stepan Bandera, który odpowiada za masowe ludobójstwo Polaków na Wołyniu to bohater narodowy Ukrainy i że Bandera zajebisty jest):

https://www.youtube.com/watch?v=uW4cyoC2dR0

Kilka faktów o Banderze, który po Hitlerze i Stalinie jest trzecim pod względem ofiar (ponad 100 tysięcy) ludobójcą Polaków:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stepan_Bandera
https://www.youtube.com/watch?v=1B9ajFBdiak

Opamiętajcie się w UMWD i KD, bo to się źle skończy! Ludzie już są wkurzeni na maxa, co widać po wielu komentarzach w mediach społecznościowych, ze szczególnym uwzględnieniem fanpage KD, i to pomimo cenzury. Jeśli ukrofilska wierchuszka UMWD/KD chce wchodzić Ukraińcom w tylną, dolną część odwłoka bez wazeliny, to niech wchodzi za swoje pieniądze, a nie na koszt Polaków-pasażerów KD.

STOP dyskryminacji Polaków! KONIEC z przywilejami dla Ukraińców!

PS
W ostatnim Magazynie Pokładowym rzecznik KD nazwał, niezadowolonych z dyskryminacji pasażerów KD, hejterami i kazał im zastanowić się nad sobą. Zgodnie z sugestią pana rzecznika ja już się zastanowiłam nad sobą i efektem tego jest niniejszy post. W następnym numerze Magazynu Pokładowego rzecznik KD może mnie posądzić o ruski onucyzm i wcale się nie obrażę. Wychodzę bowiem z założenia, że lepiej być ruską onucą niż ukraińskim/banderowskim podnóżkiem!

Natomiast marszałek Przybylski w tym samym Magazynie Pokładowym pochwalił się ile KD nie zarabiają na bezpłatnych (tzw. zerowych) biletach dla Ukraińców. Otóż do końca marca utracone przychody kolejowej spółki przekroczyły kwotę 2 mln złotych. I licznik wciąż bije! Kiedy w związku z tym kolejna podwyżka cen biletów dla Polaków? Sądzę, że niebawem...

Beton

Koleje Dolnośląskie як слуга українського народу – Голос заперечення в нинішній час укрофілії.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-04-2022, 20:09    Odpowiedz z cytatem

Noema, twój post jest niepoprawny politycznie, ale w pełni się z Tobą zgadzam. Dziś niewielu ma odwagę głośno mówić jak jest w obawie o publiczny lincz. Epidemia ukrofilii ogarnęła nasze sfery oficjalne, zapadły na nią władze wszelkich szczebli oraz media. I podobnie jak w przypadku covida, znów mamy przekaz jednomyślny. Niestety ta dawka fascynacji Ukrainą i Ukraińcami już powoduje przesycenie, a że jest nam serwowana przez ludzi o bliskiej zeru wiarygodności, to wkrótce nastąpi odruch wymiotny. Oni doskonale o tym wiedzą, a mimo to ciągle nas tym karmią. Warto się zastanowić jaki jest powód tego zjawiska, bo niechęć do Rosji to chyba za mało. Należy pomagać Ukrainie zaatakowanej przez Rosję, ale formy, jakie przybiera w Polsce "solidarność z Ukrainą", to szaleństwo sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i z instynktem samozachowawczym.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 21-04-2022, 22:03    Odpowiedz z cytatem

Ralny, ukrofilia zalała ludziom umysły. Wszystko racjonalizują. Obserwując obecne zgłupienie Polaków, odbywające się pod hasłem „solidarni z Ukrainą”, nie będę zdziwiona, jeśli jakiś debil wyskoczy z tezą, że kult Bandery i UPA jest OK, bo bez niego Ukraińcy nie walczyliby z Moskalami.

Baby oszalały na punkcie prezydenta, który „w jeden dzień z komika stał się bohaterem”. Wszystkie moje koleżanki są pod jego wątpliwym urokiem. Ja już nie mogę tego słuchać. To jest dramat!

https://www.youtube.com/watch?v=f2O6RgJ4buE

Polecam odtrutkę na wszechobecną proukraińską propagandę. Warto poświęcić 83 minuty i obejrzeć ten film choćby na raty:

https://www.bitchute.com/video/iKqua6SoQzMH/

A dla wszystkich ukrofilów i fanów prezydenta Ukrainy mam coś ekstra. Oto Wielce Czcigodny Pan Zełenski gra penisem na fortepianie:


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-04-2022, 07:21    Odpowiedz z cytatem

Ralny napisał/a:
Epidemia ukrofilii ogarnęła nasze sfery oficjalne, zapadły na nią władze wszelkich szczebli oraz media. I podobnie jak w przypadku covida, znów mamy przekaz jednomyślny.

Łomot propagandowy wymaga wyłączenia konkurencyjnych bodźców. Tak było z covidem, teraz mamy żółtoniebieski wyreżyserowany amok.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-04-2022, 20:18    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Czy my do jasnej cholery jesteśmy pod okupacją ukraińską?

Przyjedź do Wrocławia to poczujesz się jak we Lwowie. Na ulicach i w autobusach częściej usłyszysz język ukraiński, a tramwaje są obwieszone ukraińskimi chorągiewkami (polskich barw nie uświadczysz). Jeszcze trochę i ukraiński zrobią drugim językiem urzędowym w Polsce.

Odnośnie KD i uprzywilejowania Ukraińców w polskich pociągach już się wypowiedziałam w innym temacie na początku tego ukrofilskiego szaleństwa. Odsyłam:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=400021#400021

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 23-04-2022, 21:15    Odpowiedz z cytatem

Lady Makbet, bywam we Wrocławiu kilka razy w miesiącu i widzę co się tam dzieje. „Sutrykowo” to stan umysłu, ale skoro na prezydenta wybraliście sobie starego kawalera z kotem (co Wam to przypomina?), to macie co chcecie. Ale nie muszę jechać do Wrocławia, żeby poczuć się jak we Lwowie. W Zgorzelcu też jest pełno Ukraińców, rzecz jasna w proporcjonalnej skali. Wielu znam, choć oni raczej nie chcą integrować się z Polakami. Ukraińcy trzymają się swojej nacji i bardzo trudno nawiązać z nimi relacje towarzyskie. Ja mam o tyle łatwiej, że znam język rosyjski, więc z Ukraińcami potrafię się dogadać.

Ten weekend to Wielkanoc obrządku wschodniego. Z tej okazji wielu Ukraińców pojechało na święta... na Ukrainę. Osobiście znam takie osoby!

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-04-23/wojna-w-ukrainie-w-ciagu-ostatnich-dwoch-dni-wiecej-uchodzcow-wyjechalo-z-polski-niz-przyjechalo/

Po świętach, po powrocie do Polski, z nową pieczątką w paszporcie, otrzymają status uchodźcy wojennego, ze wszystkimi przywilejami, choć są zwykłymi migrantami ekonomiczno-socjalnymi. Przybędzie więc kolejna rzesza Ukraińców uprawniona m.in. do bezpłatnych przejazdów polskimi pociągami. 1 kwietnia br. zmieniły się zasady wydawania tzw. biletów zerowych:

https://kolejedolnoslaskie.pl/koleje-dolnoslaskie-przedluzaja-oferte-dla-uchodzcow/

Wielu Ukraińców, od lat przebywających w Polsce, było zaskoczonych, że muszą kupować normalne bilety. Obserwowałam takie sytuacje w pociągach KD. Tu muszę pochwalić drużyny konduktorskie, że skrupulatnie sprawdzają paszporty. Ale jeszcze w marcu zdarzało się, że wystarczyło tylko odezwać się po ukraińsku lub rosyjsku, żeby dostać bilet zerowy, nie pokazując nawet paszportu ukraińskiego. Na szczęście to się już zmieniło, co wynika moim zdaniem z faktu, że dyskryminowani we własnym kraju Polacy zaczęli wyrażać niezadowolenie z tego ukrofilskiego amoku.

Dlatego apeluję do władz UMWD/KD o natychmiastowe zaprzestanie faworyzowania obywateli Ukrainy!

Dalsze wchodzenie w ukraiński zad będzie dla mnie jednoznaczne. Albo do władzy dorwały się popłuczyny po Akcji „Wisła” (w latach 1947-1950 na Dolny Śląsk przesiedlono z terenów Polski południowo-wschodniej kilkadziesiąt tysięcy Ukraińców-banderowców, np. do Lubina – bastionu Bezpartyjnych Samorządowców – trafiło ok. 600 rodzin), albo Ukraińcy trzymają ich za jaja:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=400640#400640

STOP dyskryminacji Polaków! KONIEC z przywilejami dla Ukraińców!

PS
Skoro wspomniałam o Akcji „Wisła”, na weekend polecam polski film z 1961 roku pt. „Ogniomistrz Kaleń” (w roli tytułowej Wiesław Gołas). Fabuła filmu sięga do wydarzeń z lat 1944-1947, działań oddziałów UPA (Ukraińskiej Powstańczej Armii) w południowo-wschodniej Polsce (potocznie nazywanej Bieszczadami), naznaczonych licznymi zbrodniami, zakończonych ich ostatecznym rozbiciem przez polskie oddziały Wojsk Ochrony Pogranicza, Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Milicji Obywatelskiej.


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-05-2022, 07:33    Odpowiedz z cytatem

"Ukraina First" - to hasło będzie przyświecać Kolejom Dolnośląskim przez kolejny miesiąc.

Poczytajcie komentarze, ani jednego pozytywnego:
https://www.facebook.com/KolejeDolnoslaskieSA/posts/4903074836456415

W weekend byłam w Karkonoszach. W pociągach KD do i ze Szklarskiej Poręby było pełno Ukraińców na zerowych biletach. Mają pociągi za darmo to jeżdżą ile się da, a Lachy (tak Ukraińcy mówią na Polaków) frajerzy płacą. Evil or Very Mad

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 04-05-2022, 19:13    Odpowiedz z cytatem

Lady Makbet, kto za to zapłaci i dlaczego Kowalski z Nowakiem, nikomu tłumaczyć nie trzeba, ale za to trzeba jakoś wytłumaczyć dlaczego Ukraina jest ważniejsza od Polski i Ukrainiec od Polaka.

Przez ostatnie dwa miesiące Koleje Dolnośląskie więcej zrobiły dla Ukraińców, niż przez 14 lat dla Polaków. Pozostawię to bez komentarza, gdyż musiałabym użyć słów powszechnie uznanych za obelżywe, co wiąże się z odpowiedzialnością karną. Wnioski wyciągnijcie sami:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=400592#400592

Це мій голос заперечення в нинішній час укрофілії.


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sebek847 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lis 2011
Skąd: Głogów

PostWysłany: 07-05-2022, 11:55    Odpowiedz z cytatem

Przez 4 dni weekendu majowego postanowiłem kupić bilet weekendowy i troszkę pozwiedzać nasze województwo przy pomocy Kolei Dolnośląskich, jak zresztą robiłem od kilku lat.
Niestety ilość przybyszów ze wschodu spowodowała że składy były zatłoczone, tylko na linii do Zgorzelca widziałem Ukraińców z dużymi torbami mogącymi świadczyć że uciekają przed wojną. I pomoc takim ludziom choćby w zagwarantowaniu darmowego przejazdu jak najbardziej popieram. Niestety 95 % pozostałych emigrantów jeżdziła tylko i wyłącznie w celach turystycznych a to powoduje że często dla nas Polaków płacących słono za bilety brakowało miejsca. W zdecydowanej większości nie zgłaszali się do obsługi konduktorskiej po bilet, tylko w pierwszej kolejności zajmowali wolne jeszcze miejsca i zgłaszali fakt zakupu darmowego biletu dopiero podczas sprawdzania biletów. I tu taka mała uwaga co do pracowników KD którzy w 99% zachowywali się w sposób profesjonalny, aby w tej całej sytuacji zachowywali zdrowy rozsądek. Niestety byłem świadkiem sytuacji kiedy pan konduktor który wcześniej wydrukował kilkanaście darmowych biletów dla Ukraińców podszedł do około 70 letniej starszej Pani (Polki) i po sprawdzeniu biletu który miała zażądał aby zapłaciła także za wózek na którym były jej rzeczy. Starsza Pani zaczęła prosić aby nie doliczać opłaty za wózek, gdyż ona nie ma pieniędzy gdyż ma tylko 600 zł emerytury i za to musi przeżyć. Konduktor ani myślał odpuścić czym doprowadził tę kobietę do płaczu kiedy zaczęła na głos błagać aby umożliwił jej przejazd. Konduktor odszedł dopiero wtedy kiedy wszystkie oczy w wagonie skupiły się na tej całej sytuacji. Ja rozumiem przepisy ale w sytuacji gdzie całe rzesze obcych ludzi jeżdzą za darmo podchodzenie w tak przesadnie regulaminowy sposób do własnych rodaków jest chyba grubą przesadą, szczególnie w stosunku do starszych, biednych ludzi. Także pomagajmy innym w potrzebie ale przede wszystkim bądzmy wyrozumiali i pomocni w stosunkach między nami Polakami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Auderman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 13 Maj 2020
Skąd: Poznań

PostWysłany: 07-05-2022, 12:19    Odpowiedz z cytatem

Jak ja uwielbiam te fajnopolackie historie, w których to ludzie rozpaczają że Ukraińcy robią sobie co chcą i na za dużo sobie pozwalają ale nie odważą się im sprzeciwić „bo uciekają przed straszliwą wojną i im to trzeba współczuć”. A oni i tak przy pierwszej lepszej okazji kopną nas w tyłek bo my się dla nich nie liczymy. Przykra sprawa z tą staruszką ale prawda jest taka że każdy kto przejmuje się tamtą wojną „bo telewizor kazał” daje przyzwolenie na takie patologie. W normalnej sytuacji ktoś na pewno by stanął po jej stronie ale dzisiaj ta babka nie wróciła z wojny i dlatego jest ona gorszym obywatelem.
Ogólnie to przy okazji opowiem kolejną fajnopolacką historię.
Moi koledzy postanowili że na majówkę pojadą do Przemyśla pomagać jako wolontariusze.
Jechali 12 godzin, jak dotarli to się okazało że punkt rejestracji wolontariuszy był czynny do 12 a oni przyszli 12:10 i kazali im iść. Potem wrócili na druga turę to musieli być najpierw przetestowani na wiadomo co co zrobili z wielkim żalem i wyniki otrzymali po zakończeniu naboru wieczornego. Wrócili nazajutrz rano to im powiedzieli że biorą wolontariuszy na conajmniej 4 dni a oni mogli już tylko 3 to im powiedzieli że mają spadać i wrócili.
To pokazuje jak bardzo w poszanowaniu mają nas „nasi przyjaciele” i powinno być przestrogą dla wszystkich komu ty właściwie chcesz pomagać
Pozdrawiam

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCqsfA4g1o1a0hk3ACOI9AfQ Zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-05-2022, 16:48    Odpowiedz z cytatem

Znam Ukrainkę, która uciekła do Polski z dwójką dzieci parę dni po wejściu ruskich na Ukrainę. Mieszka u mego kuzyna za darmo. Zarejestrowawszy się dostała PESEL i prawo do wszystkich plusów (500+, 300+, 12000+). Pochodzi z Drohobycza, podlwowskiego miasteczka gdzie nic się nie dzieje. Za tydzień wraca do męża na Ukrainę, ponieważ szkoła w której pracuje chce ją zwolnić z powodu zbyt długiej nieobecności. Zasięgnęła darmowej porady prawnej jak długo może przebywać na Ukrainie, żeby nie stracić w Polsce statusu uchodźcy, a przede wszystkim 500+ na dzieci. Ile jest podobnych przypadków?

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 08-05-2022, 19:50    Odpowiedz z cytatem

Modliszka, też mam kontakt z tzw. uchodźcami i większość z nich przybyła do Polski z zachodniej Ukrainy, która jest wolna od działań wojennych. Życie toczy się tam normalnie, nawet w Kijowie. De facto nie są to uchodźcy wojenni tylko imigranci socjalni, którym rząd PiS stworzył w Polsce raj na Ziemi.

https://nczas.com/2022/04/24/rozdawnictwo-na-pelnej-rodzinny-kapital-opiekunczy-dla-uchodzcow-12-tys-zl-na-dziecko/

Wyobraźmy sobie taką hipotetyczną sytuację: Ruskie napadają na Polskę, ale zajmują tylko przesmyk suwalski (odpowiednik wschodniej Ukrainy). Ja, mieszkanka Zgorzelca oddalonego od Suwałk ponad 600 km w linii prostej, zupełnie bezpieczna w zachodniej Polsce, pakuję dzieci i wyjeżdżam do Niemiec. W takiej sytuacji jesteśmy uchodźcami wojennymi czy cwaniakami liczącymi na wypasiony socjal i wygodne życie na koszt Niemców? Odpowiedzcie sobie sami.

Uchodźcom wojennym z Ukrainy trzeba pomagać, ale prawdziwym uchodźcom z Mariupola czy Charkowa, a nie cwaniakom ze Lwowa. I pomagać mądrze, a nie głupio. Tymczasem rząd PiS pomaga najgłupiej jak tylko się da, faworyzując obcych kosztem swoich obywateli. Polacy czują się dyskryminowani we własnym kraju i nic dobrego z tego nie wyniknie. Konflikty na tle narodowościowym to tylko kwestia czasu...

A jak wygląda wdzięczność Ukrainy i Ukraińców? Na przykład tak:

https://www.popularne.pl/ukraina-pozwie-polske/

https://nczas.com/2022/04/28/uchodzcy-z-ukrainy-urzadzili-demolke-punktu-pomocowego-pretensje-o-braki-zywnosci-obrazanie-rzucanie-bulkami-domaganie-sie-lepszych-ubran/

Przypominam, że do 23 lutego br. Ukraina blokowała transport kolejowy z Chin do Polski. To jest to nowe otwarcie w relacjach Polski i Ukrainy w 2022 roku?

https://businessinsider.com.pl/biznes/ukraina-blokuje-transport-kolejowy-do-polski-polskie-koleje-zaniepokojone-i/9v23zs6

No i nie zapominajmy komu wchodzimy w cztery litery bez wazeliny:

https://wprawo.pl/ponad-80-ukraincow-popiera-uznanie-oun-upa-za-uczestnikow-walki-o-niepodleglosc-ukrainy-ponad-70-pozytywnie-ocenia-stepana-bandere/

Taki fakt: już co czwarty wrocławianin to Ukrainiec!

https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,co-czwarty-wroclawianin-to-ukrainiec-wiecej-mieszka-ich-tylko-w-warszawie,wia5-3313-64949.html

Dokładnie ten sam błąd popełnili Niemcy 50 lat temu w stosunku do Turków. Efekt jest taki, że na meczu Herthy Berlin z drużyną ze Stambułu na stadionie w Berlinie było 70 tysięcy Turków. A na każde mrugnięcie Erdogana w Niemczech się gotuje. I nie oszukujcie się, że Ukraińcy są lepsi od muzułmanów, bo są bliżsi kulturowo. Dopóki nie odrzucą gloryfikacji banderyzmu i budowania tożsamości narodowej na hołdowaniu nacjonalistom, Ukrainy nie można traktować jako państwa przyjaznego Polsce.

A co do charakteru Ukraińców taka ciekawostka. W ukraińskiej wersji „Milionerów” zrezygnowano z pytania do publiczności. Producenci programu w 2004 r. postanowili wycofać koło ratunkowe, ponieważ zebrani w studiu widzowie notorycznie i celowo wprowadzali uczestników teleturnieju w błąd. To chyba dość dobrze podsumowuje mentalność naszych nowych „przyjaciół”.

https://teleshow.wp.pl/jak-milionerzy-wygladaja-za-granica-o-tych-kolach-widzowie-nie-mieli-pojecia-6100969479934593a

Na koniec mam coś extra: BANDEROMOBIL. Może czas na banderopociąg w barwach UPA KD?

https://konfederacja.com.pl/byly-prezydent-czci-mordercowchoc-wojna-przynosi-ukrainie-nowych-bohaterow-to/

Panie marszałku Przybylski i panie prezesie Stawikowski, jak już wchodzić Ukraińcom w zad to do końca, a nie do połowy. Przemalujcie kilka Impulsów w sino-sraczkowate barwy UPA i niech Ukraińcy poczują się jak u siebie.

W jednym z postów wykazałam, że Ukraińcy mają pierdolca na punkcie Stepana Bandery (obejrzyjcie załączone filmiki!):

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=400403#400403

O tym również materiał ukraińskiej TV Батько наш Бандера (Ojciec nasz Bandera).


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Auderman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 13 Maj 2020
Skąd: Poznań

PostWysłany: 08-05-2022, 20:57    Odpowiedz z cytatem

Warto przy tej okazji kompletnej uległości rządu do Ukrów aferę z burdelami na Podkarpaciu gdzie prominentni politycy korzystali z ich usług.

https://wiadomosci.wp.pl/sekstasma-z-politykiem-pis-jest-dobrej-jakosci-mamy-informacje-o-nagraniu-6367077459331201a

Pewnie Ukry posiadają w zanadrzu wiele więcej frustrujących informacji

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCqsfA4g1o1a0hk3ACOI9AfQ Zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl