Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Awarie pociągów w woj. wielkopolskim
Autor Wiadomość

Groźny Fanatyk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2009
Skąd: Poznań Karolin

PostWysłany: 19-03-2014, 09:32    Odpowiedz z cytatem

W niedzielę po południu wybrałem osobówkę Poznań-Koszalin (Elektryczne Zespoły Trakcyjne). Chciałem dojechać do Białogardu. Spodziewałem się, że spędzę idylliczne godziny w pociągu - kto jeździ w marcową niedzielę w kierunku morza w taką pogodę? Doznałem szoku - na peronie mnóstwo ludzi, cały EN-57 wypełniony na maksa, musiałem stać! Ale w Obornikach Wielkopolskich los uśmiechnął się do mnie po raz pierwszy. Zastaliśmy tam innego EN-57 (wyjeżdżał z Poz godzinę wcześniej), który się zepsuł. Kupa ludzi z tamtego próbowała władować się do naszego, rzecz niemożliwa. Postanowili więc, że ten nasz będzie ciągnął tamtego. Zaczęli je spinać i w efekcie - nie będę zanudzał, trwało to trochę - zepsuli oba. Stłoczeni ludzie w zimniejącym pociągu oczywiście poddenerwowani, obsługa nic nie wiedząca a przy tym arogancka. Myślę sobie - dobra, za kwadrans będzie tu stawał pospieszny. Mniej więcej za kwadrans - konduktorka pytana o to przeze mnie odfuknęła "nie wiem, nie mam rozkładu" Przepisy nakazują by w przypadku awarii pociąg innego przewoźnika zabrał pechowych pasażerów, bez dodatkowych opłat. No i podjeżdża! Poszedłem do kierpocia i wywiązał się nieprzyjemny dialog. Domagałem się, żeby przyjął mnie do pośpiecha a ten że nie, chyba że kupię nań bilet. Obraził się na mnie, że mam do niego pretensję, a przecież nikt mu awarii nie zgłosił. Ja oczywiście pretensje miałem - jestem pieprzonym klientem i nie do mnie należy by dwaj kierownicy pociągów, które stoją od siebie o 5 metrów ze sobą porozmawiali. Zawołałem kolejarza z EN-57, który w końcu tę awarię zgłosił a kierpoć z pośpiecha niechętnie ją przyjął. No i wsiadłem szybko bo już prawie odjazd a razem ze mną jeszcze z 5 osób, które przypatrywało się tym zmaganiom. Reszta - z 300 osób - została w zepsutych "kiblach", w gęstniejącym już mroku. I tak aż do Białogardu jechałem w ciepłym przedziale pospiesznego, za cenę osobówki. Refleksja jest mimo wszystko niewesoła - awaria może się zdarzyć ale arogancja obsługi i brak informacji były dojmujące. Oczywiście nikt nie usłyszał jakiegokolwiek "przepraszam".

_________________
EX "Groźny Fanatyk"
Łomża - Ostrołęka - Tłuszcz - Warszawa - Łowicz - Łódź - Ostrów Wkp - Grabów nad Prosną
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 19-03-2014, 10:05    Odpowiedz z cytatem

Napisz skargę, opisz sprawę. Obsługa powinna wszystkie 300 osób przesadzić do TLK.
Nie wywiązała się z obowiązku. Nie zostawiaj tej sprawy tylko dla siebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 19-03-2014, 21:57    Odpowiedz z cytatem

Fanatyk - w złą stronę kierowałeś pretensje.
Co kierownika TLK-i obchodzi, że jakieś PR-owskie kible nawaliły?
To przewoźnik, który się spsuł, powinien załatwić transport.
I tego trzeba się domagać.
Grupowo - wsiąść kierpociowi na głowę i do upadłego żądać.
A czy to będzie umożliwienie jazdy pociągiem IC za free (bo się przewoźnicy między sobą rozliczą), czy też może zwrot za bilety albo nawet taksówkę, to już niech sobie ze swoimi władzami uzgadnia.
Jeśli już się dogadają i np. zobowiążą się zwrócić kasę, Ty bierz tylko od kierpocia potwierdzenie na piśmie, bo potem potrafią nieźle kombinować i szukać winnego do...
Albo i dłużej.

I - jak radzi Danio - pisz do UTeKu.
Dyl się wciąż przechwala, jaki to jest skuteczny.
A ma w ustawie napisane, że pilnuje praw pasażerów.
To niech pilnuje.
Niech trochę przetrzepie futra obu naszym narodowo-badziewiastym woźnicom, bo oni sami, mimo cyklicznego powtarzania się tego rodzaju problemów, jakoś do rozwiązania się nie poczuwają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 19-03-2014, 22:35    Odpowiedz z cytatem

Najpierw do PR, ale postrasz UTK. Przewoźnicy boją się tej instytucji i to bardzo.
Wiem, bo nieraz powołuje się na UTK.
Najpierw skarga na kierownika. Powinien "oberwać" za to. Przepisy są jasne.
Utrudnienie/opóźnienie = honorowanie biletu i możliwość dojazdu do miejscowości docelowej DOWOLNYM pociągiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 05-05-2021, 11:46    Odpowiedz z cytatem

Piła – Krzyż: Sporo pociągów odwołanych w pierwszym kwartale tego roku.

W pierwszym kwartale tego roku dość często pociągi na trasie Piła Główna – Krzyż były odwoływane. Zdarzało się też, że w zamian za niezrealizowany kurs w trasę nie wyjeżdżały autobusy zastępcze. Na problemy miała wpłynąć m.in. sytuacja taborowa przewoźnika.

Więcej:

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/pila--krzyz-sporo-pociagow-odwolanych-w-pierwszym-kwartale-tego-roku--101761.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

calsberg Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Lis 2010

PostWysłany: 28-05-2021, 22:08    Odpowiedz z cytatem

Ciągle to samo... może kiedyś KW będzie obsługiwać tą linię....bo PR to dramat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 30-05-2021, 10:42    Odpowiedz z cytatem

R88456 o 12:54 z Krzyża do Piły - cały czas KKZ Rolling Eyes

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 15 z 15 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl