Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 49, 50, 51  Następny
Opóźnione i odwołane pociągi w regionie
Autor Wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-01-2019, 11:43    Odpowiedz z cytatem

Zabrakło komunikacji, pasażer czekał 21 godzin na pociąg

Przed tygodniem nasz Czytelnik poprosił o umożliwienie przesiadki we Wrocławiu na ostatni pociąg do czeskiego Lichkova. Niestety, prośby nie spełniono, przez co pasażer spędził noc w obcym mieście. Jak się okazuje, nie było to konieczne.

Czytaj więcej:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/zabraklo-komunikacji-pasazer-czekal-21-godzin-na-pociag-90148.html

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 31-01-2019, 07:26    Odpowiedz z cytatem

Brak mi słów na głupotę Kolei Dolnośląskich. Tam jest rzeczywiście coraz gorzej z myśleniem. Pociag 66528 zabierał pasażerów pociągu 69504 ponieważ uderzył on przed Miękinią w zwierzynę. Warto nadmienić że 69504 jedzie z Legnicy do Jelcza Laskowic. W związku z przesadzaniem ludzi nabraliśmy opóźnienia około 15 minut. Po przyjeździe na Główny o godzinie 6.50 okazało się, że pociąg do Jelcza o 6.49 .... odjechał. Do Jelcza nie pojechali ani ludzie z 66528, ani co z 69504. Paranoja j mówimy tu o pociągach tej samej spółki! Minuty zabrakło... Mnóstwo osób zgłaszało konieczność przesiadki. Jak to określić? Kolejny pociąg za godzinę co przy porannej porze wiadomo co oznacza - spowodowane głupotą przewoźnika spóźnienia do pracy.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 31-01-2019, 08:44    Odpowiedz z cytatem

voyager1231, do Jelcza pociągi jeżdżą w miarę często, chyba co godzinę, więc tragedii nie ma. Ja kiedyś na Dworcu Głównym koczowałam 3 godziny, bo KD nie opóźniły dla mnie pociągu do Węglińca. O jedną minutę! 60 sekund. Tyle mi wystarczyło, żeby się przesiąść z opóźnionego TLK. Zobaczyłam tylko końcowe światła...

Innym razem PR przytrzymały dla mnie pospieszny do Zgorzelca. Miałam planową 1-minutową przesiadkę z IC. Pociąg IC był opóźniony 10 minut, pospieszny w konsekwencji 15 minut. Da się? Da się. Trzeba tylko chcieć, a z tym w KD różnie bywa. Mam wiele zastrzeżeń do dyspozytury KD! Wiem, że szef dyspozytury KD czyta nasze forum (znam jego nick), więc mam nadzieję, że w końcu się ogarnie. Ja naprawdę nie chcę wieszać psów na KD. Ale – parafrazując klasyka – nie chcem, ale muszem.

Kilka dni temu wracałam z Wrocławia i pociąg KD do Lubania był na starcie opóźniony 15 minut. Okazało się, że czekaliśmy na jednego pasażera. Na kolejarza z PR, który jechał do Legnicy (godzinę później był następny pociąg!). To pokazuje priorytety KD. Dla kolejarzy (nawet z konkurencji) wszystko, natomiast dla zwykłych pasażerów, którzy utrzymują ten burdel na szynach – gówno. Co dowodzi tezie, że kolej jest dla kolejarzy, nie dla pasażerów!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

nd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2015

PostWysłany: 31-01-2019, 16:40    Odpowiedz z cytatem

voyager1231 napisał/a:
Mnóstwo osób zgłaszało konieczność przesiadki. Jak to określić? Kolejny pociąg za godzinę co przy porannej porze wiadomo co oznacza - spowodowane głupotą przewoźnika spóźnienia do pracy.

Jak wyglądała rozmowa z kierownikiem pociągu?
Noema napisał/a:
Ja kiedyś na Dworcu Głównym koczowałam 3 godziny, bo KD nie opóźniły dla mnie pociągu do Węglińca. O jedną minutę! 60 sekund. Tyle mi wystarczyło, żeby się przesiąść z opóźnionego TLK. Zobaczyłam tylko końcowe światła...

Skąd wiedza, że to KD odmówiło?
Noema napisał/a:
Mam wiele zastrzeżeń do dyspozytury KD!

Nie dziwie się, generalnie praca dyspozytury oceniana jest źle lub wcale bo i efekty pracy nie są specjalnie widoczne gołym okiem. Ewentualne wtopy już tak.
Tak czy siak chętnie zapoznam się z tymi zastrzeżeniami. Jeżeli odnosimy się do jakiejś konkretnej sytuacji to prosiłbym w miarę możliwości o precyzyjne dane żebym mógł wyjaśnić dlaczego tak a nie inaczej.
Noema napisał/a:
Wiem, że szef dyspozytury KD czyta nasze forum (znam jego nick), więc mam nadzieję, że w końcu się ogarnie.

A to nie jest żadna tajemnica. Przy czym zaznaczam, że nie reprezentuje tutaj w żaden sposób przewoźnika. Co więcej, miałaś okazje mnie zobaczyć w pociągu (przejechanie Żernik) i zobaczyć też jak przewoźnik podszedł do podróżnych jadących na skomunikowanie do Żar z Legnicy.
Noema napisał/a:
Kilka dni temu wracałam z Wrocławia i pociąg KD do Lubania był na starcie opóźniony 15 minut. Okazało się, że czekaliśmy na jednego pasażera. Na kolejarza z PR, który jechał do Legnicy (godzinę później był następny pociąg!). To pokazuje priorytety KD. Dla kolejarzy (nawet z konkurencji) wszystko, natomiast dla zwykłych pasażerów, którzy utrzymują ten burdel na szynach – gówno. Co dowodzi tezie, że kolej jest dla kolejarzy, nie dla pasażerów!

Sobota? Dyspozytor przewoźnika opóźnionego pociągu zgłosił podróżnych do Węglińca i Bolesławca a pociąg miał wjechać 5 minut po odjeździe pociągu do Lubania. Z 5 minut zrobiło się 12 od Osobowic z nieznanych mi powodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 31-01-2019, 19:39    Odpowiedz z cytatem

nd, to nie była sobota. W tygodniu jakoś. Zresztą to już nie ma znaczenia. Dodam tylko, że to był pociąg o 7:49 do Lubania. Zdajesz sobie sprawę, ile korposzczurów z muchoborskiego „Mordoru” spóźniło się do pracy? Rozumiem sytuacje nadzwyczajne. Ale opóźnianie o kwadrans pociągu dla jednego kolejarza, który następny pociąg ma za godzinę to już przesada! Na mnie KD nie chciały poczekać JEDNEJ minuty. Nawet nie miałam kogo opieprzyć, bo biura macie na dworcu w Legnicy. Kiedyś, gdy PR Wrocław urzędował na Dworcu Głównym we Wrocławiu, po podobnej sytuacji wparowałam tam z awanturą! Potem zmądrzałam i skomunikowania organizowałam sobie sama bezpośrednio z dyspozytorem PR Wrocław. Czy mam zacząć wydzwaniać do dyspozytury KD, żeby w miarę normalnie dotrzeć do domu?

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

nd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2015

PostWysłany: 31-01-2019, 20:22    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
nd, to nie była sobota. W tygodniu jakoś.

Piątek?
Noema napisał/a:
Zresztą to już nie ma znaczenia.

Celem uniknięcia podobnych sytuacji w przyszłości ma. Ma też znaczenie dla ewentualnej zmiany Twojego postrzegania dyspozytorów KD jako bandy niekompetentnych nierobów, którzy decyzje podejmują w taki sposób żeby uprzykrzyć życie jak największej liczbie podróżnych, zwłaszcza mieszkańcom Zgorzelca.
Noema napisał/a:
Rozumiem sytuacje nadzwyczajne. Ale opóźnianie o kwadrans pociągu dla jednego kolejarza, który następny pociąg ma za godzinę to już przesada!

Czy przejście drużyny konduktorskiej z opóźnionego pociągu, który to pociąg został opóźniony przez awarię taboru na pociągu innego przewoźnika jest sytuacją nadzwyczajną?
Noema napisał/a:
Na mnie KD nie chciały poczekać JEDNEJ minuty.

Ponawiam pytanie, skąd pewność ze prośba o skomunikowanie w ogóle do KD wpłynęła?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 31-01-2019, 20:32    Odpowiedz z cytatem

nd napisał/a:
Czy przejście drużyny konduktorskiej z opóźnionego pociągu, który to pociąg został opóźniony przez awarię taboru na pociągu innego przewoźnika jest sytuacją nadzwyczajną?

A jakież to sprawy w Legnicy mają drużyny konduktorskie czy maszyniści PR? Kolejarze wracali z pracy do domu. Siedziałam obok nich. Dużo się nasłuchałam... Powtarzam: pociąg KD był opóźniony dla jednego kolejarza z PR, który jechał do Legnicy (może to był ten jeden z maszynistów, który dorabia w KD na umowie zlecenie?). Następny pociąg miał za godzinę.

nd napisał/a:
Ponawiam pytanie, skąd pewność ze prośba o skomunikowanie w ogóle do KD wpłynęła?

Konduktor PR przy mnie rozmawiał przez komórkę w sprawie organizacji skomunikowania dla mnie i dla jeszcze jednej starszej pani z Bolesławca. Nie dawał gwarancji, bo stwierdził, że to nie ich pociąg tylko KD. I tak z Opola do Zgorzelca tłukłam się pół dnia. Było to kilka lat temu, gdy poranna dziura w rozkładzie jazdy wynosiła 3 godziny. Gdy wjeżdżałam na peron, pociąg KD odjeżdżał. Wystarczyło poczekać JEDNĄ minutę!

Na wypadek takich sytuacji zawsze mam przy sobie jakąś książkę. Dzięki KD nadrobiłam wiele zaległości. Czy w ten niekonwencjonalny sposób KD wspierają upadające czytelnictwo?

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

nd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2015

PostWysłany: 31-01-2019, 21:27    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Powtarzam: pociąg KD był opóźniony dla jednego kolejarza z PR, który jechał do Legnicy

Pociąg 69559 oczekiwał na pociąg 66530 z którego przechodziła drużyna konduktorska i miała prowadzić ten pociąg do Lubania. Drugi konduktor, który był wtedy na składzie kończył 12 godzin pracy w Węglińcu. To, że jakiś kolejarz z PR się przesiadł to tylko jego szczęście.
Noema napisał/a:
(może to był ten jeden z maszynistów, który dorabia w KD na umowie zlecenie?). Następny pociąg miał za godzinę.

Poproś swojego informatora w KD żeby podając Ci jakieś informacje nie wprowadzał Cię w błąd.
Noema napisał/a:
Konduktor PR przy mnie rozmawiał przez komórkę w sprawie organizacji skomunikowania dla mnie i dla jeszcze jednej starszej pani z Bolesławca.

I to, że rozmawiał ze swoim dyspozytorem jest gwarantem tego, że zostało to przekazane do dyspozytora KD?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 31-01-2019, 21:41    Odpowiedz z cytatem

nd, sprowadzasz dyskusję na boczne tory, zamiast odnieść się do meritum, czyli do dzisiejszej sytuacji opisanej wyżej:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=383427#383427

To nie są jednostkowe sytuacje. Ilekroć jadę pociągiem KD, mam jakieś przeboje. 15-minutowe opóźnienie to najmniejsza niedogodność jaka mnie spotyka. Z przyczyn zawodowych od poniedziałku do końca lutego będę stałą pasażerką KD na trasie Zgorzelec - Wrocław. Nawet bilet sieciowy kupiłam. I dwie grube książki (w sumie prawie 1,5 tys. stron) z biblioteki wypożyczyłam. Już sobie wyobrażam co się będzie w przyszłym miesiącu działo... Psychicznie i logistycznie jestem przygotowana na najgorsze. Z pewnością będę miała o czym pisać na forum. Mam tylko nadzieję, że nie powtórzy się coś takiego:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=379667#379667

W pociągach KD spędzę średnio 5 godzin dziennie. 25 godzin tygodniowo. Łącznie ponad 4 doby w lutym. KD, nie zawiedźcie mnie!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 05-02-2019, 10:09    Odpowiedz z cytatem

Noema, dziś rano znów opóźnienia na zgorzeleckiej. Dodatkowo Impuls padł na trasie. Czyżbyś jechała pierwszym pociągiem Wrocław - Lubań i tradycji stało się zadość? Rolling Eyes

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 09-02-2019, 07:57    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze, e tam, taki malutki incydencik na początku tygodnia. Potem już było nudnooo... Pierwszy tydzień z KD za mną. Co przyniesie kolejny?

Wczoraj wieczorem pociąg z Wrocławia do Bolesławca miał ok. 20-minutowe opóźnienie. Na szczęście „Kaczawa” do Lubania, którą jechałam, była planowo. W praktyce dwa 5-członowe Impulsy jechały jeden za drugim, w kilkunastominutowym odstępie. Oba ze 100-proc. frekwencją.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 14-02-2019, 07:26    Odpowiedz z cytatem

Co szósty pociąg Kolei Dolnośląskich przyjeżdża opóźniony. Gorzej tylko w Małopolsce.

Co szósty pociąg Kolei Dolnośląskich był w czwartym kwartale 2018 roku opóźniony przynajmniej o 5 minut - wynika z raportu Urzędu Transportu Kolejowego. To gorszy wynik niż w trzecim kwartale i drugi najgorszy wśród przewoźników regionalnych. Częściej spóźniały się tylko składy Kolei Małopolskich (co piąty) i dalekobieżne pociągi PKP Intercity (co czwarty).

Więcej:
https://gazetawroclawska.pl/co-szosty-pociag-kolei-dolnoslaskich-przyjezdza-opozniony-gorzej-tylko-w-malopolsce/ar/13886105

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 11-03-2019, 16:13    Odpowiedz z cytatem

Wrocław Główny. Potężne opóźnienia pociągów.

Po weekendowych wichurach podróżni korzystający z pociągów mają mnóstwo problemów. W poniedziałek trudno gdziekolwiek dotrzeć pociągiem na czas. Na Dworcu Głównym we Wrocławiu opóźniona jest dziś większość składów, zarówno tych dalekobieżnych, jak i lokalnych. Niektóre z nich odwołano.

Więcej:
https://gazetawroclawska.pl/wroclaw-glowny-potezne-opoznienia-pociagow-sprawdz/ga/13954151/zd/34375441

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 21-03-2019, 16:50    Odpowiedz z cytatem

Informacja KD:

W związku z akcją saperów na terenie Bolesławca od godziny 17:00 zaplanowana została przerwa w ruchu pociągów na odcinku Bolesławiec - Okmiany. Na tym odcinku zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Przewidywane opóźnienia pociągów wyniosą około 30 minut. Utrudnienia potrwają co najmniej do godziny 19:00.

http://istotne.pl/boleslawiec/wiadomosc/WcS/niebezpieczne-bomby-w-centrum-boleslawca-bedzie-ewakuacja-ok-3-tys-osob


_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-03-2019, 19:05    Odpowiedz z cytatem

Niewybuch znaleziono też na linii kolejowej Wałbrzych - Kłodzko i na odcinku Głuszyca - Ludwikowice Kłodzkie kursuje KKA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 45 z 51 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 49, 50, 51  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl