Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
TLK Gdynia - Gorzów Wlkp
Autor Wiadomość

ambrosia Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 05 Maj 2016
Skąd: Lubliniec

PostWysłany: 04-11-2016, 13:41    Odpowiedz z cytatem

sympatyk, zgadzam sie z Tobą co do miejsca w którym należałoby sie zachwycać tym pociągiem, sama też pomyślałam właśnie o tym miejscu. Trasa pociągu biegnie przez wielkopolskie ale jesli już mowa o województwach to prędzej bym go widziała w dziele lubuskie gdyż to właśnie gorzowiaki mają z tego pociągu największą radoche.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 04-11-2016, 15:32    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Hehe mi tego mówić nie musisz, jednak mijanka to nie jest najprostszy rodzaj stacji.


Podejrzewam, że jednak muszę. Chętnie się dowiem co jest prostszą stacja niż mijanka.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

turystka Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 29 Mar 2012
Skąd: Gorzów Wlkp

PostWysłany: 13-11-2016, 19:44    Odpowiedz z cytatem

TLK Kociewie Z Gorzowa do Gdańska jedzie 4h42min, ale powrót....PR-y (3 przesiadki)szybsze o pół godziny. Jakiś bezsens. Dlaczego czeka w Pile pół godziny, a w Krzyżu całą - pół godziny przed przyjazdem IC z Katowic z wagonami do Gorzowa. Chyba ten buforowy czas w Krzyżu to na ewentualne zimowe opóźnienia. Może wiosną będą poprawki.
Z Trójmiasta do Gorzowa jedzie wolniej na dłużej zatrzymując się na stacjach i bardziej pasuje na poc. przyspieszony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jajo31 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2012
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 15-11-2016, 00:09    Odpowiedz z cytatem

Wytłumaczy mi ktoś dlaczego ten pociąg nie pojedzie w niedziele z Gorzowa skoro wtedy byłby najbardziej potrzebny dla studentów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

turystka Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 29 Mar 2012
Skąd: Gorzów Wlkp

PostWysłany: 15-11-2016, 21:33    Odpowiedz z cytatem

Dla jakich studentów? Zaoczni jeżdżą samochodami, a dzienni śpią i dla nich są późniejsze żeby zdążyć na poniedziałek. Jest kilka takich dalekobieżnych, które w środku weekendu "odpoczywają" ze względu na małą frekwencję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 16-11-2016, 21:34    Odpowiedz z cytatem

Studenci raczej wybierają tańszy środek czyli Regio Rolling Eyes

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 23-11-2016, 16:44    Odpowiedz z cytatem

Nie przesadzaj Kolego, ja też jestem studentem i jakoś nie pamiętam, kiedy ostatnio na uczelnię jechałem czymś innym niż TLK (ostatnio chyba w styczniu?) a do domu wracam prawie co tydzień, do Poznania mam 90km. Owszem, w większości przypadków mam bilet kupiony ze zniżką "Wcześniej" 30% co wychodzi taniej niż Regio, niemniej nawet gdy nie załapię się na żadną promocję to i tak jadę TLK.

Natomiast prawda, że fakt niekursowania w niedziele rano nie ma żadnego znaczenia dla studentów. Bardziej wnerwiający może być dla osób, które chciałyby zrobić sobie jednodniową wycieczkę z Gorzowa nad morze w sobotę lub niedzielę i w pełni to rozumiem.

Natomiast z tego co słyszałem parę dni temu to Kociewie ma być prowadzone Nurkiem a nie Gamą, co z powodu awaryjności tych drugich można zapisać chyba na plus pomimo nieco niższej prędkości rozkładowej (100km/h to Vmax dla Nurka).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

enstone Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2011
Skąd: Wlkp.

PostWysłany: 24-11-2016, 14:33    Odpowiedz z cytatem

Po raz kolejny piszę, że GAMY przydzielone do Krzyża 008, 009 jeżdżą bez problemów.
Nurek jest dlatego, że CUPT prawdopodobnie nie zgodził się, aby te GAMY wyjechały za Piłę w stronę Gdyni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 24-11-2016, 18:11    Odpowiedz z cytatem

Ale pozostałe TLK na odcinku Gorzów - Krzyż także mają być prowadzone Nurkami, w Krzyżu najprawdopodobniej nie będzie od grudnia żadnej Gamy. Poza tym owszem, ostatnio rzeczywiście Gamy z Krzyża jeżdżą bez większych problemów (choć kilka dni temu znów coś się działo, bo część TLK do Gorzowa była odwołana/opóźniona prawie 2h, gdzie PLK podawało jako przyczynę awarię taboru). Natomiast co będzie zimą to się okaże - ja nie twierdzę, że Gamy zostaną zabrane z Krzyża z powodu awaryjności, jednak jako pasażer zdecydowanie wolę jechać Nurkiem niż Pesowskim wynalazkiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

enstone Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2011
Skąd: Wlkp.

PostWysłany: 24-11-2016, 19:57    Odpowiedz z cytatem

Nie za bardzo rozumiem dlaczego GAMY miałyby być zabrane z Krzyża kosztem Nurków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jawor19961 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2016
Skąd: Kargowa/Szczecin

PostWysłany: 25-11-2016, 18:51    Odpowiedz z cytatem

enstone napisał/a:
Nie za bardzo rozumiem dlaczego GAMY miałyby być zabrane z Krzyża kosztem Nurków.


Bo dalej jak do Piły nie pojadą, a bezsensem byłaby zmiana w Pile lokomotywy spalinowej na spalinową. Tak przerzucą gamy do Rzeszowa a tutaj w całości będą latać nurki. Chyba że zostanie jedna która będzie jeździć na trasie Gorzów - Piła, ale raczej obiegi by jej nie pasowały więc nie będzie ich wcale.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jajo31 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2012
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 25-11-2016, 20:20    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak jak napisał Krzychu 12231-nie da się zrobić weekendowego wypadu do Trójmiasta bez przesiadki,a co do gamy to ostatnio hamując przed wjazdem na wiadukt w Gorzowie staneła na 15 minut w miejscu i nie za bardzo wiedzieli co z nią jest,połazili dookoła z latarkami,ale ruszyła dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 25-11-2016, 21:34    Odpowiedz z cytatem

Pewnie trafili jakiegoś jeżozwierza i musieli sprawdzić czy coś nie odpadło.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

enstone Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2011
Skąd: Wlkp.

PostWysłany: 25-11-2016, 23:03    Odpowiedz z cytatem

Jak na razie to 754 robi zapoznanie szlaku na odcinku Piła-Tczew.
Na zachodniej części ostbahnu nie widziałem ich jeszcze, a skoro również mają tu trafić to zapoznanie szlaku przez mechaników musi być - 4 razy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 26-11-2016, 00:39    Odpowiedz z cytatem

enstone napisał/a:
Jak na razie to 754 robi zapoznanie szlaku na odcinku Piła-Tczew.
Na zachodniej części ostbahnu nie widziałem ich jeszcze, a skoro również mają tu trafić to zapoznanie szlaku przez mechaników musi być - 4 razy.


Z tym że pociągi IC z Piły do Gorzowa już jeżdżą. Jeżeli będą je obsługiwać te same drużyny co teraz, to nie ma potrzeby zapoznawania szlaku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl