Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Tabor województwa zachodniopomorskiego
Autor Wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 30-09-2014, 14:05    Odpowiedz z cytatem

Zachodniopomorskie zmodernizuje pojazdy EN57.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił przetarg na modernizację 3 trzyczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57 z możliwością rozszerzenia zamówienia o kolejnych 7 pojazdów.

Więcej:

http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/21352/Zachodniopomorskie-zmodernizuje-pojazdy-EN57.html
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wafel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lut 2009
Skąd: NRDFN

PostWysłany: 19-01-2015, 16:02   Zachodniopomorskie szynobusy bez Wi-Fi Odpowiedz z cytatem

Co z internetem w pociągach? Operator zażądał dowodu osobistego marszałka

Zachodniopomorskie szynobusy bez Wi-Fi. Pasażerowie zgodnie z zapowiedzią Urzędu Marszałkowskiego od poniedziałku powinni mieć dostęp do bezprzewodowego internetu podczas podróży.

Tak się nie stało. Urząd tłumaczy, że nowy operator stawia dość dziwne warunki. Nowy dostawca internetu zażądał, aby marszałek Olgierd Geblewicz stawił się z dowodem osobistym u przedstawiciela tej firmy i parafował umowę.

- To kuriozum - mówi Daniel Paszun, kierownik Biura Regionalnego Transportu Pasażerskiego w Urzędzie Marszałkowskim. - Kiedy podjęliśmy kroki, żeby podpisać umowę, operator zażądał kserokopii dowodu marszałka. To procedura, której jeszcze nie spotkaliśmy. Nie byliśmy do tej pory poddawani takim rygorom.

Czytaj dalej...

_________________
Stoi na stacji lokomotywa, pełna miedzi i stali...I przyszli żule i ją zaje.ali!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

de007r Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Paź 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 02-04-2015, 14:48    Odpowiedz z cytatem

Póki co najnowocześniejszymi i jednocześnie najszybszymi EZT w zach-pom. (i myślę, że nie tylko u nas) są Impulsy:


_________________
100% kolej na YouTube
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 03-04-2015, 08:15    Odpowiedz z cytatem

Taka ciekawostka, pociągi impuls na odcinku Szczecin Dąbie - Stargard Szczeciński mają rozkładową 130km/h. Ciekawe tylko czy z taką prędkością kursują?

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

magdabe Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 09 Sty 2016

PostWysłany: 13-01-2016, 00:16   Czystość w pociągach Odpowiedz z cytatem

Cześć! Od dobrych paru lat codziennie jezdze na trasie Szczecin -Swinoujscie w tę i z powrotem.lubię jeździć pociągiem, uspokaja mnie to. Ale to co ostatnio dzieje się ostatnio to jakiś żart. Specjalnie założyłam te konto żeby się wyżalić! Czy kolejarze jeszcze leczą kaca po Nowym Roku?! stan czystości pociągów to jakiś dramat- stacja początkowa a toaleta jakby załatwiał się tam niedzwiedz z biegunka, innym razem prawie przykleiłam się do krzesła. Gdyby nie to że jestem wrażliwa na takie rzeczy to bym zrobiła zdjęcie tego co zastałam w toalecie. Ale przysiegam jeszcze raz i wyślę je do gazety- to szok żeby wypuszczać pociągi w takim stanie. Czy ktoś z Was też to zauważył?!kontrolerzy, ktorym zwracałam uwagę na konkretne przypadki reagują jedynie głupimi uśmieszkami! Dzwoniłam do przewozow regionalnych, ale ogolnie mnie zbyli! Gdzie składać skargi żeby nie być olanym?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomekmkm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2015
Skąd: Tarnów

PostWysłany: 13-01-2016, 00:36   Re: Czystość w pociągach Odpowiedz z cytatem

Żeby przyniosło skutek? Chyba się nie da. Możesz napisać pismo do Zarządu PR, ale wątpie, czy coś to wniesie. Dostaniesz odpowiedź, że przykro nam, ale innego taboru nie mamy.
Oczywiście mogę się mylić, spróbować warto.
Ps, stacja początkowa nie oznacza, że pociąg zaczął jazdę danego dnia właśnie od Twojego kursu Smile

_________________
2016: 1493 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

magdabe Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 09 Sty 2016

PostWysłany: 13-01-2016, 00:48    Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za szybką odpowiedź! Myślałam, że czystość jest sprawdzana przed wpuszczeniem pierwszych pasażerów, wydawało by się to logiczne,że skoro pociągi nie są sprzątane w biegu, to gdzieś muszą. Mam nadzieje, że to tylko na początku roku kolejarze zaspali ze sprzątaniem. A odnosnie innego taboru to chyba może być inaczej skoro jeszcze miesiąc temu było ok. Przewozy są chyba w cześci państwowe, zakładam że mają jakiś budżet na sprzątanie- to co sie z nim dzieje?! Troche sie rozemocjonowałam ale po kilku przejazdach pendolino myślałam, że dogoniliśmy Europę...a tu taki klops!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 13-01-2016, 06:00    Odpowiedz z cytatem

Na terenie województwa zachodniopomorskiego sprzątaniem składów PR zajmuje się firma POMORZE naklejki są widoczne na dworcach i w pociągach (najczęściej przy toaletach) i do tej firmy powinny być kierowane skargi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

MK_Wro Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Cze 2015
Skąd: Berlin/Wrocław

PostWysłany: 13-01-2016, 08:25    Odpowiedz z cytatem

To jest właśnie tragedia outsourcingu tego typu usług: firmie najbardziej się opłaca wziąć kasę i nie kiwnąć palcem. Więc dokładnie to zrobi. Witamy w polskim turbokapitalizmie i zapraszamy do naszych brudnych pociągów!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 13-01-2016, 08:38    Odpowiedz z cytatem

http://pomorze.szczecin.pl/oferta/kompleksowe-uslugi-porzadkowe/

strona internetowa firmy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

magdabe Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 09 Sty 2016

PostWysłany: 13-01-2016, 09:22    Odpowiedz z cytatem

Znowu dziękuję za szybka odpowiedz. Dzwoniłam do Pomorza i okazuje się, że od 1.01.2016 to już nie oni sprzątają w przewozach regionalnych, ale nie chcieli podać więcej informacji. Czyli coś jest na rzeczy, skoro firma sie zmieniła i jakość usług spadła! Moze teraz robią to sami kolejarze, wiec ten outsourcing nie był taki zły? Jak sądzicie? Czy ktoś też to zauważył?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Wro Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Cze 2015
Skąd: Berlin/Wrocław

PostWysłany: 13-01-2016, 10:29    Odpowiedz z cytatem

magdabe, to ciekawe, może kontrakt wygasł a nowy przetarg nie został rozstrzygnięty, więc efekt jest taki, że nie sprząta NIKT? Smile

Nie wierzę, że outsourcing jest dobrym pomysłem - pracownicy takiej firmy są najpewniej zatrudnieni za grosze na śmieciówkach i mają prikaz zrobić jak najszybciej i jak najwydajniej, bo "koszty". I nie czują żadnej więzi z firmą dla której świadczą usługi ani żadnej szczególnej motywacji, żeby się przyłożyć do roboty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

magdabe Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 09 Sty 2016

PostWysłany: 13-01-2016, 13:08    Odpowiedz z cytatem

Moge z czystym sumieniem powiedziec ze na zarzadzaniu w duzym przedsiebiorstwie (spolce gieldowej) zjadlam zeby. Pierwsza sprawa- wyobraz sobie teraz ze kolej ma zorganizowac sprzatanie w calej Polsce- rekrutacja, swiadczenia pracownicze, nadzor. Outsourcing zadan niebedacych glowna dzialalnoscia przedsiebiorstwa jest w wiekszosci przypadkow dobrym rozwiazaniem.Dodatkowo w przypadku prostych prac jak sprzatanie nie istnieje cos takiego jak przywiazanie pracownika- liczy sie stawka, a za sprzatanie zatrudnionym w kolei nie placonoby wcale wiecej (chociaz mozliwy jest efekt skali). Dlatego nie rozumiem, dlaczego osoba sprzatajaca mailaby byc przywiazana do przewozow a do firmy zewnetrznej juz nie. Ale do sedna. Zglebilam sprawe w czasie przerwy na sniadanie- nakierowales mnie tym przetargiem- owszem byl. Wygrala firma Centrum Usluga z Warszawy. Moze ta odleglosc robi swoje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Wro Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Cze 2015
Skąd: Berlin/Wrocław

PostWysłany: 13-01-2016, 13:24    Odpowiedz z cytatem

magdabe, no to umówmy się, że pozostaniemy w przyjaznej niezgodzie Wink

Nawet proste prace wymagają zaangażowania i motywacji, i pracownicy czujący się współgospodarzami firmy, nawet na poziomie sprzątaczy, pracują lepiej (pomaga też to, że np nie zarabiają wtedy głodowych stawek i mają umowy o pracę). Nie widzę żadnego powodu, dla którego ma się takie rzeczy outsourcować, przecież taka firma sprzątająca ma cały "overhead" managerski, centralę, etc, który byłby niepotrzebny gdyby ci pracownicy byli zatrudnieni u przewoźnika. Więc bezsensowne koszty. No ale chodzi o to, żeby zatrudnić na pół-niewolniczych stawkach i kontraktach, na które w takim PR (na szczęście) nie zgodziłyby się związki. I w ten sposób uzyskuje się "bardziej wydajne" usługi, a gruba kaska idzie do menadżerki i prywatnych inwestorów. Poza tym argument, że sprzątanie nie jest "główną działalnością" jest słaby - to jest część bieżącego utrzymania składów i jak najbardziej ma związek z "główną działalnością".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

magdabe Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 09 Sty 2016

PostWysłany: 13-01-2016, 13:31    Odpowiedz z cytatem

struktura byla by podobna bez wzgledu na miejsce zatrudnienia- wszedzie musza byc kierownicy zmian, nadzorca itd. Raczej nie wciagneli by dzialu sprzatania do departamentu finansow czy ksiegowosci.Musimy wiec zyc obok jak Keynsisci i Austriacy. Roznica swiatopogladowa, ja jak slysze o zwiazkach zawodowych to dostaje gesiej skorki. Nie zmienia to faktu, ze outsourcing moze byc wykonany dobrze lub zle. A teraz jest straszna lipa!

[ Dodano: 13-01-2016, 19:38 ]
Z racji, ze temat mnie troche pochłonął- to chciałabym jeszcze dodać- może to nie wina firmy zewnętrznej a budżetu jaki kolej przeznacza na sprzątanie wagonów. Można porównać ceny za jednostkę z ceną chociażby usługi sprzątania wnętrza samochodu- myślę że moglibyśmy się tutaj zdziwic, jak mało kolej wydaje na utrzymanie czystosci. Ponadto jak widać poprzednia firma potrafiła sprzątnąć, obecna już nie. Jeżeli działa to tak jak w przypadku innych zamówień publicznych zadecydowała pewnie cena, a tanio to można jedynie w buzię dostać!

[ Dodano: 21-01-2016, 23:00 ]
Nie tylko mi zaszli za skórę! Dzisiaj trafiłam na coś takiego. Szkoda, że od razu nie znałam nazwy firmy, teraz będę dzwonić do nich.

https://www.facebook.com/Mi%C5%82o%C5%9Bnik-Kolei-333329033457499/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl