Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Wrocław - Jelenia Góra - Szklarska Poręba
Autor Wiadomość

Zil Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sty 2008

PostWysłany: 16-04-2008, 10:19   Wrocław - Jelenia Góra - Szklarska Poręba Odpowiedz z cytatem

W środę 30 kwietnia jadę z znajomymi z Wrocławia do Szklarskiej Poręby.
Zastanawiamy się nad 3 pociągami:

pośpieszny Karkonosze (odjazd: 5:28)
osobowy Szrenica (odjazd: 06:37)
osobowy Kamieńczyk (odjazd: 9:10)

Interesuje mnie frekwencja, skład (EZT czy wagony) oraz punktualność. Pierszeństwo w rozważaniach mają osobowe bo są tańsze i jadą tyle samo lub szybciej niż pośpieszny Karkonosze.

Moglibyście coś poradzić?

Pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 16-04-2008, 11:07    Odpowiedz z cytatem

Polecam Szrenice i Kamieńczyk,skład 3x2kl. bywaja opoznione do 20min.przy przyjezdzie do Szklarskiej P. frekwencja duża jest do wałbrzycha Miasto ,dalej jest wporządku,lecz to będzie zaczynał sie duzy weekend ale problemu z miejscami nie powinno byc,zazwyczaj jest mało ludzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 16-04-2008, 18:42    Odpowiedz z cytatem

"Szrenica" z rana jeździ prawie pusta, trzy dwójki wyglądają co prawda skromnie, ale na wczesny ranek wystarczają. "Kamieńczyk" na pewno będzie miał większą frekwencję, a skoro zaczyna się długi weekend to raczej jest pewne, że zainteresowanie będzie spore. W zeszłym roku właśnie tym pociągiem jechałem do Jeleniej Góry na weekend majowy i muszę przyznać, że we Wrocławiu walka o miejsce była zacięta. Od Wałbrzycha było już zdecydowanie "luźniej". A opóźnienie na trasie to chyba normalność Very Happy

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

gregula44 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Gru 2006
Skąd: Rzeszów/Reichshof :)

PostWysłany: 16-04-2008, 20:48    Odpowiedz z cytatem

Gdy byłem na feriach u rodziny w Wałbrzychu, miałem okazję się przejechać pociągiem ze stacji Wałbrzych Miasto do Szklarskiej Poręby Górnej. Zdecydowałem się na podróż "Kamieńczykiem" z Poznania, prowadzony był EP07 należącą do PR z trzema przedziałowymi dwójkami.

Na stacji W. Miasto wysiadło dość dużo pasażerów jadących od strony Wrocławia, więc znalezienie wolnego przedziału nie było zbyt czasochłonne. Za tą stacją pociąg jedzie nawet szybko, ale po czasie znacznie zwalnia na niestrzeżonym przejeździe niedaleko byłej KWK "Thorez" i tak wlecze się do stacji Wałbrzych Główny. Dalej do Boguszowa Gorzec jedzie chyba 70/h, ale za tą stacją już się wlecze do Jeleniej Góry.
Po drodze do Szklarskiej najwięcej pasażerów wysiadało w Sędzisławie, Marciszowie i JG.

Dalej jechała już tylko garstka pasażerów, prędkość pociągu z JG do stacji Piechowice Górne nawet przyzwoita, natomiast za tą stacją już prędkość spada i szlak zaczyna iść pod górę i kręcić się. Do Szklarskiej pociąg wlecze się niemiłosiernie, ale krajobrazy rekompensują tę wadę, widok ośnieżonych Sudetów robił na prawdę duże wrażenie.

Po przyjeździe na miejsce niestety nie miałem czasu wyjść na miasto, tylko zrobiłem kilka fotek na stacji, ponieważ wracałem tym samym pociągiem. Z powrotem wsiadło do pociągu tylko dwójka pasażerów, na stacji Szklarska Poręba Średnia jeszcze jeden pasażer, a ja do dyspozycji miałem cały ostatni wagon Smile i tak do JG. W Jeleniej już wsiadło dużo pasażerów jadących do Wrocławia.
Cytat:
Interesuje mnie frekwencja, skład (EZT czy wagony)

EZTy na Szklarską nie jeżdżą, ponieważ jazda przy prędkości 20 km/h powodowała palenie się rozruszników oporowych.

_________________
CHWDbetonPKP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

marekJG Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2007
Skąd: JELENIA Góra

PostWysłany: 17-04-2008, 08:07    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
prędkość pociągu z JG do stacji Piechowice Górne nawet przyzwoita,

Gwoli ścisłosci chodziło chyba o stację Piechowice Górzyniec, bo Górnych nie ma. Są jeszcze Piechowice i Piechowice Dolne.
Frekwencja w Kamieńczyku na odcinku od Wałbrzycha w stronę Jeleniej Gory jest spora
w weekendy i przed więskzymi świętami, teraz może być podobnie.Natomiast od jelonki aż do Szklarskiej Poręby nie powinno być jakichkolwiek problemów z miejscami. Niestety większość pasazerów jadących do kurortu pod Szrenicą nawet jeśli wybiera pociąg to tylko do JG, a dalej przesiada się na kursowy PKS odjeżdzajacy niedługo po przyjeździe pociągu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zil Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sty 2008

PostWysłany: 17-04-2008, 09:42    Odpowiedz z cytatem

Serdecznie dziękuję za wypowiedzi Very Happy Smile. Z pewnością będą przydatne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 17-04-2008, 16:59    Odpowiedz z cytatem

Marek co ty gadasz , nie widziałem zeby ktos przesiadał sie z pociągu do Szklarskiej na PKS , PKS jedzie 55,in, pociąg 1,09 ,prawie żadnej róznicy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gregula44 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Gru 2006
Skąd: Rzeszów/Reichshof :)

PostWysłany: 17-04-2008, 18:36    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Gwoli ścisłosci chodziło chyba o stację Piechowice Górzyniec, bo Górnych nie ma. Są jeszcze Piechowice i Piechowice Dolne.

Nie zapamiętałem dokładnie nazwy tej stacji Smile
Kiedy ja jechałem tym pociągiem, był wtedy środek tygodnia, więc być może dlatego frekwencja nie była tak duża jak w weekendy.

Pozdrawiam Smile

_________________
CHWDbetonPKP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

marekJG Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2007
Skąd: JELENIA Góra

PostWysłany: 19-04-2008, 18:42    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Marek co ty gadasz , nie widziałem zeby ktos przesiadał sie z pociągu do Szklarskiej na PKS , PKS jedzie 55,in, pociąg 1,09 ,prawie żadnej róznicy

A ja widziałem i to kilkakrotnie. Bardzo wielu pasażerów nadal żyje w przeświadczeniu, że PKS jest zdecydowanie szybszy na tym odcinku i wykupuje bilety tylko do JG. Poza tym istnieje silna konkurencja w postaci nagabywaczy, ktorzy mają czelność podchodzić nawet na peron i zaoferować podwózkę do Szklarskiej za "symboliczną opłatę" Taką sytuację obserwowałem bardzo często jeszcze w ubiegłym roku. Teraz to może się zmieniło, gdyż PKS Tour skierował większą część kursów z dworca autobusowego. Spod PKP jest tylko 10 i nie za bardzo pokrywają się z przyjazdami pociągu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 23-04-2008, 18:40   Rozbójnicy w pociągu: Szklarska Poręba – Wrocław Odpowiedz z cytatem

Nawet do 10 lat więzienia grozi zatrzymanym osobom podejrzanym o dokonanie rozboju, pobicie i zniszczenie mienia w pociągach. Policjanci w tej sprawie zatrzymali już cztery osoby w wieku od 19 do 21 lat.Podejrzani to mieszkańcy podwrocławskich gmin, którzy uprzykrzali jazdę podróżnym i obsłudze w pociągu ze Szklarskiej Poręby do Wrocławia. Jeden z bandziorów napadł, między innymi, konduktora. Przestępcy mają od 19 do 20 lat.



Funkcjonariusze z Komisariatu Kolejowego Policji we Wrocławiu prowadzili postępowanie w sprawie zniszczenia mienia w pociągu oraz pobicie interweniującego konduktora.

Kilka dni później sprawcy w przedziale pociągu, dokonali rozboju na mężczyźnie. Napastnicy pobili wtedy pasażera i zabrali mu konsolę do gier. Następnie sprawcy sprzedali łup, a uzyskane w ten sposób pieniądze przepili.

Trzem zatrzymanym osobom postawiono zarzut rozboju, pobicia i zniszczenia mienia za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Sprawcy na trzy miesiące trafili do aresztu – poinformowała policja.

zrodlo:jelonka.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kornik1983 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Zabobrze

PostWysłany: 18-01-2009, 19:59    Odpowiedz z cytatem

W sobotę w Cieplicach gdzieś w okolicach 12:30 przemknęła lokomotywa EP-07 - 411 z dwoma wagonami klasy 2 na tablicach gdzie jest zazwyczaj relacja był tablice z dużymi czerwonymi literami W-1. Czy ktoś z Was się orientuje, co to mogło być. I czy jak się dzieje codziennie coś takiego, to czy nie mógłby jechać jako skład kursowy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 18-01-2009, 20:26   Wrocław - Szklarska Poręba Odpowiedz z cytatem

To był łącznik od pociągu kolonijnego. W tym dniu kursował pociąg spółki "IC" 16601 "kolonia" relacji Warszawa Wsch. - Jelenia Góra - Szklarska Poręba Górna. Skład składał się z 6 wagonów, z których 4 zostały w Jeleniej Górze, a 2 pojechały z dziećmi do Szklarskiej Poręby. EP07-411 +2 wagony wracały luzem do Jeleniej Góry, celem wykonania sprzątania, wodowania i sprawdzenia technicznego wagonów i oczekiwanie na powrót Razz

// Nie formatuj czcionki i prawidłowo używaj funkcji "cytuj" ~Noema
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mar-cin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2006
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 19-01-2009, 09:27    Odpowiedz z cytatem

Smile Kumpel mi mówił że z Karkonoszami przyjechało 18 wagonów. Myślałem że bajki opowiada a tu proszę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

tomek.jg Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lip 2008
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 22-01-2009, 17:53    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj poniżej przejazdu kolejowego w Piechowicach panowie z drezyny prowadzili jakieś prace na torowisku - na środkowym torze. Wie ktoś może co tam grzebali? Moim zdaniem to chyba ustawiali tylko nowe oznakowanie. Była godzina 13. Chwile później odjechali do Jeleniej Góry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 05-01-2010, 17:23   Pociąg osobowy 6720 relacji Szklarska Poręba - Poznań Główny Odpowiedz z cytatem

Witam!

Czy ktoś z użytkowników orientuje się jak wygląda punktualność tego pociągu (Szklarska Poręba Górna - 14:30, Poznań Główny - 22:14)? Będę jechał tym pociągiem 23 stycznia, a w Poznaniu mam tylko 26 minut na przesiadkę na pociąg do Zbąszynka. Jest szansa zdążyć?

I 2 pytanie, mniej ważne, ale:
Jaki jest obecnie skład pociągu?


Z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 13 Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl