51% zniżki dla studentów
Odpowiedz do tematu

Temat:
Spoko spoko, zwiększenie do 51% to tylko preludium do tego żeby ograniczyć zniżkę terytorialnie do przejazdów między miejscem zamieszkania a uczelnią. Wtedy budżet sobie odbije.

Szacuję że nastąpi to za jakieś 1,5 roku.

Temat:
Tzn. ja jestem za tym zeby zostawic te ulhi ustawowe, poczekajmy, zobaczymy...
A dla studentow liczy sie kazda zlotowka, o tym swiadczą IR i regiokarta (bardzo tanio bedzie) i zwiekszenie z 37 do 51 % to moze byc wzrost pasazerow 2011. I oby tak bylo...

Temat:
dinxles napisał/a:
A dla studentow liczy sie kazda zlotowka, o tym swiadczą IR i regiokarta


O czym niby świadczy ta REGIOkarta? Że studenci nie potrafią liczyć? Bo wydano jej dotychczas raptem jakieś 1200 sztuk, i stawiam dolary przeciwko orzechom że lwia część z tej liczby poszła po promocji 69zł. Ja sam namówiłem lub sprezentowałem karty kilkorgu znajomym.

A taka REGIOkarta zwraca się już po kilku przejazdach na średnie odległości, lub po kilku miesiącach w przypadku biletów okresowych. Fakt faktem - studentom zwraca się wolniej.

Temat:
Okazało się to o czym wie każdy student. Ci, co dojeżdżają na uczelnię regularnie (w większości REGIO/interREGIO lub mniej KD, KM czy innymi, jak Arriva) stanowią tylko mały ułamek wszystkich studentów. Znaczna większość z nich korzysta z pociągów częściej w celach prywatnych i okazjonalnych powrotach do domów, gdzie RegioKarta się nie zwraca.

Temat:
Cytat:
Znaczna większość z nich korzysta z pociągów częściej w celach prywatnych i okazjonalnych powrotach do domów


...co jedynie uprawdopodabnia moją tezę, że teraz "dajemy wam kochani studenci zniżkę 51%, żeby wyrównać wasze szanse", a w kwartał po najbliższych wyborach będzie "wicie, rozumicie, ta zniżka to przecież miała być tylko między domem a uczelnią".

I ostatecznie budżet wyjdzie na swoje, że hoho! (a gorzej wyjdą na tym przewoźnicy - popyt spadnie)

Ci co teraz są u władzy - wierzcie mi, umieją liczyć. Ale czy umieją przewidzieć długoterminowe efekty gospodarcze? Powątpiewam.

Temat:
Bo ulgi ustawowe (jeśli już), to tylko na miesięczne i na trasę szkoła-dom. Wiadomo, ze w komunikacji miejskiej można zostawić bez ograniczeń, ale międzymiastówka powinna przyciągać ulgami handlowymi... Rolling Eyes


_________________
W codziennych podróżach kolei dziękuję, wybieram transport drogowy!
Smile
Pułtuś
-Usunięty-
Temat:
Pokaż mi studenta, ktory z dnia na dzien zaakceptuje podwyzke ceny swojego biletu np z 8 do 16 zł Rolling Eyes wtedy jakies 20-30 % studentow odejdzie od kolei...

Temat:
A powiedz, na co się przesiądą? Na PKS lub innego prywaciarza? Szczególnie w czasie zimy nie jest to wymarzony środek lokomocji.Pociąg opóżniony ale jedzie.


_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
kns Płeć:Mężczyzna
Temat:
Na liniach lokalnych tak, ale za to na liniach dalekobieżnych autobusy mają o wiele lepszą punktualność, szczególnie teraz (i pisze to z własnego doświadczenia z ostatnich kilku dni). Do tego w przeciwieństwie do PKP, przewoźnicy drogowi potrafią podstawić dodatkowe autobusy, jeśli podstawowy utknie gdzieś w korkach i przede wszystkim drzwi się w autobusach domykają Razz

Pułtuś
-Usunięty-
Temat:
Błagam Cie.... Co Ty mi proboujesz wmowic, ze ludzie jadąc 500 km wolą autobus od pociagu? Rolling Eyes

kns Płeć:Mężczyzna
Temat:
Dalekobieżna to linia powyżej 50 km... Co do opóźnień - przykład dzisiaj autobus Nowy Sącz (4:50) - Katowice (8:50) przyjechał opóźniony, aż o jedną minutę. I gdzie te gorsze opóźnienia autobusów od pociągów? No chyba że japońskich.
Powyżej 500 km - jak się komu kalkuluje - ze względu na czas podróży autobusy Koszalin - Kraków pękają w szwach.

Temat:
Pułtuś napisał/a:
Błagam Cie.... Co Ty mi proboujesz wmowic, ze ludzie jadąc 500 km wolą autobus od pociagu? Rolling Eyes


a zdziwiłbyś się, jest całkiem spora grupa ludzi która woli jeździć autobusem niż pociągiem. Kiedy usłyszałem to pierwszy raz od kogoś byłem zdziwiony. Więc zacząłem pytać rodzinę znajomych, ot tak czasem, przy kawie. I tak z 30-40% woli jechać busem. Czasem wynika to z niechęci, czasem z przeświadczenia że kolej śmierdzi i się spóźnia. Naprawdę PKP wzbudza awersję wśród ludzi:/

Temat:
Niestety, potwierdzam - ludzie często preferują autobusy, również na długich trasach. Wystarczy popytać poza zakolejonym środowiskiem.

Temat:
Dobra, ale to nie jest temat co lepsze - autobus czy pociąg, tylko o zniżce dla studentów.

Temat:
To ja pociągnę obydwa tematy - w PKS a tym bardziej w busach nie ma co liczyć na zniżkę studencką w wysokości 51% Smile.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl