Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
Awarie pociągów w woj. wielkopolskim
Autor Wiadomość

Pitras Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sty 2010
Skąd: Puszczykowo

PostWysłany: 05-11-2010, 23:40   Awarie pociągów w woj. wielkopolskim Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem, można by zrobić temat, w którym każdy zamieszczał by informacje o pociągach, które uległy awarii na szlaku. W ten sposób możemy zobaczyć, czy często dochodzi do takich zdarzeń i czy są to jakieś poważniejsze awarie.
Więc może ja zacznę-
29.10.2010- pociąg Regio(EN57) 77726 z Poznania(13:45) do Leszna ulega awarii w Czempiniu. Pasażerowie zostają przesadzeni do pociągu przyspieszonego 77728, który na odcinki Czempiń- Leszno zatrzymuje się na każdej stacji.
3.11.2010 w pociągu TLK 6711 Rzeszów Poznań dzieje się coś z ostatnim wagonem- na odcinku Kościan Mosina jedzie z prędkością około 40km/h. W Mosinie zostaje odczepiony ostatni wagon( przedziałowy 2 klasa).
4.11.2010 pociąg Regio(EN57) 77733 ulega awarii na stacji w Puszczykowie, gdzie stoi przez dłuższą chwilę. Nie wiedziałem co się z nim potem stało, czy pojechał, czy został.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebol71 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Maj 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 06-11-2010, 15:16    Odpowiedz z cytatem

19.10.2010r.
Szynobus SA108-003 obsługujący kurs z Głogowa do Ostrowa Wielkopolskiego (godz. 16:35 wyjazd z Głogowa) wielokrotnie w czasie jazdy zatrzymywał się (w Głogówku, na 268 kilometrze, za Wschową). Maszyniście udało się jednak za każdym razem "naprawić" awarię i szynobus dojechał do Leszna z 30 minutowym opóźnieniem. Zamiast niego do Ostrowa Wielkopolskiego pojechał SA108-005.

_________________
SRJP 2005-2012: chomikuj.pl/sebol71
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

syrenka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Wielka Polska

PostWysłany: 06-11-2010, 16:56    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
4.11.2010 pociąg reggio(EN57) 77733 ulega awarii na stacji w Puszczykowie, gdzie stoi przez dłuższą chwilę. Nie wiedziałem co się z nim potem stało, czy pojechał, czy został.


Został odwołany, nie wiem jak dojechał do Poznania - pewnie następny go zwiózł. A ja stałam jak ta ...... na następnej stacji Razz Pospieszny za nim do Szczecina/Gdyni też opóźniony.

_________________
Póki co tańczmy w rytmie karmanioli
Nim mały Jarek obwoła się Cesarzem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 06-11-2010, 20:28    Odpowiedz z cytatem

Już raz to w innym wątku wsopminałem. Przez jakieś półtora tygodnia temu, ostatnio na R-77320 i R-77327 (Poznań-Wolsztyn-Poznań) jechał zaszynobus w postaci SU45 i dwóch wagonów (opóźnienie średnio 10-15 minut, ale jechał...) natomiast na Wągrowiec na kilku kursach ostatnio jeździ KKA. Zimy jeszcze nie ma, ale można już oficjalnie poiedzieć: "zaczeło się".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 06-11-2010, 20:48    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj 78149 - ostatni R do Krzyża odjechał ze stacji Poznań Główny +10, problemem było zamknięcie drzwi w EZT. Na POD stał 5 minut, w środku światło zgasło. Od Woli aż za Rokietnicę jechał bez oświetlenia wewnątrz, ale jechał normalnym tempem. Potem nie mógł rozpędzić się do V=100 km/h bo gdy się rozpędzał to gasło światło i tak jakby gasły silniki. I tak aż do Pęckowa. W tej wioseczce stał kolejne 5 minut, tak jakby znów silniki przestały działać. We Wronkach pojawił się +28, do Krzyża dojechał około +45. Jednym słowem: masakra.. dlaczego zawsze najgorsze kible jadą do Krzyża? W innym kierunku zawsze na wieczornych albo SPOT-y albo odnowione w środku, itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

syrenka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Wielka Polska

PostWysłany: 07-11-2010, 13:13    Odpowiedz z cytatem

sasho33, KAŻDY pasażer myśli "dlaczego w MOIM kierunku jeżdżą najgorsze kible???" Very Happy

_________________
Póki co tańczmy w rytmie karmanioli
Nim mały Jarek obwoła się Cesarzem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 07-11-2010, 17:17    Odpowiedz z cytatem

Wiem że tak jest i spodziewałem się tej odpowiedzi. Jednakże zważ na to, że Krzyż jest traktowany przez Krigera i spółkę jako piąte koło u wozu. Najmniej pociągów, wieczorna luka kilkugodzinna jest od wielu lat, a od grudnia tylko w kierunku Krzyża w żadnym innym nie, tabor często z odrzutu.

Piszę to, ponieważ często jak mam sporo czasu do pociągu to sobie oglądam stan techniczny taboru jeżdżącego w innych kierunkach. Najlepszy jest ten do Gniezna/Mogilna i Zbąszynka, trochę gorszy na Leszno/Rawicz. Na Konin nie mówię, bo tam najczęściej z wszystkich kierunków jeżdżą wagony, ale jak jedzie kibel to też w lepszym stanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 07-11-2010, 21:35    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jednakże zważ na to, że Krzyż jest traktowany przez Krigera i spółkę jako piąte koło u wozu.

Dawno już było, jak grupa, mieszkających na północ od Wronek, pracowników Amiki, Poczty Polskiej, Lisnera i kilku innych przedsiębiorstw, wk...wiona "do imentu" olewaniem przez UM i WZPR ich próśb o wznowienie kursowania wieczornego pociągu do Krzyża, pozwoliła sobie, w akcie desperacji, poskarżyć się pewnemu posłu. Ten zaś wezwał ww. (dez)organizatorów przewozów do stawienia się przed ludem, w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie i wyjaśnienia, dlaczego uniemożliwili kilkudziesięciu - co najmniej - ludziom, powrót do domu z drugiej zmiany.
Straszna to była ujma na honorze, tak się przed plebsem tłumaczyć. Jeszcze straszniejsza, ugiąć się i pociąg przywrócić.
Mszczą się za to do teraz.
Represje to nie tylko najbardziej zdezelowane i awaryjne kible. To także pojedyńcze składy na najbardziej obłożonych kursach.
Ale, np. w tym o 16.42, co piątek słychać śpiew "Międzynarodówki", na zapowiedź rychłego linczu na pierdzistołkach z Placu Wolności i tych z Peronu 1.
Innej szansy na odmianę losu chyba nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

geordi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Lis 2009
Skąd: Malbork/GDN/POZ

PostWysłany: 07-11-2010, 21:44    Odpowiedz z cytatem

cos w tym moze jest.

Co do wagonow, o tym chyba Moraczewski (albo Wilkanowicz?) sie kiedys wypowiadal, ze na E20 nie zmiesciliby sie kiblem w czasie wyznaczonym przez PLK. Na Zbaszynek tez loka+wagony widywalem.. Mozliwe, ze dotyczy to szczytow - 7-10, i 14-17 tylko.

_________________
2010: przejechane 14136km. Zarządom Kolejowych Przewoźników Pasażerskich życzę szybkiego bezrobocia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

koki161 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2007

PostWysłany: 07-11-2010, 21:51    Odpowiedz z cytatem

Na ostatnim, wieczornym kursie do Zbąszynka jedzie przecież lok + piętrusy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 07-11-2010, 22:55    Odpowiedz z cytatem

wodkangazico napisał/a:

Dawno już było, jak grupa, mieszkających na północ od Wronek, pracowników Amiki, Poczty Polskiej, Lisnera i kilku innych przedsiębiorstw, wk...wiona "do imentu" olewaniem przez UM i WZPR ich próśb o wznowienie kursowania wieczornego pociągu do Krzyża, pozwoliła sobie, w akcie desperacji, poskarżyć się pewnemu posłu. Ten zaś wezwał ww. (dez)organizatorów przewozów do stawienia się przed ludem, w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie i wyjaśnienia, dlaczego uniemożliwili kilkudziesięciu - co najmniej - ludziom, powrót do domu z drugiej zmiany.
Straszna to była ujma na honorze, tak się przed plebsem tłumaczyć. Jeszcze straszniejsza, ugiąć się i pociąg przywrócić.
Mszczą się za to do teraz.


Wiem o tym, pamiętam wszak jestem z Wronek, ten poseł to R.A. zapewne Smile bo tylko on się angażuje w sprawy kolejowe regionu.
Żeby było lepiej: ten pociąg przywrócili na pół roku wtedy.
Zobacz na to: jest spora, minimum 50-osobowa grupa ludzi na każdej zmianie z Mokrza, Miałów, Drawskiego, czy Krzyża zatrudniona w Amice i Samsungu teraz. I jak jest jak kończą zmianę o 22:00? Pociąg o 23:34. I ci ludzie czekają godzinę na nieogrzewanej stacji we Wronkach, lub j*bią nadgodziny do 23:00 przez cały tydzień, żeby nie czekać na pociąg. Gdyby był regio do Krzyża około 21:30, we Wronkach 22:20, to Ci ludzie mieliby jak po ludzku wrócić z roboty. A tak to są po dwunastej w chacie.
To jest jedna sprawa. Druga sprawa to taka, że wk**wiają się również pracujący i studiujący w Poznaniu. Wszak przerwa ok. 20:00-20:30 do 22:40-23:00 jest już wiele lat w rozkładzie na Krzyż..

Moje wnioski i prośby też UMWW i WLKP PR olewają. Teraz tworzę petycję, pod którą będę zbierał podpisy w pociągach, żeby taki pociąg utworzyli w końcu. Bo co to ma być że w każdym kierunku jest ok. 20, ok. 21 i przed 23, a do Krzyża po 20 i przed 23 i jest to jedyny kierunek.

Modzi: jeżeli dyskusja na ten temat się rozwinie to założymy osobny temat. Na razie sorry za OT.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 07-11-2010, 23:16    Odpowiedz z cytatem

sasho33 napisał/a:
Wczoraj 78149 - ostatni R do Krzyża odjechał ze stacji Poznań Główny +10, problemem było zamknięcie drzwi w EZT. Na POD stał 5 minut, w środku światło zgasło. Od Woli aż za Rokietnicę jechał bez oświetlenia wewnątrz, ale jechał normalnym tempem. Potem nie mógł rozpędzić się do V=100 km/h bo gdy się rozpędzał to gasło światło i tak jakby gasły silniki. I tak aż do Pęckowa. W tej wioseczce stał kolejne 5 minut, tak jakby znów silniki przestały działać. We Wronkach pojawił się +28, do Krzyża dojechał około +45. Jednym słowem: masakra.. dlaczego zawsze najgorsze kible jadą do Krzyża? W innym kierunku zawsze na wieczornych albo SPOT-y albo odnowione w środku, itp.
Ja niedawno zaliczyłem Krzyż-Poznań SPOT-em. Poza tym całkowicie zgasnąć światło nie mogło, zazwyczaj włączane są żaróweczki awaryjne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 07-11-2010, 23:23    Odpowiedz z cytatem

Podać Ci numer kilku osób, które znam i ze mną jechały, i to potwierdzą?
Gdyby były światełka awaryjne, nie robiłbym z tego sensacji, bo z taką sytuacją się już spotykałem. Nigdy natomiast nie zgasło światło całkowicie tak jak to miało miejsce w piątek. Nie było też nic słychać z pracy silników, tak jakby wygasły.
SPOT-em to mogłeś zaliczyć tylko m-wojewódzki Szczecin-Poznań (13:03) lub jedyny SPOT-owski Krzyż-Poznań (16:28), w nawiasach godz. przyj. do Poznania. Na innych pociągach SPOT-y nie jeżdżą, tzn. zgodnie z obiegami na dwóch powrotnych również (13:47 i 18:47 odpowiednio).

By the way, dziś sytuacja z fatalnym taborem się powtarza. Kibelek wyjechał z Poznania +5, w Pamiątkowie ma już +25. Nie wzrosłoby o 20 min na tak krótkim odcinku gdyby nie fatalny stan EZT. Pozdrawiam Krigera serdecznie Twisted Evil

Tabor to można przeżyć. Ale nierównego traktowania i opowiadania bajek przez tego pana w programie "Pociąg do Wielkopolski" o tym, że do Krzyża nie ma potoków pasażerskich nie zdzierżę. Ilekroć jadę, trudno o wolne miejsce siedzące w EZT. Nie mówię już o TLK-ach, bo to nie ten temat.


Ostatnio zmieniony przez sasho33 dnia 07-11-2010, 23:34, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

damix55 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Paź 2007
Skąd: Gniezno

PostWysłany: 07-11-2010, 23:29    Odpowiedz z cytatem

Odnośnie tego, że na Mogilno/ Gniezno idzie najlepszy tabor to się zgodzę, bo to rodzinne strony Krigera gdyż mieszka on w Gnieźnie, ale i tak wozi się w większości pośpiechami do Poznania ;];]

_________________
interREGIO szybka podroż na twoją kieszeń Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 11-11-2010, 00:21    Odpowiedz z cytatem

Najlepszy przykład tego, że na Krzyż jeżdżą najgorsze EZT:
10.11. br (już można powiedzieć wczoraj), stacja Wronki:
78129: +12 min
78123: +14 min
78125: +28 min
78145: +11 min
78147: +44 min
78149: +48 min
87136: +19 min
87132: +39 min

Podałem wszystkie, które były opóźnione ponad 10 minut czyli powiedzmy normę. Ile ich jest? 8 z 18 jeżdżących na tej linii (inne 2 regio obsługiwane są SU45+4xBhp). Podkreśliłem te, których opóźnienie było wręcz skandaliczne, a spowodowane na 100% - informacja sprawdzona - tragicznym stanem EZT obsługujących te pociągi, za wyjątkiem 87132 - tam opóźnienie wynikło ze skomunikowania (+20) a reszta nie wiadomo skąd.
78149 miał w ogóle nie wyjechać na trasę a przecież to ostatni pociąg do Krzyża w ciągu doby... Ostatecznie pojechał +40 z Poznania, we Wronkach już miał +48...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 15 Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl