Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Ze Szczecina do Berlina szybciej i taniej
Autor Wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 30-07-2010, 15:35   Ze Szczecina do Berlina szybciej i taniej Odpowiedz z cytatem

Koszt przejazdu z Berlina do Szczecina od 1. sierpnia będzie obniżony o 40%.

Bilet jednoprzejazdowy z 16,70 EUR stanieje do 10 EUR. Bilet zniżkowy Berlin - Szczecin od 1 sierpnia będzie kosztował 7,50 EUR, przysługuje on dzieciom od 6 roku życia do ukończenia 14 lat jak również posiadaczom BahnCard 25, BahnCard 50 albo polskiej "REGIOkarta". Bilet całodzienny (tam i powrót) będzie obniżony do ceny 20 EUR (zniżkowy 15 EUR). Dla połączeń między Poczdamem i lotniskiem Berlin Schönefeld a Szczecinem bilet jednoprzejazdowy będzie kosztował 11,40 EUR, zniżkowy 8,50 EUR, a bilet całodzienny 22,80 EUR.

Od grudnia 2010 przybędzie bezpośrednich połączeń między Berlinem a Szczecinem.

Wraz ze zmianą rozkładu jazdy, od grudnia 2010 nastąpi polepszenie oferty połączeń kolejowych. Pojawią się trzy codzienne bezpośrednie połączenia pomiędzy Berlinem a Szczecinem. Podróżnym z tych miast lepszą komunikację umożliwią połączenia bez przesiadek rano, popołudniu i wieczorem.

Źródło: VBB
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 30-07-2010, 17:05    Odpowiedz z cytatem

No proszę, jak wszystko co nie ma przed nazwą PKP potrafi się ze sobą dogadać. Mam tu na myśli zniżkę dla posiadaczy REGIOkarty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 31-07-2010, 07:46    Odpowiedz z cytatem

Mnie też to zaskoczyło - "jak grom z nieba" Wink Ciekawi mnie, czy są oficjalne wiadomości od strony PR w kwestii honorowania "REGIOkarty" na tej trasie? Jakie są warunki korzystania zniżek z "REGIOkarty" na ternie DB? Nie ukrywam, że ja też tak chcę! Zg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gurami22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Paź 2009
Skąd: Wolbrom/Warszawa

PostWysłany: 31-07-2010, 16:31    Odpowiedz z cytatem

melocot jedyne warunki jaki ja wyczytałem w tej wiadomości to 1) 7,50 Euro w portfelu i 2) wylegitymowanie się REGIOkartą. I chyba tyle, jak rozumie nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, skoro osobno ujęta jest kategoria dzieci do l. 14

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 31-07-2010, 16:36    Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że naszą REGIOkartę Niemcy potraktują na tej trasie tak samo jak BahnCard. Na prawdę dobra wiadomość - przy takiej cenie można sobie wyskoczyć na różne imprezy do Berlina i wrócić za jedyne 15 euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 31-07-2010, 16:43    Odpowiedz z cytatem

@Gurami22
Chyba nie podejrzewasz mnie o to, że po pobieżnym przetłumaczeniu wiadomości, będę miał jeszcze wątpliwości co do zasad i warunków. Jednak dziwne jest to, że PR ze swoim produktem "REGIOkarta", na swoich stronach, ustami swojego rzecznika po polsku nie ogłasza takiej bądź co bądź atrakcyjnej oferty! Przecież takie honorowanie "REGIOkarty" na terenie DB nie odbywa się w wyniku dobrego serca kolei niemieckich.
Chciałbym tylko to samo co jest w tej niemieckiej wiadomości przeczytać po polsku przynajmniej na oficjalnej stronie PR. Byłoby to potwierdzenie tego co ogłaszają Niemcy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piotrek_84 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sie 2010

PostWysłany: 04-08-2010, 11:16    Odpowiedz z cytatem

Niestety muszę Was zmartwić. Nie ma nic za darmo.
Ostatnio planowałem sobie podróż do Berlina przy użyciu Brandenburg-Berlin-Ticket (tak jak zwykle robiłem).
I co się okazuje? Brandenburg-Berlin-Ticket NIE JEST już ważny w pociągu InterCity 148/145 na odcinku Szczecin-Berlin-Szczecin Neutral
Jest ważny w tym pociągu tylko po stronie niemieckiej - a więc rano od Tantowa do Berlina, a wieczorem od Berlina do Angermünde.

Dowód przedstawiam tutaj:
http://www.vbbonline.de/index.php?cat=2&sCat=392&id_language=1

Jest tam PDF o nazwie "Berlin – Angermünde – Prenzlau". W tym PDF zawsze, jak tylko pamiętam, była informacja, że taryfa VBB obowiązuje w pociągu IC 148/145 między stacją Szczecin Główny a Berlinem.
Teraz niestety, jest to już tylko odcinek od Tantowa do Berlina dla pociągu porannego, oraz od Berlina do Angermünde dla pociągu wieczornego. Czyli tylko od/do ostatniej stacji po stronie niemieckiej.

Nawet gdy spróbuje się wyszukać na stronie VBB połączenie Berlin Hbf - Szczecin Glowny, to wyskoczy nam w rozszerzonym opisie pociagu IC 145 taka informacja: "Zwischen Berlin und Angermünde wird der VBB-Tarif anerkannt".

Tylko jedna rzecz mnie dziwi - gdy klikniemy dla tego pociągu IC 145 na przycisk "Fahrpreis anzeigen" wyskoczy nam informacja, że cena biletu jednorazowego z Berlina Hbf do Szczecina Głównego wynosi 10 EUR, a więc tak samo jak dla połączeń regionalnych - według taryfy VBB.......

A więc jak to wreszcie jest? Taryfa VBB obowiązuje w tym IC aż do samego Szczecina czy nie obowiązuje?

Wysyłałem przedwczoraj maila w tej sprawie do VBB o takiej treści:
"Ist das Brandenburg-Berlin-Ticket noch gültig in IC 145 zwischen Berlin Hbf und Stettin (Szczecin Glowny)?
Das PDF (www.vbbonline.de/download/pdf/Tarif_Berlin_Prenzlau.pdf) gab bisher immer die Information an, dass das Ticket in dieser Strecke (Berlin-Stettin) gültig ist. Nun ist die Information nicht mehr vorhanden."

... Niestety na razie bez odpowiedzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 04-08-2010, 13:00    Odpowiedz z cytatem

Po kolei.
Bilet Brandenburg-Berlin-Ticket (BBT) jest ważny w dni powszednie (pon-pt) od godz. 9:00. Zatem zupełnie wyjątkowo był on honorowany w poc. IC wyjeżdżającym ze Szczecina przed godz. 9:00.
Bilet jednoprzejazdowy za cenę 10 EUR jest w taryfie VBB za przejazd Szczecin - Berlin bez względu na porę dnia, a więc będzie on honorowany codziennie o każdej porze. I rzeczywiście nie jest sprecyzowane, czy bilet jednoprzejazdowy (10 EUR) wydany w taryfie VBB na przejazd Szczecin - Berlin - Szczecin jest ważny w IC na odc. Angermünde - Szczecin. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piotrek_84 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sie 2010

PostWysłany: 04-08-2010, 13:34    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz:

Jeżeli chodzi o pociąg IC 145 wyjeżdżający z Berlina Hbf do Szczecina Głównego o godzinie 17:28, to zawsze na dworcu Berlin Hbf przed odjazdem tego pociągu była informacja na wyświetlaczach peronowych (tych niebieskich elektronicznych nad peronem, informujących o kierunku i godzinie odjazdu pociągu) o treści następującej: "VBB Tarif gültig bis Szczecin".
A więc oznaczało to, że w tym pociągu ważne będą aż do samego Szczecina wszystkie bilety taryfy VBB - z Brandenburg-Berlin-Ticket włącznie.
Informacja ta była również dostępna na stronie internetowej VBB w pliku PDF, do którego linka dałem w poprzednim poście. Było jak byk napisane w tym PDF-ie, że taryfa VBB obowiązuje w pociągu IC 145 aż do stacji Szczecin Główny.
Teraz niestety PDF ten się zmienił, i teraz ZAMIAST pisać, że taryfa VBB obowiązuje w pociągu IC 145 aż do stacji Szczecin Główny, to jest w tym pliku PDF napisane, że taryfa VBB obowiązuje w pociągu IC 145 tylko do stacji Angermünde - a więc tylko do ostatniej stacji po stronie niemieckiej.
Z tego by wynikało, że w pociągu IC 145 na odcinku Berlin-Szczecin NIE SĄ JUŻ WAŻNE ani bilety jednorazowe VBB, ani bilet BBT. A więc pociągiem IC 145 z Berlina do Szczecina NIE DOJEDZIEMY JUŻ ani przy użyciu biletu VBB za 10 euro, ani przy użyciu BBT za 29 euro.

Jednak informacja ta kłóci się zupełnie z ceną biletu jednorazowego podaną dla pociągu IC 145 z Berlina do Szczecina.
Na stronie VBB można wpisać w wyszukiwarce połączeń, połączenie Berlin Hbf - Szczecin Glowny.
Gdy wyskoczy pociąg IC 145, klikamy na niego, żeby zobaczyć cenę. I jaka nam cena wyskakuje?
Ano cena 10 euro!

A więc VBB na swojej stronie podaje sprzeczne informacje.
Na dodatek nie odpowiadają na maile....

Jeżeli jednak to wszystko okaże się prawdą i rzeczywiście w IC 145 do Szczecina już NIE obowiązuje taryfa VBB, no to mamy klops....
Bo do tej pory, przez wiele lat, mogliśmy sobie tym pociągiem IC 145 z Berlina dojechać bezpośrednio do Szczecina za jedyne 16,70 eur (bilet jednorazowy). Tak samo mogliśmy rano pojechać sobie o godzinie 6:10 pociągiem IC 148 do Berlina za jedyne 16,70 eur (bilet jednorazowy).
Teraz jednak, gdy VBB obniżyło koszt jednorazowego biletu z 16,70 euro do 10 euro,,,, to jednocześnie usunęło możliwość korzystania z biletów VBB w pociągu IC 145/148 na trasie Berlin-Szczecin.
A więc teraz jeśli chcesz bezpośrednio dojechać wieczorem IC 145 z Berlina do Szczecina albo rano IC 148 ze Szczecina do Berlina, to już nie zapłacisz 16,70 eur za jednorazowy bilet,,, tylko płacisz kupę kasy w taryfie międzynarodowej...
A więc obniżka ceny jednorazówki nam bokiem wyszła... O! (Szczególnie tym, którzy upodobali sobie podróże tym IC).
Jedno staniało, drugie zdrożało... Mogą sobie wsadzić w d*** taką obniżkę. :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 04-08-2010, 14:01    Odpowiedz z cytatem

Doskonale o tym wiesz, że taryfa VBB nie obejmuje poc. klasy IC.

Pomijasz zupełnie fakt, iż takich poc. IC kursuje pomiędzy Szczecinem a Berlinem aż sztuk JEDEN.

Wzburzasz niepotrzebnie krew w swoich żyłach jednocześnie aplikując "komuś" w tylną część ciała bilet za 10 EUR twierdząc, że wolałbyś zapłacić 16,70 EUR i to za jedno jedyne połączenie prestiżowym IC.

Zupełnie nie zauważasz całej masy poc. RB, RE, które mają porównywalny czas przejazdu pomiędzy Berlinem a Szczecinem jak ten jeden jedyny IC. Nie dostrzegasz też, iż bez żadnych ograniczeń, możesz skorzystać z nich za 10 EUR. Czy naprawdę Polacy muszą szukać dziury w całym zamiast normalnie skorzystać z tego co jest "na tacy"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piotrek_84 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sie 2010

PostWysłany: 04-08-2010, 15:32    Odpowiedz z cytatem

Na początek chciałbym zaznaczyć, że tutaj piszę po to, żeby pozyskać jakieś dodatkowe informacje na temat stanu faktycznego, a nie żeby wzbudzać kłótnie na temat "jak powinno być" itp...

No to teraz przejdźmy do stanu faktycznego. ^^
Doskonale pewnie o tym wiesz (albo nie wiesz), że taryfa VBB OBEJMUJE niektóre pociągi klasy IC na niektórych odcinkach ich jazdy. Pociągi te wraz z odpowiednimi odcinkami są wyszczególnione na oficjalnej stronie VBB w PDF-ie, do którego linka umieściłem w pierwszym moim poście w tym wątku.
Pociągów IC między Szczecinem a Berlinem rzeczywiście kursuje AŻ jeden, ale należy mieć na uwadze, że jest to jedyny pociąg bezpośredni, który umożliwia rano wyjazd do Berlina, a wieczorem powrót do Szczecina. A wiadomo, że pociągi bezpośrednie zawsze są wygodniejsze.
Należy zauważyć, że ludzie którzy chcą sobie tanio pojechać rano z Berlina do Szczecina, a potem wrócić wieczorem ze Szczecina do Berlina (a więc głównie będą to Niemcy) mogą to uczynić przy użyciu regionalnego pociągu bezpośredniego.
Ludziom chcącym się udać pociągiem bezpośrednim rano ze Szczecina do Berlina, a potem wrócić wieczorem z Berlina do Szczecina (a więc głównie Polakom) możliwość taniego skorzystania z pociągu bezpośredniego została odebrana wraz ze skróceniem odcinka trasy pociągu IC, na której obowiązuje taryfa VBB.

Bilet za 10 euro? Fajna sprawa, ale TYLKO jeżeli NIE WRACA się z powrotem tego samego dnia.
Gdy ktoś chce pojechać sobie i tego samego dnia wrócić, wtedy bilet jednorazowy za 10 euro i tak się nie opłaca. Nadal bardziej opłaca się BBT.
Spójrzmy jak to wygląda w przypadku jazdy ze Szczecina do Berlina i z powrotem tego samego dnia.
Brandenburg Berlin Ticket - 29 euro.
A bilety jednorazowe? 2*10 euro + 6 euro za całodniową komunikację miejską w Berlinie = 26 euro.
Ile zysku? "Aż" 3 euro!
Na dodatek nie można wrócić do Szczecina wieczorem pociągiem bezpośrednim, a więc ten zysk "aż" 3 euro to też można sobie wsadzić.

P.S.
Ja zawsze jeździłem tym IC, nie dlatego, że mnie pociągał "prestiż" tego pociągu (phi), ani nawet nie dlatego, że był to pociąg bezpośredni, lecz przede wszystkim dlatego, że pasowały mi GODZINY odjazdów i przyjazdów tego pociągu na miejsce. Tym bardziej usprawiedliwia to moje wkurzenie z powodu zmian, które zaszły.
A co do biletu jednorazowego za 10 euro - nie mam zamiaru z niego korzystać, bo mi się po prostu nie opłaca. Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek, kto planuje wrócić do domu tego samego dnia, którego wyjeżdża, był chętny na kupienie biletu jednorazowego, nawet jeśli to będzie 10 euro.

[ Dodano: 04-08-2010, 16:45 ]
Jeszcze dodam, że ja oczywiście pomijam sytuację, gdy jedzie więcej niż jedna osoba.
Gdy jedzie więcej niż jedna osoba, to wtedy to już biletu jednorazowego zupełnie nie ma sensu kupować, nawet gdyby kosztował 5 euro...

[ Dodano: 04-08-2010, 17:00 ]
Może jednak dodadzą niedługo jakieś nowe bezpośrednie połączenia regionalne (tak jak pisałeś w pierwszym poście), ale żeby o dogodnych godzinach.

No, tak czy owak czarno widzę połączenie IC między Berlinem a Szczecinem. Skoro taryfa VBB jest w nim już nieważna, to raczej nikt nie będzie z niego korzystał... I tak zawsze prawie pusty jeździł, po dwie osoby w wagonie. To teraz to już zupełnie będzie pociąg widmo i w końcu pewnie go zdejmą z tej trasy i będzie kończył i zaczynał bieg nie w Szczecinie, a w Angermünde (albo nawet w Berlinie)...

[ Dodano: 04-08-2010, 17:06 ]
(Mówiąc o pustkach w pociągu, miałem na myśli połączenie wieczorne IC 145. Rano w IC 148 nie wiem jak to wygląda, bo nigdy nie korzystałem.)

[ Dodano: 04-08-2010, 18:52 ]
***ZAMORDOWAĆ PKP!!!***

No i już znalazłem przyczynę tych dziwactw. Jak zwykle winne PKP!

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100803/TURYSTYCZNEPERLYPOMORZA1103/165350469

Cytat:

"Bilety Związku Komunikacyjnego Berlin-Brandenburgia (VBB) honorowane są we wszystkich pociągach, jednak z uwagi na brak zgody ze strony PKP IC nie obowiązują one w pociągu IC Szczecin-Berlin-Schiphol"

No i wszystko jasne. PKP IC-owcom nie spodobało się, że niemieckim pociągiem InterCity można sobie po polskich torach jeździć za 10 euro,,, a więc nie zgodzili się by w tych pociągach tak niska cena obowiązywała.
No i skutkiem tego Niemcy byli zmuszeni do zrezygnowania z taryfy VBB na polskim odcinku trasy, a wskutek tego jednocześnie unieważniony został (razem z biletem jednorazowym za 10 euro) bilet Brandenburg-Berlin-Ticket.

O!

Co za chamy. Nie dość że swojego żadnego pociągu na tej trasie nie puszczają, to jeszcze blokują Niemców. Sami nie jeżdżą, a Niemcom nie dają...
Idę się położyć, bo mi ciśnienie podskoczyło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 04-08-2010, 20:04    Odpowiedz z cytatem

Z podanego powyżej przez Ciebie linka przeczytamy:
Cytat:
W przypadku zakupu biletu dziennego można korzystać w Berlinie z przejazdów wszystkimi autobusami, tramwajami, szybką kolejką miejską (S-Bahn) i metrem (UBahn) – tłumaczy urząd w Gatrz.

Taki całodzienny bilet na przejazd Szczecin - Berlin - Szczecin za 20 EUR uprawnia do jazdy komunikacją miejską w Berlinie. Błędnie zatem założyłeś wcześniejszą oszczędność 3 EUR. Zatem prawdziwa oszczędność 9 EUR (różnica między "nieśmiertelnym" BBT za 29 EUR minus całodzienny 20 EUR) też nie zrobi na Tobie wrażenia. Zg Nie zapominajmy o posiadaczach "REGIOkarty" którzy taki bilet całodzienny kupią za 15 EUR.

Wskaż proszę, w którym miejscu oficjalna "Taryfa VBB" uwzględnia odległości taryfowe dla pociągów klasy IC. Polecam Ci przeczytanie strony 12 i 29 w tym dokumencie .pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piotrek_84 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sie 2010

PostWysłany: 04-08-2010, 21:38    Odpowiedz z cytatem

A gdy jadą dwie osoby?
Koszt na osobę 20 euro dla Tageskarte.
A dla BBT? 29/2 = 14.50 euro na osobę Smile
Ok,,, ale to już nieważne, bo się okazało, że zawiniła polska kolej, a nie niemiecka...
PKP rządzi cenami w niemieckich pociągach... Ale się porobiło.

Nie bardzo rozumiem, o co ci chodzi z tymi "odległościami taryfowymi".

Ja tylko posługiwałem się informacją stąd:
http://www.vbbonline.de/index.php?cat=2&sCat=392&id_language=1
Jest tam napisane "Pociągi dalekobieżne w taryfie VBB". Niżej znajdują się linki do plików PDF z listą pociągów IC i EC, w których obowiązuje taryfa VBB. Poniżej jest też napis "Das Brandenburg-Berlin-Ticket und das Brandenburg-Berlin-Ticket Nacht werden anerkannt."
A w pliku PDF (http://www.vbbonline.de/download/pdf/Tarif_Berlin_Prenzlau.pdf) są wymienione wszystkie pociągi IC i odcinki ich tras, na których obowiązuje taryfa VBB w tym obszarze.

W czym jeszcze się nie rozumiemy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 04-08-2010, 21:56    Odpowiedz z cytatem

Myślę, że nie rozumiemy się w tym, iż taryfy związków komunikacyjnych (np. VBB) nie są powoływane dla regulacji przejazdów środkami komunikacji dalekobieżnej. Nie znajdziesz związku transportowego na terenie Niemiec, który "dopuszcza" działanie taryfy stricte regionalnej w pociągu dalekobieżnym - oczywiście wyjątkiem jest tutaj VBB. Zatem sam możesz teraz uświadomić sobie, że takie "zezwalanie" na jazdę w poc. IC z biletem regionalnym jest jednostkowym rozwiązaniem, a tym bardziej unikalnym było ono stosowane w przypadku przejazdów między państwami. Wcale nie zdziwię się, gdy całkowicie zniknie honorowanie taryfy VBB w poc. IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piotrek_84 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sie 2010

PostWysłany: 04-08-2010, 23:01    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak to jest w innych landach. Ale VBB, jak sam widzisz, dopuszcza swoją taryfę w wielu pociągach IC, a więc to wcale nie jest takie "jednostkowe" rozwiązanie, lecz powszechne na terenie Brandenburgii.
Moim zdaniem honorowanie taryfy VBB nie zniknie z pociągów IC.
A z tego pociągu Szczecin-Berlin zniknęło tylko dlatego, że wtrąciło się polskie PKP. Niemcy, gdyby mogli, to by nadal tę taryfę w IC Szczecin-Berlin utrzymali. Przecież taryfa VBB była zawsze tym, co w ogóle trzymało połączenie IC Szczecin-Berlin przy życiu. Bez tej taryfy pociąg ten opustoszeje i przestanie być w ogóle opłacalne puszczać go tą trasą. Bo po co puszczać taki długi pociąg i jeszcze przepinać lokomotywy w Angermuende, skoro i tak jedzie nim ledwie kilka osób...
Polskie PKP swoją decyzją zniszczyło więc połączenie IC Szczecin-Berlin. I jestem na 90% przekonany, że to połączenie od grudnia zniknie z rozkładu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl