Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Dopłaty we Włoszech
Autor Wiadomość

Przemysl91zmc Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2009

PostWysłany: 23-05-2011, 14:14    Odpowiedz z cytatem

O właśnie, wie ktoś może o aktualnej cenie kuszetki, albo jazdy w wagonie z miejscami do siedzenia na trasie z Budapesztu do Wenecji, przez Słowenię? Coś przeczytałem o cenie globalnej. Czy trzeba się spodziewać dużej dopłaty do bletów FIP. Czy nic się nie zmieniło z Włochami, tzn można po nich podróżować na tym bilecie?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 23-05-2011, 14:33    Odpowiedz z cytatem

Siedzące zawsze było 5 euro. Kuszetka nie wiem, ale spodziewałbym się za zwykłą BC-6 20 euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-05-2011, 08:17    Odpowiedz z cytatem

http://www.kow.com.pl/pelna-tresc/do-wloch-z-biletem-fip/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

badworm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2011

PostWysłany: 01-07-2011, 21:24    Odpowiedz z cytatem

Przy kupowaniu miejscówek na EC/IC przez internet, po wybraniu opcji Global Pass trzeba podać 'Card Number' - co należy w tym miejscu wpisać przy kupowaniu miejscówek do FIPa? Numer biletu nie pasuje bo ma osiem cyfr a miejsce jest na siedem, pole nie może też zostać puste. Napisałem w tej sprawie maila do Trenitalia ale nie raczyli odpowiedzieć :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

romekxd Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 09 Sie 2011

PostWysłany: 09-08-2011, 18:21    Odpowiedz z cytatem

Ile wynosi dopłata do pociągu relacji Budapeszt-Wenecja? Czytałem dawno temu, że 5 euro. Nic się nie zmieniło?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

matuh Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009

PostWysłany: 13-08-2011, 20:51    Odpowiedz z cytatem

czy do pociagow RV jest jakas doplata? to sa chyba jakies przyspieszone regionalne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Harvi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 14-08-2011, 00:42    Odpowiedz z cytatem

Nie ma dopłat. Czy przyspieszone? hmm, sam kiedyś się nad tym zastanawiałem. Akurat na trasach, które ja pokonywałem (Forli, Bolonia, Rimini) RV jeździło z taką samą prędkością a czasem nawet wolniej niż zwykłe "R". Cenowo też było podobnie.
W każdym bądź razie dopłat nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

matuh Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009

PostWysłany: 16-08-2011, 16:59    Odpowiedz z cytatem

a czy jest mozliwosc dojazdu z lotniska w Bolonii do centrum tego miasta pociagiem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 21-08-2011, 20:54    Odpowiedz z cytatem

badworm napisał/a:
Przy kupowaniu miejscówek na EC/IC przez internet, po wybraniu opcji Global Pass trzeba podać 'Card Number' - co należy w tym miejscu wpisać przy kupowaniu miejscówek do FIPa? Numer biletu nie pasuje bo ma osiem cyfr a miejsce jest na siedem, pole nie może też zostać puste. Napisałem w tej sprawie maila do Trenitalia ale nie raczyli odpowiedzieć :/


W miejscu card number wpisujesz numer kuponu biletu FIP - tam jest 7 cyfr. Każdy kupon ma inny numer, a książeczka biletowa ma jeden numer dziurkowany (8 cyfr)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Harvi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 21-08-2011, 21:30    Odpowiedz z cytatem

@matuh
O które konkretnie lotnisko Ci chodzi? Bo jest parę lotnisk które są "w Bolonii".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

knur79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2011

PostWysłany: 22-08-2011, 13:29    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o lotnisko w Forli to kursuje autobus na stacje FS(3 euro) ja zrobiłem to pieszo ok 3 km, a dalej regio do Bologne Centrale. W przypadku lotniska w Boloni jest ono poza miastem,pociągi tam nie jeżdżą, kursuje natomiast autobus do stacji FS B.Centrale co 30 min (6 euro) dość drogo ale innej opcji chyba nie ma:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 26-04-2012, 06:19    Odpowiedz z cytatem

Wybieram się w maju do Włoch na FIP. Czy ma ktoś jakieś najświeższe informacje na temat dopłat do biletów? Są jakieś zmiany w tej kwestii?. Chodzi mi głównie o pociągi IC i ICN.

[ Dodano: 07-05-2012, 10:34 ]
Wróciłem z Włoch. Co prawda miałem tylko 1 raz okazję jechać pociągiem ICN i to w dodatku pociąg był tak nabity że zdobyłem jedynie siedzenie na korytarzu. Wsiadłem bez miejscówki a konduktor sprawdził tylko bilet i tyle. Ale jeśli ktoś ma dokładne informacje na zadane przeze mnie w poprzednim poście pytanie to proszę je podać.
Dla wiadomości mogę jeszcze podać że pociąg z Budapesztu do Wenecji już nie kursuje (tak wyczytałem w Kurierze Kolejowym) natomiast rezerwacja na pociąg EN z Wiednia do Rzymu (np. EN Tosca) zdrożała z 5 euro na 9 euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lip 2010

PostWysłany: 24-06-2012, 12:56    Odpowiedz z cytatem

Witam,

Mam podobne pytanie jak kolega powyżej, czy cena miejscówek (jak mniemam obowiązkowa) na te pociągi to wciąż 3 euro i czy na czerwoną strzałę z Rzymu do Wenecji to także aż 10 euro ?

ICN 35955 z Rzymu do Palermo
ICN 1958 z Palermo do Rzymu
IC 586 z Neapolu do Mediolanu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

badworm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2011

PostWysłany: 06-03-2013, 17:19    Odpowiedz z cytatem

Mam dwa pytania odnośnie dopłat do pociągów we Włoszech choć nie chodzi o pociągi Trenitalia:
- na pociągi Eurocity ze Szwajcarii do Włoch (Pendolino) miejscówka jest wymagana jedynie w Italii, po Helwecji można jeździć bez niej. Odkąd dokładnie wymagana jest miejscówka? Czy na sam wjazd do Włoch czy też na odcinek od stacji granicznej po stronie włoskiej? Chciałbym sobie skrócić drogę z Brig do Lugano jadąc do Domodossola i dalej do Locarno ale nie wiem czy jest sens kupować miejscówkę za było nie było 10E.
- czy do pociągów Eurocity kursujących przez przełęcz Brenner do Innsbrucku/Monachium jest wymagana dopłata do biletu FIP? Te pociągi są wspólnym przedsięwzięciem OeBB+DB a ich operatorem na terenie Włoch jest prywaciarz Ferrovie Nord Milano. Ztego, co ustaliłem to do karty zniżek FIP trzeba dokupić dopłatę za 7E ale na temat dopłat do biletów nic nie znalazłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 06-03-2013, 18:19    Odpowiedz z cytatem

badworm napisał/a:
Mam dwa pytania odnośnie dopłat do pociągów we Włoszech choć nie chodzi o pociągi Trenitalia:
- na pociągi Eurocity ze Szwajcarii do Włoch (Pendolino) miejscówka jest wymagana jedynie w Italii, po Helwecji można jeździć bez niej. Odkąd dokładnie wymagana jest miejscówka? Czy na sam wjazd do Włoch czy też na odcinek od stacji granicznej po stronie włoskiej? Chciałbym sobie skrócić drogę z Brig do Lugano jadąc do Domodossola i dalej do Locarno ale nie wiem czy jest sens kupować miejscówkę za było nie było 10E.


Miejscówka ( dopłata ) do dawnych CISALPINO ( a obecnie poc. kat. EC ) wymagana jest na odc. Chiasso - Lugano. Natomiast na odc. Brig - Domodossola nikt ode mnie nie żądał dopłaty.

[ Dodano: 06-03-2013, 18:23 ]
badworm napisał/a:

- czy do pociągów Eurocity kursujących przez przełęcz Brenner do Innsbrucku/Monachium jest wymagana dopłata do biletu FIP? Te pociągi są wspólnym przedsięwzięciem OeBB+DB a ich operatorem na terenie Włoch jest prywaciarz Ferrovie Nord Milano. Ztego, co ustaliłem to do karty zniżek FIP trzeba dokupić dopłatę za 7E ale na temat dopłat do biletów nic nie znalazłem.


Tzn ? Kupuję bilet ( ulga 50 % ) + dopłata za 7 euro ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl