Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Świecie n/W - droga zamiast torów
Autor Wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 30-12-2009, 13:53   Świecie n/W - droga zamiast torów Odpowiedz z cytatem

W innym wątku
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=9069

znalazłem informację dotyczącą linii Świecie - Terespol Pomorski:
http://www.rynek-kolejowy.pl/13867/13867_Swiecie_Linia_do_likwidacji_na_jej_miejscu_bedzie_droga.htm
http://www.czasswiecia.pl/czas_swiecia/1,88348,7385046,PKP_duzo_chce_za_tory.html#article_comments

Czy w kuj-pomie jest jakiś okok albo podobna organizacja? Bo to chyba ostatni gwizdek żeby przywrócić komunikację ze Świecia (25 tys. mieszk.) np. do Bydgoszczy. To chyba ma sens?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

cargo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2010
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: 01-01-2010, 09:21    Odpowiedz z cytatem

Tak, należy przywrócić tą linię. Wielu mieszkańców Świecia nad Wisłą z radością przesiadło się do pociągu. Do tego uczciwe i konkurencyjne ceny biletów w stosunku do przewoźników autobusowych. Np zryczałtowana opłata za połączenie ze Świecia do Bydgoszczy za 5 pln. Potrzebne 2-3 szynobusy z doczepami, które jeździłyby na trasie Świecie nad Wisłą Terespol Pomorski, następnie przesiadka ze skomunikowanym pociągiem PR z Gdyni lub Twardej Góry. Skomunikowanie z pociągami z Bydgoszczy do Gdyni i Twardej Góry także. Oczywiście należałoby wprowadzić ankietę i prześledzić propozycje mieszkańców Świecia w jakich godzinach chcieliby pociąg, myślę, że "w szczycie" rannym i popołudniowym, a między szczytami wg sondy wśród mieszkańców Świecia.

Dodam tylko, że wielu turystów "pieszych" i "rowerowych", chętnie skorzystałaby z takiej oferty. Okolice Świecia są stworzone do ambitnej turystyki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mefistofeles Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Inowrocław

PostWysłany: 01-01-2010, 18:45    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
następnie przesiadka ze skomunikowanym pociągiem

mając do wyboru bezpośredni autobus - pies z kulawa noga takim pocięgiem nie pojedzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

cargo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2010
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: 01-01-2010, 21:38    Odpowiedz z cytatem

Jak będzie PR stać i UW na szynobus ze Świecia do Bydgoszczy....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mefistofeles Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Inowrocław

PostWysłany: 02-01-2010, 00:37    Odpowiedz z cytatem

musiałby jeździć przynajmniej tak często jak PKSy. A to ani nie jest możliwe, ani opłacalne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

cargo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2010
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: 03-01-2010, 17:46    Odpowiedz z cytatem

No jak PKSy....ale policzyć wszystkie PKSy i Veolie itp, to pociąg musiałby jeździć co 15-20 minut...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 21-01-2010, 14:12    Odpowiedz z cytatem

Już czas jakiś temu napisałem w tej sprawie do Marszałka województwa k-p. I cicho. Na razie czekam na odpowiedź.
A co do sensowności połączenia - takie miasto jak Świecie jest w stanie wygenerować przyzwoite potoki do Bydgoszczy. Czas przejazdu byłby nie gorszy od autobusów (wystarczy popatrzeć na aktualne rozkłady jazdy).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 21-01-2010, 16:31    Odpowiedz z cytatem

To może napisać jeszcze raz wraz z przypomnieniem, że nadchodzą wybory?

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 09-02-2010, 08:35    Odpowiedz z cytatem

Dostałem kilka dni temu odpowiedź z kujawsko-pomorskiego UM:
"W odpowiedzi na Pana pismo dotyczące przywrócenia pociągów pasażerskich na odcinku linii 240 Terespol - Świecie nad Wisłą uprzejmie informuję, że Województwo Kujawsko-Pomorskie podejmuje wszelkie działania, mające na celu reaktywację przewozów pasażerskich na lokalnych linaich kolejowych, nie kolidujące z planami władz lokalnych.
Wspomniane przez Pana plany likwidacji linii dotyczą wyąłcznie nieużywanego obecnie odcinka o długości 1 kilometra licząc od stacji Świecie. Decyzja o budowie drogi, ścieżki rowerowej i parkingu m.in. na terenach należących obecnie do PKP PLK SA została podjęta przez Urząd Miasta w Świeciu. Zadaniem projektowanej infrastruktury będzie odciążenie ulicy Wojska Polskiego, poprzez wyprowadzenie z niej ruchu generowanego przez osoby korzystające z usług położonych w centrum maista marketów."

Morał:
1) marszałkowie nie będą ingerować w plany władz lokalnych (poprzedni casus Myśliborza),
2) idą wybory - szukać kandydatów pro-kolejowych, a nie betonu który markety zbuduje w centrum (jak w Świeciu) a potem zlikwiduje kolej żeby ludzie mogli do nich dojechać samochodami po zatłoczonych ulicach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stoker Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lut 2009
Skąd: trochę tu trochę tam

PostWysłany: 09-02-2010, 10:45    Odpowiedz z cytatem

Być może ktoś tam w Świeciu by się opamiętał, gdyby sprawę nagłośnić w lokalnych świeckich (jak to brzmi Śmiech) mediach.
Podejrzewam, że linia kolejowa, która w Świeciu leżała odłogiem przez ostatnie niemal 20 lat spowodowała takie spustoszenie intelektualne tamtejszych władz, że kompletnie zniknęła ze świadomości ich oraz mieszkańców miasta. Dziś nikt z nich nawet w najbardziej wizjonerskich planach nie bierze pod uwagę kolei, jako środka transportu do Bydgoszczy.

Trzeba im więc otworzyć oczy poprzez nagłośnienie tematu i wypunktowanie złych stron propagowanej likwidacji linii z jednoczesną prezentacją plusów mogących wyniknąć z reaktywacji połączenia kolejowego, a tych jest przecież nie mało - choćby to że dworzec leży w samym centrum miasta.
Tu niestety jasno trzeba sobie powiedzieć, że szansa na sukces zaistnieje tylko wówczas, gdy zaproponuje się pociągi bezpośrednie do Bydzi, a nie jakieś protezy, skomunikowane w Terespolu z innymi pociągami. Takich może być co najwyżej kilka jako uzupełnienie oferty podstawowej Bydgoszcz - Świecie - Bydgoszcz.

Stąd sugerowałbym wystąpienie na piśmie do burmistrza (prezydenta ?) miasta z odpisem do przewodniczącego rady miejskiej (to szef radnych miejskich, którzy także decydują o tym co w mieście się dzieje) z zapytaniem/ sugestią, by ponownie przeanalizował możliwość innego rozwiązania kwestii linii nr 240 (czyli takiego, o jakim tu mówimy). Warto przy tym wspomnieć o odpowiedzi marszałka województwa, który nie uchyla się od zorganizowania przewozów na omawianej trasie, ale zgodnie ze swoimi kompetencjami nie może ingerować w suwerenne decyzje miasta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 09-02-2010, 10:58    Odpowiedz z cytatem

Widzisz Stoker, wszystko fajnie, ale pisała o tym lokalna gazeta (linki na początku wątku), a poza tym, ja jestem z Małopolski i taki burmistrz od razu mnie zapyta - jaki ja mam w tym interes? Czy nie ma w tym województwie jakichś mikoli coby dupę ruszyli? Tylko piszą po forach różne duperele, ale żeby zabrać się za linię z potencjałem to już nic?
Ja napiszę maila do burmistrza Świecia, bo chcę ciągnąć sprawę, ale gdzie są ludzie stamtąd?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Doctor No Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lut 2010
Skąd: Poznan

PostWysłany: 09-02-2010, 18:49    Odpowiedz z cytatem

Raczej powinno sie zelektryfikowac ten odcinek do Swiecia, tak samo jak Laskowice- Grudziadz. Tym bardziej ze prad mozemy miec gratis z elektrowni nowego typu (o ile Obywatele tego zechca).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

szomiz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009

PostWysłany: 09-02-2010, 19:11    Odpowiedz z cytatem

Jak będzie taki gratis jak bezpłatna służba zdrowia, to ja jednak wolę dalej płacić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 09-02-2010, 19:30    Odpowiedz z cytatem

Rzecz w tym że jak tory zwiną to sobie ten drut będzie można do kieszeni schować. Delikatnie mówiąc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

contraboy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2007

PostWysłany: 09-02-2010, 21:48    Odpowiedz z cytatem

Doctor No napisał/a:
Raczej powinno sie zelektryfikowac ten odcinek do Swiecia, tak samo jak Laskowice- Grudziadz. Tym bardziej ze prad mozemy miec gratis z elektrowni nowego typu (o ile Obywatele tego zechca).


Prędzej się zapadnie pod ziemię ten odcinek (jeden jak i drugi) niż zostanie zelektryfikowany Wink
a co do tego zapadnięcia pod ziemię, to już w sumie dużo nie brakuje (niedługo szlakowa pewnie spadnie do 30km/h)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl