Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Leszno - Zielona Góra

Czy powinni przywrócić pociąg rel. Leszno - Zielona Góra?
Tak
82%
 82%  [ 28 ]
Nie
17%
 17%  [ 6 ]
Głosowań: 34
Wszystkich głosów: 34

Autor Wiadomość

DawidCzerwiensk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lis 2009
Skąd: Czerwieńsk/Krobia

PostWysłany: 04-05-2010, 10:00    Odpowiedz z cytatem

Mam w planie wysłać.

_________________
zielona góra - ostrów wielkopolski WRÓĆ!!!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zaqwsx321 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Sie 2010

PostWysłany: 23-08-2010, 17:05    Odpowiedz z cytatem

Rowniez jestem za wprowadzeniem tego połączenia kolejowego (szkoda, że ankieta jest już off). Wystarczy spojrzec jakie tłumy są zawsze w autobusie z ZG do Leszna. Ludzie często muszą stać! Jakby czas podróży nie przekroczył więcej niż 2:40, co jest spokojnie do zrobienia (ZG-Głogów 1:30, Głogów Leszno bodajże 0:58), to połączenia byłoby udane;) No i żeby nie było, że kursuje raz czy 2 razy w ciągu dnia, tylko trochę częściej Wink Myślę, że to byłby bardzo dobry pomysł
Poza tym - czy pismo do UM zostało już wysłane?

[ Dodano: 30-08-2010, 17:15 ]
Sory za double post, ale:
Czyzby juz nikt się nie interesował tym połączeniem kolejowym? Wydaje się, że łączy ono 2 może nienajwiększe miasta ale napewno frekwencja byłaby wystarczająco zadowalająca!

[ Dodano: 30-08-2010, 17:15 ]
dsaasdsda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rob21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 01-09-2010, 15:37    Odpowiedz z cytatem

Leszno oganeły szynobusy i tak mają ich sporo jak na polskie warunki, a zobaczcie przykład jarocina jak by mieli szynobus leciał by do Jarocina a ze wzgłędu na braki taborowe dojeżdża tylko do Gostynia i kka a Wolsztyn Głogów Ostrów to największe potoki podróżnych i tam jadą szynobusy a propo ile maja w końcu szynobusów w Lesznie wiem że SA105 001, 002 SA108 001, 002 ,008 010 coś jeszcze???? Do zielonki musi jechać SA132 lub 134 a takiego Leszno oprócz wakacji niema.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zaqwsx321 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Sie 2010

PostWysłany: 02-09-2010, 17:17    Odpowiedz z cytatem

Dlaczego te niższe modele szynobusów nie mogłyby kursować na tej trasie? Poza tym, może UM ma coś na zbyciu? Warto próbować, bo trasa napewno zapewniłaby dużą frekwencję!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rob21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 03-09-2010, 21:37    Odpowiedz z cytatem

Chodzi o dużą frekwencje może Leszno Głogów nie aż tak bardzo ale juz Głogów- Zielona Góra byłby dla SA108 tłok niemiłosierny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zaqwsx321 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Sie 2010

PostWysłany: 06-09-2010, 21:39    Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, mogłoby brakować miejsc na trasie Głogów-ZG. Ale mimo wszystko - chyba lepiej wprowadzić dodatkowe połączenie niż go nie wprowadzać? Zawsze to dodatkowe pieniądze, a ponadto znacznie większy komfort dla podróżnych, że jest połącznie bezpośrednie.

I teraz mam pytanie - czy dzieje się coś już bardziej oficjalnego? Ktoś wcześniej wspominał że wysłać chce pismo do UM. Jak wygląda sprawa tego pisma? Czy może są też inne środki, dzięki którym możemy dać jasno znać że połączenie leszno-zg jest jak najbardziej potrzebne i mile widziane?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 12-09-2010, 23:29    Odpowiedz z cytatem

@rob21, w Lesznie są jeszcze SA108-003 i 005. Mógłby jeździć ewentualnie 2xSA108, ale ciężko je będzie odpowiednio rozdysponować, muszą przecież jeździć też na innych liniach. Mnie to by się marzyła SUczka z Bipami (które Leszno posiada). Surprised
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zaqwsx321 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Sie 2010

PostWysłany: 13-09-2010, 14:44    Odpowiedz z cytatem

No niechby jechała nawet lokomotywa (bo zwana tu przez większość Suczka to chyba jakas lokomotywa su42 czy coś takiego?) z bipami (co to za wagony?). Wkońcu połączenie to generowałoby raczej dochody a nie straty.
Czy taka suka straciłaby czasowo względem szynobusów?
W sumie to i tak nie ma dużego znaczenia bo najważniejsze żeby wrócioł samo połączenie. Poza tym słyszałem, że w następnym roku będzie modernizacja torów na trasie ZG-Nowa Sól co mogłoby się przełożyć na kilka(naście) minut szybszego przejazdu.

Co możemy zrobić my, użytkownicy tego forum, aby dać chociaż znać że takie połączenie byłoby bardzo mile widziane? Bo osobiście nie jestem jakimś wielkim fanem kolei i słabo się orientuję w tych sprawach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rob21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 14-09-2010, 19:26    Odpowiedz z cytatem

Połączenie suczki z bipami(wagony piętrowe) nie ma racji bytu na odcinku Głogów-Leszno jedzie 30 minut dłużej niż szynobus ,ale napewno nie straciło by na frekwencji, ale jak już coś takiego to Zielona Góra - Ostró Wlkp, ale podkreślam że jakby miał to być skład wagonowy z otwartymi ramionami i wielką radością oglądałbym go w Głogowie. I podróżował nim... Ale SA134 był by idealny czy sa108 niech jkeżdzą nawet od jutra.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 14-09-2010, 22:59    Odpowiedz z cytatem

zaqwsx321, Bipy to te wagoniki :
http://www.wagony.net/index.php?url=Bipa

Możemy pisać do Urzędów Marszałkowskich, które są odpowiedzialne za zamawianie pociągów w Przewozach Regionalnych. Można też napisać do wojewódzkich zakładów PR, chociaż ci z reguły odsyłają do UM. Obawiam się, że może być jednak zbyt późno, nowy rozkład jest już wstępnie ułożony, chociaż kto wie... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-09-2010, 11:53   

Kriger ma na stanie tylko jedną Bipę, raczej półbipie (jeździ do Wolsztyna). Jeśli chodzi o Bohuny, to stoi ich trochę w Pile. Gdyby wysłać ich trochę na rewizję, tak jak Bht z Poznania i Zbąszynka, można by się pokusić o uruchomienie takiego pociągu. Lepiej jednak jeśli kursowałby do Ostrowa (połączenie obiegów) Very Happy
Powrót do góry

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 15-09-2010, 12:05    Odpowiedz z cytatem

Virakocha, tylko jedna Bipa jest na stanie wielkopolskiego ZPR? To gdzie są pozostałe które były,właściwie mnóstwo było

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-09-2010, 12:06   

Pojechały do Chojny na złom o ile pamiętam Laughing Chyba że chodzi ci o Bmnopux Question

[ Dodano: 15-09-2010, 15:31 ]
Poszły na złom z powodu korozji ramy i problemów z harmoniami (a nie da się ich rozłączać w warunkach polowych, jeno warsztatowych) Very Happy
Powrót do góry

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 15-09-2010, 19:43    Odpowiedz z cytatem

Tego to nie wiedziałem. Sad W Lesznie stoi sporo Bhp, z czego jeden "zestaw" jest w całkiem niezłym stanie. No cóż, pozostaje nam marzyć SA132/134. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-09-2010, 20:41   

A jeśli można spytać, do kiedy mają rev Question I czy są to Bhp a nie Bdhpumn
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl