Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Gdzie dowiedzieć się najwięcej o kolei?
Autor Wiadomość

Mirios Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2009

PostWysłany: 13-11-2009, 16:07   Gdzie dowiedzieć się najwięcej o kolei? Odpowiedz z cytatem

Cześć Very Happy jak pewnie wiecie (albo nie) jestem tu nowy i od prawie urodzenia jeżdżę pociągami ale od niedawna zaczołem się tym interesować i mam właśnie od was pytanie od czego mam zacząć Question Question co mi polecacie
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

syrenka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Wielka Polska

PostWysłany: 13-11-2009, 16:16    Odpowiedz z cytatem

Ja zaczynałam od rysowania lokomotywy i zabawy kolejką... Mr. Green

_________________
Póki co tańczmy w rytmie karmanioli
Nim mały Jarek obwoła się Cesarzem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mirios Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2009

PostWysłany: 13-11-2009, 16:20    Odpowiedz z cytatem

to to pikus mam kilka gier nawet z koleją związaną chodzi mi o tzw rozwijanie swojej wiedzy na temat pociągów byłem już w kilku lokomotywach i fajnie było Śmiech Śmiech ale to nie na temat to tak powiedzialem sobie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 13-11-2009, 18:25    Odpowiedz z cytatem

Dobrze trafiłeś na forum.

Zajrzyj sobie do Działu pracowniczego, do Administracji, do Pociągów dalekobieżnych itp. Dowiesz się wiele o polskiej kolei (o funkcjonowaniu, o zarządzaniu, o połączeniach międzywojewódzkich). Wielu forumowiczy to kolejarze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-11-2009, 19:21   

@Iktorn, wydaje mi się, że dla laika lepiej będzie, jeśli nie zajrzy do niektórych działów tego forum. Jeszcze zniechęci się nam do kolei i co wtedy zrobimy? Wink

@Mirios, może powiedz, co na temat kolei wiesz, albo czego chciałbyś się dowiedzieć? Chętnie udzielimy Ci szczegółowych odpowiedzi. Smile
Powrót do góry

Mirios Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2009

PostWysłany: 13-11-2009, 19:49    Odpowiedz z cytatem

no to tak nie spodziewałem sie aż takiej pomocy ale wielkie dzieki bo pisałem na innych forach i jakoś to nie wychodziło a widze że te forum jest inne Laughing to mi sie podoba Smile.

to tak jeżeli chodzi o moja wiedze to jest tak że yyy niewiele wiem co wiem... Very Happy wiem że kolej pomału upada w przyszłości właśnie chciałbym zostać maszynistą ale jestem chory na nie uleczlna chorobe i moje wyżywienie jest bardzo drogie a mama mówi że jako maszynista nie wyrobie...

Więc może podstawowe ale zrozumie jeżeli nie dostane odpowiedzi chodzi mi oto ile maszynista np ICC bierze na ręke.

I chciałbym wiedzieć coś wiecej o pociągach bo mama mówi że jak jechała do Krakowa 2 lata temu było tam kilku maturzystów ktorzy opowiadali takie żeczy że ja do nich sie chowam i właśnie chce poznać bardziej więcej odpowiedzi żeby innych którym to opowiadam byli zaskoczeni. Exclamation

A co do pana Iktorn, to popatrze wielkie dzieki!!

P.S. oczywiście czekam na wiecej odpowiedzi Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-11-2009, 19:54   

Aby zostać maszynistą trzeba być w 100% zdrowym. Jest to odpowiedzialna praca, dlatego też wymagania w tym zakresie są dość surowe.

Ile zarabia maszynista w IC? Wiele razy pytałem o to tu i ówdzie, i najciekawsza odpowiedź jaką uzyskałem to "niedużo, ale da się wyżyć".

A tak na poważnie, niech się wypowie w tej kwesti któryś z kolejarzy.

Chciałbyś się dowiedzieć co nieco na temat kolei, ale nie bardzo wiemy, czy interesuje Cię strona techniczna czy bardziej administracyjna tego zagadnienia? Wink
Powrót do góry

Mirios Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2009

PostWysłany: 13-11-2009, 20:33    Odpowiedz z cytatem

Bardziej administracyjna. A z tą chorobą to jest fenylekotonuria to nie powino nic zagrazac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pendolino Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2009
Skąd: Lublin

PostWysłany: 14-11-2009, 08:47    Odpowiedz z cytatem

Każdy Ci powie że trzeba być całkowicie zdrowym, mając najmniejszą wadę wzroku odpadasz. Więc niestety na maszynistę nie masz szans. Ale można sobie pojeździć np. w Maszynie. Według mnie w Maszynie najrealistyczniej prowadzi się EN57 którym tylko w tę i z powrotem jeżdżę Kolejarz

_________________
2012 - 16464 km
2013 - 25289 km
2014 - 03715 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Mirios Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2009

PostWysłany: 14-11-2009, 11:16    Odpowiedz z cytatem

fenylekotonuria to niejest wada wzroku to jest choroba związany z żywnością poprostu jem co innego niż normalni ludzie (czyli wy)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 14-11-2009, 12:25    Odpowiedz z cytatem

nie sądzę, zbyt duże niebezpieczeństwo, a nieleczona może powodować groźne powikłania. Wydaje mnie się, że lekarz nie podpisałby ci tych badań
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Artur Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Opole

PostWysłany: 15-11-2009, 04:50    Odpowiedz z cytatem

Jeśli kolega Mirios, chciałby poznać kolej od sierodka to zawsze może zapisać się do jakiejś organizacji kolejowej niektóre z nich posidają własny tabor, maszyny i obiekty (lokomotywownie, bocznice itd.) tam nabierze doświadczenia w teorii i praktyce.
Największe prywatne skanseny kolejowe w polsce to Pyskowice, Jaworzyna śląska, Skierniewice. Doświadczenie takie przyda mu się jeśli w przyszłości będzie chciał założyć i prowadzić podobny skansenik lub kolej drezynową na jakiejś nieczynnej lini kolejowej.

_________________
TOZK nadal walczy!!!
POZDRAWIAM KOLEJOWO Z OPOLA!
*ARTUR*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Mirios Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2009

PostWysłany: 15-11-2009, 11:30    Odpowiedz z cytatem

a tak w Wielkopolsce to gdzie to mogło by być?? Kolega Artur, mnie do tego zachęcił Happy no i prosze pamiętać że mam tylko 15 lat Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Markusx Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16-11-2009, 14:08    Odpowiedz z cytatem

W Wielkopolsce? Sprawdź stronę parowozowni w Wolsztynie

_________________
Last Train to...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mirios Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2009

PostWysłany: 16-11-2009, 19:45    Odpowiedz z cytatem

zreszta i i tak nie wyopali
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl