Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Następny
UMWM a busiarze
Autor Wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 14-04-2011, 22:25    Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem dzisiaj ze studentką z Bochni, która dojeżdża do Krakowa BUSem. BUSem szybciej, bo mieszka daleko od dworca kolejowego. Jest też przeciwna kontrolom czy ktoś stoi.

Ludzie coś w tych BUSach widzą... A - BUS jest co 20 minut.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-04-2011, 23:10   

Przeciwna kontrolom.... Okej fajnie. Zobaczymy co powie, jak wyląduje któregoś pieknego dnia na szybie przedniej.

Ludzie wybrali. Pech kolei polega na tym, że dworce najczęsciej są zdala od centrum miasta. Patrz na Brzesko- dobre 3 km od centrum...
Powrót do góry

Woojtek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2008
Skąd: Tarnów/Kraków

PostWysłany: 17-04-2011, 23:51    Odpowiedz z cytatem

Musi powrócić sprawdzona PKS-owska masksyma "Płacąc za przejazd żądaj biletu".
Tak na poważnie - trzeba sprawdzać stan techniczny - bo za dużo diagnostów traci uprawnienia (są im odbierane za dopuszczanie do ruchu niesprawnych pojazdów).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 31-07-2011, 18:57   

Coś dla miłośników busów: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lublin/lublin-pasazerski-bus-dachowal-wielu-rannych,1,4809125,region-wiadomosc.html
Powrót do góry

paul86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Mar 2011
Skąd: ZG/Kraków

PostWysłany: 01-08-2011, 19:22    Odpowiedz z cytatem

No i? Napisano jak byk, że winny jest inny kierowca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-08-2011, 10:56   

Jak donosi dzisiejszy Dziennik Polski- na jesień krakowscy busiarze zapowiadają podniesienie cen. Powodem maja byc ceny paliw, oraz e-myto, jak i opłaty przystankowe.

Busik juz nie jest tani. Cool
Powrót do góry

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 04-08-2011, 11:14    Odpowiedz z cytatem

Co do busów, to nie tylko w województwie małopolskim ale część ludzi wybiera busy tylko dlatego, że po prostu nie ma innej opcji. Nie mówiłbym tu o mieszkańcach Bochni czy Brzeska bo tam pociągów w kierunku Krakowa nie brakuje, co chwila coś jedzie. To dotyczy zwłaszcza północno-wschodniej i wschodniej Polski. Druga sprawa to ceny, bo nawet po podwyżkach o których ktoś pisze w ostatnich postach są one często tańsze od pociągów.
Natomiast jestem zdecydowanie przeciwny brakom kontroli w busach, uważam że jak najbardziej powinny być kontrolowane, i to bardzo dokładnie i szczegółowo. Bo to co niektóre firmy wyprawiają przechodzi wszelkie granice, a tu w grę wchodzi ludzkie życie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 04-08-2011, 12:04    Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem bardzo dobrze że busiarstwo podnosi ceny biletów. Może to w końcu zniechęci społeczeństwo do korzystania ich usług, przynajmniej tam gdzie jest możliwość przejazdu bardziej cywilizowanym i bezpieczniejszym środkiem komunikacji.

Co do kontroli busów, to się w 100% zgadzam z @pawelu. Gdyby tak skrupulatnie skontrolować wszystkie małopolskie busy, to co najmniej połowa z nich znikła by z ulic.
Wystarczy spojżeć w jakich warunkach w godzinach szczytu podróżują ludzie z Krakowa do Olkusza czy Wolbromia, to się włos na głowie jeży. Niekiedy w 10-cio osobowym busie jedzie 20 osób upchanych jak sardynki. Wystarczy najdrobniejsza kolizja i tragedia gotowa. O łamaniu przepisów przez kierowców już nie wspomnę. Rekordzista z krakowskiego Nowego Kleparza do Skały dojechał w... 15 minut.

Niestety, ale władze niektórych miasteczek same doprowadzają do takich sytuacji. Krakowskie MPK chciało uruchomić do Skały linię autobusową, ale władze tego miasta uległy protestom busiarzy i odmówiły finansowania tego połączenia. Podobna sytuacja miała miejsce w podtarnowskim Zakliczynie, gdzie z powodu braku dofinansowania PKS Tarnów zawiesił wszystkie swoje kursy i komunikacja tam jest zestawiona wyłącznie z busów. Takich kwiatków w skali całej Polski napewno jest na pęczki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-08-2011, 12:18   

JA wczoraj byłem w Nowym Sączu samochodem droga jest cała remontowana na odcinku dobrych 20km od Nowej Wsi do Nawojowej kilka miejsc z ruchem wahadłowym i postojem w korku po 20minut. Czas jazdy z Nowego Sącza do Krynicy w szczycie ponad godzinę samochodem a co na to busiarnia i PKS? A nic - rozkład nie został zmieniony i mamy jakieś czasy jazdy z kosmosu 40min dla busa a godzinę dla PKS gdzie 1,5h to mało w szczycie.
Powrót do góry

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 04-08-2011, 14:53    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś napisał/a:
Jak donosi dzisiejszy Dziennik Polski- na jesień krakowscy busiarze zapowiadają podniesienie cen. Powodem maja byc ceny paliw, oraz e-myto, jak i opłaty przystankowe.

Busik juz nie jest tani. Cool
No tak podniosą po 20-50 groszy, PR już zdążyły to zrobić w styczniu.

kryniczanin
, od 1 września PKS zmienia rozkład na 50 minut do dworca, 53 Cz. Potok Os., 60 minut Cz. Potok Gondola, poza szczytem 5 minut krócej, bo w polskim prawie nie ma tymczasowej zmiany czasu przejazdu - można go tylko zmienić przy zmianie zezwolenia, co przy takiej linii jak Nowy Sącz - Krynica gdzie jest 30 par kursów to koszty liczone nawet w dziesiątkach tysięcy złotych i pół roku papierkowej roboty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-08-2011, 15:52   

kns, Na kolei jest i tam to się odbywa przesunięcia nawet o minutę a prawo dla wszystkich przewoźników powinno być równe.
Powrót do góry

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 04-08-2011, 16:01    Odpowiedz z cytatem

kryniczanin, no powinno być dlatego przewoźnicy kolejowi też powinni być karani za opóźnienia jak autobusowi (kurde zabrzmiałem jak Autentyzny Rodak Obrońca Narodu).

Zmiany tymczasowe to byłaby tylko furtka do uciekania przed ITD i podjeżdżania się nawzajem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Miluś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-08-2011, 00:41   

pawelu napisał/a:
(...) Bo to co niektóre firmy wyprawiają przechodzi wszelkie granice, a tu w grę wchodzi ludzkie życie.


Kiedyś jak jechałem do Bielska Białej z Andrychowa to pan kierowca w busie raczył mieć niesprawny licznik Wink Momentami dało się wyczuć że jechał ok 100km/h
Pominę już fakt że w środku się wszystko telepało a po przyjeździe na stację docelową dziękowałem opatrzności że przeżyłem Wink))
Powrót do góry

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-08-2011, 01:03   

kns napisał/a:
kryniczanin, no powinno być dlatego przewoźnicy kolejowi też powinni być karani za opóźnienia jak autobusowi



Alez sa karani, złotówka za minute opoznienia bodaj, PLK nalicza i kasuje przewoznikow. Zasada numer jeden kolei: jesli mozesz za coś naliczyc opłate, to nalicz.
Powrót do góry

Miluś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-08-2011, 23:37   

Pułtuś napisał/a:
kns napisał/a:
kryniczanin, no powinno być dlatego przewoźnicy kolejowi też powinni być karani za opóźnienia jak autobusowi



Alez sa karani, złotówka za minute opoznienia bodaj, PLK nalicza i kasuje przewoznikow. Zasada numer jeden kolei: jesli mozesz za coś naliczyc opłate, to nalicz.


Nie wiem na ile to prawda ale słyszałem że PLK nalicza sobie 20zł/min na pociągi regio jak się spóźnią a a 47zł/min TLK. Ale nie wiem czy az tyleby mieli za spóźnienia. Pewnie ilu ilu ludzi, tyle wersji będzie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 19 z 21 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl