Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
Likwidacja kolejnych kas biletowych
Autor Wiadomość

thassos Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Wrz 2009
Skąd: Lyck

PostWysłany: 31-10-2009, 12:12    Odpowiedz z cytatem

kononowicz o tym prorokował NIE BEDZIE NIC!!!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gajdzik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2009

PostWysłany: 02-11-2009, 19:16    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj 1 listopada została zamknięta kasa w Wodzisławiu Śląskim! To już przesada, żeby zamknąć sobie z dnia na dzień całodobową kasę sprzedającą bilety na wszystkie pociągi (również IC)! I to w dodatku w ponad w mieście powiatowym liczącym niecałe 50 tys. mieszkańców! A najlepsze, że od grudnia po raz pierwszy od wielu lat jest szansa na zwiększenie frekwencji! Liczba pociągów ma się zwiększyć z 18 do 30! Do tego jest promocyjna taryfa Rybnik - Wodzisław... a tutaj kasę i poczekanię sobie po prostu zamknięto.
Podobnie ma się kwestia Żor, a o Leszczynach generujących duże potoki podróżnych nie wspomnę. Jako SRKGŚ zaczynamy akcję nagłaśniania sprawy, nie ma na co czekać. Może prezydent Wodzisławia się włączy? Dobrze, że samorząd Rybnika zrobił się ostatnio aktywny w kwestii kolei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

topysz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2009
Skąd: Knurów

PostWysłany: 02-11-2009, 21:36    Odpowiedz z cytatem

To się nie da!! Chyba jest jakiś plan, żeby wszystkie kasy zamknąć w naszym województwie czy co?? Wie ktoś coś na ten temat?? Może jeszcze zamknąć Rybnik, Pszczyne, Gliwice i Katowice bo po co??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-11-2009, 21:40   

gajdzik, a cóż to takiego wielkiego samorząd Rybnika zrobił w kwestii kolei, bo nie wiem? Chciałbym wiedzieć, to jakiegoś maila gratulacyjnego prześlę rybnickim samorządowcom za wybitne zasługi.

A jak już zaczniecie walczyć o te kasy, to nie zapomnijcie przede wszystkim Marszałka Śmigielskiego (PO) zapytać, dlaczego likwiduje kasy. I dlaczego w pewnym piśmie napisano mi, że żadnej likwidacji nie będzie. Jak chcecie, to Wam to podeślę. Podobnie jest wypowiedź Radomskiego, który dla częstochowskiego dodatku "Gazety Wyborczej" powiedział, że likwidacji kas nie będzie i wypowiedź Pani Szczerek (rzeczniczki PR Katowice) dla TV Silesia, która również twierdzi, że żadnej likwidacji kas nie będzie. Zapytajcie, dlaczego okłamano pasażerów!

I jeszcze drobna sugestia. Może walka o te kasy to walka z wiatrakami? Rozumiem, takie miasta jak Wodzisław kasę mieć muszą. Ale może też warto zaczać naciskać w kwestii automatów biletowych? Wiem z pewnego źródła, że niebawem na wyposażeniu drużyn konduktorskich ŚZPR mają zacząć pojawiać się sukcesywnie przenośne terminale biletowe.

PS: ja walkę o kasy zacząłem w lipcu chyba. Wierzcie: to walka z wiatrakami.
Powrót do góry

gajdzik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2009

PostWysłany: 02-11-2009, 22:08    Odpowiedz z cytatem

Uważam, że choćby spotkanie jakie miało miejsce we wrześniu jest już jakimś sukcesem (notatka). Ponadto Samorząd Rybnika bardzo zabiegał o cykliczność rozkładu jazdy. Żeby wszystkie samorządy interesowały się koleją chociaż w tym stopniu do Rybnik...

Fakt, że jakiś zasług jak na razie nie ma, ale pewne postawy trzeba wspierać.

O obietnice bez pokrycia z całą pewnością zapytamy i odpowiednio podpuścimy wszelkich dziennikarzy. To co się ostatnio dzieje na kolei to jest horror. Z degradacją mamy do czynienia od 1989 roku, ale w takim tempie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05-11-2009, 21:02    Odpowiedz z cytatem

PRy powoli zwojają żagle. Już nie mają kas w Krakowie Płaszowie (zamiast IC PR PR jest: pusta IC IC).
Za to w Wieliczce Rynek chyba dłużej otwarta teraz jest niż wcześniej.

Trochę ogryzków w na dworcu głównym trzymają. Ja na miejscu PR przerzuciłbym się bliżej ludzi - na mniejsze stacyjki w różnych dzielnicach, gdzie kas brak. Duże dworce zostawił IC (zwłaszcza tam, gdzie pociągów PR yle co kot napłakał).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

gajdzik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2009

PostWysłany: 09-11-2009, 15:49    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj otwarto kasę w Wodzisławiu Śląskim! Co prawda tylko na 8 godzin w dni robocze, ale lepiej tak niż wcale.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

topysz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2009
Skąd: Knurów

PostWysłany: 10-11-2009, 10:31    Odpowiedz z cytatem

Pięknie z tym Wodzisławiem.... to co funkcjonowało przez dziesiątki lat teraz będziemy małymi kroczkami uruchamiali... Trzeba zniszczyć, żeby za chwilę naprawić. Jednego nie mogę połapać ( znaczy odnośnie kolei w Polsce jest wiele sytuacji, których nie potrfię zrozumieć, ale w tej chwili... Mr. Green ) w SUSZCU jest kasa całodobowa (przez stację przejeżdżają 4 pociągi na krzyż) a w LESZCZYNACH zamknęli?? Bardzo proszę Wątpliwość niech mi to ktoś wytłumaczy!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 10-11-2009, 10:44    Odpowiedz z cytatem

Słynna kryniczanka - od cholery kasa całodobowych dla kilku pociągów.
A wiele dużych miast nie ma całodobowych. Nie ma całodobowej w Krakowie-Łagiewnikach czy Łobzowie. Aby móc nie tylko na głównym dworcu, ale i w innych dzielnicach sobie bilet kupić...

Ponąć na tych wygwizdowach pracownicy PLK obsługują kasę, a oni są non-stop na posterunku, więc całodobowe są.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Andrevs Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Paź 2009
Skąd: Jastrzębie

PostWysłany: 10-11-2009, 14:42    Odpowiedz z cytatem

topysz napisał/a:
w SUSZCU jest kasa całodobowa


W Suszcu jest kasa całodobowa Question Nie wiedziałem nic o tym, przecież to zadupie jest. Chyba, że obsługa jest z PLKi, a nie PR.

Przecież to by była paranoja, w ponad 60 tysięcznych Żorach od 27.10 kasa zamknięta na głucho...Całkowicie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MaRcin1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2008

PostWysłany: 10-11-2009, 15:36    Odpowiedz z cytatem

W kasie biletowej w Suszcu obsługa jest z PLK Smile Racja w Żorach kasa od 27 października nieczynna Sad .. Zastanawiam się czy z wejściem nowego rozkładu zostanie otwarta ?? Tym bardziej , że słuchy dochodza , że na lini 154 ma być więcej pociągów i w relacji Rybnik - Bielsko Biała . Mam cichą nadzieję na ożywienie tej linii !!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 14-11-2009, 20:47    Odpowiedz z cytatem

Ale kpina z tą kasą na Sosnowcu Południowym. Otwarta w grudniu 2008 z okazji cięcia kursów Katowice-Kozłów do 5 par dziennie. Zamknięta zdaje się przed wakacjami br.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysiek_btm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 02-12-2009, 13:03    Odpowiedz z cytatem

Dowiedziałem się dzisiaj, że PR zamykają CAŁODOBOWĄ KASĘ w Bytomiu...
Będzie działać tylko do końca tego miesiąca.
Los kasy IC też nie jest pewny...

Czy ktoś 'z dojściem' mógłby to potwierdzić? Jak można zamykać kasę biletową na dworcu węzłowym, z którego od nowego rozkładu odjeżdżać będzie 27 par pociągów?!
Jaka litości musi być sprzedaż biletów, aby kasa była rentowna!? Czy 180-tysięczne miasto nie zasługuje przynajmniej na jedną całodobową kasę biletową?

Dla mnie skandal jakich mało!!! Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-12-2009, 16:50   

No to teraz się wkurzyłem! PR-y zaczynają mi ostro działać na nerwy!
Powrót do góry

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 02-12-2009, 17:05    Odpowiedz z cytatem

Może ja z innej strony. Co wam tam wadzą te zamykane kasy ?? Ja nie mam kasy u siebie i żyje. Bilet sobie kupie w pociągu a jak coś bardziej ważngo to załatwie tam gdzie kasa jest. Bez przesady.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl